• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

3* Yıldızlı & 4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 7 Gece 8 Gün Pegasus Airlines ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  1.198,00 7.505,47
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Haziran - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ağustos - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Eylül - 2019Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Kırım & Kafkasya & Türk Akımı Turu

Pegasus Havayolları İle

7 Gece 8 Gün

Simperepol (2) & Bahçesaray – Sivastopol (1)

Balıklava – Yalta (2) & Sudak – Koktobel – Feodosya – Kerc (1) Anapa – Krasnodar (1)

 

Vize Dahil !

 

1.Gün: İstanbul – Krasnodar – Simferepol (akmescit)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC380 sefer sayılı tarifeli seferi ile 22.55’de Krasnodar’a hareket. Yerel saat ile 00.50’de varışımızı takiben özel otobüsümüzle Kırım yarım adasının başkenti Simferepol’e hareket. Varışımıza istinaden otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün: Simferepol (akmescit)

Simferepol’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehir turuna başlıyoruz. Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Simferopol, Kırım'ın aynı zamanda en önemli şehridir. Dağları ve kıyı şeridini birbirine bağlayan, Yalta ve Simferepol arasında bulunan, Dünya’nın en uzun troleybüs hattı bu bölgededir. 1783 yılında Rusya yönetimine giren bu bölge yıllar boyunca en önemli ticaret yollarının merkezi olmuştur. 1783 yılına kadar Kırım hanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında kalan Kırım bölgesinin başkenti Akmescit, Salgir Çayı kenarında yer alır. Tarım, ticaret ve ulaşım merkezidir. Turumuz esnasında  Kebir Cami, Simferepol Tarih Müzesi ve Kırım – Tatar anıtları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle öğleden sonra ekstra olarak akşam yemekli Evpatorya-Gozleve (Gözlü ev) turuna katılma imkanı (45 Eur). Evpatorya, Kırım’ın en batısında yer alan, UNESCO tarafından koruma altında olan 2000 senelik tarihi bir şehirdir. Kırım hanlığı döneminde Gozleve olarak anılan bu şehri tanıma turumuzda Mimar Sinan’ın en kuzeydeki eseri olan Han Camiini görerek turumuza başlıyoruz. Devamında Yahudi Sinagogu, Ortodoks Kilisesi, Odun pazarı mevkii, Etnografya müzesi, eski şehir, kökleri İstanbul’da Karaköy’e dayanan Karay Kavmi’nin son kalesi olan Karaim Kalesi de görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Evpatorya-Gozleve turuna katılan misafirlerimizle aksam yemeğimizi Ceval Restoran’da alıp Kezlev kahvesinden tadacağız. Tur sonrası Simferopol’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün: Simferepol (akmescit) – Bahçesaray – Sivastopol (akyar)

Sabah kahvaltısının ardından Sivastopol’e (Akyar) hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Bahçesaray turuna katılma imkanı (45 Eur). Turumuzda Kırım’daki Türk izlerini doya doya yasayacağımız bir güzergah izliyoruz. Turumuza Karaim Türklerinin eskiden yaşadığı Çufutkale ziyareti ile başlıyoruz. Devamında Zincirli Medrese, Tahtalı Mescit ve Gaspıralı İsmail Bey türbesi ziyareti ile devam ediyoruz. Son olarak Tatarların El Hambra’sı olarak bilinen, Topkapı Sarayı örnek alarak yapılan, Pushkin’in ünlü Gözyaşı çeşmesini barındıran Han Sarayı’nın gezilmesi ile noktalıyoruz. Sonrasında Sivastopol şehrine varış ve şehir turu. Sivastopol şehri coğrafik özelliği sebebi ile tarih boyunca bir denizcilik üssü görevini üstlenmiştir. Ünlü Kırım Savaşı’na sahne olmuştur.  Turumuz esnasında Primorskiy Bulvarı, Kartal Anıtı, Komutan Nahimov heykeli ve Rusların ünlü Karadeniz donanması görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Aksam yemeğimiz için yerel rehberimiz eşliğinde Balık Restoranına geçip, Kuzey Karadeniz deniz ürünlerinden tatma imkani buluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün: Sivastopol (akyar) – Balıklava (balıklı Ova) – Yalta

Sabah kahvaltısının ardından Yalta’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Balıklava turuna katılma imkanı (40 Euro). Balıklava turistik bir bölge olmakla birlikte, Kırım savaşı başta olmak üzere sıcak ve soğuk savaş dönemlerinde büyük rol oynamıştır. Sovyetler Birliği zamanında Karadeniz Donanması için bir denizaltı üssü olan Balıklava'ya yakın zamana kadar özel izinle girilebilmekteyken, bugün bölge turistik gezilere açılmıştır. Turumuz esnasında öğle yemeğimizi Balıklava koyunda yat marinasında alıyoruz. Tur sonrası Kırım Savaşı’nda şehit olan askerlerimiz anısına yaptırılmış Turk Anıtı’na gidiyoruz. Ziyaret sonrası Foros ve Alupka koylarını panoramik olarak görüp Yalta’ya geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın paylaşıldığı yer olarak anılan Yalta şehir turumuzda 1945 yılında II. Dünya Savaşı’nı bitiren ünlü Yalta konferansına ev sahipliği yapan Livadya Sarayı bahçesi, Kırlangıç Yuvası (ünlü Yalta Şatosu), eski şehir, Yalta yerel pazarı ve sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün: Yalta

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Aya Petri Tatar Yaylası turuna katılma imkanı (60 Eur). Teleferik ile yapılan bu turumuzda 1300 metrelik bir teleferik yolculuğu yapacağız. Sonrasında at binme ve ATV motorları ile safari imkani bulabileceğimiz bu turumuzda Tatarların yayla mutfağı kültüründen örnekler tadacağız. Turumuzun ardından Yalta’ya dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak degustasyonlu Massandra Şarap mahzenleri turuna katılma imkanı (40 Eur). Çarlık Rusyası döneminde Alaska topraklarının satılmasından gelen maddi gücün bir kısmı ile dağlara delinerek yapılan uzun şarap mahzenlerini ziyaret edeceğimiz bu turumuzda kansere karşı kullanılan ENOANT isimli mucizevi besin desteğini satın alma fırsatımız da olacak. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün: Yalta – Sudak – Koktobel – Feodosya – Kerc (kefe)

Sabah kahvaltısının ardından Kerc’e (Kefe) doğru yola çıkıyoruz. Kıyı şeridinden ilerleyerek yapılan bu koylardaki yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Yol üzerinde çok sığ bir körfez üzerine kurulu ve levrek baliği ile ünlü, Osmanlı kayıtlarında Sogdak olarak gecen Sudak körfezi, jazz festivali ile unlu Koktebel Kasabası, Yavuz Sultan Selim’in Beylerbeyi olarak görev yaptığı Feodosya-Kerch (Kefe) şehirlerini görüp eski Yunan’dan Cenevizliler Altınordu-Kırım hanlığı, Osmanlı İmparatorluğu ve günümüze kadar olan tarih detayları hakkında bilgi alacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün: Kerc (kefe) – Anapa – Krasnodar

Sabah kahvaltısının ardından Kafkasya’nın en büyük şehirlerinden Krasnodar’a hareket. Yol üzerinde yeni inşa edilen Kerc Köprüsü’nden geçiyoruz. Anapa şehrinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Anapa şehri Rusya ve Türkiye arasında imzalanan Türk Akımı projesinin başlangıç noktasıdır. Anapa’dan başlayıp Kıyıköy’e kadar uzanan hat tüm Karadeniz geçmektedir. Öğle yemeği molamızın ardından Türk ve Rus Mühendislerin çalıştığı Türk Akımı Projesi’nin başladığı bu bölgeyi ziyaret ediyoruz. Bir sayfiye şehri olan Anapa’da eski yunan kenti Gorgippia’nın kalıntıları bulunmuştur. Nüfusu Ruslar, Kazaklar, Çerkezler ve Rumlardan oluşur. Sonrasında Krasnodar’a hareket. Kuban Irmağı kenarında, Kafkasya’nın ticaret merkezi olan ve Adigeya yerel yönetimini barındıran Krasnodar şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün: Krasnodar – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Alexander Nevsky Katedrali & Kovalenko Sanat Müzesi & Arsenal Müzesi turuna katılabilirler (25 Eur). Alexander Nevsky Katedrali Krasnodar’ın ana Ortodoks kilisesidi ve 200 yıllık tarihe sahiptir. Özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekecek bir görkeme sahiptir. Kovalenko Sanat Müzesi 9 farklı koleksiyonda 10.000’e yakın eser sergilenmektedir. Kafkasya’nın en eski müzelerinden birisidir. 1904 yılında inşa edilen binasının içinde hediyelik eşya alabileceğiniz güzel bir sergisi de bulunmaktadır. Arsenal Müzesi özellikle II. Dünya Savaşı’nda kullanılan tank deniz altı ve roketleri görebilir ve savaş döneminde Alman işgali altında kalan Krasnodar’ın 1941-1945 arası dönemi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardından aksam yemeği için mola veriyoruz. Devamında havalimanına hareket. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC381 sefer sayılı uçuşla 03.20’de İstanbul’a hareket. 05.30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz !

 

Fiyatlarımıza Dahil Servislerimiz

Pegasus Havayolları ile SAW – KRR – SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

Havalimanı vergileri,

7 gece oda + kahvaltı konaklama,

Programda belirtilen tüm şehir tanıtım turları,

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,

Tüm şehirlerarası transferler,

Vize ücreti,

Otel vergileri,

Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,

Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Rusya

 

Dil: Rusça

Para: Ruble

Saat Farkı: +1

Voltaj: 220

 

Genel: Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya’nın başkenti mimari harikalarıyla ünlü Moskova. Kış aylarında beyazlara bürünen ülkede karasal iklim hakim. Kışları oldukça soğuk, yazları ise sıcak oluyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 17-22 °C, kış aylarında ise -10 ile -15 °C arasında görülüyor.

Telefon: Ülke kodu: 7 Konsolosluk: 095 246 00 09

Vergiler: % 20 KDV uygulanıyor.

Bahşiş: Genellikle % 10 civarında bahşiş veriliyor.

 

Moskova

Rusya'nın başkenti Moskova; yaklaşık 850 yıllık tarihi, mimarisi ve yaşam tarzıyla Rusya'nın en önemli şehirlerinden biri. Moskova, banliyöleriyle birlikte 10 milyonluk bir nüfusa sahip. Şehir; 5 havalimanı, 9 ana tren istasyonu, nehir üzerinde 2 liman ve 100 yıllık geçmişi olan 260 km uzunluğunda ve 160'dan fazla durağı bulunan geniş bir metro ağına sahip.

 

Mutlaka Görün

Puşkin Müzesi

Tretyakov Galerisi

Kremlin Sarayı

Kızıl Meydan

Bolşoy Tiyatrosu

Nazım Hikmet'in Mezarı

Arbat Caddesi

 

 

Mutlaka Deneyin

Solyanka Çorbası

Kotletipo Kiebski

Golubtsi

Bev Straganov

Borsch Çorbası

 

 

St.Petersburg

Rusya'nın Avrupa'ya açılan penceresi olan şehir, Baltık Denizi'nin kıyısında, Rusya'nın Finlandiya sınırında yer alıyor. 18. yüzyılda Çar I. Pedro tarafından kurulan şehir, bu gün UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış durumda. Bu kanallarla örülü, güzel ihtişamlı şehir, mimari yapısı ve Hermitage Müzesi'nin eşsiz koleksiyonlarıyla sanat severler için de önemli bir çekim merkezi.

 

Mutlaka Görün

Hermitage Müzesi

Nevsky Caddesi

Peter & Paul Kalesi

Kanlı Kilise

St. Isaac Katedrali

Aurora Zırhlısı

 

Mutlaka Deneyin

Piliç Kievski

Borç Çorbası

Havyar ve Bilini

Beef Strogonof

Reçelli Dondurma

Vize Bilgileri

Başa Dön

T.C. vatandaşları için Rusya normal ve yeşil pasaporta vize istemektedir.

 

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

 

RUSYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • Seyahat dönüşünüzden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuz
 • 6 aydan eski olmayan  arka fon beyaz biometrik ölçüde 2 tane fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi

 

 

 • Ev adresiniz :

 

 • GSM numaranız :

 

 • Çalıştığınız şirketin/ kurumun adı :

 

 • Çalıştığınız şirketin/ kurumun adresi :

 

 • İş telefonunuz :

 

 • Şirketteki göreviniz:
 • Kalacağınız otelin adı :
 • Gidiş dönüş tarihiniz :

 


Genel Şartlar

Başa Dön

 *** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Ekstra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır.  20 kişinin altında kalması durumunda tur fiyatlarında değişikik olabilir.

***Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*** Triple (3 kişilik odalarda) ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür. Triple odalar 1 Büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

*** Programa dahil olan panoramik şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan müze ve ören yerleri girişleri içermeyen maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

*** Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica