1 / 20
Tümünü Gör
 • Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 8 Gece 9 Gün Turkish Airlines ile

Otel
Detayları
Müsait
% 15 İndirim  
7.168,00 6.092,80 200.453,12
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Ekim - 2024Gizle
Tur Hareket Tarihi : Kasım - 2024Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Arjantin & Brezilya Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

8 Gece 9 Gün

Buenos Aires (3) – Iguazu (2) – Rio de Janerio (3)

 

 

1. Gün: İstanbul - Buenos Aires

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait tarifeli sefer ile sabah Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile akşam Buenos Aires’e varıyor ve bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

2. Gün: Buenos Aires

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan Yemekli Tango Gecesi’ne (120 Usd) katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

3. Gün: Buenos Aıres

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre (90 Usd) turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

4. Gün: Buenos Aires – Iguazu

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macuco Safari (130 Usd) turuna katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

 

5. Gün: Iguazu

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla ekstra Kuş Parkı (80 Usd) turu yapılacaktır. 160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Rafa Inn Show’a (115 Usd) katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği gösteri süresince yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.


6. Gün: Iguazu – Rio De Janerio

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı (120 Usd) turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktasıdır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile yapılacak olan uçuş ile (uçuşlar aktarmalı olabilir.) Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben otele transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a (175 Usd) katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

***Yerel havayolları ile yapılacak olan uçuşun saatine bağlı olarak program içeriği aynı kalmak şartıyla gününde değişiklik yapılabilir.

 

7. Gün: Rio De Janerio

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.

 

8. Gün: Rio De Janerio

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado (100 Usd) turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf (110 Usd) turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

9. Gün: Rio De Janerio – Sao Paulo – İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasındadır. Daha sonra İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile gece İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak.

 

 

Revize Öncesi
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 07 Kasım sabah saat 07:00
07 Kasım TK15 İstanbul (IST) – Buenos Aires (EZE) 10:45 – 22:30
16 Kasım TK16 Sao Paulo (GRU ) İstanbul (IST) 04:10 – 22:45
(İstanbul’a varış 16 Kasım)

Revize Sonrası
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 07 Kasım sabah saat 07:00
07 Kasım TK15 İstanbul (IST) – Buenos Aires (EZE) 10:05 – 22:25
16 Kasım TK16 Sao Paulo (GRU ) İstanbul (IST) 04:10 – 22:45
(İstanbul’a varış 16 Kasım)

 

Revize Öncesi
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 17 Kasım saat 07:30  
17 Kasım TK 15  Istanbul (IST) – Buenos Aires 10:35 – 22:45
25 Kasım TK 16  Sao Paolo – Istanbul (IST) 04:10 – 22:25
(İstanbul varış 25 Kasım)

Revize Sonrası
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 17 Kasım saat 07:30  
17 Kasım TK 15  Istanbul (IST) – Buenos Aires 10:05 – 22:25
25 Kasım TK 16  Sao Paolo – Istanbul (IST) 04:10 – 22:45

(İstanbul varış 25 Kasım)
 


Revize Öncesi

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Kasım saat 07:30  
24 Kasım TK 15  Istanbul (IST) – Buenos Aires 10:35 – 22:45
02 Aralık TK 16  Sao Paolo – Istanbul (IST) 04:10 – 22:25
(İstanbul varış 02 Aralık)

Revize Sonrası
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Kasım saat 07:30  
24 Kasım TK 15  Istanbul (IST) – Buenos Aires 10:05 – 22:25
02 Aralık TK 16  Sao Paolo – Istanbul (IST) 04:10 – 22:45
(İstanbul varış 02 Aralık)

 

 


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST)- Buenos Aires (EZE) gidiş / Sao Paulo (GRU) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

Yerel havayolları ile Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri,

4 yıldız otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklama

Alan-otel-alan transferleri

Özel otobüs ile tüm transferler

Buenos Aires, Rio De Janeiro ve Sao Paulo panoramik şehir turları

Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Otel vergileri

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası


Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Türkiye İç hat bağlantı bileti

Öğle ve akşam yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerleri girişleri

Covid-19 Sigortası

İsteğe bağlı şöför bahşişleri

Seyahat ve sağlık sigortası

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Arjantin

Dil: İspanyolca

Para Birimi: Peso

Saat Farkı: -5

Elektrik Voltajı: 220 V

Genel: Arjantin Cumhuriyeti Güney Amerika kıtasının güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir ülkedir. Şili, Bolivya, Paraguay, Brezilya ve Uruguay ile sınırı bulunmaktadır. Arjantin’in adı Latince Argentum (gümüş) kelimesinden gelmektedir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır. 1536’da Arjantin’e gelen İspanyollar bugün Buenos Aires olarak bilinen yerde ilk koloniyi kurulmuştur. Arjantin 1776’ya kadar İspanya’ya bağlı Peru Genel Valiliğince yönetilmiştir. Ülke General Jose de San Martin önderliğinde 1812’ye doğru bağımsızlığını kazanmasına rağmen, 1816 yılına kadar bir devlet olarak ilan edilmemiştir. Bundan sonra sürekli bağımsız bir devlet olarak kalmıştır.

Başkent: Buenos Aires

Telefon Kodu: +54

Konsolosluk: +54 11 4788-3239

Vergiler: %21 Vergi bulunmaktadır. Vergi İadesi yapan yerlerden yapılan alışverişlerden vergi iadesi alınmaktadır.

Bahşiş: Bir standart olmamakla birlikte %10-15 bahşiş bırakılabilir.

Buenos Aires

Buenos Aires Arjantin'in başkentidir. Şehri resmi adı "Ciudad Autonoma de Buenos Aires’tir. Arjantin'de "Capital Federal" olarak ifade edilmektedir. Buenos Aires şehri Atlantik Okyanusu kıyısında, Río Paraná ve Río Uruguay nehirlerinin oluşturduğu huni biçimindeki Río de la Plata adı verilen ağızda, Güney Amerika kıtasının doğusunda bulunmaktadır. İspanyolcada "Güzel Havalar" anlamına gelen ve Arjantin'in en büyük kenti olan Buenos Aires, aynı zamanda Güney Amerika'nın da en büyük kentlerinden biridir. Şehir ilk olarak 2 Şubat 1536 tarihinde Pedro de Mendoza tarafından “Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Ayre” adı ile kurulmuştur. 1580 yılında Juan de Garay tarafından “Ciudad de la Santísima Trinidad y Puerto Santa María de los Buenos Aires” tekrar isimlendirilmiştir. 1776 yılında Peru Eyaleti'nden ayrılıp Río de la Plata Eyaleti'nin başkenti olmuştur. 1859 yılında ise 1853'te kurulan Arjantin Birliği'ne (Federación Argentina) katılmış ve 1880 yılında Julio Argentino Roca yönetiminde başkent ilan edilmiştir. Buenos Aires ılıman iklim kuşağında bulunur. En sıcak ay Ocak, en soğuk ay ise Haziran ayıdır. Kış aylarında bile sıcaklık çok nadiren sıfırın altına düşer ve kar yağışı çok nadir görülmektedir.

Mutlaka Görün

9 Temmuz Bulvarı

Del Mayo Meydanı

Palermo

Casa Rosada

Puerto Madero

La Boca

Recoleta

San Telmo

Florida Caddesi

Floralis Generice

Mutlaka Deneyin

Locro

Milanesa

Choripan

Fugazetta

Empanadas

Humita

Yerba Mate

İguazu

Puerto Iguazú, Arjantin, Misiones eyaletinde bir sınır şehridir. Dünyaca ünlü Iguazú Şelaleleri şehirden sadece 18 kilometre uzaklıktadır. Şehrin adı İguazu şelalelerinden, şelalelerin ismi ise Guarani dilinde “Yguazu” (Büyük Su) kelimesinden gelmektedir. İspanyol kâşif Álvar Núñez Cabeza de Vaca, 1542'de, şimdi Iguazú Şelalesi olarak şelaleleri keşfeden ilk Avrupalı ​​olmuştur. İspanyollar 16. yüzyılda geldiğinde de bölgede yaşayan Guaraní Kızılderilileri 1880 yılına kadar yaşamıştır. Bu tarihten sonra çeşitli işgaller yaşamıştır. 20. Yüzyılın başlarından itibaren şelalelerin turizm potansiyeli keşfedilmiş ve hem turlar düzenlenmeye hem de oteller açılmaya başlamıştır. Bölgede ilk otel, karakoldan, postaneden daha önce açılmıştır. 10 Eylül 1902'de şehrin adı Puerto Aguirre yapılmıştır. 1943'te kasabanın adı Puerto Iguazú olarak değiştirilmiştir. Iguazú Milli Parkı, 1934'te ulusal hükümet tarafından kurulmuştur. Şehri komşu Foz do Iguaçu'ya (Brezilya) bağlayan Tancredo Neves Köprüsü 1985 yılında açılmıştır.

Mutlaka Görün

İguazu Şelaleleri

Kuş Parkı

İtapu Elektrik Üretüm Merkezi

Macaco Safarisi

Mutlaka Deneyin

Provoleta

Medialunas

Dulce de Leche

Alfajores

Brezilya

Dil: Portekizce

Para Birimi: Real

Saat Farkı: -5

Elektrik Voltajı: 127 V / 220 V

Genel: Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika'da yer alan, kıtanın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Uzun bir Atlas Okyanusu kıyısı vardır. Ekvador ve Şili hariç tüm Güney Amerika ülkeleriyle komşudur. Dört zaman dilimine sahiptir. Bayrağında renkler, eskiden görev yapmış kraliyet ailelerini simgelemektedir. 21 Nisan 1500 tarihinde Portekizli gemici Pedro Alveras Cabral, Hindistan'a gittiği düşüncesiyle Güney Amerika'ya ayak basmış ve ülkeyi Portekiz kralı adına zapt ettiğini ilan etmiştir. şehirler kurmaya başlamışlardır. 1580'den 1640’a İspanya sömürgesi olmuş, 1640'ta Portekizliler tarafında tekrar ele geçirilmiştir. 1807'de Portekiz'in Napolyon Bonapart tarafından işgal edilmesi üzerine kral ailesi ve devletin bazı ileri gelenleri Brezilya'ya kaçmışlar ve ertesi sene hükûmet merkezini Rio de Janerio'da kurmuşlardır. 7 Eylül 1822'de Portekiz’den bağımsızlık kazanan ve kurulan Brezilya İmparatorluğu 1824'te liberal bir anayasa kabul etmiş ve 1889 yılına kadar sürmüştür. 15 Kasım 1889'da yapılan kansız bir askerî darbeyle İmparator II. Pedro iktidardan indirilip monarşi yıkılmış ve cumhuriyet ilan edilmiştir. Bu hareketin önderi Manuel Deodoro da Fonseca ülkenin ilk cumhurbaşkanı olmuştur. 1914'te siyasi birliği tamamlayan Brezilya, bütün dünya ülkeleri tarafından tanınmıştır. Brezilya'da tropik bir iklim mevcuttur. Yazlar doğu ve kuzey doğu bölgesinde sıcak, kışlar kıyıda 20 dereceye kadar ulaşabilir. Brezilya'nın dağlık arazisinde daha soğuktur. Güney'de nemli ve astropikal bir iklim vardır.

Başkent: Brasília

Telefon Kodu: +55

Konsolosluk: +55 (61) 3242-1850

Vergiler: Her eyalette farklı vergi oranı bulunmaktadır. %17-%19 arasında değişmektedir. Vergi İadesi yapan yerlerden yapılan alışverişlerden iade alınabilmektedir.

Bahşiş: %10 servis ücreti genelde hesaba eklenmektedir. Eklenmediği durumlarda %10 oranında bahşiş bırakılabilir.

Sao Paulo

São Paulo, Brezilya'nın güneydoğusunda işlek bir liman olan Santos'tan 48 km uzakta, Serra do Mar tepeleri üzerinde kuruludur. Santos'a elektrikli tren hattı ve otoyolla bağlanmıştır. Bu tepelerden doğan Tietê ırmağı kentin hemen doğusundan geçmektedir. Başlıca sanayi merkezlerinden biridir ve 12 milyonu aşan nüfusuyla Güney Amerika'nın en büyük kentidir. Durmadan yeni yolların yapıldığı ve gökdelenlerin yükseldiği São Paulo, "Güney Amerika'nın Chicago'su" olarak nitelendirilir. São Paulo 1554'te Portekizli Katolik rahipler tarafından bir yerli yerleşim merkezi olarak kurulmuştur. 1700'lerde küçük bir kasaba iken çabuk büyümesinin nedenleri arasında verimli toprakları ve yüksek rakımı sayesinde gelişen kahve üretimi yer almaktadır. Kent ve çevresinde İtalya, Portekiz, İspanya, Almanya ve Japonya'dan pek çok göçmen yaşamaktadır. Şehir çok yağışlı tropikal iklimin etkisi altındadır. Yaz ve kış aylarında sıcaklık farkları yüksek değildir.

Mutlaka Görün

Futbol Müzesi

Sao Paulo Sanat Müzesi

Sao Paulo Katedrali

Hayvanat Bahçesi

Altino Arantes Binası

Pinacoteca do Estado de São Paulo

Bağımsızlık Parkı

İbirapuera Parkı

Pátio do Colégio

Mutlaka Deneyin

Kahve

Virada Paulista

Feijoada

Acaraje

Polenta

Pao de Queijo

Pastel

Churrasco

Tutu a Mineira

Rio De Janeiro

Rio de Janeiro, bulunduğu eyaletin başkenti ve Brezilya'nın en büyük ikinci kentidir. Kelime anlamı Ocak Irmağı’dır. Şehrin tam adı São Sebastião do Rio de Janeiro şeklindedir. São Paulo'dan sonra, Brezilya'nın ikinci büyük şehridir.

Rio de Janeiro şehri 1 Mart 1565 yılında Aziz Sebastian’a ithafen São Sebastião do Rio de Janeiro adıyla kurulmuştur. 18. yüzyılın başlarına kadar, şehir Fransızlar ve korsanlar tarafından birçok defa saldırıya uğramış ve istila edilmiştir. Napolyon’un Portekiz’i istila etmesiyle kraliyet ailesi ve birçok soylu aile Lizbon'dan Rio de Janeiro’ya kaçmıştır. 27 Ocak 1763’de Portekiz Amerika’sı koloni başkenti Salvador’dan Rio de Janeiro’ya taşınmıştır. Daha sonra hem İmparatorluğa hem de Cumhuriyete başkentlik yapmıştır. 21 Nisan 1960 yılında ise başkent Brasília (Brazilya) olmuştur. Dünyanın en büyük karnavalı olan 'Rio Karnavalı' bu şehirde düzenlenmektedir. 2016 Yaz Olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır. Tropikal bir iklime sahiptir.

Mutlaka Görün

İpanema Plajı

Kurtarıcı İsa

Kesme Şeker Dağı

Niteroi Çağdaş Sanat Müzesi

Copacabana Plajı

Barra Plajı

Tijuca Ormanı

Lagoa Gölü

Santa Teresa

Leme Plajı

Selaron Merdiveni

Belediye Tiyatrosu

Favela Bölgesi

Rio Karnavalı

Samba Dansı

Mutlaka Deneyin

Churrascarias

Moqueca de Peixe

Acaraje

Pão De Queijo

Cachaça

Agua De Coco

Portakallı Pilav

Cassava

Vize Bilgileri

Başa Dön

T.C vatandaşları için bu turda gidilen ülkelerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 

Vizesiz olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Genel Şartlar

Başa Dön
 1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 2. Coral Tatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Coral Tatil tarafından garanti edilemez.
 3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 7. Coral Tatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Coral Tatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 9. Coral Tatil hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
 10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Coral Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
 13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
 14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Coral Tatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Coral Tatil’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Coral Tatil’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Coral Tatil tarafından iptal edilmesi durumunda Coral Tatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Coral Tatil sorumlu tutulamaz.
 17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Tüketici gezinin başlamasından 29 gün önce rezervasyonu / sözleşmeyi mücbir sebepler dışında iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. Kampanyalı paket tur satışlarında (erken rezervasyon indirimi ve promosyon başlıklı paket turlar gibi), rezervasyonun yapıldığı tarihten itibaren her ne sebeple olursa olsun gerçekleşecek iptallerde gezi bedelinin tamamı yanar ve iade yapılmaz. İsim, tarih değişikliği ve devir talepleri kabul edilmez. Tüketici, bu durumda gezi bedelinin tamamını seyahat acentesine cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Coral Tatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 18. Coral Tatil misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Coral Tatil’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Coral Tatil aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Coral Tatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
 23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Coral Tatil sorumlu olmayacaktır.
 24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Coral Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 28. Tur esnasında oluşabilecek yaralanmaların önüne geçmek adına tura uygun ayakkabı seçimi yapılması önerilir.
 29. Bazı turlar içeriğine göre, rahatsızlıkları bulunan misafirler için uygun  olmayabilir. Rehberin bilgisi dahilinde olması durumunda gerekli uyarı ve yönlendirmeler yapılır. ( Örn; Kapalı ve dar alanlara giriş panik atak, astım gibi rahatsızlığı olan misafirler için uygun olmayabilir.)
 30. Tur aracı seyahat halinde iken trafikte yaşanabilecek ani olaylardan kaynaklı yaralanmalar olabilir. Araç içi güvenlik kurallarına uygun olarak hareket edilmesi ve seyahat süresince oturur posizyonda bulunulması gereklidir.
 31. Tur esnasında genel beslenme alışkanlıklarından farklı besinlerden oluşan yiyecek ve içecekler sunulabilir. Bu nedenle alerjik reaksiyonlar, besin intoleransı gibi durumlar oluşabilir. Yerel yiyecek içecek tüketimlerinde içeriklerine, kapalı yiyecek ve içeceklerde de son kullanma tarihlerine ve içeriklerine dikkat edilmelidir.
 32. Aynı zaman diliminde farklı yerlerde farklı iklim özellikleri gösterdiğinden gidilen bölgenin iklimine uygun kıyafet ve ekipmanlar seyahat esnasında bulundurulması tavsiye edilir.
 33. Tur esnasında pasaportun kaybolması durumunda en yakın vatandaşı bulunulan büyükelçilik ile iletişime geçilmeli ve kayıp başvurusu ile beraber geri dönüş için gerekli olan geçici pasaport temin edilmelidir.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın