Venedik Otelleri

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Venedik / Venice

Hotel Carlton Caprı

Sadece Oda

Double Room

Detaylar

113,57 4.031,58
821 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Venedik / Venice

Hotel Palazzo Stern

Sadece Oda

Superıor Double Room

Detaylar

257,15 9.128,88
2378 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

Venedik / Venice

Hotel Palazzo Gıovanellı & Gran Canal

Oda Kahvaltı

Classıc Double Room

Detaylar

285,11 10.121,25
967 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Venedik Otelleri ve Fiyatları & Venedik Tatili

Venedik, Avrupa’nın popüler turistik şehirlerinin başında yer alıyor. Yurtdışı seyahati için pek çok kişinin tercih ettiği rotalardan biri olan Venedik, romantik detaylarıyla öne çıkıyor. Tatil ve romantik kaçamaklar için tercih edilen bu şehir, İtalya’nın en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri. Avrupa’nın romantik şehirlerinden biri olan Venedik’i büyüleyici kılan özellikleri ise etkileyici atmosferi, tarihi kanalları, romantik gondol gezileri ve lezzetli İtalyan yemekleri…

Venedik kendine özgü atmosferiyle Avrupa’nın mutlaka keşfedilmesi gereken şehirlerinden biri. Kentin kültürünü ve tarihini daha yakından tanımak isteyenler için Venedik’te gezilebilecek pek çok alan bulunuyor. Orta Çağ dönemine uzanan tarihiyle San Marco Meydanı, şehrin öne çıkan turistik yerlerinden sadece biri. Venedik’te hiçbir detayı atlamadan şehrin kültürüne, doğal güzelliklerine şahitlik etmek istiyorsanız yola çıkmadan önce seyahatinizi planlayabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce gezeceğiniz ve konaklayacağınız yerleri belirleyerek tatilinizi daha keyifli hâle getirebilirsiniz. Konaklama sorununu çözmek için Venedik otelleri ve fiyatları hakkında önceden bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştırabilir. Venedik tatili hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara gelin, birlikte bakalım.

Venedik'in Tarihi Kanalları ve Köprüleri

Venedik, İtalya’nın gözde turistik şehirlerinden biri. Şehri bu kadar ünlü kılan güzelliklerin başında ise tarihi kanalları yer alıyor. Klasik şehirlerden farklı olarak Venedik yürüyerek dolaşabileceğiniz caddelerin yanı sıra gondolla gezebileceğiniz kanallara sahip.

Grand Kanal

Venedik’in en ünlü yerlerinden biri Büyük Kanal (Canal Grande). Şehri ikiye bölen bu kanalın çevresi ünlü tarihi yapılar, kültür merkezleri, saraylar, restoranlarla çevrili. Grand Kanal, Venedik’in simgesi olarak şehrin en önemli ve ünlü kanallarından biri olarak karşınıza çıkıyor. 3800 metre uzunluğu ile Büyük Kanal, şehri S şeklinde sararak kentin iki ucundan Adriyatik Denizi’ne dökülüyor. Şehirde ulaşımı sağlamak üzere iki yakasını birbirine bağlamak için bu kanalın üzerine modern ve tarihi köprülerde inşa edilmiş. Aynı zamanda şehir içi ulaşım için kanal üzerinden gondol ve kano seferleri de yapılıyor. Venedik’in atmosferini keşfetmek için Grand Kanal turuna katılabilirsiniz.

Rialto Köprüsü

Rialto Köprüsü, (Ponte di Rialto) Grand Kanal üzerinde yer alan tarihi bir yapı. Özgün mimarisi ile öne çıkan yapı, şehre gelen turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Venedik’in simge yapıları arasında yer alan köprü, 16.yy’da inşa edilmiş bir tarihi eser niteliği taşıyor. Burası aynı zamanda şehrin ticaret merkezi olarak bilinen Rialto’nun iki farklı bölgesini birbirine bağlamak üzere inşa edilmiş. Taş ve ahşap malzeme ile tasarlanan Rialto Köprüsü şehir için bir ticaret merkezi olarak kabul ediliyor. Köprü üzerinde ve çevresinde yer alan dükkanlarda hediyelik eşya, takı, giyim, antika eserler almak için alışveriş yapabilirsiniz. Venedik tatilinizde merkezi yerlere yakın konaklamak isterseniz Rialto Köprüsü çevresindeki İtalya Venedik otelleri iyi bir seçenek olabilir.

Sospiri Köprüsü

Sospiri Köprüsü, (Ponte dei Sospiri) İtalyanca’da Ahlar Köprüsü olarak bilinir. Yapı, tarihi ve hüzünlü geçmişi nedeniyle bu ismi almış. 1600-1603 yılları arasında yapılan eser kireç taşı ile inşa edilmiş. Mimar Antonio Contin tarafından tasarlanan eserin ünü ise tarihsel dönemde yargılanan mahkumların hapsedilmesi için bu yapıdan geçirilmesinden dolayı geliyor. Sospiri Köprüsü uzun süre mahkumların hücrelerine nakledilmiş için kullanılmış. Köprüyü meşhur kılan nedenlerden biri de özgün mimarisi. Köprü cephesine beyaz kireç taşından işlenen bezeme ve figürler Avrupa’daki barok ve rokoko mimari akımını temsil ediyor.

San Marco Meydanı ve Venedik'in Tarihi Mirasları

Venedik’te gezilecek en güzel yerlerden biri de San Marco Meydanı ve çevresindeki tarihi yapılar. San Marco şehrin en büyük ve tek meydanı olarak biliniyor. Orta Çağ dönemine kadar uzanan tarihi ve kültürel yapıları ile burası mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. San Marco Bazilikası, Aziz Mark Çan Kulesi, Dükler Sarayı, St Mark Saat Kulesi gibi Venedik’in tarihini ortaya koyan yapıları ziyaret edebilirsiniz.

San Marco Bazilikası

San Marco, Venedik’in gözde ve İtalya’nın en büyük bazilika yapılarından. Meydana adını veren eser, kubbeli olarak inşa edilmiş. Aziz Marco adına yapılan eserin cephesindeki altın heykeller, işlemeler, dairesel sütunlar ve kemerli kapılar özgün bir mimariye sahip. Venedik gezinizde meydana adını veren, özgün mimarisi ile öne çıkan bu eseri ziyaret etmeyi unutmayın!

Aziz Mark Çan Kulesi

Aziz Mark Çan Kulesi, (Campanile Di San Marco) Bazilika yapısına oldukça yakın konumda inşa edilmiş, tarihi 9.yy kadar uzanan, şehrin en yüksek yapılarından biri. 97 metre yüksekliği ile tarihsel dönemde çan kulesi olmanın yanı sıra gözetleme ve yangın kulesi olarak da kullanılmış. Günümüzde turistik amaçlı atış ve gözlem kulesi olarak hizmet veriyor.

Dükler Sarayı

Dükler Sarayı, (Palazzo Ducale) San Marco Meydanı’ndaki diğer pek çok tarihi eser gibi 9.yy’da inşa edilmiş bir yapı. Orta Çağ döneminin gotik mimarisini yansıtan saray, kemerli pencere ve kapıları, bezemeli sütun başlıkları ve şık cephesi ile dikkat çekiyor. Bu önemli yapı aynı zamanda Venedik’in siyasi ve yönetim merkezi olarak da kullanılmış.

St. Mark Saat Kulesi

St. Mark Saat Kulesi, San Marco Meydanı’ndaki en önemli simge yapılar arasında yer alıyor. Meydanın kuzeyinde konumlanan saat kulesi 15.yy’da inşa edilmiş bir eser. Tarihsel dönemde şehrin ihtişamı ve zenginliğini temsil etmesi amacıyla inşa edilen kule, kent açısından tarihi ve kültürel değeri oldukça yüksek bir yer.

Venedik gezisine San Marco Meydanı’ndan başlayarak şehri tüm detaylarıyla keşfedebilirsiniz. Konaklamak için San Marco Meydanı’na yakın otelleri tercih edebilir, gezinizi kolaylaştırabilirsiniz. Venedik otel fiyatları hakkında seyahate çıkmadan araştırma yaparak kalmak istediğiniz yeri önceden belirleyebilirsiniz.

Gondol Turu ve Romantik Venedik

Pek çok kişinin özel günlerde sevdikleriyle unutulmaz anılar biriktirmek üzere sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biri Venedik. Etkileyici atmosferi, uzun kanalları, gün batımındaki gondol turlar ile Venedik dünyanın en romantik şehirlerinden biri. Grand Kanal boyunca dizilen rengârenk cepheli, tarihi yapıları gondol gezisiyle keşfetmek ise bir başka güzel. Akşamüstü gondol turlarını resmeden kartpostalları ile ünlenmiş Venedik şehrini gondol ile gezmeden dönmeyin.

Venedik tatilinin tadını çıkarmak ve vakit kaybetmeden her anı değerlendirmek istiyorsanız konaklama için merkeze yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz. Romantik bir tatil için Venedik balayı otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Venedik'in Gizli Hazineleri

Venedik her ne kadar dünyanın bilinen ve ünlü şehirlerinden biri olsa da aslında dar sokaklarında veya kanal labirentlerinde keşfedilmeyi bekleyen gizli hazinelere sahip. Dünyanın ünlü kanallar şehrinde, her köşe başında dikkatli nazar isteyen heykeller ve anıtlar yer alıyor. San Marco’da yer alan San Teodoro Anıtı, Mahşerin Dört Atlısı Heykeli, Carlo Goldoni Tarihi Anıtı, 1848 İsyanlarının Hatıra Sütunu gibi birbirinden özel eserleri Venedik’te gezebilirsiniz.

Seyahatinizi keyifli hâle getirmek için İtalya’da gezilecek yerler listesi yaparak tatilinizi planlayabilir, İtalya Venedik otel fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak konaklayacağınız yeri yola çıkmadan önce rezerve edebilirsiniz.

Venedik Mutfağı ve Lezzet Durakları

Venedik, kanalları kadar mutfağı ve yerel lezzetleriyle de ünlü. İtalya'nın ünlü restoranlarında Venedik mutfağını deneyimleyebilirsiniz. Şehrin en fazla tercih edilen yöresel yemeklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Carpaccio
 • Sarde in Saor
 • Bigoi in Salsa
 • Tramezzino
 • Frittelle
 • Gelato
 • Siyah Spagetti
 • Risi e Bisi

Venedik’e yakın bölgedeki İtalya otelleri için Coral Tatil aracılığıyla erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca Venedik ucuz otel seçenekleri hakkında bilgi sahibi olarak konaklama için uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.