Konya Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Konya

İbis Hotel Konya

Oda Kahvaltı

Room Wıth 1 Double Bed Equıpped Wıth The New Beddıng B4Inf

Detaylar

37,76 1.359,44
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Konya

Hotel Ney

Oda Kahvaltı

Standard Double Or Twın Room

Detaylar

40,68 1.464,35
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Konya

Grand Hotel Konya

Sadece Oda

Standart Oda - (None) - Iade Edılemez

Detaylar

48,81 1.757,21
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Konya Otelleri ve Konya Otel Fiyatları

İç Anadolu bölgesinde yer alan ve tarihi ile uzun yıllar farklı medeniyetler için önemli bir konum olan Konya en çok mistik atmosferi ile bilinir. Mevlâna Celaleddin Rumi ve Nasreddin Hoca gibi önemli kişilerin adı geçince ilk akla gelen yerdir. Alan bakımından Türkiye’nin en geniş şehri olma ünvanına sahip olan Konya Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserleri ile meşhur olsa da aslında tarihi Çatalhöyük yerleşiminin tarihi kadar eskilere dayanır. Konya otelleri de bu mistik ve tarihi şehri görmeye gelen ziyaretçiler için farklı imkân ve anlayışlarda şekillenir. Siz de Konya tatili planlıyorsanız şehre gittiğiniz zaman otelinizden çıkınca hem tarihi hem doğal güzellikleri keşfederek günlerinizi geçirebilirsiniz. Yurt içi oteller arasında özellikle meşhur olan termal ve şifalı su tesislerini de burada bulabilir, dinlenirken vücudunuza iyi gelen etkisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Konya Otellerinde Fırsatlar

Türkiye’nin her köşesi ayrı bir cennet olarak görülen Türkiye’de köklü tarih ve kültür mimariyi de renklendirir. Konya bu açıdan farklı bir alandan değerlendirilmesi gereken şehirler arasındadır. Dikkat çekici bir tarihi geçmişin getirdiği kültürel miras ve mimariye sahiptir. Çevresindeki göller sayesinde karasal iklim bölgesinde yer almasına rağmen yemyeşil doğa harikası manzaraları ile insanı etkiler. Bugün hala İslamiyet açısından farklı bir yerde değerlendirilen ve muhafazakar nüfusun yoğun olması ile bilinen Konya’nın bu yoğunlaşmış kültürü aslında geçmişinden izleri taşır. İslam medeniyetleri olan Selçuklu ve Osmanlı döneminde dini öneme sahip yapıların fazlasıyla kendine yer bulduğu Konya’da hala kültürün izleri çok rahat görülebilir. Özellikle Mevlâna Celaleddin Rumi gibi Türk ve İslam tarihinin yanı sıra dünya çapında tanınan bir isimle özdeşleşen anlayışta bunun etkisi vardır.

Konya’da tatil yapmak istiyorsanız genellikle Şeb-i Arus dönemi dışında yer bulma sıkıntısı yaşamazsınız. Fakat her yıl 17 Aralık haftası yapılan bu törenlere katılmak istiyorsanız erken rezervasyon ile önceden yerinizi ayırtmak gerekir. Tüm etnik kimliklerden ve ayrılıklardan sıyrılan bir şair, düşünür olan Mevlana’nın “Düğün Günü” olarak tanımladığı ölüm yıldönümüne Şeb-i Arus adı verilir. Bu dönemde dünyanın birçok farklı ülkesinden insanlar anma törenlerine katılmak için Konya şehrine akın eder. Törenler “Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri” olarak da bilinir.  Konya otellerinde fırsatlardan yararlanarak konaklamak istiyorsanız, Coral Tatil kampanyalarını takip edebilirsiniz. Üyelerine özel avantajlar sunan Coral Tatil ile erken rezervasyon avantajından yararlanmak ile kalmaz aynı zamanda en sıkışık dönemler için bile aylar öncesinden yerinizi ayırabilirsiniz.

Konya'da Otel Fiyatları

Konya otel fiyatları tesisin özelliklerine, satın aldığınız hizmet paketine, döneme ve yıldız sayısına göre değişir. Tüm otellerde olduğu gibi benzer açılardan değerlendirilmeye alınan tesisler farklı fiyatlandırmalar sunar. Türkiye geneli için Konya otel fiyatları hakkında değerlendirme yapılırsa bütçe dostu olduğu söylenebilir. Tören, sempozyum gibi dönemlerin dışında kalan zaman dilimleri içerisinde çoğunlukla sezondaki en uygun fiyatları bulabilirsiniz. Otel Konya şehrinde genellikle uygun olduğundan bütçe dostu bir tatil planlıyorsanız listenizde baş sıralara bu şehri yazabilirsiniz. Üstelik tatil boyunca Konya mutfağının eşsiz lezzetlerini deneyimlemek, tarihini ve kültürünü keşfetmek size bambaşka bir deneyim yaşatır.

Konya'da Kalınacak Yerler

Konya tatili planlıyorsanız konaklamak için tercih edebileceğiniz birçok ilçe vardır. Bu ilçelerde farklı konseptlere sahip oteller ve apartlar gibi konaklama tesislerini bulabilirsiniz. Aralarından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerken çevrede keşfedebileceğiniz alanlar da olsun istiyorsanız merkez ilçesi olan Selçuklu, Meram ve Karatay’ı tercih edebilirsiniz.

Konya otelleri merkez ilçesinde Selçuklu’da yer alır. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Selçuklu en çok ilginizi çeken yerlerden biri olabilir. 2015 yılında geniş bir alanda hizmete açılan bahçe Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Tropikal ülkelerden bahçeye gelen yaklaşık 10 bin kelebek için doğal yaşam alanı olan bölgede farklı hayvan ve bitki türlerini de görebilirsiniz. Selçuklu’da gezebileceğiniz tarihi alanlar ise Mevlâna Türbesi, İnce Minareli Medrese, Aya Elenia Müzesi, Zaman Müzesi (Sille Şapeli), Karatay Medresesi, Subaşı Hamamı ve Karataş Camisi’dir. Ayrıca ilçe civarındaki Sille Mağaraları da görülmeye değer güzelliktedir.

Meram da Konya’nın merkezi ilçelerinden bir tanesidir. Bölgede özellikle görülmesi gereken yer Meram bağlarıdır. Şehre giden turistlerin en uğrak noktalarından biri olan bağlar doğal güzellikleri yaşayabileceğiniz huzurlu bir atmosfer sunar. Meram bağlarında akarsu üzerinde kayıkla tur atabilir, yeşil çimenlerin üzerinde piknik ya da yürüyüş yaparak dinlenebilirsiniz. Ayrıca bağlarda dolaşırken buranın tarih boyunca seyyahların seyahatnamelerine güzelliği ile konu olduğunu da unutmayın. Bölgede Selçuklular döneminden kalma hamam, köprü ve türbeleri de ziyaret ederek tarihi dokuyu yakından görebilirsiniz.

Karatay Konya’nın en meşhur ilçelerinden biridir. Selçuklular döneminden kalma Şems-i Tebrizi Cami gibi birçok cami ve türbeyi ziyaret edebilirsiniz. İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Tarihi Mengüç Caddesi ve Mevlâna Müzesi gibi ünlü lokasyonlara da uğrayabilirsiniz. Konya’yı ziyaret ettiğiniz zaman şehir içi ulaşım ile erişebileceğiniz kışın bile donmayan Tuz gölünü, dünyanın ilk yerleşim yerlerinden olan Çatalhöyük’ü ve Beyşehir Gölü milli parkını da gezi rotasına eklemelisiniz.

Konya termal otel açısından da kış aylarında değerlendirebileceğiniz bir şehirdir. Karatay, Mevlâna ve diğer ilçelerde şifalı suları ile hizmet veren termal otelleri bulabilirsiniz. Lüks odalarda konaklama, her şey dahil tatil paketleri ve çok daha fazla seçenek sunan termal otellerde hastalıklarınız için şifa arayabilir, stresten uzaklaşmak için huzurlu bir tatil planlayabilirsiniz. Hamam, kese, köpük, spa ve masaj gibi imkanlardan faydalanırken tatilinizi tamamen dinlenmiş ve arınmış bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Özellikle Karatay ilçesi şifa kaynağı olarak bilinen mineralli suyu ile vücudun statik elektriğini alarak stresten arınma konusunda popülerdir. Konya’nın en ünlü tarihi ismi olan Mevlana’nın hayatı boyunca şifa için su taşıdığı ve suya hayatın anlamını yüklediği felsefesi bugün hala Konya’daki işletmelerin bakış açısını şekillendirir. Misafirlerinin her türlü ihtiyacı düşünülen şifa merkezi otelleri ile hizmet verirken Mevlana’nın izinden gider.

Konya'da Apart Oteller

Konya apart otel seçenekleri ailesi ve arkadaşları ile ev konforunda uygun fiyatlı tatil yapmak isteyenler için düzenlenmiştir. Oda, oturma alanı ve yatak bölümünün yanı sıra mutfağa sahiptir. Apart türüne ve tesis özelliklerine göre oturma alanı ve mutfak ayrı, yatak odası ayrı olarak 1 + 1 konseptinde ya da 1 +0 şeklinde de olabilir. Apart oteller özellikle uzun süreli konaklama ve uygun fiyatlı tatil yapmak için tercih edilir. Üniversite yerleşkesi ve diğer ilçelerde sıklıkla apart otel bulabileceğiniz Konya şehrinde tatil yapmak için seçebileceğiniz avantajlı imkanlardan biridir.

Konya Hakkında Merak Ettikleriniz

Konya’ya Nasıl Gidilir?

Konya otelleri ile tatil yapmak istiyor fakat şehre nasıl ulaşım sağlandığını bilmiyorsanız birçok seyahat imkanından birini tercih edebilirsiniz. Konya Havalimanı şehre ulaşım için en kolay yollardan biridir. Şehrinizden direkt ya da aktarmalı olarak Konya uçuşu bulabilir, birkaç saat içerisinde otelinizde dinleniyor olabilirsiniz. Ankara ve İstanbul’dan Konya’ya gelmek isteyenler için ideal seçeneklerden biri de hızlı tren imkanıdır. Şehre ulaşım için her şehirden tercih edebileceğiniz diğer seyahat yolu ise merkeze sadece 5 kilometre uzakta olan şehirler arası otobüs terminalidir. Terminal, havaalanı ya da tren garından otelinize gitmek için tramvay, minibüs, taksi, otobüs gibi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz.

Konya’ya Ne Zaman Gidilir?

Konya ili İç Anadolu bölgesinde olduğu için karasal iklim altında olsa da çevresindeki göller nedeniyle diğer şehirlere oranla biraz daha yumuşak bir havası olduğu söylenebilir. Yine de şehirde kış ayları soğuk ve karlı olduğu için tatil amacıyla termal otele gitmiyorsanız bu dönemi tercih etmeniz önerilmez. Yazın sıcak ve kurak olan şehirde yıllık ortalama sıcaklık değeri 11,5 derecedir. Yaz aylarında şehri ziyaret etmek istiyorsanız gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkının fazla olduğunu düşünerek yanınıza ceket ve hırka almalısınız. Şehri gezerek ziyaret etmek için en ideal sezonlar ise ilkbahar ve sonbahardır.

Konya’da Nerede Kalınır?

Konya şehrine seyahat ettiğiniz zaman merkezi bir alanda olmak istiyorsanız Selçuklu, doğa ile iç içe zaman geçirmek istiyorsanız Meram, şifalı sularda tatil yapmak istiyorsanız Karatay konaklama yeri olarak seçilebilir. Her köşesinden tarih fışkıran şehirde tatil yaparken diğer ilçeleri de tercih etmeniz mümkündür. Burada önemli olan sizin hangi amaçla gittiğiniz ve beklentiniz olur. İlçeler arası seyahat için toplu taşıma araçlarını aktif olarak kullanabileceğinizi bilmek bu açıdan size fikir verebilir.

Konya’da en avantajlı tatili yapmak istiyorsanız şimdi Coral Tatil kampanya ve fırsatlarını inceleyebilir, konaklama tesisleri arasından size en uygun olan işletmede anında yerinizi ayırtabilirsiniz.