• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

ÇİN KEŞİF TURU

 

Yay şeklinde bir rotada; uçak, hızlı tren ve hatta tekne yolculuklarıyla, Çin’in kültürel ve doğal zenginlikler açısından en cazip noktalarından geçen bu turda, ünlü Şangay Limanı’ndan, göz kamaştıran, rengarenk gökdelenleri izleyecek sonra Çin’in güneyinde bulunan ve adını aynı isimli ağaçlardan alan Guilin Bölgesi’nde, bir “yeşil doğa harikası” olan Koni Karst’ı gezip, ardından Xi’an’da Toprak Ordu Heykelleri’ni (Terracotta Army) görecek ve turu Çin’in başkenti Pekin’de, Yasak Şehir, Çin Seddi ve Konfüçyüs Tapınağı gibi dünyaya malolmuş eserleri ziyaretle sonlandıracağız.

 1. Çin Seddi (UNESCO Dünya Kültür Mirası)
 2. Xian’da Toprak Askerler Ordusu (UNESCO Dünya Kültür Mirası)
 3. Pekin’de “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası)
 4. Doğa harikası Li Nehri’nde 5 saat
 5. Mega metropol Şanghay
 6. Xian’da Çin mimarisiyle ahşap cami

1. Gün

İstanbul – Doha - Şanghay

Qatar Airways’in QR 246 kodlu uçağı ile saat 19.45’te İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan hareket ve 23.55’de Doha’ya varış.

2. Gün

Şangay’a Hoş Geldiniz!

Qatar Airways’in QR 892 kodlu uçağı ile saat 01.05’te Doha’dan Şanghay'a uçuş. Öğleden sonra yerel saatle 14.15’te Şanghay’a varış, otele transfer ve dinlenme. “Hoş Geldiniz” yemeği otantik bir Şanghay lokantasında alındıktan sonra Huangpu Nehri’nin denize karıştığı yerde kurulan bu mega metropolün Bund adı verilen limanı gezilir. Akşam saatlerinde yapılan bu gezi esnasında sadece Şanghay’ın koloni olduğu dönemden kalan 19. yüzyıl yapılarının mükemmel aydınlatılmış hali değil, aynı zamanda limanın karşısında bulunan Pudong bölgesindeki nefes kesen Skyline, yani gökdelenler ve onların gövdesindeki ışık oyunları seyredilir. 
Konaklama: Şanghay

3. Gün

Şanghay: Zıtlıklar Metropolü

Kahvaltıdan sonra kent merkezindeki eski kent dokusu içinde gezi başlar. Dar sokakların içinde her türlü koku ve renk zenginliğini yaşamak mümkündür. Ming Hanedanı’ndan kalan Yu Bahçelerindeki taşların, bitkilerin ve suyun harmonisi görülmeye değerdir. Kent merkezindeki Zigzak köprü ve geleneksel çay evleri pek davetkardır. Yemekten sonra yapılacak geziye ağaçlarla kaplı dar sokaklardaki fırınlar, bistrolar, butikler her zevke göre ürün sunarlar. Daha sonra gezi katılımcılarına serbest zaman verilir. Serbest zamanın ardından havalimanına transfer ve Guilin'e uçuş (~Yaklaşık 120 dakika). Gulin'e vardıktan sonra otele transfer. 
Konaklama: Guilin

4. Gün

Doğa Harikası Guilin Ve Li Nehri

Kahvaltıdan sonra Li Nehri’nde seyreden gemilerden biriyle Yangshuo’ya gidilir. Yaklaşık 4 - 5 saat süren bu doğa harikasından geçerken pirinç tarlaları, lotus çiçeği tarlaları ve geleneksel kulübelerinde yaşayan Çinlilerin köyleri görülebilir. Tüm yolculuk fotoğraf çekme meraklıları için başlı başına bir olaydır. Öğle yemeği gemide alınır. Küçük bir kasaba olan Yangshuo’ya vardıktan sonra otele gidilir. Öğleden sonra serbesttir. 
Akşam Liu Sanjie Açıkhava Gösterisi: 600 sanatçının nehir üstündeki doğal bir alanda sergilediği bu show son derece etkileyicidir (Bu tur extradır, kişi başı 50.- EUR). 
Konaklama: Yangshuo

5. Gün

Yangshuo - Guilin - Xi'an

Kahvaltıdan sonra Yangshuo pazarını ve merkezini görmek için serbest zaman verilir. Öğleden sonra Guilin’e otobüs ile dönülür (80 km) ve yolda Hint Okyanusunda çıkarılan incilerin işlendiği bir üretim merkezi gezilir. Havalimanına transfer ve Xian’a uçuş (yaklaşık 110 dakika). Xian’a vardıktan sonra otele transfer. 
Konaklama: Xi'an

6. Gün

Xi'an Ve Toprak Askerler Ordusu

Xi'an imparatorluğun en iyi korunan ve en önemli kentlerinden biriydi. İpek Yolu’nun başındaki bu kentte yüzyıllar boyu Çinli ve Japon ticaret erbabı Türk elçilerle, Acem tüccarlarla ve Hintli keşişlerle buluşuyorlardı. Çin’deki en büyük Müslüman nüfusunun yaşadığı kentlerden biri olan Xi'an’ın dar sokakları her çeşit dükkan ve lokanta ile dolu olup rengarenk çok kültürlülüğü yansıtır. Geleneksel Çin mimarisiyle inşa edilmiş ahşap cami ve bahçesi görülmeye değerdir. Xian’ı bugün dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri yapan, 60 Km uzaklıkta bulunan “Toprak Askerler Ordusu Müzesi”dir (UNESCO Dünya Kültür Mirası). Çin’in ilk imparatorunu koruyan bu heykel ordu ziyaretçileri şaşkına çevirir. Öğle yemeği tur esnasında alınır ve akşamüstü Xi'an tren istasyonundan hızlı tren ile 5,5 saatlik bir yolculuktan sonra başkent Pekin’e varılır. Otele transfer. 
Konaklama: Pekin

7. Gün

İmparatorluk Başkenti Pekin

Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tiananmen Meydanı’na (Cennet Barışı Meydanı) gidilir. Her ne kadar Mao’nun kurduğu düzen tartışmalı hale geldiyse de onun bu meydandaki anıt mezarı Çinliler için çok önemli bir ziyaret yeridir. Birkaç adım ötede dünyanın en büyük imparatorluk sarayı olan “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası) bulunur. Rehberiniz sizi bu saray içindeki en önemli mekanlara götürecektir. Bu ziyaretten sonra Pekin’in eski bir mahallesine gidilerek sade ve yoksul insanların eskiden yaşadıkları Hutonglar görülür. Günümüzde bu mahalle şık butikler ve kafeteryalarla doludur. Burada alınan öğle yemeğinden sonra Cennet Tapınağı’na (UNESCO Dünya Kültür Mirası) gidilir. Özellikle yaşlı Pekinlilerin soluklandığı devasa bir yeşil alandaki Cennet Tapınağı gezildikten sonra ziyaretçiler geleneksel Çin çayı ritüelini yaşarlar. 
Akşam Kung-Fu tiyatrosu: Shaolin rahiplerinin bu gösterisi esnasında nefes kesen heyecanlı ve zevkli dakikalar yaşanır (Bu tur extradır, kişi başı 50.- EUR) 
Konaklama: Pekin

8. Gün

Çin Seddi, Bir Dünya Harikası

UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Çin Seddi’ni görmek herkesin, özellikle de Türklerin bir rüyasıdır. Bugünkü tur bu rüyanın gerçekleşmesini sağlar. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra 9.000 Km uzunluğundaki bu dünya harikasına varılır. Dik merdivenlerle kuleler arasında yürümek ve Çin Seddi’nin ufukta kaybolduğunu görmek her ziyaretçiyi şaşkınlığa düşürür. Dağların en yüksek noktalarına yapılmış olan bu olağanüstü duvarın inşası yüzyıllarca sürmüş ve on binlerce insanın hayatına mal olmuştur. Öğle yemeğinden sonra Pekin’in ortasında iki çok önemli tapınak alanı ziyaret edilir. Tibetli keşişlerin tapınma merkezi olan Lama Tapınağı renkleri ve kokularıyla, Çin’in geleneksel felsefesinin en büyük temsilcisi olan Konfüçyüs’a adanmış tapınak ise bahçesindeki her biri 500 yıldan yaşlı anıt ağaçlarıyla ziyaretçileri büyüler. Son alışverişleri yapmak üzere yeterince serbest zaman verildikten sonra havalimanına gidilir.

 

9. Gün

İstanbul'a Dönüş

Qatar Airways’ in QR 895 sefer sayılı uçağı ile saat 01.25’te Pekin Havalimanı’ndan hareket ve saat 05.35’te Doha’ya varış. Daha sonra QR 239 ile saat 07.15 itibariyle Doha – İstanbul'a uçulur. İstanbul’a varış saat 12.00’de.

 

EXTRA AKŞAM TURLARI

4. gün Yangshuo’da Liu Sanjie Açık Hava Gösterisi 50.-€
7. gün Pekin’de Kung-Fu Tiyatrosu 50.-€

Toplam bedeli 100.-€ olan 2 extra akşam turunun paket olarak önceden, tur ile birlikte satın alınması halinde indirimli fiyat kişi başı 90.-€’dur.

Önemli Bilgiler

• Acente, yeterli katılımcı olmaması halinde, tur çıkış tarihinden 1 ay öncesine kadar, turu iptal etme hakkını saklı tutar. Turun azami katılımcı sayısı ise 25’tir. (yirmibeş). 

• Tur kapsamı aynı kalmak üzere; acente, program dahilindeki, uçak, otel ve gezi programlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

Tur fiyatına dahil olan hizmetler

→ Qatar Airways ile ekonomi sınıfı uluslararası uçuşlar: İstanbul-Doha-Şanghay ve Pekin-Doha-İstanbul

→ Ekonomi sınıfı iç hat uçuş: Guilin-Xi’an

→ Ekonomi sınıfı hızlı tren: Xi’an-Pekin

→ Tüm havalimanı, tren istasyonu ve otel transferleri
→ Şanghay (1), Guilin (1), Yangshuo (1), Xian (1), Pekin (2) kentlerinde 4* otellerde kahvaltı dahil  konaklama

→ Konaklanacak oteller; Guangdong Hotel Şanghay, The Guilin Bravo Hotel, New Century Hotel,

     Grand Noble Hotel, Prime Hotel Pekin. Veya aynı şartlarda alternatif oteller.
→ Öğle yemekleri (5.gün hariç)
→ Şanghay’da “Hoş Geldin Yemeği” (Akşam yemeği)
→ Tüm örenyeri ve müze girişleri
→ Guilin ile Yangshuo arasında 4-5 saatlik nehir gezisi
→ Klimalı araçlar
→ Tüm seyahat boyunca Türk grup lideri ve transferlerde Çinli transfer elemanı
→ Zorunlu Güvence Paket Tur Sigortası

 
Tur fiyatına dahil olmayan ücretler

← Vize ücreti (kişi başı) 110 €
← Yurtdışı çıkış harcı 15 TL

← 5. gün öğle yemeği
← Extra turlar
← Yemekler esnasında alınan içecekler
← Rehber ve şoföre verilen bahşişler
← Kişisel harcamalar

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica