Üye Ol

Bu gizlilik ilkeleri ACENTA tarafından, seyahat sistemimizin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Kişisel – kurumsal bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak tarafımızca toplanmış olan her türlü bilgi sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklanacaktır. Toplanan kişisel bilgiler sadece işlemlerin gerçekleşebilmesi için gerekli olan süre kadar tutmaktadır. Web sitemizi kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin bağlantılı şirketler, ortaklar ve acenteler tarafından kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Seyahat edecek müşteri; adı, soyadı, kimlik belge numarası, Pasaport No, adres ve e-posta, kredi kartı numaraları gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp talep edilen ürün ya da hizmete göre değişebilen bir takım kişisel bilgileri vermek zorundadır. Müşterinin ; Rezervasyon ve satışının işleme konulması ve hesabının yönetilmesi. Hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması. İşlemler ile ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve müşteri ile bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması gibi amaçlara yönelik toplanmış olan tüm bilgiler güvenli bir ortamda ve hukuki gereklilik süresince saklanmaktadır. Acente site içersinde kullanılan kredi kartı bilgilerini tahsilâtın tamamlanmasından sonra hiç bir şekilde kaydetmemekte ve saklamamaktadır.

Müşterinin IP adresi sunuculardaki sorunların giderilmesi ve internet sitesini yönetmek için kullanacaktır. IP adresi müşterinin yaptığı alışverişle ve açık demografik bilgilerinin toplanması için kullanılacaktır. Müşterilerden edinilen bilgilerle web sitesinin kişiselleştirilmesi ve sürekli gelişmesi sağlanır. Kurumsal bilgiler nedir ve nerelerde kullanılır? Sitemizi ziyaret ettiğinizde sizden kullanım bilgileri (oturum verisi) toplanır. Oturum verilerini, sitemizde ne şekilde gezinildiği, belli sayfalara kaç ziyaretçinin ilgi gösterdiği, sitemizdeki kalış süreleri ve sıklıkları, ziyaretçilerimiz tarafından kullanılan tarama ve bilgisayar işletim sistemleri ve ziyaretçilerin sitemize bağlandıkları IP adresleri gibi konuları daha iyi değerlendirebilmek amacıyla toplarız. Söz konusu verileri sitemizi daha da geliştirmek ve kullanım kolaylığı yaratmak amacıyla kullanırız. Bizimle temasa geçtiğinizde: Web sitemize girdiğiniz adresine gönderdiğiniz e-postalara cevap verebilmek amacıyla her türlü bilgiyi alır ve saklarız. Kişisel bilgileriniz hangi durumlarda ve kimlerle paylaşılır? Size ait kişisel bilgiler, hiçbir şart altında, hiçbir üçüncü şahsa satılamaz, kiralanamaz. Ancak, sistemimizde bulunan ticari bir işletmeyle aranızda bir işlem gerçekleştiği takdirde (örneğin otel rezervasyonu yaptığınızda) işlemin tamamlanması için kişisel bilgilerinizi ortak iş yaptığımız bu işletmeyle paylaşırız. Yukarıda tanımlanan amaçlar haricinde, doğrudan sizin izniniz olmadan veya bilgilerinizin ifşasının yetkili kamu mercileri tarafından talep edilmesi ve bizim bu konuda kötü bir niyet görmememiz gibi çok özel durumlar baş göstermeden, kişisel bilgileriniz hiçbir üçüncü şahısla paylaşılamaz. Birikmiş demografik ve istatistiksel bilgileri ortaklarımız ile paylaşabiliriz.

ACENTE, kendi kusurundan kaynaklanmamak kaydıyla, TÜKETİCİ’ye ait mali ve kişisel bilgilerin yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılmasından sorumlu olmayacaktır. Dilediğiniz zaman hmstatil.com sitesini kullanarak hakkınızdaki bilgileri düzeltip, güncelleyebilir veya aylık bültenlerimizle ilgili tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Telefon yoluyla Çalışma saatlerimiz dâhilinde müşteri hizmetlerine telefon açarak ulaşabilirsiniz. Data (Veri) Güvenliği: Sitemizle gerçekleştirilen, müşteri bilgilerinin transfer edilmesi ve alınması konusunda endüstri standardı kabul edilen şifreleme teknolojileri kullanmaktayız. Bu teknoloji, internet üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girmenizi daha da güvenli kılar. Hakkınızdaki Bilgilerin Görüntülenmesi, Değişiklik bildirimleri Gizlilik Politikasına ilişkin bu metin üzerinde, önceden haber vermeden değişiklik yapmak, farklılaştırmak ve düzenlemek hakkımız saklıdır. Dilediğiniz zaman mevcut gizlilik politikasını siteye girerek kontrol edebilirsiniz. Müşteri bilgilerini zaman zaman, daha önce gizlilik politikasında belirtilmediği halde, yeni ve öngörülmemiş durumlarda kullanabiliriz. İleriki zamanlarda bilgilerin kullanımı ile ilgili uygulamalarımızda olabilecek değişiklikler konusunda, sitemizde gerekli duyurular yapılmaktadır. Gizlilik politikamızdan memnun olmamanız durumunda, dilediğiniz zaman programla ilişiğinizi kesebilirsiniz. Bilgilerinizin nasıl kullanıldığı ile ilgili endişeleriniz varsa, düzenli olarak sitemizi ziyaret edip, gizlilik politikası metnini kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

Çerez Politikası, Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni