Sırbistan Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Belgrad

Hotel Mona Plaza

Sadece Oda

Standard Double Room

Detaylar

57,08 2.026,26
38 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Sırbistan Otelleri ve Fiyatları & Sırbistan Tatili

Balkanlar’da bir ülke olan Sırbistan’ın; kuzeyinde Macaristan, doğusunda Romanya, güneyinde Makedonya, batısında ise Bosna Hersek bulunuyor. Çeşitli etnik gruplara, dinlere ve kültürlere sahip Sırbistan, turistlerin en gözde uğrak noktaları arasında. Bu sezon tatili burada yapmayı düşünüyorsanız ihtiyacınıza uygun olan Sırbistan otelleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Sırbistan Otelleri

Sırbistan’da oteller oldukça çeşitli. Her bütçeden ziyaretçinin aradığını bulabileceği Sırbistan, her şey dâhil otellerden hostellere kadar geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Birçok turist, Cumhuriyet Meydanı’na yakınlığı nedeniyle Belgrad şehrindeki otelleri tercih ediyor. Ancak ülkenin farklı bölgelerinde de konaklamanız mümkün.

Her Şey Dâhil Oteller

Her şey dâhil Sırbistan otelleri ziyaretçilerine yılın her dönemi farklı mekanlarda konaklama şansı sunuyor. Söz konusu tesislerde ziyaretçilere Sırp ve Dünya mutfağından lezzetler ikram ediliyor. Balkan tatiliniz süresince konforun ön planda olmasını istiyorsanız tam kapsamlı otellere şans verebilirsiniz.

Tam Pansiyon Oteller

Tarihi ve kültürel zenginliği yoğun olan ülkenin çeşitli noktalarını geztikten sonra derin bir dinlenme için tam pansiyon otelleri tercih edebilirsiniz. Bu tesislerin bazılarında öğünlerin tümü ve içecekler ücretsiz sunuluyor.

Yarım Pansiyon Oteller

Konaklama için kısıtlı bütçeye sahipseniz daha düşük fiyata hizmet sunan yarım pansiyon otellere yönelebilirsiniz. Ülkenin iç noktalarına doğru yarım pansiyonların sayısı artıyor. Üstelik bu tesislerin bazıları, kulüp ve publara yakın mesafede konumlanıyor.

Sırbistan Balayı Otelleri

Sırbistan balayı otelleri unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin favorisi oluyor. Tesisten tesise değişmekle birlikte, yeni evli çiftler için özel fırsatlar mevcut. Evliliğinizi kutlamak için Sırbistan’ı tercih ettiyseniz ülkenin dört bir yanına dağılmış balayı otellerine göz atabilirsiniz.

Sırbistan Kayak Otelleri

Balkanlar’a gelişiniz kış ayına denk geliyorsa unutulmaz bir kar tatili için kış otellerine bakabilirsiniz. Sırbistan kayak otelleri ülkenin ünlü kayak merkezlerine son derece yakın. Tesisten tesise değişmekle birlikte birçok otelde; jakuzi, sauna, fitness salonu ve ısıtmalı yüzme havuzu gibi olanaklar bulunuyor.

Sırbistan Otel Fiyatları

Sırbistan tatilini planlarken konaklamaya ne kadar bütçe ayıracağınızı düşünüyorsanız otel fiyatlarına göz atabilirsiniz. Sırbistan otelleri hemen hemen her bütçeye uygun bir fiyat seçeneği sunuyor. Ülkenin rağbet gördüğü yaz sezonunda arz ve talep arttığından oda fiyatları da yükseliyor. Bunun yanı sıra tesisin konumu ve hizmet kapsamı da otel ücretlerini etkiliyor. Ülkenin başkenti olan Sırbistan’da gecelik cüzi ücrette hosteller olduğu gibi kapsamlı hizmete sahip her şey dâhil oteller bulmak da mümkün. Şehrin merkezine ve tarihi yapılarına yakın otellerde ücretlerin nispeten yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.   

Sırbistan Otelleri'nde Erken Rezervasyon Avantajları

Karasal iklime sahip Sırbistan’a kültürel gezi amacıyla geliyorsanız yaz döneminde konaklama yapmanız daha uygun. Erişilebilir konaklama fiyatları için birkaç ay öncesinde rezervasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Niyetiniz Sırbistan’da kayak tatili yapmaksa bu noktada rezervasyon için yaz ve sonbahar aylarını kullanabilirsiniz. Coral Tatil üzerinden erken dönemde Sırbistan otel rezervasyonu yaptırarak bütçe dostu bir tatil yapabilirsiniz.

Sırbistan Tatil Yerleri

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, en yoğun turist ağının olduğu şehir. Ancak Novi Sad, Niş, Kragujevac ve Novi Pazar gibi büyük şehirler de tatil için değerlendirilebilir. Ülkenin hangi noktasında tatil yapacaksanız yapın Osmanlı izlerini yoğun şekilde görebilirsiniz. Balkan turları da çoğunlukla bu tarihi yapılara yönelik düzenleniyor. Sırbistan’ın neresi için otel rezervasyonu yapacağınıza karar vermeden önce aşağıdaki başlıklara göz gezdirebilirsiniz.

Belgrad

Sırbistan Belgrad Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olma niteliği taşıyor. Uzun süre Osmanlı hâkimiyetinde kalmış Belgrad, tarihi yapılar bakımından son derece zengin. Şehrin eski yapısına karşın hareketli olduğunu söylemek mümkün. Ülkenin dört bir yanında; cafe, restoran, kilise, kale, askeri müze ve eğlence mekânları bulunuyor. Belgrad, otel seçeneği bakımından da birçok alternafi ziyaretçilerine sunuyor.

Novi Sad

Sırbistan otelleri bakımından zengin olan şehirlerden biri de Novi Sad. Ülkenin ekonomisinin kalbi burada attığından turistlerin de uğrak noktası oluyor. Tuna Nehri yanında kurulmuş şehirde zamanında Osmanlı saldırılarına karşı inşaa edilmiş Petrovaradin Kalesi bulunuyor. Görkemli görüntüsüyle şehrin sembolü olmuş kalenin yanı sıra Meryem Ana Kilisesi de dikkat çekici.

Niş

Niş de tatil için tercih edilen şehirlerden bir diğeri. Tıpkı Novi Sad’da olduğu gibi Niş şehrinde de nehir bulunuyor. Roma kalıntıları üzerine Osmanlı Türkleri tarafından inşa edilmiş yapılar bulunuyor. Bunlardan biri Niş Kalesi. Şehirde Osmanlı döneminden günümüze miras kalan Bali Bey Camii de mevcut. Niş şehrinin turistler tarafından yoğun ilgi görmesinin bir diğer nedeni de Niş Toplama Kampı. Bu destinasyona uğrayarak 12 bin kişinin idam edildiği toplama kampının hüzünlü ruhuna şahit olabilirsiniz.

Sırbistan Tatiliniz için Tüyolar

Sırbistan’a Türk vatandaşı olarak pasaport ve vize şartsız giriş yapabilirsiniz. Buraya yapacağınız ziyaretlerde ülkenin büyük bir kısmının Sırpça konuştuğunu bilmeniz gerekir. Minimum yoğunlukta İngilizce konuşulduğuna da rastlayabilirsiniz. İşte Sırbistan tatilinden önce bilmeniz gereken noktalar;

  • Sırbistan, genel olarak ekonomik bir ülke olsa da zaman zaman dükkân ve taksilerde fahiş fiyatlara rastlayabilirsiniz. Ülkede Sırp dinarı kullanıldığından gelmeden önce hazırlıklı olmanızda fayda var.
  • Ülkede genel olarak işsizlik ve suç oranı yüksek. Başkent Belgrad’da durum biraz daha hafif olsa da dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı temkinli olmakta yarar olabilir.
  • Sırbistan genelinde bahşiş kültürü oldukça yaygın. Bilhassa başkent Belgrad çevresindeki kafe ve restoranlarda bahşiş bırakılmadan kalkılması hoş karşılanmıyor.

Tüm bunların yanı sıra ülkenin insanları turistlere karşı sıcak ve samimi yaklaşım gösteriyor. Size ve tatil amacınıza uygun oteli seçtikten sonra Balkanlar’a doğru yola çıkmak üzere hazırlanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Sırbistan, uzun yıllar boyu Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yaptığından buraya yapacağınız ziyaretlerde Türk mutfağının etkisini çok net şekilde görebilirsiniz. Sırp mutfağı; mısır ekmeği, biber dolması, işkembe çorbası ve su böreği gibi lezzetlerin olduğu bir mutfak. Bunun yanı sıra diğer Balkan ülkelerinde olduğu gibi Sırbistan’da da et yemekleri meşhur. Ülkeye geldiğinizde geleneksel et yemeği olan Pljeskavica’yı keşif listenize ekleyebilirsiniz.

Sırbistan’ın ulaşım ağı son derece gelişmiş durumda. Yalnızca bir otobüs ile dahi uzun mesafelere ulaşmak mümkün. Uzun süreli konaklamalarda araç kiralamayı da düşünebilirsiniz. Böylece Sırbistan otelleri ve gezilecek destinasyonlar arasında kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sırbistan dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de eğlence. Ülkenin insanları eğlenceyi çok seviyor ve bu ülkenin birçok noktasında açıkça görülüyor. Sırbistan’ın gece hayatı kültürünü daha çok kulüpler ve barlar oluşturuyor. Bilhassa Belgrad şehrinde konaklama yaparak Knez Mihailova ve Skadarlija bölgelerindeki eğlence mekânlarına yakın olabilirsiniz.

Sırbistan, el sanatlarına son derece önem veren bir ülke. Bu nedenle ülkenin dört bir yanında el sanatları mağazalarından rahatlıkla bulabilirsiniz. İlgili destinasyonlardan sevdiklerinize vermek üzere ülkenin kültürünü yansıtan ahşap ve porselen işleme eşyaları satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ahududu da geri dönüş yolunda çantanıza ekleyeceğiniz bir hediye olabilir.