Sivas Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Sivas

Garden Zara Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

28,57 1.000,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Sivas Otelleri ve Otel Fiyatları

Anadolu’da yer alan en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sivas, tarihsel açıdan önemli bir yerdedir. Bugün hala yerli ve yabancı turistleri kendine çekerek tarih meraklılarının ziyaret ettiği bir yer olma özelliğini korur. Sivas otelleri merkeze yakın yerlerde ve termal sulara yakın alanlarda konumlanır.

Şehir tarihi boyunca birçok farklı isimle anılarak bugün Sivas adı ile bilinir. Tarihte “Sebastia’” ve “Samassia” gibi farklı isimlerle anılan şehir Hititler, Sasaniler ve Perslerin yanı sıra Bizans ve Osmanlı döneminde de önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Bugün geçmişinde etkili olan uygarlıklardan kalma eserleri müzelerde görüp tarihi anıtlarını ziyaret edebilirsiniz.

Sivas otel fiyatları tesisin şehrin hangi noktasında yer aldığına ve özelliklerine göre değişir. Genellikle şehir merkezinde yer alan oteller kısa süreli konaklamak için uygundur. Lüks döşenmiş, konforlu ve iyi hizmet veren oteller arasından seçim yaparken bütçenize uygun birini mutlaka bulursunuz. Otelde konaklarken Sivas mutfağına ait yöresel lezzetleri deneyebilir, otelden çıktığınız zaman şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Sivas Otelleri

Hititler döneminde stratejik bir kale olarak kullanılan Sivas tarihi boyunca medeniyetlerin başkentlik ve merkezliğini yapar. Bugün İç Anadolu bölgesinde yer alan il Sivas Kongresi gibi Türkiye tarihi için önemli bir olaya da güvenli bölge olması nedeniyle ev sahipliği yaparak önemini korur. Cumhuriyetin kurulması ile Sivas artık güvenli olması nedeniyle değil, tarihi ve doğal güzellikleri ile tercih edilen bir yer olur. Şehrin meydanı bile Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerini bir araya toplaması nedeniyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alır.

Anadolu’nun El-Hamra’sı olarak bilinen ve yüzyıllar boyunca Mevlâna dahil birçok insana şifa dağıtan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası da buradadır. Tanrı Şehri anlamındaki Diaspolis adıyla eski çağlarda anılan şehrin her köşesinden ayrı bir tarihi hikaye çıkar. Sivas merkez otelleri de tam bu kültürel mirasın çevresinde şehri görmek üzere gelen turistleri ağırlamak için hizmet veren tesislerdir.

Sivas termal otel şehre dinlenmek ve yenilenmek için gelenlerin tercihi olur. Termal havuzlarda stres atmak ve hastalıklara şifa bulmak için tatil yapabilirsiniz. Termal otellerde farklı kapasitelere sahip havuzlar, sauna ve Türk hamamları bulabilirsiniz. Termal havuzların şifalı suları bedeninize iyi gelirken sauna toksinleri atmanıza yardımcı olur. Ayrıca hamam bölümünde kese, köpük ve masaj yaptırabilirsiniz. Sauna ve termal havuzlarda toksin atarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, ruhsal gerginlikten kurtulabilirsiniz. Kadın, erkek ve aileler için özel tasarlanan havuzlarda mahremiyetinizi koruyarak özel bir tatil yapabilirsiniz.

Sivas'ta Kalınacak Yerler

Sivas’taki oteller arasında konaklamak için kendinize bir yer belirlerken merkez, Zara ve Yıldızeli bölgelerini tercih edebilirsiniz. Zara ilçesi yaklaşık 1800’lü yıllara kadar Koçgiri ismiyle bilinen bir yerdir. Kanuni döneminde bölgede etkili olan Koçgiri aşiretinden adını alan ilçenin tarihi Neolitik döneme kadar dayandırılır. Şehir merkezine yaklaşık 65 kilometre mesafede olan ilçe Kızılırmak havzasının yukarı kesiminde yer aldığı için yeşil alanları fazladır. Kösedağ Savaşı’nın da yapıldığı Köse Dağlarının manzarası eşliğinde sakin ve dinlendirici bir tatil yapmak için ideal bir yerleşimdir. İmranlı’dan çıkan Kızılırmak sularının çevresine doğa ile iç içe zaman geçirip eşsiz manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. İlçede yer alan Zara’da yer alan Tödürge gölü kireçli suyu ve yayın balığı ile meşhurdur. Ovaları ile meşhur Sivas’ta Karadeniz’e benzer yaylaların yer aldığı Zara şehrin genelinden farklıdır. Acısu köprüsü, Sami Paşa Konağı ve Merzuban Türbesi’ni de ilçede tatil yaparken ziyaret edebilirsiniz.

Arkeolojik kazılardan çıkan buluntular sayesinde Milattan Önce 4500’lü yıllara kadar tarihi dayandırılan Yıldızeli de Sivas’a gittiğiniz zaman konaklayabileceğiniz yerler arasında yer alır. Orta ve Doğu Anadolu arasında bir geçiş güzergahı olan bölgede birçok tarihi eser de ziyaret edilebilir. Yıldızeli ilçesinde konaklarken Paşa Fabrikası civarında piknik yapabilir ya da mesire alanlarında dinlenebilirsiniz. Ganem olarak bilinen Tarhana Camii, Aydoğan Camii ve Sarızade Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret edip ibadetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca buranın termal suyu amacıyla şehre gelen turistler için özel olarak düzenlenen tesislerden de faydalanabilirsiniz. Çermik kaplıcalarının 46-50 °C arasında değişen sıcak suyunda şifa arayabilirsiniz. Kadın hastalıklarından romatizmal hastalıklara birçok farklı derdin şifası için insanların bu suyu tercih ettiği bilinir.

Sivas Merkez'e Yakın Oteller

Sivas merkez otelleri ile konaklamak istediğiniz zaman apart otel, 3 ve 4 yıldızlı oteller arasından seçim yapabilirsiniz. Kent merkezi alışveriş yapıp Sivas köfte gibi yerel lezzetlerin tadını çıkarabileceğiniz işletmelerle doludur. Kafe konusunda çok fazla seçenek sunan Sivas merkezde eğlence mekanları neredeyse yoktur. Bu nedenle kültürel turlar yaparak merkezde geçirdiğiniz zamanı daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Taşhan Çarşısı, Sivas Çifte Minareli Camii ve Şifaiye Medresesi gibi tarihi mekanları yürüyüş yaparak keşfetme imkânınız vardır. Gök Medrese, Buruciye Medresesi gibi beylikler dönemi ve Anadolu Selçukluları döneminden kalma birçok yapıyı gezdikten sonra şehrin daha eski tarihini keşfetmek için Sivas Arkeoloji Müzesi’ne gidebilirsiniz. Müze Türkiye’nin diğer yerlerinde olduğu gibi pazartesi hariç her gün açıktır.

Sivas Otel Fiyatları

Sivas otelleri tesisin verdiği hizmet ve özelliklerine göre farklı fiyatlara sahip olsa da genel olarak bütçe dostudur. Şehre yoğun sayıda turist gelmemesi nedeniyle termal özelliğe sahip olmayan tesislerde gecelik uygun fiyatlara konaklama yapabilirsiniz. Termal oteller ise sundukları hizmetin kapsamı, tatil paketi içinde satın aldığınız hizmetlere göre fiyatlandırılır. Apart oteller ve oteller arasından kendiniz için en uygun olanı seçerken bütçenin yanı sıra amacınızı da belirlemelisiniz. Termal bir tatil için Yıldızeli, doğa ile başbaşa zaman geçirmek için Zara, kültür turu için merkez ilçeyi tercih edebilirsiniz. Sivas konaklama açısından uygun olduğundan hafta sonu farklı bir aktivite yapmak isteyenler için 2 günde keşfedilebilecek bir yerdir.

Sivas Hakkında Merak Ettikleriniz

Sivas'a Nasıl Gidilir?

Tatilinizi Sivas otelleri ile yapmayı planlıyorsanız şehre kara ve havayolu ile kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkündür. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali 2012 yılında yeni yerine taşındığından beri neredeyse Türkiye’nin tüm şehirlerine araç bulunur hale gelir. Merkez ilçede yer alan terminalden diğer ilçelere otobüs ve minibüs ile ulaşabilirsiniz. Havayolu ile şehre gelmek isteyenlerin Sivas Nuri Demirağ Havalimanı`nı kullanması gerekir. Merkez ilçenin Yazıbaşı mahallesinde yer alan havalimanından Havaş ve toplu taşıma kullanarak otelinizin bulunduğu yere ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık 45 dakika sürer.

Sivas'a Ne Zaman Gidilmelidir?

Kış aylarında yaklaşık 4 ay boyunca kar altında kalan ve ulaşım konusunda sorun yaşanan şehir yaz aylarında aşırı sıcak ve kurak olur. Bu nedenle şehri gezmek için en uygun vakit sonbahar ve ilkbahar dönemidir. Nisan-haziran ve eylül-ekim ayları şehri gezerek keşfetmek için en ideal zamanlardır. Sivastaki oteller bu dönem için erken rezervasyona genellikle açıktır.

Sivas’ta Nerede Kalınır?

Sivas otelleri ile konaklamak için Yıldızeli, Zaza ve merkezde kalabilirsiniz. Şehirde büyük otel tesisleri ve apart oteller konaklamak için en uygun seçeneklerdir. Termal tesisler için özellikle Yıldızeli-Çermik civarını tercih edebilirsiniz. Sivas otelleri ile tatilinizi planlamadan önce Coral Tatil’i inceleyerek en avantajlı fiyata rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.