• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

1.Gün. ( Ankara’ya Hareket )

 

Değerli Konuklarımız;

10:45'de Pendik Hızlı Tren Gar istasyonu önünde acente görevlimiz ile buluşuyoruz. Tren bilet işlemlerimizi tamamlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Ankara Tren Garına geliyor ve Kars Doğu Ekspresi’ne yerleşiyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Öğle Yemeği: Ekstra olarak trende yada ankara'da alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak trende yada ankara'da alınacaktır.

 

2.Gün. ( Kırıkkale & Kayseri & Sivas & Erzincan & Erzurum & Sarıkamış & Kars )

 

Değerli Konuklarımız; Anadolu’nun birbirinde farklı şehirlerinden geçerek, güzel anılar biriktirebileceğimiz keyifli bir tren yolcuğumuzu tamamlıyor akşam 18.30 sularında Kars’a geliyor ve konaklama otelimize transfer yapıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Trende alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Trende alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Kars Kale Otel & The Kars Park Otel

 

3.Gün ( Kars Müzesi & Ani Harabeleri )

 

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kars şehrinin güneydoğusunda Türkiye-Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunan bir zamanlar bölgenin ihtişamlı şehri Ani Harabesine hareket ediyoruz. Ermeni Bagratuni hanedanlığı döneminde önemli bir güç ve kültür merkezi olan Ani Harabesi hakkında vereceği bilgiler eşliğinde kente geliyor ve gezimize başlıyoruz.

 

Ani Antik Kenti:

971 Yılında Bagratid Kralı 3. Aşot başkenti Kars’tan Ani’ye almıştır. Bu vakit Ani, belki de kalenin bulunduğu tepenin etrafına kurulmuş bir kale kasabasın fazla bir şey değildi. Ani, Tüccar kervanları için önemli bir köprü olmuş ve şehir Bizans, İran, Suriye ve Orta Asya ticaret yollarını denetlemiştir. 992 Yılında Ermeni patriği merkezi Ani’ye taşınmış olup 11. Yy da şehir de 12 Piskopos 40 Keşiş ve 500 Rahibi olmuştur. Şehrin Nüfusu 12. Yy 200.000 ulaşmış ve refah seviyesi ve şanı öyleymiş ki bin bir kilise şehri olarak bilinmeye başlamıştır. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedra

 

Ani Harabeleri gezimizin ardından Ani’den ayrılarak Kars’a dönüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyor ve öğle yemeğimizin ardından Kars Müzesine hareket ediyoruz.

 

Kars Müzesi

Modern Kars Müzesi günümüzde Arkeolojik, Etnografik ve Taş eserlerin sergilendiği önemli Müzelerimiz arasında yer almaktadır. Müze gezimize başlıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezerken göreceğimiz eserlerden bazıları;

Paleolitik Dönem Eserleri (Dinozor Kemiği ve Taş El Baltalar )

Urartu Dönemi Eserleri

Roma - Bizans Dönemi Eserleri

Selçuklu Dönemi Eserleri

Osmanlı Dönemi Eserleri

Kars’ın Kurtarıcısı Kazım KARABEKİR’E AİT BEYAZ VAGON
 
Kars Müzesi gezimizin ardından Kars sokaklarında kısa bir yürüyüşümüzün ardından konaklama otelimize geçiyor ve günün yorgunluğunda otelimizin lobisinde sıcak çay eşliğinde atıyoruz.

Ekstra:

Akşam yemeğimizin ardından Kars ile özdeşleşmiş meşhur Kars Aşıklar atışmasını izleyip dinleyebileceğimiz mekanımıza hareket ediyoruz. 

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kaz Evi: Serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Kars Kale Otel & The Kars Park Otel

 

4.Gün. ( Çıldır Gölü & Boğa Tepe Köyü & Peynir Müzesi  & Kars Şehir Merkezi & İstanbul )

 

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olarak bilinen Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Rehberimizden dinleyeceğimiz Çıldır Gölü ve Bölge hakkında bilgilerin ardından Serbest zaman esnasında göl etrafında Atlı Kızaklara binip donmuş göl üzerinde tur atabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Kars merkeze hareket ediyoruz. Öğle yemeği için sizleri restoranımıza götürüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından panoramik olarak Kars Kalesini görüyor ve Ulu Camii, Merkez Kümbet, Evliya Camii gezilerimizi yapıyor ve Boğa tepe köyüne doğru hareket ediyoruz. 1910 Yıllarında İsveçli bir peynir üreticisi olan David Moser bu köye geliyor ve geniş otlakları ile köye aşık oluyor. Köyde kurduğu bir zavotta, tam yağlı inek sütünden gruyere stili peynir yapımına başlatıyor. Halka ismi ile gravyer olarak geçen Kars Gravyer’i meşhur oluyor. Boğatepe Köyü’nde eski zavot binasının içi bugün Zavot Eko Müzesini ziyaret ediyoruz. Boğatepe köyü gezimizin ardından Kars merkez geliyor ve peynir alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Kars Havaalanına hareket ediyoruz. İstanbul Yeni Havaalanından sizleri aldığımız  transfer  noktalarına  bırakıyor ve bir başka CORAL TRAVEL etkinliğinde  görüşmek üzere ayrılıyoruz. 

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kaz Evi: Serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Bu akşam yemeği ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Bu akşam konaklama mevcut değildir.

 

 

NOT: Değerli Misafirlerimiz Kabinler Maksimum ve  Mininmum 2 Kişiliktir. Single Konaklama Mevcut Değildir.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

İstanbul - Ankara Hızlı Tren Bileti, 

Doğu Ekspres Kırıkkale – Kars Yataklı Tren Bileti,

Kars – İstanbul .3 Havaalanı Uçak Bileti,

Mercedes Sprinter & Vw Crafter İle ulaşım,

Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Coral Travel Otobüs içerisindeki ikramlar,

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

İstanbul Yeni Havaalanı Kalkış Noktaları Transfer,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

 

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tüm akşam yemekleri,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Kartı,

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız.  Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.  

 

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

 

 

Tatiliniz boyunca Coral Travel Kalitesini ve farkını görecek, kendinizi güvende hissedeceksiniz….

 

Genel Şartlar

Başa Dön

Müze Kart

 

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

 

Ek Hizmet Detayları

 

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hzimetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

 

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

  

Genel Şartlar

 

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Coral Travel Sorumluluğu yoktur.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

 

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

 

4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

 

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

 

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

 

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Coral Travel misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

 

Kademeli Fiyat Sistemi

 

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça)  fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 

Rehber Tavsiyesi

 

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Ulaşım Araçlarımız    

 

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

 

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

                                                                                      

Midibusler
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

 

 

 

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica