Özbekistan Otelleri

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Tashkent

Green Park

Sadece Oda

Standard Double Room_1 Kıng Bed

Detaylar

34,63 16.387,93
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tashkent

Asıa Tashkent

Oda Kahvaltı

Standard Double Room_1 Large Twın Bed

Detaylar

42,49 20.103,90
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Samarkand

Hılton Garden Inn

Sadece Oda

Room, 1 Kıng Bed_1 Kıng Bed

Detaylar

45,11 21.344,36
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tashkent

Courtyard By Marrıott Tashkent

Sadece Oda

Standard Room, 1 Kıng Bed, Cıty Vıew_1 Kıng Bed

Detaylar

45,76 21.654,65
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tashkent

Ramada Hotel Tashkent

Oda Kahvaltı

Superıor Twın Room_2 Twın Beds

Detaylar

49,03 23.202,35
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tashkent

Radısson Blu Hotel Tashkent

Oda Kahvaltı

Busıness Room (Class)_1 Kıng Bed

Detaylar

77,68 36.757,84
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Bukhara

Dunyo Palace

Oda Kahvaltı

Luxury Double Room_1 Kıng Bed

Detaylar

83,47 39.499,69
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tashkent

Hotel Hılton Tashkent Cıty

Sadece Oda

Room, 1 Kıng Bed_1 Kıng Bed

Detaylar

119,65 56.620,41
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Özbekistan Otelleri ve Fiyatları & Özbekistan Tatili

Bir Orta Asya ülkesi olan Özbekistan yurtdışı ve kültür tatilleri için oldukça idealdir. Kuzeyinde Aral Gölü bulunan, aynı zamanda yer yer çöllere sahip olan bu Orta Asya ülkesi, gelişmiş turizm anlayışı sayesinde her yıl binlerce turisti ağırlar. Eğer siz de keyifli, öğretici ve huzur verici bir Özbekistan tatili yapmak istiyorsanız tüm otel seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz. Hatta seçenekler arasından kriterlerinize uygun olan oteli tercih edebilir ve şimdiden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Özbekistan Otelleri

Orta Asya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Özbekistan geniş bir otel skalasına sahiptir. Ülkedeki oteller Taşkent başta olmak üzere birçok kette konumlanır. Taşkent başkent olduğu için diğer kentlere oranla daha fazla otel seçeneğine sahiptir. Semerkand, Buhara, Andican, Fergana, Nukus ve Urgenç gibi farklı şehirlerde konumlanan Özbekistan otelleri, konsept çeşitliliğinin yanı sıra farklı olanaklar sunmasıyla öne çıkar. Örneğin otelin konumuna göre dağ, şehir ve kara manzarasına sahip odalarda konaklayabilirsiniz.

Özbekistan’daki otelleri ayrıcalıklı kılan etkenlerden biri de 3, 4 veya 5 yıldızlı olmalarıdır. Bu şekilde kalitesini ve konforunu ortaya koyan oteller, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutar. Böylelikle otel seçerken kalitesini, temasını veya konseptini baz alabilirsiniz. Tema açısından otelin termal bir tesis olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Aynı zamanda doğa seyahatleri ve balayı tatilleri için uygunluğu da otelin temasını yansıtır. Konsept türü ise Her Şey Dahil, Oda Kahvaltı ve Sadece Oda şeklinde çeşitlilik gösterir.

Özbekistan Otel Fiyatları

Özbekistan'da otel fiyatları pek çok faktöre göre değişebilir. Bu faktörlerden biri de otelin sahip olduğu lüks ve kalitedir. Örneğin, 5 yıldızlı oteller diğerlerine göre daha yüksek fiyat aralıklarına sahip olabilir. Bunun yanı sıra konsept farkı da otellerin fiyatları üzerinde etkileyici bir role sahiptir. Çünkü her Şey Dahil konseptindeki otellerin fiyatları Sadece Oda olanlara göre daha yüksektir. Siz de otel seçimi yaparken bu gibi detayları göz önünde bulundurabilir ve bütçenize uygun olandan yana tercih yapabilirsiniz.

Otel seçimi yaparken sadece tesis olanaklarına değil, oda özelliklerine de dikkat edilebilir. Çünkü suit odalar standart olanlardan daha yüksek fiyatlarda sunulur. Birçok tesiste konaklama birimine göre fiyat çeşitliliklerine yer verilir. Hatta odaların sahip olduğu manzaralar dahi fiyatların daha yüksek veya düşük olmasına sebeptir. Böylelikle istediğiniz otelde daha uygun fiyatlarda konaklayabilirsiniz. Zengin konaklama ve yeme/içme olanaklarına sahip olan Özbekistan otelleri, hem kaliteli hizmet anlayışı hem de modern birimleri ile size daima ayrıcalıklı hissettirir.

Özbekistan'da Tatil Yerleri

Özbekistan’da hem şehir merkezleri hem de tatil köyleri gezip görülecek niteliğe sahiptir. Bu kapsamda Timur Müzesi ve Hazreti İmam kompleksi ile meşhur olan başkent Taşkent’i ziyaret edebilirsiniz. İpekyolu’nun üzerinde olmasıyla tarihten derin izler taşıyan, hatta önemini geçmişten bugüne kadar taşıyan Semerkand da gezip görülmeye değer tatil yerlerindendir. Bunun beraberinde Semerkand’ı kuran ve Özbekler için büyük bir önem taşıyan Türk-Moğol Hükümdarı Timur’un mezarı Semerkand’dadır. Şehir camileriyle de meşhur olduğu için turistlerin ayrıca dikkatini çeker. Ayrıca Özbekistan Buhara da Antik İpek Yolu Kenti olarak tanınan ve meşhur Ark Kalesi’ne sahip olan önemli bir kenttir.

Eğer Orta Asya çöllerini görmek istiyorsanız Hive’yi ziyaret edebilirsiniz. Kervansaray, açık hava müzesi, anıt mezar ve saray gibi birçok tarihi yapının bulunduğu Hive, çölleriyle de tatilcileri kendine çeker. Orta Asya iklimine bütünüyle hakim olan kent, yeni bir kültür tanımak için oldukça idealdir. Özbekistan'ın gözde şehirlerinden biri olan Şehr-i-Sebz de en iyi tatil yerleri arasındadır. Ziyaretçilerini geçmiş tarihe götüren bir mimari yapıya sahip olan Şehr-i-Sebz, anıt mezar ve sarayları ile ilgi odağı halindedir.

Özbekistan'da Antik Çağ’dan izler taşıyan, birçok tarihi yapıya ve anıta sahip olan birçok kent bulunur. Örneğin, Fergana bu önemli kentler arasında yer alır. Bunun beraberinde Nukus şehri de sanat ve tarihi müzeleri ile kültür seyahati yapmak isteyen ziyaretçilerine hitap eder. Özbekistan önemli tatil yerlerinden biri olan fakat çok sayıda turist ağırlayan Tirmiz şehri ise Budizm’den izler taşımasıyla dikkat çeker. Anıt mezar, arkeolojik sit ve müzeleri ile tatilcileri kendine çeken bu kentte siz de geçmiş tarihe yakından tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde tüm yerler hakkında detaylı bir araştırmaya yaparak tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Özbekistan Tatiliniz İçin Tüyolar

Verimli ve keyifli bir Özbekistan tatili için rezervasyon öncesi planlama yapmak size fayda sağlar. Örneğin, gezip görmek istediğiniz yerler için bir rota oluşturabilir ya da Özbek kültürüne ait lezzetleri deneyimleyeceğiniz restoranları belirleyebilirsiniz. Böylelikle zamanınızı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. Hatta dilerseniz Özbekistan turu seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Gezi rehberi eşliğinde yapacağınız kaliteli bir Özbekistan turu, tatil ihtiyacınıza her yönden karşılık verir. Bu turlarda uçak biletinden konaklayacağınız otele kadar, her detay düşünülür. Fakat tur dışı bir Özbekistan tatili istiyorsanız şu tüyolardan faydalanabilirsiniz:

 • Özbekistan’a seyahat ederken doğru şekilde çanta hazırlamak gerekir. Çünkü ülkede hem çöller bulunur hem de karasal iklim hakimdir. Bu sebeple kış ayları oldukça soğuk olur, yaz aylarında ise akşamları soğuk olur. Bu sebeple seyahat çantanızda kalın kıyafetlere mutlaka yer vermelisiniz.
 • Özbekistan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek için en güzel aylar eylül, ekim, nisan ve mayıs ayları olabilir. Ülkede en sıcak aylar temmuz ve ağustos olurken; en soğuk aylar da ocak ve şubattır. Siz de bu detayı göz önünde bulundurarak tatil planınızı yapabilirsiniz.
 • Özbekistan tatilinizde güne meşhur özbek kahvaltısı ile başlayabilirsiniz. Bu kapsamda süt ve çayın bileşimi olan meşhur Şirçay’ı deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Özbek böreği, çöreği ve gözlemesi gibi hamur işleriyle birlikte doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.
 • Meşhur Özbek pilavı da tatmaya değer lezzetler arasında yer alır. Ayrıca Özbekistan’ın her bölgesine özgü belli bir pilav tarifi vardır. Siz de tatiliniz esnasında pilavın Özbekistan’daki çeşitlerini deneyebilir ve yeni bir lezzetle tanışabilirsiniz.
 • Seyahatinize Özbekistan Taşkent üzerinden başlayabilirsiniz. Başkent olduğu için oldukça gelişmiş olan Taşkent, Özbek kültüründen, tarihinden ve mimarisinden önemli izler taşır. Ayrıca başlangıç rotanızı Taşkent yaparak diğer tüm kentleri sırasıyla gezebilirsiniz.
 • Özbekistan tatilinden dönerken ülkenin meşhur aksesuarlarını hediyelik eşya olarak satın alabilirsiniz. Örneğin ahşap oymacılık ürünleri, pişmiş testiler, saten kumaşlar, seramik tabaklar, Buhara bıçakları ve ipek halılar Özbekistan’a özgü kültürel aksesuarlardır. Bunun yanı sıra bölgede sıklıkla tüketilen şifalı otlar ve meyve kuruları da hediyelik eşya için tercih edilebilir.

Eğer bu tüyolarla birlikte eşsiz bir Özbekistan tatili yapmak istiyorsanız için Coral Tatil’den destek alabilirsiniz.Turizm sektörünün öncülerinden olan Coral Tatil, Özbekistan tatiliniz için çeşitli avantajlar sunar. Bu yönde hem farklı tatil ihtiyaçlarına ve isteklerine karşılık verir hem de kullanıcıların seyahat anlayışına yeni boyut kazandırır. Ayrıca geniş otel yelpazesi sayesinde tatil severlerin konaklama ihtiyacına en iyi şekilde cevap verir. Siz de, rezervasyon işlemlerinden önce Özbekistan’daki otelleri inceleyebilir, karşılaştırma yapabilir ve en uygununu seçebilirsiniz. Sadece otel rezervasyonu için değil, uçak bileti ve transfer hizmetleri konusunda da Coral Tatil ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.