Ordu Otelleri

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Ordu

Kubalıc Hotel

Oda Kahvaltı

Standard Room|||Standard Room

Detaylar

22,86 800,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ordu

Ünye Sahil Otel

Oda Kahvaltı

Ekonomık Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılemez

Detaylar

31,43 1.100,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ordu

Atik Otel

Oda Kahvaltı

Bed And Breakfast, Double Room|||Double Room

Detaylar

47,00 1.645,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ordu Otelleri ve İndirimli Tatil Fiyatları

Türkiye’nin kuzeyinde yer alan Ordu, Karadeniz Bölgesi’nin en popüler şehirlerinden biridir. Sahili, yaylaları ve havası ile turistleri kendine çeker. Her mevsim ziyaret edebileceğiniz Ordu’da, yapacak pek çok aktivite bulabilirsiniz. Bu sayede tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Turistik açıdan gelişmiş olan bu kentte, çok sayıda otel de vardır. Ordu otelleri arasından aradığınız kriterlere hitap eden seçenekleri tercih ederek konforlu bir konaklama deneyimi elde edebilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlarla Ordu Otelleri

Otel bakımından zengin olan Ordu’da farklı bütçelere hitap eden konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Ordu otel fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan pek çok faktör vardır. Bu faktörler, fiyatları etkiler. Örneğin; otelin bulunduğu konum oldukça önemlidir. Ordu’nun çeşitli lokasyonlarında oteller bulunur; bu lokasyonların turistik açıdan değeri, otelin fiyatına doğrudan yansır. Perşembe’de yer alan bir otel ile Fatsa’daki bir otel arasında fiyat açısında farklılıklar görülür. Aynı şekilde deniz kenarındaki Ordu otelleri ile merkez otelleri de farklı fiyatlandırılır. Ordu’ya gidiş amacınıza uygun olarak bu lokasyonlardan otel seçimi yapabilirsiniz.

Ordu otellerinin fiyatları belirlenirken otelin turistik mekanlara, sosyal tesislere yakınlığı ve çevresinde bulunan önemli lokasyonlar da değerlendirilir. Çünkü konakladığınız süre boyunca hem gezi hem de temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız konusunda otelin yakınlarındaki mekanlar önemlidir. Otel tipi de fiyatlara etki eden önemli bir unsurdur. Örneğin; Ordu 5 yıldızlı oteller ile butik oteller arasında fiyat olarak değişiklik görülür. Konaklama tesislerinin sunduğu olanaklar ve hizmet kapasiteleri farklı olduğu için fiyatlarda da değişkenlik gösterir Yani otel içinde bulunan imkanların artması fiyatlar üzerinde etkilidir.

Ordu’da oteller fiyatlandırılırken bakılan en önemli kriterlerden biri içinde bulunulan sezondur. Örneğin; yaz sezonunda daha yoğun talep olduğu için fiyatlar yüksek olabilir. Bahar aylarında ve kışın ise aynı otellerin fiyatları daha uygundur. Ordu her mevsim turistik değere sahip olduğu için dilediğiniz zaman bu şehre tatile gidebilirsiniz. Eğer yaz aylarında da Ordu’da uygun fiyatlı bir şekilde konaklamak istiyorsanız, erken rezervasyon dönemlerinde otellerde yer ayırtabilir ve indirim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Hem bütçe dostu hem de istediğiniz tarihte istediğiniz otelde konaklayarak Ordu’da tatil yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Ordu Merkez Otelleri

Ordu’da konaklamak için tercih edebileceğiniz oteller arasında merkezdeki seçenekler öne çıkar. Özellikle şehrin hareketli hayatını ve geleneksel dokusunu daha yakından görmek istiyorsanız, merkezdeki otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Ordu merkez otelleri, gerek lokasyonları gerekse ulaşım açısından gelişmiş bir bölgede yer almaları ile tatiliniz boyunca size avantaj sağlar. Eğer kültürel bir seyahat için Ordu’daysanız, merkezi bir lokasyonda konaklamak, turistik noktaların hepsine yakın olmanız anlamına gelir. Aynı zamanda bu turistik mekanlara ulaşmak için gelişmiş ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Eğer iş amaçlı Ordu’ya gidecekseniz, yine merkezi konumlu oteller sizin için idealdir. Çünkü Ordu’nun iş hayatı merkezde yoğunlaşmış olup işlerinizi kısa süre içinde halledebilmenizi sağlar.

Ordu’daki merkez oteller sahip oldukları özellikler ile birbirlerinden ayrılır. Farklı konseptlere sahip çok sayıda oteli burada bularak kriterlerinizi karşılayan bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Örneğin; merkezdeki 5 yıldızlı bir Ordu otelinde konaklayarak lüks olanaklara kolayca erişebilirsiniz. Tatiliniz boyunca tüm ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Eğer uygun fiyatlı bir konaklama isterseniz, merkezdeki apart otelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem evinizin konforunu yakalayabilir hem de bütçe dostu konaklayabilirsiniz. Kalabalıktan uzak, samimi ve sakin bir ortamda konaklamak için ise Ordu butik otelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Çift olarak Ordu tatilinde bulunuyorsanız, merkezdeki butik oteller romantik anlar yaşayabileceğiniz ambiyansları ile öne çıkar. Ordu otel seçenekleri arasından merkezi konumdakileri tercih ederek tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ordu Seyahatiniz İçin Tüyolar

Karadeniz Bölgesi’nin tatil cenneti olan Ordu, 100 km’lik kıyı şeridine ve 30’u aşkın plaja sahiptir. Pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapar ve antik dönemlerden kalma tarihi yapıların bulunduğu bir bölgedir. Ordu’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken pek çok turistik nokta vardır. Bunlar:

 • Kurul Kalesi: Ordu’nun simgesi haline gelen bu tarihi yapı, Bayadı Köyü’ndedir ve merkeze 15 dakika mesafededir. Sivri bir kaya üzerinde bulunan kale, doğal sit alanı olarak korunur. Tarihi ise M.Ö. 1. ya da 2. yy’a kadar uzanır.
 • Perşembe Yaylası: Karadeniz Bölgesi’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Perşembe Yaylası, şehir merkezine 100 km uzaklıktadır. Yemyeşil doğası, ahşap evleri ve buz gibi dereleri ile keyifli yürüyüşlere eşlik eder.
 • Yason Burnu: Çaytepe Köyü’nde bulunan Yason Burnu, doğal görünümlü bir yarımadadır. 1869 yılından kalma bir kiliseye ev sahipliği yapar. Eşsiz Karadeniz manzarasının yanı sıra rüzgar ve dalgaların oluşturduğu kayaları da yakından görebilirsiniz.
 • Hoynat Adası: Perşembe ilçesinde yer alan bu ada, antik zamanlarda sığınak olarak kullanılırken günümüzde karabatakların tek yuvası olma özelliğine sahip. Üzerinde hiçbir yapılaşma yoktur.
 • Bozukkale: Cotyora olarak da adlandırılan bu bölge, Ordu şehrinin ilk kurulduğu yerdir. 11. yy’da Bizanslıların inşa ettirdiği gözetleme kulesine ve Loryma Antik Kenti kalıntılarına ev sahipliği yapar.
 • Uzundere Şelalesi: Bir doğa harikası olan Uzundere Şelalesi, Türkiye’nin en büyük şelalelerinden biri olma özelliğine sahip. 100 metre yükseklikteki düz kayalardan aşağı dökülen bembeyaz su, eşsiz bir manzara sunar.
 • İnciraltı Plajı: Berrak denizi ve kum sahili ile hem Ordu’nun hem de Karadeniz’in en güzel plajlarından biridir. Tüplü ve tüpsüz dalış yapmak için oldukça uygundur.
 • Küpkaya Kanyonu: Ulubey ilçesi sınırları içinde yer alan bu kanyon, doğa sporları ve günübirlik gezilerin en önemli noktalarından biridir. Yaklaşık 2 km uzunluğa sahip bu kanyonda suyun sıcaklığı, yaz aylarında bile 5 dereceyi geçmez.

Ordu hakkında merak ettikleriniz:

Ordu’da nerede kalınır?

Ordu tatilinizde konaklamak için tercih edebileceğiniz pek çok destinasyon vardır. Öncelikle merkezi konumdaki otelleri değerlendirerek kültürel seyahatiniz için doğru seçim yapabilirsiniz. Eğer merkezden uzak olmak ve turistik bir beldede bulunmak istiyorsanız; Ünye, Fatsa, Karadüz ve Perşembe ilçelerinde de konaklayabilirsiniz.

Orduya ulaşım nasıl olur?

Ordu’ya hem havayolu hem de karayolu kullanarak gidebilirsiniz. Uçakla Ordu’ya gitmek isterseniz, Ordu-Giresun Havalimanı’na bilet alabilirsiniz. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine ise taksi, otobüs, Havaş gibi araçlarla ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin pek çok şehrinden Ordu’ya direkt otobüs seferi bulunur. Şehirlerarası otobüsten Ordu Otogarı’nda indikten sonra şehir merkezine yürüyerek bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ordu tatil sezonu ne zaman başlar ve biter?

Ordu’da tatil yapmak için yılın dilediğiniz dönemini tercih edebilirsiniz. Çünkü denizi kadar kültürel yapılarıyla da öne çıkar ve yaz sezonu dışında da bu kültürel yapıları görebilirsiniz. Eğer deniz tatili için Ordu’ya gidecekseniz, mayıs ve ekim ayları arası bir dönem tercih edebilirsiniz. Yaz tatili için en yoğun dönemler ise haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır.

Ordu için en uygun rezervasyon dönemi ne zamandır?

Ordu tatiliniz için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, ocak-şubat aylarından itibaren araştırmaya başlayabilirsiniz. Tatilinizden aylar öncesinde rezervasyon yaptırarak da uygun fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.