Hatay Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Hatay

Simon Aqua Park Otel

Oda Kahvaltı

Kral Odası - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

145,83 5.250,01
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Hatay

Hattuşa Vacation Termal Club Erzin

Sadece Oda

Standart Oda

Detaylar

1.650,00
51 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

Yemek turizmi açısından Türkiye için çok büyük bir öneme sahip olan Hatay şehri, Akdeniz Bölgesi'nin değerli bir yerini temsil eder. Türkiye'nin en kalabalık 13. şehri olan Hatay, iş ve gezi amaçlı yoğun bir şekilde turist ağırlar. Yılın her döneminde Hatay otelleri yoğun bir şekilde misafir ağırlamaktadır.
 
Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu kısmındadır ve Suriye ile Lübnan arasında bulunan Gor Çukurluğu ‘ndan meydana gelen bir sınır ilidir. İl içerisinde yer alan önemli akarsular arasında Asi, Afrin ve Karasu nehirleri bulunur. Hititler Dönemi'nden beri var olan bu şehir, birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. 1938 yılında anavatana katılması sonrasında 10 sene kendi içerisinde bir devlet olarak yönetilmiştir.
 
Hatay'da Ne Yenir?
 
Hatay dendiği zaman meşhur soslu döner dürümü, kebapları ve çorbaları akla gelecektir. Aynı zamanda künefenin de başkenti olarak kabul edilen Hatay, birçok et yemeği ile de meşhurdur. Yeme içme mekanları bu anlamda yoğun şekilde hizmet verir. Hatay'ın hemen hemen tüm etli yemekleri denemeye değerdir. Kahvaltılarında dahi et ağırlıklı yiyecekler hazırlanır.
 
Hatay'da Neler Yapılır?
 
Hatay, atmosferi ile hem doğal hem de tarihi güzellikleri bakımından görülmeye değer bir şehirdir. Mutlaka en meşhur restoranlarında meşhur Hatay yemekleri denenmelidir. Bununla birlikte doğal yerlerine yapılan turistik gezilere katılım sağlanabilir. Hatay'da açılan çarşı ve pazarlar dolaşılabilir, halkın yaptığı el sanatları ve doğal yiyecekler keşfedilebilir. Deniz turizmi ile de bilinen bu şehirde yaz tatili yapılabilmektedir. İskenderun Limanı hem turistik hem de ticari açıdan büyük bir öneme sahiptir.
 
Hatay'da Gezilecek Yerler?
 
İkliminden dolayı yılın her mevsiminde gezilmeye uygun bir ilimizdir. Nur Dağları, meşhur camileri, Antakya Bitkiler Müzesi, kiliseler ve mağaralar, Hatay Arkeoloji Müzeleri, Eski Antakya Evleri, Harbiye Şelalesi, Hatay Çarşıları, Cindi Hamamı, İskenderun Deniz Müzesi ve daha birçok yeri gezilmeye değer.
 
Özel Günler ve Festivaller
 
Geleneksel Bahar Şenliği, İskenderun Belediyesi Kültür Ve Turizm Festivali, Antakya Festivali, Arsuz Geleneksel Uluslararası Kültür Ve Sanat Festivali, Türk Askerinin Reyhanlıya Girişi Kutlamaları ve daha birçok festivale katılmak mümkündür. Hatay'ın kurtuluş gününe özel daha birçok etkinlik de düzenlenir.

444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Hatay Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.