Sıralama:

Paris Turu (Istanbul Hareketli)

Paris (3)

3 Gece 4 Gün

2* Sup. Oteller Paris ( İbis / B&B Hotel Vb.) (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

349,00 3.915,15

Paris & Disneyland Turları

4 Gece 5 Gün

3* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

479,00 5.373,52

Paris Turları

Fransa'nın kalbinin attığı şehir herkes için Paris olarak bilinir. Sen Nehri ile çevrili olan şehir, ilk zamanlar bir balıkçı kasabası olarak bilinirken, bugün Avrupa’nın sanat, kültür ve moda merkezlerinden birisi haline geldi. Neoklasik yapılarla dolu olan bu şehir, Paris turları sayesinde çok daha iyi şekilde keşfedilebilir. 17. yy'dan kalan yapılarla hem tarihi hem de kültürel bir etki vermektedir.

Saat yönünde devam eden daireler ile sıralı olan 20 bölgeye ayrılan Paris, Avrupa'nın sanat, politika, ticaret, din, eğitim, moda ve kültür merkezidir. Sen Nehri'nin tam ortasından geçen cadde boyunca trafik araçlara kapalıdır. Paris'i yaya olarak gezmek hem kolay hem de çok keyiflidir.

Paris’in oldukça geniş ve renkli bir caddesi olan Champs Elysees, şehrin odağında yer alır. Burada yer alan ışıltılı vitrinler, mekanlar ve insanlar çok dikkat çeker. Moda haftası etkinlikleri de burada gerçekleşir.

Paris'te Ne Yenir?

Ana yemek için denenmesi gereken en ünlü lezzetler; falafel, soğan çorbası, Cassoulet, Nicoise Salad, Ratatouille ve Beef Bourguignon olarak sayılabilir. Tatlı denince akla kruvasan, krep çeşitleri ve Clafoutis gelecektir. Aynı zamanda Creme Brule ve Suflenin de en iyileri Paris'te yer alır.

Paris'te Neler Yapılır?

Tasarım butiklerin en yoğun olduğu yer Paris'tir. Burada alışverişin keyfi her zaman bir başkadır. Şehir meydanında keyif yapılmalı, restoran ve cafeleri denenmelidir. Aynı zamanda herhangi bir sanatsal etkinliğe mutlaka katılım sağlanmalıdır. Paris'te sanat çok başka yaşanır. Paris turları içerisinde alışverişe ve sanata mutlaka zaman ayrılmalıdır.

Paris'te Gezilecek Yerler

Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Zafer Takı, Şanzelize Caddesi, Disneyland Paris, Sacré-Cœur Bazilikası, Paris Concorde Meydanı, Montmartre, Orsay Müzesi, Tuileries Bahçesi, Le Marais, Lüksemburg Bahçesi, Les Invalides, Pompidou Merkezi, Paris Latin Mahallesi mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde yer almalıdır. Paris turları içerisinde bu yerleri keşfetmek oldukça keyifli gelecektir.

Özel Günler ve Festivaller

Paris'te çok fazla festival, kutlama ve özel gün etkinlikleri gerçekleştirilir. Direkt Fransa ile ilgili etkinlikler bile burada kutlanır. Belleville Flea Markets, Dans Performans Festivali, Paris Müzik Festivali, Paris Hava Show, Uluslararası İnsan Hakları Film Festivali, Fransa Açık Tenis Turnuvası, Rock en Seine ve Paris Jazz Festivali, her yıl büyük bir coşkuyla geçen etkinliklerin başında gelir. 

  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  • EFT ve HAVALE ile Ödeme
  • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica