• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

3* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 7 Gece 8 Gün Air France ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  2.298,00 15.189,78

4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 7 Gece 8 Gün Air France ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  2.398,00 15.850,78

5* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 7 Gece 8 Gün Air France ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  2.598,00 17.172,78
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Haziran - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Eylül - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ekim - 2020Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Büyülü Küba Turu

Aır France İle

Havana (5) - Varadero (2)

Varadero Otelde Herşey Dâhil Konaklama

Küba Vizesi Dahil!!!

Sadece Pasaport Görüntüsü İle Küba Vizesi İmkânı!

 

 

1. Gün İSTANBUL – HAVANA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 01.00’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 04.15’de Air France Havayolları’nın AF 1391 tarifeli sefer ile Paris aktarmalı Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 06.55’de Paris’e varış ardından AF 946 sefer sayılı uçuş ile Havana’ya 16.40’da hareket yerel saat ile 20.35’de varış. Varışın ardından havalimanından Havana’daki otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Uçakta alınacaktır.
Öğle Yemeği : Uçakta alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

2. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra şehir turu için ayrılıyoruz. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır şehir turunda öğle yemeğimizi yerel restaurantta programa dahil olarak aldıktan sonra serbest zaman. Bu vakitte Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Ardından otelimize transfer geceleme otelimizde olacaktır. Akşam dileyen misafirlerimiz Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış ve Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde gerçekleşecek olan akşam yemeği turumuza katılabilirler (85 Euro). Turumuz otantik yerel restorantımız da beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. (1 mojito + 2 adet alkollü alkolsüz içecek ücretsizdir.) Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden mojito, cuba libre, pina colada, daiquiri tadına bakabilirsiniz.) Yemek sonrası otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Havana şehir turunda fiyata dahil olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

3. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. (Bazı dönemlerde renevasyon amaçlı kapalı olabiliyor) Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz El Palenque Restorant da özel fırında Tavuk, yerel sebze ve meyvelerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Not: Turumuz esnasında olmazsa olmazlar arasında olan Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u mutlaka denemelisiniz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Pinar del Rio-Vinales turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

4. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli ve canlı müzikli Benzersiz Havana Turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. (Amerikan arabaları gezimiz 2 saat sürecektır.) En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restorantımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize dönüş.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Benzersiz Havana turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

5.Gün HAVANA -(SANTA CLARA veya TRINIDAD)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara turumuza (120 Euro) yada Trinidad turumuza (120 Euro) katılabilirler. Santa Clara turumuzda Küba Devrimi esnasında çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alarak Havana’ya geri dönüyoruz. Trinidad turumuzda Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; Plaza de Major, Şehir Müzesi görecek yerlerimizin arasında yer alıyor. Trinidad’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Havana’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

6. Gün HAVANA – VARADERO

Sabah kahvaltınn ardından rehberinizin belirleyeceği saatte Varadero’ya transfer oluyoruz. Günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün.

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Crusero Del Sol turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

7.Gün VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Crusero Del Sol turuna katılabilirler (125 Euro). Bu turumuzda öncelikle Marina Gaviota’dan bineceğimiz Katamaran ile hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Burada şnorkelle dalış  fırsatımız olacak. Ardından Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanco’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides, balık vb.) öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest zamanımız olacak. Turumuz esnasında yiyecek ve içecekler (alkollü alkolsüz kokteyller ve soft içecekler sınırsızdır) ücretsizdir.

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Crusero Del Sol turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

8. Gün VARADERO- HAVANA – PARİS

Sabah kahvaltıdan sonra Havana Jose Marti Hava Limanı’na transfer. Havana’dan 22.55’te AirFrance Havayollarının AF943 tarifeli seferi ile Paris’e hareket. Ertesi gün Saat yerel saat 14:05’te Paris’e varış.

 

9. Gün PARİS – İstanbul

Ardından AF1390 sefer sayılı tarifeli seferi ile  saat 22.55’te İstanbul’a hareket İstanbul Havalimanı’na yerel saat 03.15’tevarış ve hizmetlerimizin sonu.

 

OTELLER

3* Kategorisi

Havana – 3* Be Live Havana City Copacabana vb.

Varadero – 3* Starfish Varadero Hotel vb.

4* Kategorisi

Havana – 4* Memories Miramar Hotel vb.

Varadero – 4* Memories Varadero Hotel vb.

5* Kategorisi

Havana – 5* Melia Habana Hotel vb.

Varadero – 5* Grand Memories Varadero Hotel vb.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

İstanbul –  Paris - Havana – Paris- İstanbul Arası Air France Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Panoramik Havana şehir turu
Tercih edilecek kategori otellerde Varadero’da 2 gece Herşey Dahil ve Havana’da 5 gece oda kahvaltı konaklama
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Havana’da Şehir turunda öğle yemeği
Havalimanı vergisi

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Seyahat sağlık ve güvence paketi

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar

Öğle ve Akşam Yemekleri

Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
TURUMUZUN YEREL SERVISLER, REHBER ve KAPTANLAR İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı 60 Euro dur. Bu ücret turun 1. günü rehber tarafından toplanır.

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Küba

 

Dil: İspanyolca

Para: Peso

Saat Farkı: - 8

Voltaj: 110-220

 

Genel: Karayipler’in en popüler ada ülkesi olan Küba’da subtropik iklim hakim. Yıllık ortalama sıcaklık 26 °C civarında. Ocak ayıyla ağustos ayındaki sıcaklık arasında çok fark bulunmuyor. Küba'da haziran-ekim arasında görülen ve saate 265 km’lik bir hıza ulaşan kasırgalara rastlanıyor. Mayıs ve ekim arası yağışlı mevsim; kasım ve nisan arası kuru mevsim görülüyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 27,4 °C civarında.

Telefon: Ülke kodu: 53 Konsolosluk: 7 33 29 33

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor. Yapılan alışverişlerde mutlaka fatura alınması gerekiyor. Fatura edilmeyen malların ülke dışına çıkışı yasak.

Bahşiş: Restoran ve otellerde 1 $ kadar bahşiş vermeniz yeterli oluyor.

 

 

 

Havana

 

Küba'nın başkenti Havana, Küba'nın ve Karayipler'in en büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Bir turizm kenti olan Havana, sahip olduğu renkli kültürle yer yıl binlerce insanı ağırlıyor. Dansın ve müziğin günlük hayatın temel parçalarından olduğu şehirde, yakın tarihin izleri hala derinden hissediliyor. Bueno Vista Social Clup ruhunu hissetmek için Havana'nın sokaklarında uzun bir yürüyüşe çıkmanızı öneririz.

 

Mutlaka Görün

La Habana Vieja (Tar

De La Real Fuerza Kalesi

La Cabana Hisarı

Mutlaka Deneyin

Kahve

Muz Kızartması

Istakoz

 

Trinidad

 

Küba'nın güney sahilinde Cienfuegos’a 80 km mesafede yer alan Trinidad, Diego Velazquez tarafından 1514 yılında bulunmuş. Dünyaca ünlü Asa Wright Doğa Merkezi’ne ev sahipliği yapan bu şehirde, eğer doğayı çok seviyorsanız doğanın başka hiç bir yerde olmadığı kadar büyüleyici güzelliklerini bulabilirsiniz. Dev deniz kaplumbağaları ve daha birçok büyüleyici canlı türü burada yaşıyor. Küba'da en fazla turist çeken yerlerden biri olan Trinidad, 100’den fazla kuş çeşidine ev sahipliği yapıyor.

Mutlaka Görün

Romantik Müze

Casa De La Trova

Englishman Körfezi

Mutlaka Deneyin

Congri (Barbunyalı beyaz pirinç)

Muz Kızartması

Creole (Meyve sosu)

 

Varadero

 

Küba'nın en tanınmış tatil beldesi ve eğlence şehri olan Varadero, 22 km. uzunluğunda plajları ve 25 derecenin altına düşmeyen sıcaklığı ile çok güzel bir tatil bölgesi. İspanyol otellerinin bulunduğu şehir, her yıl yüzlerce turisti ağırlıyor. Tüm Küba’da olduğu gibi Varadero’nun plajlarında da renkli partililer yapılıyor. eğlenceli ve farklı bir tatil düşlüyorsanız bu şehri mutlak ziyaret etmelisiniz.

 

 

 

 

Mutlaka Görün

Varadero Plajı

Beyaz Ada

Yunus Çiftlikleri

Josone Park

 

Mutlaka Deneyin

Küba Kahvesi

Guayaba

Arroz Con Pollo

Ropa Vieja

 

Vize Bilgileri

Başa Dön

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

 

 • Tur için çok girişli Küba vizesi gerekmektedir.
 • Firma, belirtilen programda rezervasyonu olan misafirleri için vize aracılık hizmeti verecektir.
 • Firma, vize alımı için aracılık yapacak olup, onaylanmayan vizeden sorumlu değildir.
 • Başvuru için gerekli evraklar en geç tur hareket tarihinden 1 ay önce ofisimize ulaştırılmış olmalıdır. Gecikmeden kaynaklanabilecek sorunlardan firma sorumlu tutulamaz.
 • Vize başvurusu için gerekli evraklar listesi aşağıda belirtilmiştir.

 

Vize başvurusu için gerekli evraklar listesi :

 • Pasaportun kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın okunaklı kopyası. (Tüm evraklar yüksek çözünürlülükte ve JPG formatında olmalıdır.)
 • 1 adet arkası beyaz fon vesikalık fotoğraf
 • Pasaportun tur bitiş tarihi itibarı ile en az 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

 

 

Not:  Kanada aktarmalı uçuşlarda transit vize uygulaması vardır. Air Canada ile hazırladığımız paket turlarımızda Kanada transit vizesi online olarak alınabilmektedir. Misafirlerin konsolosluğa gitmesine gerek olmayıp, göndereceğimiz online vize formunu doldurup, pasaport bilgilerinin bulunduğu sayfanın renkli fotokopisi ve 2 adet fotoğraflarını tarafımıza göndermeleri yeterlidir. Transit vize ücreti paket fiyatına dahildir.


Genel Şartlar

Başa Dön

*** Katagorileri aynı kalmak kaydı ile otel isimleri değişkenlik gösterebilir. Bu durumda  konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Triple (3 kişilik odalarda) ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür. Triple odalar 1 Büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

*** Programa dahil olan panoramik şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan müze ve ören yerleri girişleri içermeyen maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

***Acente gerekli gördüğü durumda programın güzergahını içeriği aynı kalmak kaydı ile değiştirebilir.

***Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acente sorumlu tutulamaz.

*** Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica