• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

3* Yıldızlı ve 4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 9 Gece 10 Gün Turkish Airlines ile

Otel
Detayları
Son 9 Koltuk
   
  2.198,00 15.550,85
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Haziran - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2020Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Baştan Başa İskandinavya ve Büyük Fiyordlar Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

9 Gece 10 Gün
Odense – Kopenhag (1) – Malmö – Helsingborg (1) – Vattern Gölü – Stockholm (2) – Karlstadt – Oslo (1) – Voss – Bergen (1) – Haugesund – Stavanger (2) – Flekkefjord – Aarhus (1) – Billund

Yol Üzeri Ekstra Turlar Dahildir

 

1. Gün: İstanbul – Billund – Odense – Kopenhag

İstanbul Havalimanı ‘nda uçuşumuzdan 3 saat öncesinde gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında uçuş bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Türk Havayolları ‘nın TK1487 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 07:35‘de Billund‘a uçuyoruz. Yerel saat ile 09:55‘de Billund Havalimanı ‘na varışımızın ardından özel otobüsümüzle Odense‘ye hareket ediyoruz. Danimarka ‘nın 3. Büyük kenti olan Odense‘ye varışımız ile birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Standartlar üstü müzeleri, film festivali ve ödüllü hayvanat bahçesi ile ünlü Odense şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu ve çevre gezisi esnasında ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen‘in evi, Odense Katedrali, Egeskov Kalesi ve Odense Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Odense‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından Kopenhag ‘a hareket ediyor ve varışımız sonrasında da şehir turumuzu düzenliyoruz. Şehir turu esnasında ilk olarak 1350 ‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond (Kara Elmas) ve Kopenhag‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykeli ‘ni görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

 

2. Gün: Kopenhag – (Danimarka Şatoları Turu) – Malmö – Helsingborg  

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Danimarka Şatoları Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod‘da bizi tüm ihtişamı ile Kuzeyin Versailles‘i olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peyzajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından turumuzu tamamlayarak Helsingör‘e varıyoruz. Helsingör‘de, Shakespeare ‘in Hamlet ‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Şatosu bizlere merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel şatolarından birisi olan ve her yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi, kraliyet sarayı, hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare ‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi vereceğimiz fotoğraf molası ardından Malmö‘ye hareket ediyoruz. İsveç’in 3. Büyük kenti olan Malmö’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi esnasında Malmö kalesi, Turning Törso binası, Liman bölgesi başlıca görülecek yerer arasındadır. Malmö şehir turu sonrasında Helsingborg‘a hareket ediyoruz. İsveç‘in güneyinde yer alan ve bölgede önemli bir ticaret ve kültür noktası olan Helsingborg şehir tanıtım turumuzda, yemyeşil parkların ve kıyı manzarasının karşıladığı şehirde aynı zamanda gözetleme kulesi olarak da kullanılmış olan Helsingborg Kalesi ( Karnan ) , St.Mary Kilisesi, Radhuset, butik alışveriş dükkanları ve tarihi yürüyüş alanları ilginizi çekecektir. Helsingborg turumuz sonrasında otelimize transfer.

 

3. Gün: Helsingborg – Vattern Gölü – Stockholm

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında Stockholm ‘e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Vattern Gölü kıyısında yer alan Jönköping şehrinde kısa bir mola veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde İsveç ‘in en büyük 2 gölü olan Vattern Gölü‘nin harika manzarasını fotoğraflama şansına sahip olacağız. Vattern Gölü‘nde sunulacak kısa süreli serbest zamanın ardından Stockholm ‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Stockholm‘e varışımız sonrasında düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında 14 ada üzerine kurulu, kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu büyüleyici şehirde, Fjallgatan Tepesi, orta çağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer.

 

4. Gün: Stockholm – (Stockholm Güzelleri Turu)

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam tün ekstra düzenlenecek olan Stockholm Güzelleri Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Drottningholm Sarayı‘nı ziyaret edeceğiz. İsveç Kraliyet Ailesi‘nin özel konutu olan ve 18. YY itibarı ile ailenin yazlık sarayı olarak kullanılan saray, İsveç’teki en popüler turistik mekanlar arasında yer alır. 1991 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi ‘ne alınan Drottningholm Sarayı‘na gerçekleştireceğimiz ziyaret sonrasında turumuzun ikinci durağı Djjurgarden Adası‘nda yer alan Vasa Müzesi olacaktır. İsveç Kraliyet Ailesi‘nin uzun yıllar boyunca av mekânı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi‘nde, 17. Yy da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna‘da, İsveç‘yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında otelimize transfer.  

 

5. Gün: Stockholm – Karlstadt – Oslo

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Oslo’ya doğru hareket ediyoruz. Stockholm – Oslo arası yolculuğumuzda Vanern Gölü‘nün kuzey kıyısında bulunan Karlstadt‘ı ziyaret edeceğiz. Karlstad şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz kısa bir çevre gezisi ve serbest zaman ardından Oslo yolculuğumuza devam ediyoruz. Oslo‘ya varışımız ardından şehir turumuzu düzenliyoruz. Oslo panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turu sonrasında Oslo bölgesindeki otelimize transfer.

 

6. Gün: Oslo – Voss – (Flamsbana Dağ Treni & Fiyort Cruise Turu) – Bergen

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Voss‘a hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında vereceğimiz kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Flamsbana Dağ Treni ve Fiyort Cruise Turu‘na (175 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Myrdal – Flam arasında, birçok gezginin ölmeden önce görülecekler/yapılacaklar listesinde yer alan eşsiz Flamsbana Dağ Treni yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz ve muhteşem göllerin ve vadilerin manzaralarına tanıklık ediyoruz. Tren yolculuğumuz sonrasında Flam – Gudvangen arasında özel tekne ile yaklaşık 2 saatlik unutulmaz bir fiyort gezisi esnasında oldukça yüksekten akan şelalelerin manzarası ve küçük Flam köyleri sizleri büyüleyecek. Turumuz sonrasında Bergen bölgesi otelimize transfer.

 

7. Gün: Bergen – Haraldshaugen – Haugesund – Stavanger

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Bergen şehir turumuzu düzenliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘de yer alan Bergen, Norveç‘in batı kıyısındaki Hordaland bölgesinde yer alan sevimli bir şehirdir. Dağlarla çevrili olan şehir, bu özelliği ile “Yedi Dağın Şehri” ismi ile de anılır. Tarihi Bergen Evleri arasındaki sokaklardan, kaleler ve dağlarla çevrili limana kadar yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzu balık pazarını da ziyaret ederek tamamlıyor ve Stavange ‘e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında ilk olarak Haraldshaugen‘de gerçekleştireceğimiz kısa bir fotoğraf molası ardından Haugesund‘a ulaşıyoruz. Norveç Krallığı‘nın ilk kurulduğu yer olan ve tarih boyunca gemilerin kötü hava koşullarından zorluk çekmeden, güvenle sığınabildikleri bir liman olan Haugesund, bu stratejik konumu sayesinde tipik bir Viking şehri olarak gelişmiştir. Haugesund‘da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrasında Stavanger‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Stavanger‘e varışımız ile birlikte şehir turu düzenliyoruz. Norveç‘in 4. Büyük kenti ve en güzel şehirlerinden biri olan ve günümüzde de önemli bir ticaret kenti olan Stavanger‘in tarihi Viking dönemine kadar uzanır. Bölgede Viking kültürünün etkilerinin en yoğun hissedildiği ve 2008 yılında da Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir yıl boyu birçok festivale de ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Stavanger, fiyort ve adaları ile oldukça ilgi çeken turistik bir şehirdir. Stavanger‘de gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında otelimize transfer.

 

8. Gün: Stavanger – (Preikestolen & Pulpit Rock & Lysefjord Cruise Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu‘na (100 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Güney Norveç’teki dünya harikası olarak bilinen en büyük fiyortları görecek, çevredeki doğa harikası fiyortlara, adalara ve dağlara hayran kalacağız. Senede 300.000 ‘in üzerinde doğa sever gezginin ziyaret ettiği, dünyanın en iyi manzaralarından birine sahip olduğu kabul edilen, Mission Impossible filminin de çekildiği Preikestolen‘e ve Pulpit Rock‘a deniz seviyesinden bakacağız. Ardından Vagabond‘un koyunu ziyaret edecek ve kristal berraklığındaki suyunu tatmak için Hengjane Şelalesi‘ne gideceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

 

9. Gün: Stavenger – Flekkefjord – Kristiansand – Aarhus  

Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılıyor ve feribot ulaşımımızı gerçekleştireceğimiz Kristiansand‘a doğru hareket ediyoruz. Flekkefjord üzerinden gerçekleştireceğimiz bu seyahat esnasında Flekkefjord durak noktamız olacaktır. Güney fiyortların önemli başlangıç noktalarından biri olan, Fiyort köyleri ile meşhur ve yaklaşık 9900 nüfuslu bu şirin fiyort kasabasında vereceğimiz kısa çevre gezisi ve serbest zaman ardından Kristiansand‘a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğleden sonra Kristiansand – Hirthals arası feribot ulaşımı gerçekleştiriyor ve Aarhus‘a ulaşıyoruz. Aarhus bölgesi oteline transfer.

 

10. Gün: Aarhus – Billund – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrasında Aarhus şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Danimarka‘nın en büyük 2. Kenti olan ve aynı zamanda da ülkenin en önemli liman kentlerinden biri olan Aarhus, düz ve ormanlık bir alana kurulu olması sayesinde adeta kartpostal görüntüsünü andıran manzaralara sahiptir. 2015 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, 2010 yılında “Dünya ‘nın en mutlu insanlarının yaşadığı şehir” ünvanını da almıştır. Tarihi anıtları ile ziyaretçilerini büyüleyen Aarhus‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Belediye Sarayı Binası, Aarhus Katedrali, Marselisborg Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Aarhus‘da geçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Billund‘a hareket ediyoruz. Billund‘da gerçekleştireceğimiz kısa çevre gezisi ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde dünyaca ünlü LegoLand‘i ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz, rehberimize danışabilirler. Serbest zaman sonrasında İstanbul uçuşumuz için Billund Havalimanı‘na transfer. Türk Havayolları‘nın TK1486 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile yerel saat ile 17:55 ‘de İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ 22:20 ‘de İstanbul Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 425 Euro yerine 350 Euro

Danimarka Şatoları Turu (75 €) + Stockholm Güzelleri Turu (75 €) + Flamsbana Dağ Treni ve Fiyort Cruise Turu (175 €) + Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu (100 €)

(Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Billund // Billund – İstanbul HL parkurunda uçak bileti

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli

3* ve 4* şehir dışı otellerde toplam 9 gece oda kahvaltı konaklamalar

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer

Odense, Kopenhag, Malmö, Helsingborg, Vattern Gölü (Jönköping), Stockholm, Karlstadt, Oslo, Voss, Bergen, Haugesund, Stavenger, Flekkefjord, Aarhus, Billund panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

Türkçe rehberlik hizmetleri

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

Müze ve ören yerleri girişleri

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

 

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

İSKANDİNAVYA & BALTIKLAR

 

İskandinav Ülkeleri : DanimarkaİsveçFinlandiyaNorveç , İzlandaFaroe Adaları, Grönland ve Aland İskandinav ülkeleridir. 

Baltık Ülkeleri: Estonya, Litfvanya, Letonya

Para : Euro

Voltaj : 220

Genel:  Kuzey Avrupa'daki ülkelerin oluşturduğu coğrafyaya İskandinavya, Baltık denisine kıyısı olan ülkelere Baltık ülkeleri diyebiliriz.

Vize bilgisi: Avrupa birliğine bağlı ülkelere düzenlenen bu turda shengen vizesi gerekmektedir.

 

 

 

Finlandiya

 

 

Dil: Fince, İsveçce | Para:

Genel: Baltık Denizi’ne kıyısı olan ülkenin başkenti Helsinki. Genelde tipik kuzey ikliminin görüldüğü ülkenin güneyinde kış ve yaz mevsimi ülkenin kuzey bölümüne oranla bir ay erken başlıyor. Yazın Helsinki’de hava mayıstan itibaren ılınıyor ama asla sıcak olmuyor. Ortalama sıcaklık mayıs ve eylül ayları arasında 11 ile 18 °C, ekim ve nisan ayları arasında ise -4 ile 8 °C arasında oluyor.

Telefon: Ülke kodu: 358 Konsolosluk: (00 358-0) 65 57 55

Vergiler: Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: Bütün restoranlar hesaba servis ücretini dahil ediyor. Bahşiş her ne kadar gerekli olmasa da, memnuniyetinizi göstermek için 5 Euro kadar bir bahşiş bırakabilirsiniz.

 

Helsinki

Finlandiya'nın nüfus bakımından en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki, ülkenin güneyinde, Finlandiya Körfezi'nin kıyısında, Baltık Denizi'nde yer alıyor. Finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültür bakımından ülkenin can damarını oluşturan Helsinki'de çok sayıda sergi sarayı, galeriler ve müzeler mevcut.

 

Mutlaka Görün

Uspenski Ortodoks Katedrali

Popüler Açık Hava Müzesi Seurasaari

Suomenlinna Kalesi

Lüteryen Katedrali

Beyaz Kilise

 

Mutlaka Deneyin

Ren Geyiği Eti

Somon Balığı

Baltık Ringası

Lapland Yemekleri

 

 

Helsinki

Finlandiya'nın nüfus bakımından en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki, ülkenin güneyinde, Finlandiya Körfezi'nin kıyısında, Baltık Denizi'nde yer alıyor. Finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültür bakımından ülkenin can damarını oluşturan Helsinki'de çok sayıda sergi sarayı, galeriler ve müzeler mevcut.

 

Mutlaka Görün

Uspenski Ortodoks Katedrali

Popüler Açık Hava Müzesi Seurasaari

Suomenlinna Kalesi

Lüteryen Katedrali

Beyaz Kilise

 

Mutlaka Deneyin

Ren Geyiği Eti

Somon Balığı

Baltık Ringası

Lapland Yemekleri

 

 

Norveç

 

 

 

 

 

Dil: Norveçce

Para: Norveç Kronu

Saat Farkı: -1

Voltaj: 240

 

Genel: İskandinav ülkelerinden biri olan Norveç’in başkenti Oslo. İsveç ve Finlandiya gibi diğer İskandinav ülkeleriyle komşu olan ülkenin fiyordları oldukça ünlü. İklim açısından ise haziran, temmuz ve ağustos aylarında ısı, gündüzleri 20-24 °C, geceleri ise 14-16 °C oluyor. Kış aylarından ise ortalama sıcaklık 2-4 °C oluyor.

Telefon: Ülke kodu: 47 Konsolosluk: 22 44 9920

Vergiler: % 18 oranında vergi uygulanıyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: Genelde hesaplara % 10 veya % 12 oranında bahşiş ilave ediliyor.

 

Oslo

Norveç'in başkenti ve en büyük şehri olan Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin de adı. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın dördüncü büyük şehri olan Oslo, dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alıyor.

 

Mutlaka Görün

Akershus Kalesi

Norveç Kültürel Tarih Müzesi

The Nobel Peace Center

Ulusal Opera Binası

Modern Sanatlar Müzesi

 

Mutlaka Deneyin

Deniz Mahsulleri

Norveç Somonu

Lahana Yemekleri

 

 

Flam

Sagne fiyordunun iç kısmında, dağlarla çevrili bir konumda bulunan bölge; yüksek şelaleler, görkemli dağlar, yeşil vadiler, berrak suları ile bilinen göller, sakin fiyordlar, taşlı yaylalar ve ormanlarla çevrili. Flam, dik yamaçlarla denizin arasına yerleşmiş, gerçek misafirperverliği göreceğiniz sakinleriyle tipik bir Norveç kasabası. Naeroy Vadisi ve muhteşem güzellikteki iki şelaleye sahip bu doğa harikası kasabada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

 

Mutlaka Görün

Stalheim ve Undredal

Laerdal'a Kar Üzerinde Seyahat

Çağlayanlar ve Sihirli Beyaz Mağaralar

Flam Demir Yolu

 

Mutlaka Deneyin

Somon Balığı

Lahanalı Et Haşlaması

Çiftçi Omleti

Norveç Keki

 

Bergen

1229 tarihine kadar Norveç’in başkentliğini yapmış olan Bergen, günümüzde önemli ticari ve endüstriyel faaliyetlerin olduğu bir şehir. Kuzey Avrupa’daki en büyük seyahat gemisi limanı Bergen’de bulunuyor. Bergen’i görmek için ideal zaman yaz aylarıdır. Temmuz ve ağustos aylarında giderseniz güneşin 23.00 -24.00 civarında battığı zamanlara da denk gelebilirsiniz.

 

Mutlaka Görün

Sanat Müzesi

Balıkçılar Çarşısı

Floibanen

St Mary Kilisesi

Bergenhus Kalesi

 

Mutlaka Deneyin

Balık Çorbası

Raspeballer

Plukkfisk

Pinnekjott

Lutefisk

 

Laerdal

Norveç’in en şirin bölgelerinden biri olan Laerdal, dağlık ve aralarında güzel vadilerle dolu, özel manzaralarıyla dikkat çekiyor. Şehirde turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerin başında Laerdal Tüneli ve Laerdal Nehri geliyor.

 

Mutlaka Görün

Laerdal Tüneli

Laerdal Nehri

 

Mutlaka Deneyin

Somon

Deniz Mahsulleri

Ev Yapımı Marmelatlar

 

Oslo

Norveç'in başkenti ve en büyük şehri olan Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin de adı. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın dördüncü büyük şehri olan Oslo, dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alıyor.

 

Mutlaka Görün

Akershus Kalesi

Norveç Kültürel Tarih Müzesi

The Nobel Peace Center

Ulusal Opera Binası

Modern Sanatlar Müzesi

 

Mutlaka Deneyin

Deniz Mahsulleri

Norveç Somonu

Lahana Yemekleri

 

 

Danimarka

 

 

 

 

Dil: Danimarkaca

Para: Danimarka Kronu

Saat Farkı: -1

Voltaj: 220

 

Genel: İskandinav ülkelerinden biri olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag. Kuzey ikliminin bütün özelliklerinin görüldüğü ülke, genelde bulutlu ve bol yağış alan bir iklime sahip. Kısa bir yaz ve uzunca bir kış ikliminin hakim olduğu bölgede haziran, temmuz ve ağustos yılın en sıcak ayları; şubat ise en soğuk ayı. Kışın günler kısa, geceler uzun sürüyor.

Telefon: Ülke kodu: 45 Konsolosluk: 02 788

Vergiler: % 25 oranında vergi oranı bulunuyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: Restoran ve otellerde bahşiş hesaba dahil. Sinema ve tiyatroda bahşişe gerek bulunmuyor. Otel çalışanlarına, kuaförlere % 10 oranında bahşiş veriliyor.

 

Kopenhag

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, ülkenin en büyük adası olan Zealand’da bulunuyor. Şehrin merkezinde bulunan Amalienborg Sarayı, günümüzde hala kraliyet ailesinin ikamet ettiği yer olarak ünlü. Avrupa’nın yaşam standartları en yüksek şehri Kopenhag’da çok renkli bir gece hayatı var. 24 saat partilerin düzenlendiği şehirde Den Rode Pimpernel, La Fontaine, Mojo Blues Bar özellikle tercih edilebilecek mekanlar.

 

Mutlaka Görün

Üniversite Binaları ve Sinagog

12 Havari Heykellerinin Bulunduğu Katedral

Slotsholmen (Kale Adası)

Borsa Binası

Kanal Gezisi

Culture Box

Rust

 

Mutlaka Deneyin

Sosis

Köfte

Spandauer

La Galette'de Yemek

Fisketorvet AVM

Waterfront AVM

İkinci El Dükkanlar

 

 

İsveç

 

 

 

Dil: İsveçce

Para: İsveç Kronu

Saat Farkı: -1

Voltaj: 220

 

Genel: Avrupa Birliği üyeleri arasında ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden biri olan İsveç’in başkenti kültürel anlamda oldukça canlı olan Stockholm. Ülkede tipik kuzey iklimi görülüyor. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında gündüzler çok uzun, geceler ise o derece kısa oluyor. Isı, gündüzleri 20 ile 24 °C, geceleri 14 ile 16 °C arasında oluyor.

Telefon: Ülke kodu: 46 Konsolosluk: (8) 230 840

Vergiler: % 21 ile % 25 arası değişiyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: %15 bahşiş genelde hesaba dahil. Ekstra servis olmadığı sürece bahşişe gerek bulunmuyor. Taksi şoförleri bahşiş almıyorlar.

 

 

Stockholm

İsveç'in başkenti ve en büyük şehri olan Stokholm, "Su üzerindeki güzel" olarak adlandırılıyor. Kuzeyin Venedik'i olarak da bilinen şehir 57 köprü ile birbirine bağlı olan 14 ada üzerine kurulmuş . Şehir, 13. yüzyıldan kalan eski bölüm ve modern mimarinin örneklerini taşıyan yeni bölümlerden oluşuyor.

 

Mutlaka Görün

Gamla Stan

Belediye Sarayı

Kungliga Slotteti (Kraliyet Kalesi)

Su Kanalları

Ulusal Tiyatro Binası

Vasa Müzesi

 

Mutlaka Deneyin

Somon Balığı

Ren Geyiği Eti

Artsoppa

Kaldolmar

Köttbullar

Kroppkaka

 

Genel Şartlar

Başa Dön

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Katagorileri aynı kalmak kaydı ile oteller değişkenlik gösterebilir.

*** Ekstra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır.  20 kişinin altında kalması durumunda tur fiyatlarında değişikik olabilir.

***Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*** Triple (3 kişilik odalarda) ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür. Triple odalar 1 Büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

*** Programa dahil olan panoramik şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan müze ve ören yerleri girişleri içermeyen maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde en kısa sürede bilgi verilecektir.

*** Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica