• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Ocak - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Şubat - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mart - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Haziran - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ağustos - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Eylül - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ekim - 2021Gizle
Tur Hareket Tarihi : Kasım - 2021Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

İskandinavya ve Fiyordlar Turu

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferleri İle

7 Gece 8 Gün

Stockholm (2) - Hamar (1) - Førde Town (1) - Bergen (1) - Geilo (1) - Oslo (1)  

Stockholm Gidiş – Oslo Dönüş

 

1.Gün: İstanbul - Stockholm

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1279 numaralı tarifeli seferi ile saat 08.05’te Stockholm’e gerçekleşecek uçuşumuzun ardından yerel saatle 10.40’ta Stockholm’a varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve panoramik şehir turuyla programımıza başlıyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, belediye sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Viking Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuza katılabilirler. XVII. yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştı. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

2. Gün: Stockholm

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuza katılabilirler. Gezimizde yarı gotik yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

3. Gün: Stockholm - Örebro - Karlstad - Hamar

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından erken saatlerde muhteşem güzellikteki fiyordların eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Hamar’a doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a varışımızla otele transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Hamar - Flam - Gudvangen - Aurlandsfiyord - Balestrand  - Førde Town

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından yol üzerinde Borgund Stave Kilisesini görecek ve Flam’a hareket edeceğiz. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flam Treni (100 Euro) ve sonrasında Fiyord Tekne (100 Euro)  turlarımıza katılabilirler. Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjyord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Vangsnes’den Dragsvik’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Førde Town - Sognefiyord - Bergen

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Bergen’e hareket. Kuzey’de Fiyordlar’a doğru olan yolculuğumuza devam edip Sognefjyord manzaraları eşliğinde feribot ile Lavik’den Oppedal‘a geçiyoruz. Bergen’e varışımıza istinaden Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün: Bergen - Geilo

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Gelio’ya hareket. Voss üzerinden Bruravik, Eidfjyord, Hardenger köprüsünü de görerek ünlü kayak merkezi Geilo’ya varıyoruz. Varışımızda otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün: Geilo - Oslo

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Oslo’ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda kraliyet sarayı, meclis binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayı, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Vigeland Park & Viking Cenaze Gemileri ve Holmenkollen (70 Euro)  turlarımıza katılabilirler. Oslo’nun en büyük parkı olan Vigeland’da, Norveç’in ünlü Heykeltıraşı Gustov Vigeland’ın birbirinden özel heykellerinin ve üç bin ağaç ile on dört bin gül çalısından yüz elli değişik cinste oluşturduğu gül bahçesini görme imkânı bulacağız. Sonrasında dünyanın en iyi korunmuş Viking cenaze gemilerini ziyaret edeceğiz. Oseberg, Gokstad ve Tune adında tüm ihtişamı ile size selam eden bu gemileri görme şansı bulacağız. Vikinglerin orijinal eşyalarının da sergilendiği müzede, son teknoloji ile hazırlanmış animasyon filmi ile Vikinglerin dünyasına kısa bir yolculuğa çıkacağız. Sonrasında Oslo’nun simgesi ve Dünyaca ünlü olimpiyatların yapıldığı kayak merkezi HolmenKollen’e doğru yola devam ediyoruz. Holmenkollen’in ihtişamlı kulesine çıkacağımız gezimizde, 1893 yılında Norveçli ressam Edvard Munch tarafından yapılan Çığlık -orijinal ismiyle Skrik- tablosunun yapıldığı muhteşem manzarayı fotoğraflama imkânı bulacağız. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

8. Gün: Oslo - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra serbest zaman. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarının PC 1274 numaralı tarifeli seferi ile 14.40’da İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saatle 19.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.

 

Akşam Yemekleri Hakkında:

Geilo, Forde Town ve Hamar bölgerlerine varış saatinin geç olması, bölgelerde restoran seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek akşam yemekleri dâhil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmekte olup, domuz ürünü içermemektedir. Kişi başı 1 adet su ve kahve dâhil edilmiştir.

 

Avantajlı Ekstra Paket: 385 Euro yerine 295 Euro

Vigeland Park & Viking Cenaze Gemisi ve Holmenkollen (70 Euro) + Flam Tren turu (100 Euro) + Fiyord Tekne Turu (100 Euro) + Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro) + Uppsala & Sigtuna (65 Euro)

0-2 yaş ücretsiz, 3-10 yaş %50 indirimlidir.

 

Fiyatlara Dâhil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW)-Stockholm (ARN) gidiş, Oslo (OSL)-İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama

Alan-otel-alan transferleri

İki adet akşam yemeği,

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

Panoramik Stockholm, Hamar, Oslo, Bergen şehir turları

Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Otel vergileri

Turist şehir vergileri

TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyatlara Dâhil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli

Seyahat sağlık sigortası

Öğle yemekleri

Programda belirtilmeyen akşam yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerleri girişleri

İsteğe bağlı bahşişler

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Danimarka

 

Dil: Danca

Para Birimi: Danimarka Kronu

Saat Farkı: -1

Elektrik Voltajı: 230 V

 

Genel: Danimarka Krallığı Kuzey Avrupa'da İskandinavya'da bulunan anayasal bir monarşi ile yönetilmektedir. Adaları da dahil edildiğinde Avrupa’nın en büyük yüz ölçümüne sahiptir. Halen kullanılmakta olan en eski bayrağa sahiptirler. Danimarka'nın büyük bir bölümü Jylland yarımadası üzerindedir. Başkent, Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland'ın üzerinde kurulmuştur. Ayrıca, Falster, Grönland, Fyn, Lolland, Langeland ve Baltık Denizi'ndeki Bornholm adaları da Danimarka'ya aittir. Danimarka'ya hakim olan ilk kavim 8.-11. yüzyıl hüküm süren Vikinglerdir. İskandinavyalı I. Harald (Mavi Diş Harald) 980 yılında ilk defa olarak Danimarka ve Norveç'i birleştirerek bir krallık kurmayı başarmıştır. 1397 yılında İsveç, Norveç, Danimarka ve sömürgeleri (Faroe Adaları, İzlanda, Grönland ve Finlandiya) birleşerek Kalmar Birliği adı altında büyük bir İskandinav İmparatorluğunu kurmuşlardır. Danimarka iki Dünya Savaşında da tarafsız kalmıştır. Buna karşın II. Dünya savaşında Almanya tarafından işgal edilmiştir. Bazı adaları da İngiltere tarafında işgal edilmiştir. Savaş sonrasında İzlanda hariç adalarını ve bağımsızlığını geri kazanmıştır. Kuzey ikliminin bütün özelliklerinin görüldüğü ülke, genelde bulutlu ve bol yağış alan bir iklime sahiptir. Kısa bir yaz ve uzunca bir kış ikliminin hakim olduğu bölgede haziran, temmuz ve ağustos yılın en sıcak aylarıdır. Şubat ise en soğuk aydır.

Başkent: Kopenhag

Telefon Kodu: +45

Konsolosluk: +45 39 20 27 88 / +45 39 20 55 00

Vergiler: % 25 oranında vergi oranı bulunuyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: Bahşiş hesaba eklenmektedir. Bu yüzden bahşiş bırakılmasına gerek yoktur.

 

Kopenhag

Kopenhag Danimarka'nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Kopenhag, Sjælland adasının doğu kıyısında yer almaktadır; Şehrin bir başka küçük kısmı Amager'de bulunur. "København" Danca'da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. Koben tüccar ve "havn" Danca'da "liman" demektir. Şehir merkezi; Sortedam Gölü, Peblinge Gölü ve Skt Jørgens Gölü'nü içeren alandır. Şehrin merkezinde bulunan Amalienborg Sarayında, günümüzde hala kraliyet ailesinin ikamet etmektedir. Başlangıçta 10. yüzyılda şu anda Gammel Strand'ın yakınında kurulan bir Viking balıkçı köyü olan Kopenhag, 15. yüzyılın başlarında Danimarka'nın başkenti oldu. 17. yüzyıldan itibaren kurumları, savunmaları ve silahlı kuvvetleriyle bölgesel bir güç merkezi konumunu pekiştirdi.

 

Mutlaka Görün

Danimarka Ulusal Müzesi

Nyhavn

Deniz Kızı Heykeli

Tivoli Bahçeleri

Christiansborg Sarayı

Rundetaarn Gözlem Kulesi

Kopenhag Botanik Bahçesi

Stroget Caddesi

Kronborg (Hamlet) Kalesi

Culture Box

Rust

Gefion Çeşmesi

Kongens Nytorv

Kanal Gezisi

 

Mutlaka Deneyin

Smorrebrod

Wienerbrod

Aebleflaesk

Tarteletter

Porridge

Frikadeller

Flaeskesteg

 

İsveç

 

Dil: İsveççe

Para Birimi: İsveç Kronu

Saat Farkı: -1

Elektrik Voltajı: 230 V

 

Genel: İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa'daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Meclis sistemine sahip, meşruti monarşi ile yönetilen bir ülkedir. Ekonomi bakımından gelişmiş bir ülke olan İsveç, Demokrasi İndeksi'ne göre birinci sıradadır. Ülkenin sınır komşuları batı ve kuzeyden Norveç, doğudan ise Finlandiya'dır. İsveç, Ortaçağ'dan beri bağımsız ve tek bir ülkedir. Modern merkezi yönetim ise ilk defa 16. yüzyılda Gustav Vasa'nın kral oluşuyla başlamıştır. İsveç'in yer aldığı son savaş ise 1814 yılında gerçekleşmiştir. 1814'ten beri İsveç, barış politikası izlemekte ve çıkan çoğu savaşta tarafsız kalmaktadır. İsveç, Sibirya ile aynı enlemde yer almasına karşın ılıman bir iklime sahiptir. Ülke üç farklı iklim kuşağına ayrılmaktadır. En güneydeki bölgede okyanus iklimi, orta bölgede nemli karasal iklim, kuzeydeki bölgede ise subarktik iklim görülmektedir. İsveç, kendiyle aynı, hatta kendinden alçak enleme sahip birçok yerden daha ılık ve sıcaktır. Bunun nedeni Körfez Akıntılarıdır. Ülkenin Kuzey Kutup Dairesi içinde yer alan bölgesinde yaz boyunca güneş batmazken, kışları da hiç güneş doğmamaktadır.

Başkent: Stockholm

Telefon Kodu: +46

Konsolosluk: +46 8 23 08 40

Vergiler: % 25 vergi bulunmaktadır. Belirli miktarın üzerindeki ürün alışverişleri için vergi iadesi alınabilmektedir.

Bahşiş: Bahşiş genelde hesaba dahildir. İlave bir hizmet alınmadıysa bahşişe gerek yoktur.

 

Stockholm

İsveç'in başkenti ve en büyük şehri olan Stokholm, "Su Üzerindeki Güzel" olarak adlandırılıyor. Kent, anakara dışında on dört adaya ve Mälaren Gölü'nün denizle birleştiği kanala sahiptir. Kentin adalara ve kanallara yayılmış olması, ona “Kuzeyin Venedik”i sıfatını kazandırmıştır. Stockholm, 13. yüzyıldan beri bir İskandinavya kültür, siyaset, medya ve ekonomi merkezidir. Kentin çok kuzeyde yer alması gündüzlerin yazın 18, kışın 6 saat yaşanmasına neden olmaktadır. 1912 Yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Stockholm, nemli kıta iklimine sahiptir. Ancak konumuna rağmen kent, yıl boyunca ılık ve yumuşak bir iklime sahiptir. Bu ılımlı iklimin sebebi Körfez Akıntıları adlı sıcak su akıntılarıdır.

 

Mutlaka Görün

Gamla Stan

Belediye Sarayı

Kungliga Slotteti (Kraliyet Kalesi)

Su Kanalları

Ulusal Tiyatro Binası

Vasa Müzesi

Şehir Müzesi

Djurgarden Adası

ABBA Müzesi

Stockholm Katedrali

Nobel Müzesi

Katarina Asansörü

Drottningholm Sarayı

Demir Meydan

 

Mutlaka Deneyin

Somon Balığı

Ren Geyiği Eti

Ringa Balığı Turşusu

Kaldolmar

Köttbullar

Raggmunk

İsveç Köftesi

Deniz Ürünleri

 

Göteborg

Göteborg İsveç'in ikinci büyük şehridir. İsveç'in Kuzey Denizi'ne bakan batı kıyısındaki Kattegat Körfezi'nde yer almaktadır. Göta Alv Nehri'nin ve Göta Kanalı'nın denizle buluştuğu noktada konuşlanmıştır. Dönemin İsveç Kralı'nın emriyle 1621 yılında kurulmuştur. İsveç kralının şehir planlamacıları Göteborg'un planlarını çizerken Cakarta'yı örnek almışlardır. Göteborg 60.000 üniversite öğrencisiyle İskandinavya'nın en çok öğrenci barındıran şehridir. Göteborg şehri, Gulf Stream akıntısı sebebiyle iklimi, İskandinavya bölgesindeki diğer şehirlere göre daha yağışlı ve yumuşaktır.

 

Mutlaka Görün

Göteborg Sanat Müzesi

Marstrand Adası

Haga Mahallesi

Opera Binası

Göteborg Şehir Müzesi

Saluhallen Çarşısı

Magasinsgatan Caddesi

Domkyrkan Kilisesi

Gothia Kulesi

 

Mutlaka Deneyin

Wallenbergare

Kanelbulle

Bezelye Çorbası

Husmanskost

Prinsesstårta

Artsoppa

Kroppkaka

 

Norveç

 

Dil: Norveçce

Para Birimi: Norveç Kronu

Saat Farkı: -1

Elektrik Voltajı: 230 V

 

Genel: Norveç Krallığı Kuzey Avrupa'da bulunan İskandinav Yarımadası'nın batısında bulunmakta ve Anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Kuzey Avrupa'nın en kuzey kısmını oluşturan İskandinav Yarımadası'nın en kuzey ülkesidir. Finlandiya, İsveç ve Rusya ile komşu olan ülkenin batıda Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan Norveç Denizi'ne kıyısı vardır. Kıyıları binlerce fiyortla çizilmektedir ve 21.925 kilometrelik çok uzun bir sahil şeridi vardır. Norveç Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standardına ve ekonomik gelişmişliğe sahip olduğu için Avrupa Birliği'ne girmek istememektedir. Ülkede iki kere referandum yapılmış ikisinde de Avrupa Birliği'ne red çıkmıştır. Ülkedde kıyı boyunca ılıman iklim görülür. Kuzey Atlas akımının etkisiyle sıcaklık değişiklikleri ortaya çıkar. Arazi buzulludur.  Norveç'in güney kutbu kıtası Antarktikada kendine bağlı bölgesi, açık denizde kıyıdan uzak büyük adaları (Kraliçe Maud Toprakları‎) bulunmaktadır.

Başkent: Oslo

Telefon Kodu: +47

Konsolosluk: +47 2212 8750

Vergiler: % 25oranında vergi uygulanıyor. Belirli miktarın üzerindeki ürün ve hizmet alışverişleri için vergi iadesi alınabiliyor. Ürün ve hizmetlerdeki vergi iade sınırları farklıdır.

Bahşiş: Genelde hesaplara dahildir. İstenirse hesap yukarı yuvarlanabilir ya da  % 5-10 arası bırakılabilir.

 

Oslo

Oslo, Norveç'in başkenti ve en büyük şehridir. Oslo ismi bir teoriye göre "Lo Deresi Ağzı", daha çok kabul gören başka bir teoriye göre de sırtını dayadığı Ekeberg adlı "Tepenin Yamacı" anlamındaki sözcüklerden oluşmuştur. 1624 - 1878 arasında Christiania, 1878 - 1924 arasında Kristiania olarak anılan 1925 yılında tekrar eski adına kavuşmuştur. Şehir Norveç destanlarına göre, 1049'da Harald Hardråde (III. Harald) tarafından Oslo fiyordu'nun en iç noktasında kurulmuştur.  Oslo, kentte kalıcı olarak ikâmet eden ilk kral olan Håkon V'in (1299-1319) hanedanlığı itibarıyla başkent olarak kabul edilmiştir. Oslo, tarih boyunca yangınlarda büyük zarar görmüş bir kenttir. İşgaller ve şehrin tamamının yanmasına neden olan yangınlar tarihte sık görülmüştür. Bu yüzden birden fazla defa şehir sıfırdan yeniden yapılmıştır. Ülke Kuzeyde yer almasına rağmen nemli ve oldukça ılık olan okyanussal iklim hüküm sürmektedir. Atlas okyanusundan batı rüzgarları ile gelen Körfez Akıntıları ve sıcak su akıntısı kıyı kesimlerde kışın sıcaklığın düşmesini engellemektedir.

 

Mutlaka Görün

Norveç Kültürel tarih Müzesi.

Oslo Belediye Meclisi Binası

Nobel Barış Merkezii

Tarih Müzesi

Holmenkollen Kayak Müzesi

Oslo Ulusal Galerisi

Oslo Şehir Müzesi

Kraliyet Sarayı

Oslo Katedrali

Norveç Bilim ve Teknoliji Müzesi

Parlamento binası

Oslo Fiyordu ve adaları

 

Mutlaka Deneyin

Norveç Somonu

Lefse

Farikal

Somon Füme

Pinnekjøtt

Moose

Leverpostei

Sodd

Krumkaker

Ravent Turta

Mjöd

Vize Bilgileri

Başa Dön

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.


Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına vize başvurularının bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.


T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Vize İçin Gerekli Evraklar

 

Çalışanlar

Pasaport - Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formu - Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaport Fotokopisi - Tüm işlem görmüş sayfaların ve ayrıca fotoğraflı yüzünün fotokopisi A4 formatında çekilmelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – E-Devlet sisteminden alınan QR kodlu belge

Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi.

Dilekçe  - Norveç konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış dilekçe  

Biyometrik Fotoğraf – 2 adet rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüz net görünmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası - En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Seyahat Rezervasyonları - Coral Travel Yurtdışı Departmanından temin edeceğiniz seyahat evrakları. Konaklama yapılacak otel ve uçak için yapılan rezervasyon bilgiler içermelidir.

Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü.

Questionnaire D Formu - Doldurulmuş ve imzalanmış Questionnaire D formu (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Kapak Dosyası – Doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış kapak dosyası (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Çalışma ve İzin Belgesi - Şirketin antetli kâğıdına yazılmış imzalı, kaşeli izin onayı (İngilizce veya Türkçe yazılmış ya da belge yeminli İngilizce çevirisi ile birlikte getirilmelidir)

SGK Hizmet Dökümü - SGK veya e-devlet sisteminden alınabilen evrak detaylı olmalı tüm sigorta geçmişini göstermelidir. Sunulan tüm SGK evraklarında okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi – Çalışılan yerden temin edilecek giriş bildirgesinin fotokopisi. SGK Bildirgesinde okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir.

Maaş Bordroları - Son 3 aya ait kaşeli ve imzalı, maaş bordroları ibraz edilmelidir.

İş Yeri Evrakları – Çalışılan şirketin ticaret odası kayıt sureti, faaliyet belgesi, vergi levhası ve sicil gazetesinin kopyası

Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

 

Emekliler

Pasaport - Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formu - Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaport Fotokopisi - Tüm işlem görmüş sayfaların ve ayrıca fotoğraflı yüzünün fotokopisi A4 formatında çekilmelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – E-Devlet sisteminden alınan QR kodlu belge

Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi.

Dilekçe  - Norveç konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış dilekçe  

Biyometrik Fotoğraf – 2 adet rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüz net görünmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası - En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Seyahat Rezervasyonları - Coral Travel Yurtdışı Departmanından temin edeceğiniz seyahat evrakları. Konaklama yapılacak otel ve uçak için yapılan rezervasyon bilgiler içermelidir.

Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü.

Questionnaire D Formu - Doldurulmuş ve imzalanmış Questionnaire D formu (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Kapak Dosyası – Doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış kapak dosyası (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Emeklilik Belgesi - SGK kurumlarından ya da e-devlet üzerinden alınabilen emeklilik durumunu gösterir belge.

Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

 

Ev Hanımları

Pasaport - Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formu - Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaport Fotokopisi - Tüm işlem görmüş sayfaların ve ayrıca fotoğraflı yüzünün fotokopisi A4 formatında çekilmelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – E-Devlet sisteminden alınan QR kodlu belge

Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi.

Dilekçe  - Norveç konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış dilekçe  

Biyometrik Fotoğraf – 2 adet rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüz net görünmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası - En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Seyahat Rezervasyonları - Coral Travel Yurtdışı Departmanından temin edeceğiniz seyahat evrakları. Konaklama yapılacak otel ve uçak için yapılan rezervasyon bilgiler içermelidir.

Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü.

Questionnaire D Formu - Doldurulmuş ve imzalanmış Questionnaire D formu (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Kapak Dosyası – Doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış kapak dosyası (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

Nüfus Kayıt Örneği Aslı - Sponsor olacak 1.derece akrabanın nüfus kayıt örneğinde akrabalık derecesi belirtilmelidir.

Sponsor Dilekçe - Başvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair ıslak imzalı, okunaklı, gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı bir dilekçe.

Masrafları karşılayacak sponsor kişi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarını eksiksiz ibraz etmelidir.

 

İşverenler

Pasaport - Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formu - Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaport Fotokopisi - Tüm işlem görmüş sayfaların ve ayrıca fotoğraflı yüzünün fotokopisi A4 formatında çekilmelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – E-Devlet sisteminden alınan QR kodlu belge

Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi.

Dilekçe  - Norveç konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış dilekçe  

Biyometrik Fotoğraf – 2 adet rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüz net görünmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası - En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Seyahat Rezervasyonları - Coral Travel Yurtdışı Departmanından temin edeceğiniz seyahat evrakları. Konaklama yapılacak otel ve uçak için yapılan rezervasyon bilgiler içermelidir.

Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü.

Questionnaire D Formu - Doldurulmuş ve imzalanmış Questionnaire D formu (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Kapak Dosyası – Doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış kapak dosyası (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

İş Yeri Evrakları – Çalışılan şirketin ticaret odası kayıt sureti, faaliyet belgesi, vergi levhası ve sicil gazetesinin kopyası

Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

 

Öğrenciler

Pasaport - Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formu - Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaport Fotokopisi - Tüm işlem görmüş sayfaların ve ayrıca fotoğraflı yüzünün fotokopisi A4 formatında çekilmelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – E-Devlet sisteminden alınan QR kodlu belge

Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi.

Dilekçe  - Norveç konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış dilekçe  

Biyometrik Fotoğraf – 2 adet rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüz net görünmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası - En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Seyahat Rezervasyonları - Coral Travel Yurtdışı Departmanından temin edeceğiniz seyahat evrakları. Konaklama yapılacak otel ve uçak için yapılan rezervasyon bilgiler içermelidir.

Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü.

Questionnaire D Formu - Doldurulmuş ve imzalanmış Questionnaire D formu (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Kapak Dosyası – Doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış kapak dosyası (Bilgilendirme ekranından alınabilir)

Muvafakatname - Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir (İngilizce ya da onaylı çevirisi). Boşanma durumunda velayet kararı da ibraz edilmelidir.

Öğrenci Belgesi - Kişinin öğrenim gördüğü okuldan alınmış güncel öğrenci belgesi aslı (E-devlet QR kodlu belge de olabilir)

Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

Sponsor Dilekçe - Başvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair ıslak imzalı, okunaklı, gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı bir dilekçe.

Masrafları karşılayacak sponsor kişi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarını eksiksiz ibraz etmelidir.

 

 • Vize işlem süreci normal koşullarda 15 gündür (Vize Başvuru Merkezine başvurunuzu yaptığınız gün dahil değildir.)
 • Nüfus İdaresinden Vukuatlı Nüfus kayıt örneği (anne, baba, eş, çocuk) herkes görünmelidir.
 • Vizesine başvurduğumuz tüm misafirlerimiz vekâletname vermek zorundadır. Vekâletnameyi satış danışmanınızdan isteyiniz.
 • Eşler birbirine sponsor olduklarında mutlaka evlilik cüzdanı fotokopisi konulmalıdır.
 • Pasaportların "gümrük ve döviz işlemleri" sayfalarına vize uygulanamamaktadır.
 • Konsolosluklar, eksiksiz evrak teslimi yapılsa bile misafiri şahsen görmek isteyebilirler. Böyle bir durumda randevu bilginiz acentemiz tarafından size iletilecektir.
 • Pasaportunuz yenilenmiş ve eski pasaportunuzda ilgili konsolosluğa ait vize mevcut ise eski pasaportunuzu da belgeler ile birlikte vermeniz yararlı olacaktır.
 • Vize alımı konusunda şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Seyahat acentesi müşteri ve konsolosluk arasında sadece aracıdır.
 • Ev adresi, cep telefonu, mail adresini A4 kâğıtta evrak listesinin içerisine konulmasını rica ederiz.

 


Genel Şartlar

Başa Dön
 1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 2. Coral Tatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Coral Tatil tarafından garanti edilemez.
 3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 7. Coral Tatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Coral Tatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 9. Coral Tatil hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
 10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Coral Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
 13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
 14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Coral Tatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Coral Tatil’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Coral Tatil’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Coral Tatil tarafından iptal edilmesi durumunda Coral Tatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Coral Tatil sorumlu tutulamaz.
 17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Coral Tatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 18. Coral Tatil misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Coral Tatil’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Coral Tatil aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Coral Tatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
 23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Coral Tatil sorumlu olmayacaktır.
 24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Coral Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica