Göreme Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Nevşehir / Göreme

Faıryland Cave Hotel

Oda Kahvaltı

Superıor Room_1 Double Bed And 1 Twın Bed

Detaylar

1.715,59
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Nevşehir / Göreme

Holıday Cave Hotel

Oda Kahvaltı

Junıor Cave Suıte_1 Queen Bed

Detaylar

1.862,11
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Nevşehir / Göreme

Roma Cave Suıte Hotel

Oda Kahvaltı

Famıly Suıte_1 Kıng Bed And 2 Large Twın Beds

Detaylar

2.555,52
319 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Nevşehir / Göreme

Imperial Cave Suites & Spa

Bed&Breaksfast+

Imperıal Suıt, Non Smokıng_1 Queen Bed

Detaylar

8.880,72
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Göreme Otelleri ve Otel Fiyatları

Nevşehir’in ünlü Göreme beldesi turizmin kalbinin attığı bir yerdir. Her yıl binlerce turistin peri bacalarını, balonları görmek için gittiği belde iki bin nüfusa sahip küçük bir kasaba konumundadır. 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Göreme Açık Hava Müzesi bu bölgede bulunur. Vadilerle çevrili olan beldede sabahları rengarenk balonların gökyüzünde süzülmesi, akşamları ise ışıl ışıl görünen peri bacalarının etkileyici atmosferi mutlaka görülmeye değerdir. Bu bölge eski zamanlarda volkanik oluşumların bulunduğu bir yer olduğu için Göreme Açık Hava Müzesi’nde volkanik tüflerden oluşmuş yapıları gözlemlemek mümkündür. Bu yapılar korunaklı mimarisi sayesinde tarihte insanların yaşamını geçirdiği yerler olarak da bilinir. Nevşehir Göreme otelleri bölgenin tarihi dokusuna uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Beldeye uzaktan baktığınızda binaların doğal yapıyla bir bütünlük içinde durduğunu görebilirsiniz.

Göreme Otelleri

Göreme otelleri genellikle restore edilmiş eski konaklardan oluşsa da lüks tasarıma sahip yeni oteller, süit ve butik oteller de bulunur. Beldenin sıcaklığını yansıtan konaklar geniş bir avluya sahiptir. Bu avlularda otel misafirleri için restoran & cafe hizmetleri sunulabilir. Konak otellerin tasarımında çok sayıda yöresel eşya kullanıldığı için ilgi çekici objelerle karşılaşabilirsiniz. Bu bakımdan kendinizi kültürün ve tarihin tam ortasında hissedebilirsiniz. Göreme’deki süit oteller yatak odası dışında oturma alanına da sahip tesislerdir. Bazı suit oteller modern mimariye sahip olsa da konaklarda hizmet veren tesislere de rastlamak mümkündür. Göreme’ye gittiğinizde konaklama yapacağınız tüm oteller farklı ve etkileyici manzaralar sunar. Oda tercihinize göre Açık Hava Müzesi manzarası eşliğinde uyanabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun Coral Tatil üzerinden kendinize en uygun Göreme otel seçeneğini bulabilir, erken rezervasyon avantajlarıyla tatilinizi planlayabilirsiniz.

Balonları Görmek için Kalınacak Yerler

Göreme’ye gidildiğinde balon gezisine katılmak yapılacak en unutulmaz aktivitelerden biridir. Bu geziye katılmak kadar balonları izlemek de bir hayli zevklidir. Her sabah gün doğumuyla birlikte havalanan balonların oluşturduğu görsel şölenin mutlaka çıplak gözle izlenmesi ve fotoğraflanması tatilinizi eşsiz kılabilir. Dilerseniz balonları halka açık seyir alanından izleyebileceğiniz gibi dilerseniz de odanızın balkonundan ya da penceresinden izleyebilirsiniz. Vadi manzarasına hakim konumda olan Kapadokya Göreme otelleri balonların uçuşunu izlemek için harika odalara sahiptir. Kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz şekilde tasarlanmış bu odalarda uyanır uyanmaz pencereden gökyüzüne bakabilirsiniz. Özellikle vadi tarafına bakan odaların manzarası görülmeye değerdir. Oda fiyatları manzara durumuna göre değişiklik gösterebileceğinizden bu otellerde konaklama yapmasanız bile özel seyir teraslarında kahvaltı yapabilir, yemek yiyebilir ya da bir kahve eşliğinde balonları izleyebilirsiniz.

Göreme Otel Fiyatları

Göreme’de çok sayıda konaklama tesisi bulunur. Her bütçeye uygun konseptlerle hizmet veren bu otellerin fiyatları da birbirinden farklıdır. Beldede kalmak istediğiniz gün sayısı, tesis konforu ve konumu, oda manzarası, tercih edilen ek hizmetler gibi durumlara göre Göreme otel fiyatları değişiklik gösterebilir. Vadiyi doğrudan gören manzaralı odalar tesislerin diğer odalarına göre farklı fiyatlar da olabilir. Bununla birlikte sadece oda, oda kahvaltı gibi konseptlerde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle tatil bütçenizi ayarlarken konaklamak istediğiniz tesisin sunduğu imkanlara ve odaların yapısına dikkat etmeniz önem taşır. Hamam, sauna, spor salonu, yüzme havuzu gibi otele ait çok sayıda hizmet fiyat aralıklarını etkileyebilir. Bazı tesisler özel günlerde kampanyalar düzenleyerek indirimli fiyatlar sunabilir. Bu nedenle beldeye gitmeden önce Kapadokya otelleri için bütçe ve konaklama zamanı açısından planlamanızı yapmanız önerilir.

Göreme Hakkında Merak Ettikleriniz

Göreme Nerededir?

Göreme Nevşehir’e bağlı turistik bir beldedir. Oldukça ünlü olan bu belde Kapadokya ve Ürgüp ile birlikte her yıl yoğun turist akınına uğrar. Bu açıdan Nevşehir’den daha popüler yerlerdir. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Nevşehir peri bacaları, balonları ve yeraltı şehirleriyle ünlüdür. UNESCO tescilli açık hava müzesine sahip olan Göreme Nevşehir merkeze 12 km, Kapadokya Havaalanı’na 44 km, Nevşehir otogara 19 km, Avanos’a 8,5 km, Ürgüp’e 5 km, Kapadokya’ya ise 57 km mesafede konumlanmıştır. Göreme ve çevresinin üstü kadar yer altı da dikkat çekicidir. Eğer kapalı alan korkunuz yoksa yer altında bulunan ve tarihte insanların korunmak amaçlı inşa ettiği düşünülen şehirleri mutlaka görmelisiniz. Çok sayıda manastır ve kilisenin de konumlandığı Göreme eski çağlardan bu yana stratejik konumunu korumuştur.

Göreme’ye Nasıl Gidilir?

Karayolu ve havayolu Göreme’ye gitmek için en uygun seçeneklerdir. Uçak korkunuz yoksa ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız Nevşehir Kapadokya Havaalanı’na gerçekleştirilen seferlerden birine bilet alabilirsiniz. Çok sayıda ilden günlük gerçekleştirilen seferlerle yaklaşık 1 saatlik zaman diliminde kente varmanız mümkündür. Nevşehir ve çevresini yakından tanıyıp gezmek isterseniz havaalanında indikten sonra araç kiralayabilirsiniz. Diğer bir yol ise havaalanı transfer araçlarıdır. Havaalanı’ndan Nevşehir’e ve Göreme’ye gerçekleştirilen transfer otobüslerini kullanarak da film setini andıran bu beldeye ulaşım mümkündür. Yolda çevreye bakarak yeni anılar biriktirmek isterseniz özel aracınızla veya otobüsle kente ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları sadece Nevşehir merkez otogara giderken bazı firmalar ise Göreme otogara doğrudan sefer düzenleyebilir. Bu nedenle otobüs bileti alırken bu detaya dikkat etmeniz gerekebilir. Eğer Nevşehir merkeze giderseniz Göreme, Ürgüp ve Kapadokya’ya dolmuşların sık olduğunu unutmamanızda fayda var.

Göreme’de Nerede Kalınır?

Göreme kalacak yer konusunda oldukça zengin içeriğe sahiptir. Şehrin gürültüsünden uzak, doğayla baş başa konaklama sunan Göreme’deki tesislerin rezervasyon doluluk oranları yılın dört mevsiminde de yüksektir. Mutlaka beldede kalmak istiyorsanız erken rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Göreme için geç kalsanız bile konaklama için farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezinde konumlanan Nevşehir otelleri Göreme’ye sadece 12 km uzaklıktadır. Bu bakımdan Nevşehir merkezde konaklamayı tercih ederseniz Göreme’ye aracınızla, dolmuşla ya da tesislerin sunduğu servis hizmetleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezde şehir oteli, butik otel, yıldızlı oteller gibi farklı konsept sunan birçok tesise rastlayabilirsiniz. Bu tesislerden bazıları Ürgüp, Kapadokya ve Göreme gibi farklı turistik yerlere ek ücret karşılığında servis hizmeti de sağlayabilir. Kalmak istediğiniz otelin bu hizmeti sunup sunmadığını rezervasyon yaptırmadan önce kontrol etmeniz son dakika sürprizi ile karşılaşmanızı önleyebilir.

Göreme Tatil Sezonu Ne Zaman Başlar ve Biter?

Göreme tatil sezonu dört mevsim boyunca devam eder. Nevşehir ve çevresinde baktığınız her noktada görebileceğiniz peri bacaları bu bölgeyi yılın 12 ayı boyunca cazibe merkezi haline getirmiştir. Göreme’ye gelmek için okulların ara tatillerini, resmi bayram tatillerini, kutlama amaçlı özel günlerinizi veya yaz tatillerinizi değerlendirebilirsiniz. Balon turları her ne kadar bahar ve yaz aylarında tercih edilse de kış aylarında hava fırtınalı ve yoğun yağışlı değilse balon turu yapabilirsiniz. Kar yağdığında balon turuna katılırsanız peri bacalarının, tarihi yapıların ve vadilerin bembeyaz haline şahit olabilirsiniz. Hava durumunun uygun olmadığı koşullarda balon turu iptal edildiği için Göreme’ye gideceğiniz dönemi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Kendinize en uygun zamanda Göreme tatili planlamak için Coral Tatil üzerinden Ürgüp Göreme otelleri hakkında bilgi alabilir, uygun ödeme koşullarıyla yerinizi erkenden ayırtabilirsiniz.