Ankara Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Ankara

Ankara Otel Evren

Sadece Oda

Klasık Oda-(None)-Iade Edılemez

Detaylar

313,50
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara

Hatton Suıtes

Oda Kahvaltı

Standart Suıte|||Standart Suıte

Detaylar

625,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara

Hotel Midi Ankara

Oda Kahvaltı

Luxury Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılemez

Detaylar

952,94
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara

The Green Park Ankara

Sadece Oda

Standart French Oda - (None) - Iade Edılemez

Detaylar

957,14
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara

Grannos Thermal Hotel & Convention Center

Yarım Pansiyon

Standart Oda Dağ Manzaralı

Detaylar

1.000,00
82 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Ankara

Altınel Ankara Hotel & Convention Center

Oda Kahvaltı

Corner Suıt - Bed & Breakfast - Iade Edılemez

Detaylar

1.070,59
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara

Patalya Thermal Resort

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

1.250,00
206 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Ankara

Dıvan Hotel Ankara

Sadece Oda

Superıor Tek Yataklı Oda - (None) - Iade Edılebılır

Detaylar

1.462,86
437 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Ankara Otelleri ve Fiyatları

Ülkemizin başkenti olan Ankara, pek çok yönden gelişmiş ve nüfus bakımından Türkiye’nin 2. büyük şehridir. Başkent olduğu için pek çok önemli kurum, konsolosluk ve bakanlık burada yer alır. Bu nedenle de pek çok yerli ve yabancı turist Ankara’yı sıkça ziyaret eder. Bundan dolayı Ankara konaklama bakımından oldukça zengin bir kenttir. Farklı amaçlarla bu şehri ziyaret eden kişilere uygun otel seçenekleri sunar.

Ankara Hakkında

Tesis Sayısı

269

5 Yıldızlı Otel Sayısı

15

En Yüksek Otel Fiyatı (gecelik)

975 TL

En Düşük Otel Fiyatı (gecelik)

94 TL

En Popüler Otel

The Green Park Ankara

Temalarına Göre Ankara Otelleri

Ankara, her yönden öne çıkan bir şehir olduğu için farklı kriterlere sahip pek çok otele sahiptir. Bu oteller, çeşitli ihtiyaçlara uyum sağlayarak konaklayan kişilerin isteklerine hitap eder. En çok tercih edilen Ankara hotel seçeneklerinden bazıları şunlardır:

Her Şey Dahil Ankara Otelleri

Tatilden beklentileriniz oldukça fazlaysa ve tüm tatil boyunca isteklerinizi kolayca halletmek istiyorsanız, her şey dahil Ankara otellerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu oteller, sahip oldukları olanaklar ile öne çıkarak ihtiyaçlarınızı siz yorulmadan karşılayabilir. Örneğin; yemek yemek, sosyal aktivitelere katılmak, masaja gitmek gibi çeşitli ihtiyaçlarınızı otel dışına çıkmadan karşılamanızı sağlar. Ankara konaklama yerleri arasında kendinize uygun her şey dahil otelleri kolayca bulabilirsiniz. Bu sayede ekonomik ve bütçenize uygun bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Tatil boyunca ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz.

5 Yıldızlı Ankara Otelleri

Lüks ve profesyonel hizmetlerden vazgeçemiyorsanız, 5 yıldızlı oteller tam size göre! Ankara’da oldukça fazla sayıda 5 yıldızlı otel bulunduğu için kendinize uygun seçeneğe kolayca erişebilirsiniz. Özellikle bu otellerin zengin mutfakları, masaj ve SPA gibi gelişmiş hizmetleri ve dünya çapında tanınır olmaları tatil keyfinizi maksimuma çıkarır. Ankara kalacak yer arayışınız için 5 yıldızlı oteller, lüks olanakları ile ayrıcalıklı tatil yapma imkanı sunar.

Ankara Balayı Otelleri

Eğer balayı için Ankara’yı tercih edecekseniz, oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Havuzlu, jakuzili, özel alana sahip çok sayıda balayı oteli arasından seçim yapabilirsiniz. Bu oteller, sevgilinizle özel ve romantik dakikalar geçirmeniz için özel olarak oluşturulur. Bu sayede unutulmaz bir tatil keyfi yaşayabilir ve balayı boyunca tüm ihtiyaçlarınızı kaliteli bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ankara tatil yerleri ve balayı otellerini, Coral Tatil’de bulabilirsiniz.

Ankara Merkez Otelleri

  • The Green Park Ankara
  • Hotel Midi Ankara
  • Hatton Suites

Anıtkabir’e Yakın Oteller

  • Altınel Hotel
  • Ankara Otel Evren

Ankara Şehir Fırsatları

Pek çok işin merkezi olarak sayılan Ankara, önemli bir kentimizdir. Farklı amaçlarla bu şehre gelen çok sayıda turist vardır. İş, eğlence, turizm, kültür gibi nedenlerden dolayı Ankara her yıl pek çok misafir ağırlar. Hatta yılın her mevsimi ve dönemi oldukça yoğun bir göç alır. Gelen kişiler, geldikleri amaca göre farklı süreler boyunca Ankara’da konaklar. Bu nedenle Ankara otelleri, farklı istek ve ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanır. Ankara otel fırsatları ve kampanyaları sayesinde siz de uygun fiyatlı ve ekonomik bir konaklama imkanı elde edebilirsiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu oteller arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız ve detaylı bir araştırma yapmanız oldukça önemlidir.

Büyük şehir olma avantajına sahip Ankara, merkezinde ve ilçelerinde çok sayıda otele sahiptir. Otelin bulunduğu yer, turistlerin bu otelleri tercih etme nedenini etkiler. Ankara tatil için genellikle çok sık tercih edilen bir şehir değildir; çünkü denizi yoktur. Ancak yaz ve deniz tatili dışında farklı tatil istekleri için uygun bir şehirdir. Örneğin; iş amaçlı gelen kişiler daha çok Çankaya ilçesini tercih eder. Gezi amaçlı Ankara’ya gelenler ise Ulus semtini yani merkezi tercih ederek buradaki pek çok tarihi ve kültürel yapıyı ziyaret eder. Ayrıca kaplıca turizmi, mağara turizmi ve kış turizmi açısından Kızılcahamam, Ayaş, Güdül, Beypazarı gibi ilçeler ön plana çıkar.

Ankara’da Uygun Otel ve Tatil Fırsatları

Ankara’da farklı bütçelere uygun pek çok otel bulmak mümkündür. Tesis bakımından zengin bir şehirdir ve çeşitli konseptlere sahip oteller bulunur. Ankara otel fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Örneğin; otelin türü, konumu, sahip olduğu imkanlar, çevresinde bulunan tesisler, yıldız sayısı, hizmet kapasitesi gibi pek çok faktör fiyatlar üzerinde önemlidir. Mesela Ankara butik oteller ile termal oteller arasında fiyat farkları vardır. Butik oteller genellikle daha az kapasiteli ve salaş tasarıma sahiptir. Belli bir konsepte göre dizayn edilirler ve genellikle çiftler tarafından tercih edilirler. Şehir merkezinde ve ilçelerde pek çok butik otel bulmak mümkündür. Termal oteller ise genellikle sağlık turizmi açısından tercih edilir ve şifalı suları ile öne çıkar. Bu nedenle özel ve profesyonel hizmetler sunar. Bu da fiyatların daha yüksek olmasında etkilidir.

Ankara uygun otel seçenekleri arıyorsanız, apart oteller ya da pansiyonlar tam size göre! Çünkü bu oteller, ev konseptinde dizayn edilir ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Özel mutfak ve oturma alanına sahip oldukları için kendi yemeğinizi pişirebilir ve konforlu konaklama imkanı elde edebilirsiniz. Ankara pansiyon seçenekleri ise bazı durumlarda kahvaltı dahil fiyatlandırılır ve bu da fiyatın daha yüksek olmasında etkilidir. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan bir diğer faktör ise konaklama zamanıdır. Çünkü dönemsel olarak Ankara’ya göç artıp azalır. Bu da fiyatlar üzerinden önemli bir role sahiptir.

Ankara Otellerinde Erken Rezervasyon Avantajları

Tabi ki her otelde olduğu gibi Ankara otellerinde de erken rezervasyon, büyük bir fırsattır. Fiyatların çok daha uygun olduğu erken rezervasyon dönemleri sayesinde pek çok kişi bütçesine uygun ve konforlu bir tatil imkanı elde edebilir. Eğer Ankara’da uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsanız, erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede ne konforunuzdan ne kaliteden ne de bütçeden ödün vermeden hayallerinizdeki tatile kavuşabilirsiniz. Ankara otel rezervasyon ve detayları için Coral Tatil’i tercih edebilirsiniz.

Çeşitli otel seçenekleri ile öne çıkan Ankara’da kendinize en uygun oteli bulmanız mümkündür. Öncelikle tatil yapmak istediğiniz dönemi belirledikten sonra erken rezervasyon araştırmalarına girebilir ve aylar öncesinden tüm planınızı hazırlayabilirsiniz. Bu sayede yalnızca bütçe açısından avantaja sahip olmakla kalmaz; aynı zamanda istediğiniz otelin, istediğiniz odasını ayırtma imkanına da sahip olabilirsiniz. Hatta dilediğiniz tarih aralıklarını da boş bulmanız daha muhtemeldir. Ankara uygun otel seçenekleri için detaylı bir araştırma yaparak kendiniz için en uygun otele hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ankara Seyahatiniz için Tüyolar

Kültür ve iş turizmi açısından gelişmiş bir şehir olan Ankara’da gezecek pek çok yer vardır. Oldukça eski dönemlerden kalma tarihi mekanlar, doğal güzellikler ve müzelerde vakit geçirerek Ankara tatilinizi çok daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Ankara’da mutlaka görmeniz gereken yerler aşağıda kısaca anlatılmıştır:

Anıtkabir: Tabi ki Ankara denince akla ilk gelen yer Anıtkabir’dir. Atatürk’ün ebedi mezarı olan bu anıt mezar, hem mimarisi hem de ambiyansı ile görenleri kendine hayran bırakır. Birkaç farklı bölümden oluşan Anıtkabir, Çankaya’da yer aldığı için kolayca ulaşmak da mümkün.

Kızılay Meydanı: Hareket ve eğlence bakımından popüler bir yer olan Kızılay Meydanı, şehrin tam merkezi olarak ifade edilebilir. Alışveriş ve eğlence için tercih edebileceğiniz bu yerde, Sakarya Caddesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Kalesi: Şehrin tepesinde konumlanan Ankara Kalesi, tüm Ankara’yı izleyebilmenizi sağlar. Tarihi bir gezi için mutlaka buraya gitmelisiniz. Toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlayabilir ve ücretsiz bir şekilde kaleyi gezebilirsiniz.

Kuğulu Park: Şehrin merkezinde kolayca ulaşabileceğiniz bu park, doğal güzellikleri ve yemyeşil görünümü ile ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer. Kuğu ve ördekleri izlerken bir yandan da sokak müzisyenlerini dinleyebilirsiniz.

Ankara Tatiliniz için Neden Coral Tatil’i Seçmelisiniz?

Ankara tatilinizde konaklama için güvenilir ve kaliteli bir otel arıyorsanız, detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Aradığınız kriterlere sahip otellerde uygun fiyatlı olarak rezervasyon yaptırmak için Coral Tatil’i tercih edebilirsiniz. Erken rezervasyon ve çok sayıda otel seçeneği avantajları ile bütçenizi zorlamadan keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara’da Ne Zaman Tatil Yapılır?

Ankara’da tatil yapmak için yılın her dönemi tercih edilebilir. Her mevsim farklı güzelliğe sahip bir şehirdir. İş ve kültür turizmi açısından geliştiği için kış aylarında daha çok göç alır. Ancak Ankara’ya geliş sebebinize göre dilediğiniz dönemi tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Nerede Konaklanır?

Ankara’da konaklamak için tercih edebileceğiniz pek çok yer vardır. Yoğun olarak Çankaya tercih edilir; ancak Haymana, Kızılcahamam, Gölbaşı gibi ilçeler de konaklamak için oldukça uygundur.

Ankara’nın En Lüks Otelleri Hangileridir?

Oldukça fazla 5 yıldızlı otele ev sahipliği yapan Ankara’nın en iyi seçenekleri ise şunlardır: Grannos Thermal Hotel & Convention Center, Altınel Hotel, Hatton Suites.