• Tümü
 • Genel
 • Havuzlar
 • Odalar
 • Restoranlar
  1 / 8
  Tümünü Gör
  • Fiyat Hesaplama
   
  Oda 1
  Oda Ekle
  Tamam
  Fiyat Hesapla

  Aradığınız kriterlerde fiyat bulunamadı.

  Biz Sizi Arayalım

  Tesis Özellikleri

  Başa Dön

  Genel Bilgiler

   Otel Özellikleri ve Konseptleri

   Mesafeler

   Su Parkı

   Sporlar

   Plaj

   Havuzlar

   Yetişkin Havuzları

   Havuz Tipi Boyut(m2) Derinlik(cm)(Min-Max) Su Tipi Isıtma Çalışma Saatleri

   Çocuk Havuzları

   Havuz Tipi Boyut(m2) Derinlik(cm)(Min-Max) Su Tipi Isıtma Çalışma Saatleri

   Animasyon

   Çocuk Servisleri

   Yiyecek ve İçecekler

   Yiyecek / İçecek

   Restoranlar

   Yemek Tipi Restoran Çalışma Saati Servis Tipi

   A La Carte Restoranlar

   A La Carte Restoranlar Çalışma Saati Rezervasyon Gerekli Mutfak Sınırlama

   Barlar

   Barlar Çalışma Saati İçecekler Ücretli/Ücretsiz

   Servisler

   Ek Açıklamalar

   Otel İmkanları

    Toplantı Odaları

    Toplantı Odaları Oturma Düzeni ve Kapasitesi Ses Işıklandırma Görüntü Diğer

    Bina Bilgileri

    Bina Tipi Bina Sayısı Kat Sayısı Asansör Sayısı

    Odalar

    Premier Solto Hotel By Corendon Hakkında

    Başa Dön

    Tatil denildiği zaman akıllara gelen İzmir Çeşme otelleri tarafından sunulan hizmetler içinde son dönemlerde Premier Solto Hotel hizmetleri ön plana çıkmıştır. Alaçatı’nın merkezinden 3 km mesafe uzakta bulunan Premier Solto Hotel, Çeşme’ye 11 km. mesafededir.

     Genel Özellikler

                2009 yılından beri indirimli fiyatlar ile misafirlerine hizmet veren Premier Solto Hotel, 25.000 m2 alan üzerine konumlandırılmıştır. Denize sıfır konum özelliğindedir. Premier Solto Hotel her dönemde erken rezervasyon fırsatları sunmaktadır. Bu sayede otelin olanaklarından sonuna kadar yararlanmanızı sağlamaktadır.

     Deniz ve Havuz Özellikleri

                Şezlong ve şemsiyeler ile çevrilmiş özel bir sahili bulunan Premier Solto Hotel, denize sıfır konumu ile her an denize girmenize ve güneşlenmenize fırsat veren en uygun tatil hizmetlerini sunar. Ayrıca deniz manzaralı havuzunda da hem yüzmenin hem de deniz manzarasının keyfini çıkarmanız sağlanır.

     Konsept Özellikleri

                Premier Solto Hotel daima erken rezervasyon otelleri özelliği ile hizmet vermektedir. Ayrıca da kahvaltı konsepti ile tatilinizi geçirmenizi sağlamaktadır. Buna bağlı olarak sabah kahvaltısı odalara özel gelerek kendinizi özel hissetmeniz sağlanır. Öğle ve akşam yemekleri ile içecekler ücretlidir. Odada sunulan kahve ve poşet çay alternatifleri servis edilmektedir.

     Tesis Aktiviteleri ve Eğlenceleri

                Premier Solto Hotel’de otel fiyatı çerçevesinde özel aktiviteler ve otel fiyatı dışında ücretli çeşitli aktiviteler sunulmaktadır. Hem gece hem de gündüz sahil aktiviteleri ve masa tenisi ile keyifli saatler sunarken, hamam ve sauna ile de yeniden arınmanızı ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.

     Çocuk Aktiviteleri

                Çocukları dâhil ederek tatil kampanyaları düzenleyen Premier Solto Hotel, ücretsiz çocuk havuzu hizmeti vermektedir. Ayrıca ücretli olarak bebek bakımı da Premier Solto Hotel’in özel hizmetlerindendir.

     Otel Hizmetleri

                Oda - Kahvaltı konaklamalarda kahvaltı ana restoranda 07:00-12:00 saatleri arasında servis edilmektedir. Dünya’nın dört tarafından getirilen egzotik terapiler ile Spa ve Wellness fırsatı bulabileceğiniz Premier Solto Hotel’de Ege’nin terapisinden sonuna kadar yararlanırsınız. 24 saat güvenlik hizmeti verilen otelde sauna, Türk hamamı, vücut bakımı ve masaj gibi hizmetler de sunulmaktadır. Ana restoranı ve barları ile hem eğlenmenizi hem de zengin mutfağı ile tanışmanızı sağlar.

     Oda Özellikleri

                Geniş balkonlu ve büyük pencereli odaları ile her gün Ege güneşinin ve manzarasının keyfi sunulur ve bu konuda misafirlerden olumlu yorumlar alınır. Engelli misafirlere de özel oda hizmeti verilmektedir. Odalarda minibar, LCD TV, banyo ve odada telefon, saç kurutma makinesi, merkezi klima ve çay – kahve çeşitleri sunulmaktadır.

    Covid-19 Önlemleri

    Risk değerlendirmelerimizi güncelledik ve eylem planlarımızı hazırladık. Tüm hizmet basamaklarımızda hijyen, sosyal mesafe, maske kullanımı ve izolasyon kurallarını dikkate alarak prosedür ve talimatlarımızı revize ettik.

    Değerli Misafirlerimiz;

    Corendon Hotels & Resorts Ailesi olarak, sağlığınızı dün olduğu gibi bugünde önemsiyoruz. Hizmetimize ara verdiğimiz süre içerisinde, sizleri oldukça özledik ve sizlere daha hijyen bir hizmet sunabilmek için çalışmalarımıza devam ettik. Kendinizi güvende hissedeceğiniz keyifli bir tatilgeçirmeniz için tesislerimizde sizleri bekliyoruz. Tüm dünyanın tek yürek olduğu bu süreçte, Covid-19 Pandemisine ilişkin gelişmeleri yakından takip ettik, etmeye de devam ediyoruz. Sizlere güvenli, sağlıklı, huzurlu, bir tatil sunabilmek önceliğimiz, bu sebeple Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covid-19 Yönetimi için Operasyonel Hususlar” adlı yayınını ve T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamalarını referans alarak tüm iş süreçlerimizi tekrar gözden geçirdik, risk değerlendirmelerimizi güncelledik ve tüm hizmet basamaklarımızda hijyen, sosyal mesafe, maske kullanımı ve izolasyon kurallarını dikkate alarak prosedür ve talimatlarımızı revize ettik. Corendon Hotels & Resorts Ailesi olarak alınan önlemlerimizi ve yeniliklerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

    ÇALIŞANLARIMIZ

    • Çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli işyeri ortamında, yüksek motivasyonla çalışabilmeleri için tesislerimizde oluşturulmuş İş sağlığı ve Güvenliği Kurulu bulunmaktadır. Kurul çalışmalarında alınan önlemlerin kontrol ve takiplerini gerçekleştirmektedir.
    • Tüm Çalışanlarımız sağlık taramasından geçirilmektedir ve takipleri İşyeri Hekimimiz tarafından yapılmaktadır.
    • Tüm Çalışanlarımız Hijyen eğitimi almış ve sertifikalandırılmıştır.
    • Tüm Çalışanlarımız Salgın Hastalıklardan Korunma ve Yayılmasını Önleme konusunda eğitim almış ve bilinçlendirilmiştir.
    • Çalışanlarımızın kullandığı alanlar, sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.
    • Personel alanlarımızda kişisel hijyen için gerekli olan malzemeler ve el antiseptikleri mevcuttur.
    • Personel üniformalarının değişimi günlük olarak yapılmaktadır. Üniformalar, 60 C üstünde yıkanmakta ve ütülenmektedir.
    • Servis araçlarımız her kullanım öncesi ve sonrasında temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
    • Servis araçlarımızın %50 kapasite ile çalışmaktadır ve maskesiz servis kullanımına izin verilmemektedir.
    • İşe girişlerinde tüm çalışanların ateşleri ölçülmektedir. Yüksek ateşi olan çalışanların işbaşı yapmasına izin verilmemektedir.
    • Tüm çalışanlarımız öncellikle sizin sağlığınızı ve kendi sağlığını korumak için maske ile çalışmaktadır.
     
    GENEL ALANLARIMIZ VE DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ

    • Tesislerimiz tüm genel alanlarında, T.C Sağlık Bakanlığı onaylı, biosidal ürün ruhsatlı, antiviral ve antibakteriyal ürünler ile dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.
    • Dezenfeksiyon işlemleri uzman ekipler tarafından yürütülmektedir.
    • Tesislerimizdeki tüm kapalı alanlarında bulunan havalandırma sistemleri ile klimalar sıklıkla temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
    • Genel alanlarımızda bulunan tuvaletler ve lavaboların temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılmıştır.
    • Genel alanlarda, tuvalet ve lavabolarda anti bakteriyel sabun ve el antiseptikleri bulunmaktadır.
    • Tüm genel alanlarımızda oturma gruplarımız sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.
    • Asansörlerimizin içi ve özellikle çağrı düğmeleri sıklıkla dezenfekte edilmekte, havalandırma tertibatı düzenli olarak temizlenmektedir.
     
    TRANSFER HİZMETİMİZ

    • Misafirlerimizin transferlerini gerçekleştirdiğimiz araçlarımız her kullanım öncesi ve sonrasında temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
    • Transfer aracında maske kullanma kuralı uygulanmaktadır ve araçlarda el antiseptikleri bulunmaktadır.
     
    OTEL GİRİŞ İŞLEMLERİ

    Oda Check-in işlemlerinizde teması azaltmak, sosyal mesafeyi korumak için önlemlerimiz;

    • Girişlerde tüm misafirlerimizin ateşleri ölçülecek, olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.
    • Bagaj odalarımızda otomatik dezenfeksiyon cihazları bulunmaktadır ve valizleriniz dezenfekte edilerek bagaj arabalarına alınmaktadır. Bagaj arabalarımız ise, her kullanımdan önce ve sonra temizlenir, dezenfekte edilir.
    • Oda kapı kartı özel olarak dezenfekte edilir.
     
    ODALARIMIZ

    Size özel hazırlanarak, temizlik ve dezenfeksiyonu gerçekleştirilmiş odalarımızda güvenli bir şekilde konaklama yapabilmeniz için;

    • Odalarımız periyodik zamanlarda yüksek koruyuculuğu olan T.C Sağlık Bakanlığı onaylı antiviral ve antibakteriyel özel dezenfektanlar ile dezenfekte edilmektedir.
    • Otelimizden ayrılan misafirlerimizin odası titizlikle temizlenir, dezenfekte edilir.
    • Oda temizliklerinizi gerçekleştiren kat görevlileri her oda için ayrı maske ve eldiven ile işlemlerini yapmaktadırlar.
    • Oda temizliklerinde tek kullanımlık kullan-at bezler kullanılmaktadır.
    • Oda temizliklerinde etkili alkol bazlı dezenfektan ve klor bazlı dezenfektanlar kullanılmaktadır.
    • Kat görevlilerimiz çarşaf ve nevresim değişiminde silkeleme, çırpma gibi işlemler yapmazlar.
    • Odalarda kullanılan tüm tekstil ürünleri 60-90 C de yıkarak, buharlı ütü ile ütülenerek dezenfekte edilmektedir.
    • Misafirlerimizin günlük kullanımına hazırlanan buklet malzemeleri, yerlerine koyulmadan önce dezenfekte edilmektedir.
    • Kat görevlilerimiz talimatlara göre temizliklerini bitirdikten sonra, odada ozon dezenfeksiyon işlemi uygulanır ve oda misafirimizin kullanımına hazır hale getirilir.
    • Odalarda gerçekleştirilen tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri eğitimli kat şeflerimiz tarafından kontrol edilmektedir.
     
    RESTORANLARIMIZ VE BARLARIMIZ

    • Tesislerimizde oda doluluk oranlarımız sosyal mesafenin korunabilmesi için kısıtlı tutulacaktır. Bu sebeple restoranlarımız ve barlarımız daha rahat ve konforlu bir şekilde düzenlenmiştir.
    • Tüm restoran ve barlarımız da, misafirlerimizin kolay ulaşabileceği noktalarda, el antiseptik teçhizatları mevcuttur.
    • Restoran ve barlarımızda giriş ve çıkışlar ayrı kapılardan yapılacaktır ve yönlendirmelerimiz mevcuttur.
    • Ortak kullanımda olan Çay ve Kahve makineleri bu süreçte kullanılmayacak olup, personellerimiz tarafından masalarınıza servis edilecektir.
    • Büfelerimizde ve barlarımızda sosyal mesafe yer işaretlemeleri mevcuttur.
    • Tüm restoran ve barlarımızda misafir değişimlerinde, masa ve sandalye kolçakları temizlenerek dezenfekte edilmekte, sonrasında diğer misafirin kullanımına hazır hale getirilmektedir.
    • Tüm yiyecek içecek alanlarımızda ISO 22000:2015 Gıda Güvenliği Yönetimi Standartları eksiksiz uygulanmaktadır ve personellerimiz bu konudaki eğitimlerini sürekli olarak almaktadır.
     
    SPA VE HAMAM

    • Misafirlerimiz, SPA ve Hamam hizmetlerimizden randevu alarak faydalanılabilmektedir.
    • Sauna, Hamam ve Buhar odalarımızda kullanım kapasiteleri hijyenik şartlara göre sınırlandırılmıştır.
    • Giyinme-soyunma odaları, duşlar, wc ler gibi genel mekanlar antiviral ve antibakteriyal biosidal ürünler ile periyodik zamanlarda dezenfekte edilmekte ayrıca gün içerisinde sıklaştırılmış temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri ile misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır.
     
    FITNESS

    • Fitness salonumuz içinde yer alan tüm bireysel egzersiz cihazları sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.
    • Her egzersiz cihazı kullanılmadan önce dezenfekte edilerek diğer misafirin kullanımına sunulmaktadır.
    • Fitness salonumuzun her sabah açılış öncesinde, kapalı olduğu öğle saatlerinde ve kapanış sonrası gece saatlerinde tüm alanları, kullanılan ekipmanları dezenfekte edilmekte hava ve yüzey dezenfeksiyonu gerçekleştirilmektedir.
    • Fitness salonumuzda el antiseptiği misafirlerimizin kolay ulaşabileceği noktalara yerleştirilmiştir.
     
    MINI CLUB VE ANİMASYON

    Otelimiz Ali’s Mini Club, küçük misafirlerimizin dış aktiviteleri ile güzel bir tatil geçirmesi için hizmetinizde olacaktır ve aktivitelerimiz sosyal mesafe kurallarına uyularak geniş alanlarda gerçekleştirilecektir.

    • Tüm genel alanlarımızda olduğu gibi çocuk oyun parkında da antiviral ve antibakteriyal ürünlerle dezenfeksiyon işlemleri sık aralıklarla tekrarlanmaktadır.
    • Mini Club ekibimiz hijyen eğitimlerini tamamlamış konularında uzman kişilerden oluşmaktadır.
    • Ek önlemler kapsamında Mini Club kapalı alanımız bu süreçte hizmet veremeyecek olup, Ali’s Mini Club’e emanet çocuk kabul edilmeyecektir.
    • Animasyon ekibimiz tarafından, sizlerin keyifli tatil geçirebilmesi için yine güzel programlardan oluşan bir aktivite planı hazırlanmıştır.
     
    HAVUZLARIMIZ VE PLAJ

    • Havuzlarımız T.C Sağlık Bakanlığı’nın direktifleri ve yönetmeliklerine uygun olarak Klor, PH ve sıcaklık dengeleri kontrollerden geçirilmekte ve sık aralıklarla mikrobiyolojik ve kimyasal analizler ile hijyen koşulları takip edilir. Bu konuda eğitim almış Teknik Servis Personellerimiz titizlikle çalışmalarını devam ettirmektedir.
    • Havuz kenarları ve plajımızda bulunan şezlonglarımız sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir ve misafir değişimlerinde Personellerimiz tarafından temizlik ve dezenfeksiyonları yapılmaktadır.
    • Havuzlarımızda ve plajda grup aktivitelerimiz sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleştirilir.
     
     
    GENEL BİLGİLENDİRME

    Değerli misafirlerimiz,

    Bağışıklık sisteminin güçlü olması için beslenmenin kalitesi tartışılmaz bir gerçektir. Sağlığınızı önemsiyor, bu sebeple sizlere Akdeniz ve Egenin eşsiz lezzetlerinden oluşan sağlıklı menüler hazırlıyoruz. Sizlere sunduğumuz veya ürettiğimiz malzemelerin tamamı güvenli tedarikçilerden sağlanmaktadır. Tedarikçilerimiz Kalite Ekibimiz tarafından sıklıkla denetlenmektedir. Üretim ve sunum aşamasında Gıda Mühendisi kontrolünden geçmektedir. Tesislerimizde 24 saat sağlık personeli acil durumlar için görev yapmaktadır. Tesislerimizin bulunduğu şehir ve lokasyonlarda bulunan, anlaşmalı olduğumuz hastanelerde kapsamlı sağlık hizmeti almanız mümkündür.
    Ve sosyal mesafenin kural olduğu bu dönemde, Herman AMATO’nun dediği gibi: ‘‘En uzak mesafe ne Afrika’dır, ne Çin, ne Hindistan, ne seyyareler, ne de yıldızlar geceleri ışıldayan… En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan…’’ Bizler sizleri anlıyor, önemsiyor, mesafelerimizi yüreğimizde sizleri hissederek yok ediyoruz. Anadolu’nun sıcak güneşi, Ege ve Akdeniz’in derin maviliklerinde sizleri bekliyor olacağız.

    En kısa sürede görüşmek dileğiyle,
    Sağlıkla kalın…