Londra Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Londra / London

Hyde Park Court Hotel

Sadece Oda

Double Room

Detaylar

62,03 2.233,18
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Ibıs Styles London Ealıng

Sadece Oda

Room, 2 Twın Beds (The Duet)

Detaylar

72,49 2.609,74
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Hılton London Croydon

Sadece Oda

Room, 1 Kıng Bed

Detaylar

72,98 2.627,13
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Holıday Inn Brentford Lock An Ihg Hotel

Oda Kahvaltı

Standard Room

Detaylar

73,37 2.641,40
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Novotel London Brentford

Sadece Oda

Superıor Room, 1 Queen Bed Wıth Sofa Bed

Detaylar

77,52 2.790,64
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Kıngs Cross Inn Hotel

Sadece Oda

Double Room, 1 Double Bed

Detaylar

80,65 2.903,45
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Best Western Chıswıck Palace Suıtes

Sadece Oda

Standard Room, 1 Double Bed, Non Smokıng

Detaylar

86,52 3.114,72
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra / London

Ibıs London Stratford

Sadece Oda

Twın Room, 2 Twın Beds (Sweetroom)

Detaylar

86,84 3.126,39
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Londra Otelleri ve Fiyatları & Londra Tatili

İngiltere’nin başkenti Londra, tarihi dokusu ve modern mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken bir şehir. Avrupa medeniyetinin temellerinin atıldığı tarihi şehirlerden biri olan Londra, kozmopolit yapısı ve gelişmiş turizm kültürüyle her tarza ve her beğeniye hitap ediyor ve eğlenceli bir tatil deneyimi yaşamak isteyen çok sayıda seyahatseverin beğenisini kazanıyor. Her yıl dünya genelinden milyonlarca turist ağırlayan Londra’da sanattan doğaya, eğlenceden modaya kadar pek çok farklı konuda benzersiz etkinlikler ve imkânlar bulmanız mümkün. Gelişmiş bir hizmet anlayışına sahip olan Londra otelleri ise birbirinden konforlu odaları ve zengin sosyal donatılarıyla tatilinizi kusursuz bir hale getiriyor. Londra’da neler yapılır, şehrin turistik yerleri nelerdir ve mutlaka katılmanız gereken etkinlikler hangileridir, merak ediyor musunuz? İşte yanıtlar…

Londra’nın İkonik Turistik Yerleri

Dünyanın en gelişmiş medeniyetlerinden biri olan ve kendine has kültürüyle yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken İngiltere, sayısız turistik noktaya sahip. Bu ikonik durakların büyük bir bölümü ise başkent Londra’da bulunuyor.

Westminster Abbey

Londra’da mutlaka gezilmesi gereken noktalardan ilki, Westminster Aziz Peter Kilisesi. Westminster Abbey ismiyle de bilinen tarihi yapı, Westminster Sarayı’nın hemen batısında yer alıyor. Gotik mimarisiyle göz kamaştıran bir görünüm sergileyen kilise, Avrupa’daki en etkileyici mimari yapılardan biri. İngiltere tarihinin dönüm noktalarına şahit olmuş olması, kraliyet ailesinden pek çok kişinin nikah ve cenaze törenlerine ev sahipliği yapması gibi özellikleriyle de öne çıkan kilise, yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri. Westminster Abbey’e gitmişken, kilisenin yakınındaki sarayı da görebilir ve sarayın dünyaca ünlü saat kulesi Big Ben’i ziyaret edebilirsiniz.

British Museum

17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa ülkelerinin kendi kökenlerini kayıt altına almak amacıyla başlattığı müzecilik hareketi, günümüzdeki müze kültürünün temelini oluşturuyor. Bu dönemde kurulan en büyük ve en görkemli müzelerden biri ise British Museum. 1753 yılında kurulan müze, yalnızca İngiliz tarihine odaklanmıyor. İnsanlık tarihine dair en önemli eserleri koruma altına alma amacıyla kurulan müzede Anadolu’dan Afrika’ya pek çok bölgeden getirilmiş, eşi benzeri bulunmayan sekiz milyondan fazla kültür varlığı sergileniyor.

Londra Bilim Müzesi

Londra’da ziyaret edebileceğiniz bir diğer müze, 1857 yılında kurulan ve o tarihten bu yana dünyanın en önemli kültürel kurumları arasında kabul edilen Londra Bilim Müzesi. Güney Kensington Exhibition Road üzerinde bulunan bilim temalı müzede sanayi devriminden bugüne dek yaşanan bilimsel gelişmeleri konu edinen çeşitli sergiler bulunuyor. Yılda 3 milyondan fazla turist çeken müzeye girişte herhangi bir ücret alınmasa da dönem dönem düzenlenen geçici sergilerin bir bölümü için ücret istenebiliyor.

Harry Potter Stüdyosu

Dünyaca ünlü kitap ve film serisi Harry Potter, yazarının ve film serisinde yer alan çok sayıda oyuncusunun İngiliz olması sebebiyle İngiltere’nin kültür değerleri arasında kabul ediliyor. Bunda, filmin çekimlerinin büyük oranda İngiltere’de gerçekleşmesinin de etkisi büyük. Londra’daki çekim mekanları, günümüzde ziyarete açık. Sihir ve büyü dolu bir deneyime adım atmak isteyen pek çok seyahatsever, Londra gezilerinde uğradıkları duraklar arasına Harry Potter filmlerinin çekildiği stüdyoları da dahil ediyor.

West End’deki Eğlence ve Kültür

Eğer Londra’da birbirinden etkileyici tiyatro oyunları ve müzikaller izlemek ya da  gece kulüplerine gitmek isterseniz, şehrin batı ucunu mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Şehrin batı ucu yani West End, tam anlamıyla bir kültür ve eğlence bölgesi. Burada sezonun en popüler tiyatro oyunlarını ve sahne gösterilerini izleyebilir, İngiliz tiyatrosunun modern yorumlarına yakından şahit olabilirsiniz. West End’deki sahnelerde Shakespeare oyunlarından çocuk tiyatrolarına kadar çok sayıda seçenek bulabilirsiniz. Bölgedeki gece kulüplerinde ise müziğin, dansın ve sınırsız eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. West End’de eğlence dolu bir tatil geçirmek için tek yapmanız gereken, buraya kolayca ulaşabileceğiniz bir noktada konaklamak. Londra merkez otelleri, şehrin tüm noktalarına ve West End’e ulaşmak için ideal.

Londra’da Alışveriş ve Moda

Kültür ve sanat konularında Avrupa’nın ikonik şehirlerinden biri olan Londra, moda kültürü konusunda da iddialı. Dünyaca ünlü pek çok moda tasarımcısının doğum yeri olan Londra’da sezonun en gözde, en kaliteli ve en trend moda tasarımlarına ulaşabileceğiniz pek çok alışveriş merkezi de bulunuyor. Eğer siz de modanın nabzını tutmak, sanatsal dokunuşlarla zenginleştirilmiş kıyafetler satın almak isterseniz Londra’daki alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Westfield, Hay’s Galleria, One New Change, Coal Drops Yard ve Duke of York State gibi alışveriş merkezlerinde ayrıca teknolojik cihazlardan hediyelik eşyaya kadar pek çok farklı ürün de bulabilirsiniz.

Londra Parkları ve Yeşil Alanları

Londra, yeşil alan konusunda Avrupa’nın öncü kentlerinden biri. Şehirde kendinizle baş başa kalabileceğiniz, sevdiklerinizle sakince vakit geçirebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ya da çeşitli oyunlar oynayabileceğiniz çok sayıda park ve yeşil alan bulunuyor. Bunlardan en ünlüsü ise Hyde Park. Dünyanın en büyük parklarından biri olan Hyde Park, 142 hektarlık alanında hem şehir sakinlerine hem de misafirlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Hyde Park’ta tenis, futbol, basketbol, koşu, at binme gibi sporlar için alanlar bulunuyor. Birbirinden çarpıcı heykellerle zenginleştirilen park, göletleri ve hayvan çeşitliliğiyle de mutlaka görülmesi gereken bir durak.

Londra’nın simge parklarından bir diğeri ise Kensington Park. İki farklı bölümden oluşan park, kraliyet ailesine ait olsa da halkın ve turistlerin kullanımına açık. Park içeriğinde bulunan Italian Gardens ise İtalyan mimarisinin seçkin örneklerini bir araya getiriyor.

Eğer şehre panaromik bir açıdan bakan bir tepe arıyorsanız, Hampstead Heath’i de mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Kusursuz bir Londra manzarasına sahip olan tepe, canlı doğasıyla da ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Koşu, yürüyüş, yüzme gibi spor dalları için özel alanları bulunan park, bu branşlarda çeşitli yarışmalara da ev sahipliği yapıyor. Park içinde, Birinci Dünya Savaşı’nda kontrol kulesi olarak kullanılmış olan Cean Wood Towers da bulunuyor. Bölgede, parka yürüyüş mesafesinde çeşitli İngiltere otelleri de bulunuyor. Bu civardaki Londra otel fiyatları ise son derece cazip.

Londra Gece Hayatı ve Canlı Eğlence

Gece hayatı, Londra’nın en önemli değerlerinden biri. Şehirde her tarza hitap eden çok sayıda eğlence mekanı hizmet veriyor. Eğer enerjik müziklerden ve gece boyunca dans etmekten hoşlanıyorsanız özellikle West End’de yoğunlaşan çok sayıdaki gece kulübünü tercih edebilirsiniz. Ancak şehrin sunduğu imkânlar bu kadarla sınırlı değil. Canlı eğlenceden hoşlanıyorsanız şehrin dört bir yanında verilen konserlere ve canlı müzik dinletilerine katılabilirsiniz.

Şehirde eğlence denince akla gelen bir diğer nokta ise London Eye. Dünyanın en yüksek dönme dolabı olan London Eye, 135 metre yüksekliğiyle ziyaretçilerine şehri tepeden görme fırsatı sunuyor. Heyecan ve adrenalin dolu bir deneyim sunan dönme dolap, İngiltere’yi ziyaret eden herkesin tercih ettiği bir eğlence seçeneği.

Tematik partiler, sahne gösterileri, canlı komedi şovları da şehirde bulabileceğiniz eğlence seçenekleri arasında yer alıyor. Londra’da mutlaka görmeniz gereken eğlenceli aktiviteler arasında sokak sanatları da bulunuyor. 24 saat yaşayan bir şehir olan Londra’nın merkez meydanlarında, Avrupa’dan gelmiş pek çok sokak sanatçısı performans sergiliyor. İlüzyon, jonglörlük, pandomim gibi farklı dallarda sergilenen bu performanslar da eğlencenin dozunu zirveye taşıyor.

Siz de Avrupa’nın merkezinde; kültür, sanat ve eğlence dolu bir tatil isterseniz İngiltere’nin başkenti Londra’yı ziyaret etmeyi planlarınıza hemen ekleyebilirsiniz. Tatilinizi profesyonel bir ekibe emanet etmek ve Londra otel fiyatları en ucuz seçeneklerinden yararlanmak için ise Coral Tatil’le hemen iletişime geçebilirsiniz!