Atina Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Atina / Athens

Candıa Hotel

Sadece Oda

Standard Room

Detaylar

49,38 1.752,99
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Atina / Athens

Art Hotel Athens

Sadece Oda

Double Or Twın Room

Detaylar

52,86 1.876,53
1005 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Atina / Athens

Astorıa Hotel

Sadece Oda

Cıty Double Room, Balcony, Cıty Vıew

Detaylar

53,84 1.911,14
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Atina / Athens

Athens Way

Sadece Oda

Deluxe Double Room, 1 Bedroom

Detaylar

57,40 2.037,70
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Atina / Athens

Athens Panorama Prodject

Sadece Oda

Acropolıs Vıew Executıve Suıte

Detaylar

58,22 2.066,63
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Atina / Athens

Athens Lıghts Hotel

Sadece Oda

Comfort Room

Detaylar

58,46 2.075,15
24 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Atina / Athens

Dorıan Inn Hotel

Sadece Oda

Comfort Room, 2 Twın Beds, Non Smokıng, Refrıgerator

Detaylar

61,74 2.191,59
1249 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Atina Otelleri ve Fiyatları & Atina Tatili

Atina, Türkiye’nin batı komşusu Yunanistan’ın başkenti. Ülkenin en kalabalık şehri olan Atina, aynı zamanda Avrupa’nın en geniş kıyı şeridine sahip. Tarihi 7000 yıl öncesine dayanan şehre gittiğinizde geçmişteki Helen İmparatorluğu’nun uzantısı olan insanları görebilirsiniz. Bu yıl tatili masmavi Ege kıyılarında yapmayı düşünüyorsanız Atina otelleri arasından seçim yaparak hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Avrupa’nın en büyük dördüncü şehri olan Atina, tam anlamıyla gerçek tarihe tanıklık edebileceğiniz bir kent. Öyle ki buradaki ilk kalıntılar Neolitik Çağ’a kadar dayanıyor. Perikles’de “Altın Çağ” olarak bilinen Atina; günümüzde kozmopolit yapısıyla beğeni topluyor. Şehirde otelcilik sektörü oldukça gelişmiş durumda ve Atina özellikle yaz döneminde yoğun turist alıyor.

Bonus Bilgi: Gidenlerin “Atina tatiline gidince mutlaka görmelisiniz!” dediği yerler:

Görülecek Lokasyon ve Merkezi Noktalar

Parklar

Alışveriş

Akropolis

Lykeion

Ermou Caddesi

Syntagma Meydanı

Pedion Areos Parkı

Monastiraki Bit Pazarı

Omonia Meydanı

Atina Ulusal Bahçesi

Atina Merkez Pazarı

Antik Harika: Akropolis'e Yakın Oteller

“Antik Cennet” olarak nitelendirilen Akropolis, Avrupa genelinde en ilgi çekici tarihi destinasyonlardan biri. Atina tepesinde yer alan Akropolis, şehre gelenlerin mutlaka uğraması gereken bir durak. Tepede yer alan kale ve insanı zaman kapsülüne sokan mimari kalıntılar, bu bölgeyi görmek için başlı başına bir neden. Bundan olacak ki Atina’ya gelen turistlerin büyük bir kısmı Atina konaklama ihtiyaçları için Akropolis otellerini tercih ediyor.

Akropolis, Yunanistan genelinde çok sayıda olsa da en önemlisinin Atina’da bulunması buraya turistlerin ilgisini artırıyor. Şehrin en merkezi ve turistik noktasında konumlanan Akropol, kentin her yerinden de görülebilen bir yapı. Bilhassa gece ışıklandırıldığında Atina’nın mitolojik ve romantik tarafını ortaya çıkarıyor. Burada bulunan Atina otelleri ise tılsımlı bölgede konforun hâkimiyetinde konaklama sağlıyor.

Bonus: Akropolis bölgesinin kelime anlamı olarak “yüksek şehir” olarak bilindiğini duymuş muydunuz?

Modern ve Konforlu: Plaka ve Syntagma Meydanı Çevresinde Oteller

Ziyaretçilerine benzersiz Antik Çağ mimarisi ve göz alıcı doğal güzellikler sunan Atina, özellikle Plaka ve Syntagma bölgelerindeki otelleriyle dikkat çekiyor. “Tarihi yapıları göreyim, ama eve dönmeden de bir şeyler satın alayım.” diyorsanız Syntagma ve Plaka Meydanı çevresindeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Atina’da Arkeolojik Esintiler: Plaka

Plaka, Atina şehri için âdeta bir alışveriş cenneti. Bölgenin şehir merkezinde olması ve müzelere yakın olması da konaklama konusunda artı sağlıyor. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, yerel seramik ürünleri, yöresel kıyafetler ve müzikleriyle insanın aklını başından alan tavernalar, Plaka bölgesinin sembolleri.

Yıldız Bilgi: Bu bölgedeki Cine Paris açık hava sinemasında kült filmlerin gösterimlerini izleyebilir, yakınlardaki Anafiotika semtinde beyaz mavi temalı evlerin önünde fotoğraf çekilebilirsiniz.

Bonus Bilgi: Tatil süresince gerek Plaka bölgesindeki evlerde gerekse çarşıda mavi renge sık rastlayacaksınız. Bunun nedeni, Yunanistan halkının mavi renge özel bir anlam yüklemesi ve bu rengin onlara şans getireceğine inanmasıdır. Tam da bu yüzden her köşe başında görülen nazar boncuklarına şaşırılmamalısınız.

Tatilde Kolay Ulaşımı Sevenler için: Syntagma

Syntagma, şehrin tam merkezinde konumlandığından Atina’nın ulaşım ağlarına yakın olmak isteyenler bu bölgedeki otelleri tercih ediyor. Yunanistan dendiğinde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Syntagma, Eski Yunanistan’da kraliyet meydanı olarak kullanılıyordu. O dönemde Kral Otto’nun emriyle kraliyet ailesi için yaptırılmış saray, günümüzde Parlamento Binası olarak kullanılıyor.

Meydan, yerli halkın ve turistlerin akınıyla son derece yoğun ve kalabalık bir yapıya sahip. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise meydanın ulaşım araçlarının merkezi olması. Metro, tramvay, otobüs ve taksi gibi birçok ulaşım aracı bu meydandan kalkışlıdır ve bu da çevrede her şey dâhil, yarım pansiyon, butik ve apart otel gibi birçok tesisin çoğalmasına neden olmuş durumda. Bu bölgede bulunan Yunanistan otellerinde konaklayıp turistik bölgelere yürüyerek ulaşma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Yıldız Bilgi: Syntagma Meydanı için “İstiklal Caddesi” benzetmesi yapmak hiç de yanlış olmaz. Birçok açıdan Türkler’i andıran Yunanlıların bu meydanı Taksim İstiklal Meydanı’na benzetmesi de oldukça ilginçtir.

Ege'nin Esintisi: Deniz Kenarındaki Oteller

Pırıl pırıl deniz, tatlı rüzgâr esintileri, rakı balık uyumu ve göz alıcı deniz kabukları… Hepsini bir arada duyunca içiniz hoş mu oldu? O hâlde Yunanistan sahilleri sizi çağırıyor demektir. Deniz kenarındaki Yunanistan Atina otelleri size ve sevdiklerinize bir tatilden daha fazlasını sunuyor. Kendine münhasır tasarımlarla donatılmış tesisler, daha çok tatil köyü veya şirin butik apart olarak hizmet veriyor.

Atina, yurt dışında deniz temalı tatil arayanlar için Türkiye’ye de yakın olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Bilhassa buradaki deniz otelleri, romantizm arayan tatilci çiftlerin uğrak noktasıdır. İnsanın başını döndüren gün batımı, pırıl pırıl bir deniz, tenine kadifemsi dokunuş yapan akşam rüzgârı ve içinizi hoş yapacak Akdeniz şarkıları… Sadece bunlar bile Atina otel rezervasyonu için harika nedenler.

Atina'nın Gece Hayatı: Oteller ve Canlı Müzik Mekânları

Atina, gece de durmak bilmeyen bir şehirdir. Gece hayatından hoşlanıyor ve yılın tüm stresini Yunan eğlenceleri eşliğinde atmak istiyorsanız Atina otelleri için yerinizi ayırtmanın tam sırası. Bir de bu tesisler eğlence noktalarının yakınında ise değmeyin keyfinize. Bunun için şehirde birçok seçenek bulunuyor. Yıldızı parlayan Kokaki ve Psyyri semtlerinin yanı sıra şehir merkezindeki barlar ve popüler kafeler de eğlence ritmini artırıyor.

Akropolis manzarasının gözler önüne serildiği avlu ve terasların yanı sıra kokteyl barlar da ritim arayanların uğrak noktası. Buradaki işletmelerde şef ve barmenler enfes tatlar ortaya koyuyor ve Yunan müziği eşliğinde yenilen mezeler de Atina mutfağının benzersiz hazinesini sunuyor. Otantik müzikleri dinlerken deniz dalgalarının eşsiz melodisini izleyebilir ve gece boyunca eğlenerek biriktirdiğiniz tüm stresi boşaltabilirsiniz.

Ailece Atina: Parklar ve Çocuk Dostu Oteller

Çocuklarınızla birlikte Atina’da eşsiz bir tatil geçirmek istiyorsanız birçok Atina otel tavsiyesine rastlayabilirsiniz. Ege Bölgesi’nin karakteristik mimarisi ve dingin yaşamı eşliğinde çocuklarınızla eğlenebilir ve ailecek geçirdiğiniz tatil anlarına heyecan katabilirsiniz. Buram buram iyot ve çam kokan Ege havasında denize girmek, lezzet dolu zeytinyağlı tabaklar keşfetmek ve çocuklarınıza Atina’nın tarihini yakından göstermek için aile otelleri ideal bir tercih.

Yıldız Bilgi: Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Yunan topraklarının esasında matematik ve felsefenin doğduğu yer olarak bilindiğini duymuş muydunuz? Atina’nın tarihi alanlarında çocuklarınızla birlikte gezerken bu bilgiyi paylaşabilir ve onlara tarih sevgisi aşılayabilirsiniz.

Ege’nin incisi Atina’daki çocuk dostu oteller güvenilir bir ortamda sıkılmadan aileyle birlikte konaklama fırsatı sunuyor. Buradaki tesislerde çocuk menüleri, oyun parkları, belli yaş gruplarına uygun animasyonlar ve eğitici oyun seansları gibi fırsatlar mevcut. Söz konusu imkânlar, küçüklerin güvenilir bir ortamda eğlenirken ebeveynlerin keyifli bir tatil geçirmesine yardımcı oluyor.

Bu yıl tatil için rotayı Atina’ya çevirmeye karar verdiyseniz Atina otelleri arasında seçim yapmakla işe başlayabilirsiniz. Atina otel fiyatları sezona, tesisin niteliğine, kalınacak gün sayısına ve konaklayacak kişi sayısına göre değişiyor. Erken rezervasyon seçenekleriyle daha erişilebilir fiyatlarla Coral Tatil’den tatil planınızı yapmayı ihmal etmeyin.