Lapland Turları

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Lapland

Kuzey Işıkları

3 Gece 4 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Free Bird Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.047,00 31.022,61

Lapland Turları - 2023 Lapland Turu Fiyatları

Lapland & Kuzey Işıkları Turları ve Fiyatları

Kuzey ışıkları hayatta mutlaka görülmesi gereken doğa olaylarının başında gelir. Her yıl eylül ve mart dönemlerinde rahatlıkla gözlenebilen bu muhteşem şölen için en doğru adres kuzeyde bulunan Lapland bölgesidir. Finlandiya, Norveç ve İsveç’in topraklarının bulunduğu bu ortak bölge kış aylarında sıklıkla ziyaret edilir. Özellikle Noel Baba’nın yaşadığına inanılan köy Christmas öncesi çok sayıda turisti ağırlar. Kar yağışının yoğun olduğu bölgede muhteşem manzaralar fotoğraflamak da mümkündür. Lapland vizeyle gidilebilen bir bölge olduğu için gitmeden önce Schengen vizenizin olması gereklidir. Lapland’a yapılacak ve yaklaşık 4 saat süren uçuşlar anlaşmalı havayolu şirketleriyle gerçekleştirilir. Türkiye ile saat farkı bulunan kış turizminin gözde merkezinde unutulmaz bir tatil geçirmeniz için Coral Tatil’de kendinize en uygun fırsatları yakalayabilirsiniz.

Lapland Turları Hakkında

Lapland turları aktivitesi bol ve bir Disneyland kadar heyecan verici geçer. Kuzey ışıklarının muhteşemliği dışında buzkıran gemisi gezisine katılmanız harika bir deneyim olabilir. Donan Buthnia Körfezi’nde buzların üzerine çıkarak ağırlığı ile buzu kıran gemiler suda ilerlerken iz bırakırlar. Ardından suda yeteri kadar alan açıldığında ise aşırı soğuktan koruyan özel turuncu giysiler giyerek suya girebilmeniz mümkündür. Kulağa enteresan gelse de dünya üzerinde bu deneyimi yaşayabileceğiniz çok ender yerlerden biri burasıdır. Daha kuzeydeki denizler Meksika Körfezi’nden gelen sıcak su akıntıları nedeniyle donmadığı için Lapland’ın bu özelliği bölgede eşsiz denilebilir. Kırılan buzların sesi ve eksi derecelerde sıcaklıktaki suda yüzme keyfi paha biçilemez bir deneyim olarak kalabilir.

Lapland’da orman içinde özel kar motorlarıyla yapılan Kar safarisi turunda bembeyaz örtünün güzelliğini doyasıya yaşayarak harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Kar motoru kullanırken yaşayacağınız deneyim adrenalinizi yükseltebilir. Ren geyikleriyle tanışabilirsiniz. Aynı şekilde Husky köpek çiftliğinde bu güzel hayvanların doğasına yakından tanık olabilirsiniz. Kar baykuşu, kutup ayıları, vaşaklar, kutup tilkileri ve çok sayıda vahşi hayvanın gözlemlenebileceği Ranua Hayvanat Bahçesi’nde ilginç görüntülere şahit olabilirsiniz. Avrupa’nın tek yerli halkı olma özelliğini taşıyan Samilerle tanışabilirsiniz. Bu bölgede sayıları az olsa da İsveç, Norveç ve Rusya’da halkın geri kalanına rastlamak da mümkündür.

Snowexperince 365 buzdan heykellerin, odaların, oturma yerlerinin ve daha pek çok eşyanın sergilendiği turistik bir yerdir. Aynı zamanda her yıl kasımda yapılan ve nisanda eriyen bir buzdan otel olan Snow Village gezmeniz gereken diğer yerlerden biridir. Her yıl dünya genelinden yüzlerce sanatçının bir araya gelerek yepyeni bir tasarımla buzdan yaptıkları bu otel dillere destan olmuş durumdadır.

Saunanın anavatanı olan bu bölgede saunada yeterince ısındıktan sonra buz gibi sulara atlamak geleneksel hale gelmiştir. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu ilginç deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz. Yine de soğuk sulara girmek şok etkisi yaratabileceğinden doktorunuzdan onay almadan böyle bir aktiviteye katılmamanız yerinde olur.

Lapland yeni yıla girmeden önce ışıl ışıl süslemeleri ve bembeyaz kar örtüsü ile masalsı bir ortam sunar. Özellikle Noel döneminde Santa Claus Village adı verilen Noel Baba’nın köyü en sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Bir eğlence merkezi haline gelmiş olan köyü “Kuzey Kutup Çizgisi” keser. Bu çizgiyi, yürüyerek geçtiğinizde Arktik bölgeye geçebilirsiniz. Kutup çizgisine basarak fotoğraf çektirmeniz mutlaka yapılması gereken bir aktivitedir. Burada Elf okulu gibi birbirinden ilginç yapıları görmek ve Noel Baba’ya kart atmak da mümkündür. Dünyanın her yerinden Noel Baba’ya yazılan mektuplar da burada toplanır, görmeden geçilmemesi gerekir. Büyüleyici bir atmosferin hakim olduğu bir ortamda yeni yıla girmek isterseniz Lapland yılbaşı tam size göre olabilir.

Lapland’a giderken hava sıcaklığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Sıcaklığın kışın -50 derecelere düştüğü bölgede soğukla aranız iyi değilse zorlanabilirsiniz. Bu yüzden oldukça kalın kıyafetlerle tedarikli gitmenizde fayda vardır.

Kuzey Işıkları Turları

Kuzey ışıkları Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların Dünya’nın manyetik alanıyla etkileşime girmesi sonucu oluşur. Adeta dans eden yeşil ışıklar şeklinde gözlemleyebileceğiniz bu görsel şöleni sadece Lapland ve civarında deneyimleyebilirsiniz. Işıkları görebilmeniz şehir ışıklarından uzak bir alanda bulunmanızda fayda vardır. Özellikle karanlığın en yoğun olduğu 22.00 – 03.00 saatleri arasında en net görüntüleri yakalayabilirsiniz. Berrak bir görüntü için havanın net olması, herhangi bir bulut, kar ya da yağmur yağışı olmaması en istenilen durumlardan biridir. Kuzey ışıklarını görebilmeniz için sürekli gökyüzüne bakmanıza gerek yok. Belirli bir ücret karşılığı hizmet veren alarm şirketleri ışıklar belirdiğinde müşterilerine mesaj atarak durumu haber verir. Ya da hava durumu gibi hizmet veren tahmin sitelerinden bilgi alarak kendi programlamanızı oluşturabilirsiniz. Işıkların gözlemlendiği bölgenin Dünya’nın en soğuk noktaların biri olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu durum elektronik cihazları etkileyebileceği için kalitesi yüksek bir kamera ya da fotoğraf makinesi götürmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Igloo evler adı verilen ve camdan yapılan bu yapılar hem soğuktan korunmanıza hem de bu eşsiz doğa olayını rahatça gözlemlemenize olanak sağlar. Normal odalardan daha küçük olsa da dışarıdaki soğuğa karşın sıcacık bir ortamda gökyüzünü seyre dalabilirsiniz. Bir başka açıdan Igloolarda kalmak gündüz de keyif verebilir. Sıcacık içeceğinizi yudumlarken yattığınız yerden kar manzarası izleyebilirsiniz. Kuzey ışıkları turları hakkında bilgi almak ve erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanmak için Coral Tatil’i inceleyebilirsiniz.

Lapland & Kuzey Işıkları Tur Fiyatları

Kuzey Işıkları tur fiyatları turun içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Bölgede yapacağınız ek harcamalar Euro bazında olacağı için planlamanızı bu doğrultuda yapmanız faydalı olur.

Lapland tur fiyatları hakkında bilgi almak ve yerinizi şimdiden ayırtmak için Coral Tatil’de yer alan turlara bakabilir, uygun ödeme seçenekleriyle tatilinizi planlayabilirsiniz.