• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

4* Yıldızlı 5* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 7 Gece 8 Gün Qatar Airways ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  1.398,00 8.814,39
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Mart - 2019Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Hindistan Holi Festivali

Katar Havayolları İle

6 Gece 8 Gün

Agra (2) - Jaipur (2) - Delhi (2)

 

1. Gün: İstanbul - Doha - Delhi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 11.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Qatar Havayollarının QR 240 tarifeli seferi ile 13.35’te Doha’ya hareket. Yerel saat ile 17.40’ta Doha’ya varış. Saat  19.45’te Qatar Havayollarının QR 578 tarifeli seferi ile Delhi’ye hareket.

 

2. Gün: Delhi - Agra

Saat 02.05’te Delhi’ye varış. Gümrük işlemlerinin ardından bir lokantada sabah kahvaltısı ve bizi bekleyen özel aracımız ile Agra’ya hareket. Otele transferden önce panoramik şehir gezisi. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Agra Kalesi Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Agra Kalesi  1638'e kadar Babür hanedanının imparatorlarının ana ikametgahıydı. Akşam dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek olan Babür İmparatoru Şah Cihan ile eşi Mümtaz Mahal’in büyük aşkını anlatan Mohabbet E Taj Müzikali’ni izleyebilirler. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün: Agra

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taj Mahal Turu’muza katılabilirler. Agra'daki Yamuna nehrinin güney kıyısında fildişi beyaz mermerden yapılmış bu türbe Babür imparatoru Şah Cihan tarafından eşi Mumtaz Mahal'e olan aşkını ölümsüzleştirmek için yaptırılmıştır.  Mezar, bir cami ve misafirhane içeren 17 hektarlık bir kompleksin merkezidir ve üç yanda bir mazgallı duvarla çevrelenmiş resmi bahçeler yer al maktadır. Taj Mahal, 1983'te "Hindistan'daki Müslüman sanatının mücevheri ve dünya mirasının evrensel olarak kabul gören başyapıtlarından biri" olması nedeniyle UNESCO Dünya Mirası olarak belirlendi. Birçok kişi tarafından Mughal mimarisinin en iyi örneği ve Hindistan'ın zengin tarihinin bir sembolü olarak kabul edilir. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Sikandra Kalesi ve Mehtap Bahçesi turuna katılma imkanı. Sikandra, Babür İmparatoru Ekber'in son dinlenme yeridir. Ekber, Mughal imparatorlarının en büyüğü ve zamanının en laik fikirli imparatorlarından biriydi. Ekber'in geniş, güzel oyma, kırmızı-koyu kumtaşı mezarı yemyeşil bir bahçenin ortasında yer almaktadır. Ekber bizzat kendisi kendi mezarını planladı ancak 1613’te oğlu Cihangir tarafından bu piramidal mezarın yapımını tamamladı. Ekber’in mezarını ziyaret ettikten sonra muhteşem bir gün batımı manzarası için Şah Cihan’ın Taj Mahal’i izlemek için gittiği Mehtab Bahçesi’ni ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün: Agra - Jaipur

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Jaipur’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlermiz  rehberimiz tarafımızdan ekstra olarak düzenlenecek olan Fatehpur Sikri Turu’muza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan ve “Zafer Şehri” olarak anılan bu hayalet şehir 1571'de İmparator Ekber tarafından Babür İmparatorluğu'nun başkenti olarak kurulmuştur. Jaipur’a varışımızın ardından panoramik şehir gezisi. Otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jaipur Şehir Sarayı ve Jantar Mantar Turu’muza katılabilirler. Chandra Mahal ve Mübarek Mahal saraylarını içine alan Şehir Sarayı, Hindistan'ın Rajasthan eyaletinin başkenti Jaipur'da bir saray kompleksidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Rajput kralı Sawai Jai Singh II tarafından yaptırılan Jantar Mantar anıtı, on dokuz mimari astronomik alet koleksiyonudur. Dünyadaki en büyük taş güneş saatine ev sahipliği yapmaktadır. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün: Jaipur

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek fil sırtında çıkacağımız Amber Kalesi Turu’muza katılabirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Amber Kalesi sanatsal Hindu tarzı unsurları ile bilinir. Büyük surları, kapıları ve taş döşeli yolları ile kale, Maota Gölü'ne bakmaktadır. Kırmızı kumtaşı ve mermerden yapılmış, çekici, zengin saray, her biri avluya sahip dört kattan oluşmaktadır. Diwan-i-Aam veya "Kamusal Seyir Salonu", Diwan-i-Khas veya "Özel Seyir Salonu", Şeyh Mahal (ayna sarayı) veya Jai ​​Mandir ve Sukh Niwas’dan oluşur. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz için esktra Galta Ji Maymun Tapınağı ve Bollywood Sinema Keyfi. Galta Ji, Jaipur'un doğusuna 10 km uzaklıkta bulunan büyük bir Hindu tapınağı kompleksidir. Bu tapınaklar, büyük bir maymun kolonisine ev sahipliği yaptıkları için popüler bir turistik cazibe merkezidir ve bu kompleksin, maymun tapınağı olarak anılmasına yol açmıştır. Galta Ji Jaipur, yedi büyük havuzu doldurmak için kanalize edilmiş doğal bir kaynak etrafında bulunan benzersiz bir Hindu tapınağıdır. Bu havuzlarda hacılar günahlarından arınırken, bazen de yaramaz maymunlar kutsal sularda yüzebilir. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün: Jaipur - Delhi

Sabah kahvaltısının ardından HOLİ FESTİVALİ kutlamalarına katılıyoruz. Holi, “renkler festivali” veya “aşk festivali” olarak da bilinen pek çok başka Batı ülkesine de yayılmış bir Hindu bahar festivalidir. Festival, baharın gelişini, kışın sona ermesini kutlamak ve yeni insanlarla tanışmak, eğlenmek, gülmek, affetmek ve kırık ilişkileri onarmak için kutlananır. Ayrıca iyi bir hasat için bir şü kran olarak da kutlanır. Biz de kalabalığa karışıp insanların birbirine fırlarttığı ve etrafa saçılan rengarenk toprak boyalarla boyanıp baharın gelişini eğlenceli bir şekilde karşılayacağız. Öğleden sonra otele transfer. Otelde boyalarımızdan arınıp özel aracımızla Delhi’ye hareket edeceğiz. Varış saatimize göre panoramik şehir gezisi ve otelemize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Hint Ev Ziyareti. Bu turumuza katılan misafirlerimiz geleneksel Hint giysileri içinde fotoğraf çektirip ev yapımı Hint atıştırmalıkları yiyip Hint müzikleri eşliğinde eğlenceli bir gece geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün: Delhi

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlencek olan “tuk tuk” denilen motorsuz taşıma araçları ile yapacağımız Eski Delhi Turu’muza katılabilirler. Cuma Camisi, Çandni Çovk Çarşısı, Rac Gat bu turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Kutub Minar ve Hümayün Türbesi Turu’muza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kutub Minar, Kuvvetii'i-İslam Camii'nin 50m. güneyinde 13.yüzyılda inşa edilmiş zafer anıtı niteliğinde bir minaredir. Hint- İslam mimarisinin başyapıtlarından kabul edilen minare, 72,5m. yüksekliği ile 14. yüzyılda Tac Mahal’in inşa edilmesine kadar Hindistan’ın, en yüksek yapısı olarak kalmıştır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hümayün Türbesi, Babür İmparatoru Hümâyun Şah’ın ölümünden 9 yıl sonra, Babür İmparatorluğu’nun ikinci hükümdarı olan Hümayun’un eşi Bega Begüm’ün (Hacı Begüm) tarafından yaptırılmıştır. Otele transfer. Otelde konaklama.

 

8. Gün: Delhi - Doha - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Qatar Havayollarının QR 571 tarifeli seferi ile 09.45’te Doha’ya hareket. Yerel saat ile 11.45’te Doha’ya varış. Saat  13.35’te Qatar Havayollarının QR 245 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 18.20’de İstanbul’a varış.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Katar havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Doha - Delhi / Delhi - Doha - İstanbul arası uçak bileti

Havalimanı vergileri

Agra, Jaipur ve Delhi panoramik şehir turları

4* ve 5* otellerde 6 gece konaklama

Sabah kahvaltıları

Alan - Otel - Alan transferleri

Tüm şehirlerarası transferler

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Vize Ücreti

6 Akşam Yemeği

6 Öğle Yemeği

Seyahat sağlık sigortası

Yurtdışı Çıkış Harcı

Tüm otel ekstraları  

Ekstra Turlar

Holi Festivali’ne katılım ve çift yön transfer bedeli, Holi Festivali için kullanılan geleneksel hint boyaları, ayak bastı ücreti, şöfor ve lokal rehber hizmetleri ve servis tipleri, (60 Euro geziden önce rehbere ödenir.)

 

Ekstra Tur Paketi: (11 Tur) Agra Kalesi 25 Eur, Mohabbet E Taj Müzikali 55 Eur, Taj Mahal 25 Eur, Sikandra Kalesi ve Mehtap Bahçesi 20 Eur, Fatehpur Sikri 30 Eur, Jaipur Şehir Sarayı ve Jantar Mantar 25 Eur, Amber Kalesi 40 Eur, Galta Ji Maymun Tapınağı ve Bollywood Sinema Keyfi 40 Eur, Hint Evi Ziyareti 20 Eur, Tuk Tuk’larla Eski Delhi 25 Eur, Kutub Minar ve Hümayun Türbesi 40 Eur bu turlar paket olarak alındığınızda 345 Euro olan tutar paket indirimi ile kişi başı 300 Euro olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

Yemek Paketi

6 Öğle Yemeği : 90 Eur + 6 Akşam Yemeği : 90 Eur

Öğle Ve Akşam Yemekleri Paket Olarak Alındıgında 180 Euro Olan Tutar Paket İndirimi İle Kişi Başı 150 Euro Olacaktır. Yemeklere İçecekler Dahil Değildir.

 

 

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Hindistan

 

Dil: Hintçe

Para: Hindistan Rupisi

Saat Farkı: +3,5

Voltaj: 220

 

Genel: Asya’nın güneyinde konumlanan Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi. Renkli bir o kadar da ilgi çekici özelliklere sahip kültürüyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan ülke genelinde farklı iklimler görülebiliyor. Ülkenin kuzeyindeki Himalaya Vadileri’nde 4 mevsim hüküm sürerken, güney bölgeler tropikal iklimin etkisinde kalıyor.

Telefon: Ülke kodu: 91 Konsolosluk: 11 601701

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor.

Bahşiş: % 5 - % 10 arasında bahşiş verilmesi uygun oluyor.

 

Agra

Hindistan’ın en çok turist çeken şehri Agra, 1501 yılında Sikandir Lodi Krallığı’nın başşehri oldu ancak kısa süre sonra Moğollar’ın eline geçti. Moğol tarzı mimari örneklerin ilk kez görülmeye başlandığı Agra’da, zamanında görkemli eserler yükseldi. Bunda, şehrin hemen yakınındaki Fetihpur Sikri’nin başkent olması da etkili oldu.

 

Mutlaka Görün

Fatehpur Sikri

Hama Mescidi

Tac Mahal

Agra Kalesi

Cami Mescid

 

Mutlaka Deneyin

Tandoori

Biryani

Samosa

Garam Masala

Chappati

 

Delhi

Hindistan’ın başkenti ve üçüncü büyük şehri olan bölge, Yeni Delhi ve Eski Delhi olarak iki parçadan oluşuyor. Eski Delhi, 12. ve 19 yüzyıllarda Hindistan’da, Müslümanların hakim olduğu dönemde devlet merkeziydi. Bu döneme ait pek çok cami, medrese, kale ve anıtsal yapı bulunuyor. Yeni Delhi ise 1911 yılında İngilizler tarafından inşa edilmiş.

 

Mutlaka Görün

Red Fort

Jama Mescidi

Rajpat Parkı

Taş Kule Kutub Minar

 

Mutlaka Deneyin

Tandoori

Biryani

Samosa

Deniz Mahsulleri

 

 

Jaipur

Görkemli bir mimari yapıya sahip olan Jaipur’un ismi, kurucusu Mihrace II. Jai Singh’ten geliyor. Rajasthan Eyaleti’nin merkezi olan Jaipur, pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle "Pink City" yani “Pembe Şehir” olarak da biliniyor. Şehrin görüntüsü geceleri bile pembe renkli egzotik bir yapıda. Jaipur, Hindistan’da Agra’dan sonra en çok turist çeken şehir.

 

Mutlaka Görün

Zafer Tapınağı

Sheesh Mahal

City Palace

Hawa Mahal

 

Mutlaka Deneyin

Biryani

Tandoori

Samosa

Tatlılar

 

 

Vize Bilgileri

Başa Dön

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve“Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için de vize uygulaması vardır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

 T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere giriş için vize ihtiyacı olup olmadığını ilgili konsolosluklara başvurarak bilgi edinmeleri gerekmektedir.


Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Genel Şartlar

Başa Dön

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Katagorileri aynı kalmak kaydı ile oteller değişkenlik gösterebilir.

*** Ekstra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır.  20 kişinin altında kalması durumunda tur fiyatlarında değişikik olabilir.

***Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*** Triple (3 kişilik odalarda) ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür. Triple odalar 1 Büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

*** Programa dahil olan panoramik şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan müze ve ören yerleri girişleri içermeyen maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde en kısa sürede bilgi verilecektir.

*** Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Peşin Fiyatına9 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica