• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Aralık - 2021Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Lapland Turu

Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle

3 Gece 4 Gün

Rovaniemi (3)

Kuzey Işıkları

      

1. Gün: İstanbul – Rovaniemi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1749 numaralı tarifeli seferiyle saat 09:40’ta Rovaniemi’ye hareket. Varışımız sonrası havalimanında bekleyen özel aracımız ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Noel Baba Köyü & Ren Geyiği Çiftliği turumuza katılabilirler. (175 Euro) Kuzey kutup dairesinde yer alan Noel Baba'nın köyü Santa Claus'a gidiyoruz. Noel Baba ile tanışacak, birlikte resim çektireceğiz. Hediyelik eşya dükkanlarını gezeceğiz. Dilerseniz Noel Baba'nın resmi postanesinden Noel Baba pulları ile sevdiklerinize kart atabilirsiniz. Ren Geyiği çiftliği gezimizde Ren geyiği kızak sürüşünü deneyimi ile muhteşem dakikalar geçireceğiz ve bu güzel hayvanları yakından göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

 

2. Gün: Rovaniemi

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Motoru Safarisi & Donmuş Gölde Balık Avı turumuza katılabilirler (190 Euro). Yaklaşık 3 saat sürecek bu turumuzda kar motorlarıyla Lapland'in karlarla kaplı doğasında, ormanlarında, donmuş göllerinde yol alıyoruz. Programın sürprizi geleneksel yöntemlerle yakalamaya çalışacağımız balıklar. Turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Husky Safari turumuza katılabilirler. (160 Euro) Huskylerle geçirdiğimiz eğlenceli zamanın ardından, akşam misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Issız Doğada Kuzey Işıkları turuna katılabilirler (120 Euro). Doğanın insanlara sunduğu en güzel görsel şölenlerden biri olan Kuzey Işıklarını görebilmek için otobüsümüzle şehirden ayrılıp ıssız doğaya doğru yol alıyoruz. Donmuş bir gölün kıyısındaki küçük bir çiftliğe gidiyoruz. İsteyenler açık havada isteyenler sıcak bir ahşap kulübede sosis ve sıcak içecek ikramları eşliğinde gökyüzünü takip ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün: Rovaniemi

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Buz Kıran Gemisi turumuza katılabilirler (350 Euro). Buz tutmuş Baltık Denizin’de verilecek termal kıyafetlerle yüzecek ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Buz Otel turumuza katılabilirler. (100 Euro) Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otelde buzdan yapılmış bar ve kilise kısmını da görüyoruz. Erimemesi için yapımında buz ve başka maddeler kullanılmış olan bu otel şubat ayından sonra eriyor ve her yıl yenisi inşa ediliyor. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün: Rovaniemi – İstanbul

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ranua Vahşi Yaşam Parkı turumuza katılabilirler (100 Euro). Rovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan bu vahşi yaşam kampında yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunmaktadır. Kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazıları. Ardından da Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkanı ziyaret edecek ve turumuzu bitireceğiz. Turumuzun ardından rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1750 numaralı tarifeli seferi ile saat 17:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama, 1 Akşam Yemeği

Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Seyahat sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış harcı

Türkçe rehberlik hizmeti

TÜRSAB mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve akşam yemekleri

Vize ücreti

Kişisel harcamalar

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Finlandiya

Dil: Fince

Para Birimi: Euro

Saat Farkı: 0

Elektrik Voltajı: 230 V

Genel: Finlandiya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da Baltık Denizi kıyısında bir Kuzey Avrupa ülkesi. İskandinavya yarımadasındadır. Doğusunda Rusya, kuzeyinde Norveç ve batısında İsveç yer alır. “Bin Göller Ülkesi” diye adlandıran ülkede, yaklaşık irili ufaklı 55.000 göl mevcuttur. Finlandiya’nın günümüzdeki halkının atalarının ne zaman Finlandiya’ya geldikleri tam olarak aydınlatılamamakla birlikte, M.Ö. I. yy’da Baltık denizi kıyılarında yerleştikleri ve M.S. II.-III. yy’larda Finlandiya’nın güney kesimine göçtükleri sanılmaktadır. Uzun bir süre İsveç’in parçası olan ülke daha sonra Rus egemenliğine girmiştir. 6 Aralık 1917bağımsızlığını ilan etmiştir. Genelde tipik kuzey ikliminin görüldüğü ülke soğuk-ılıman bir iklime sahiptir. Kışları çok soğuk ve kurak, yazları ise sıcağa nazaran daha ılıman yaşanmaktadır.

Başkent: Helsinki

Telefon Kodu: +358

Konsolosluk: +358 9 612 26 100

Vergiler: %24 vergi bulunmaktadır. Belirli miktarın üzerindeki ürün alışverişleri için vergi iadesi alınmaktadır.

Bahşiş: Bütün restoranlar hesaba servis ücretini dahil ediyor. Özel olarak teşekkür edilmek isteniyorsa hesabı yukarı yuvarlamak yeterlidir.

Rovaniemi

Rovaniemi, Finlandiya'nın en kuzey eyaleti Laponya bölgesinin merkezi olan şehirdir. Şehir, Kuzey Kutup Dairesi'nin 6 km güneyinde Kemijoki ve Ounasjoki nehirlerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. Şehir ve çevresindeki Rovaniemen maalaiskunta (Rovaniemi kırsal belediyesi) 1 Ocak 2006 tarihinde birleşmesi sonrası yüz ölçümü ile Avrupa'daki en büyük şehir olmuştur. MÖ. 750-530 arasında yerleşimlerin olduğu bilinmektedir. Bölgede bulunan eserler, doğuda Karelya, güneydeki Häme ve kuzeydeki Arktik Okyanusu kıyılarında artan sayıda gezginin MS 500'den sonra buraya geldiğini göstermektedir. Sami halkı, Lapland'ın yerli nüfusu, yerel halkı olarak kabul edilmektedir. Rovaniemi kısa, hoş yazları olan subarktik bir iklime sahiptir. Kışlar uzun, soğuk ve karlıdır.

Mutlaka Görün

Snow Castle

Gemstone Müzesi

Ren Geyiği Sürüsü

Husky Safari

Kuzey Işıkları

Noel Baba Köyü

Arktikum

Aurora Küresi

Nordkapp

Buz Otel

Buz Heykel Atölyesi

Mutlaka Deneyin

Somon Filetosu

Poronkäristys

Leypyayuusto

Cloudberry

Genel Şartlar

Başa Dön
 1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 2. Coral Tatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Coral Tatil tarafından garanti edilemez.
 3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 7. Coral Tatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Coral Tatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 9. Coral Tatil hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
 10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Coral Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
 13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
 14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Coral Tatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Coral Tatil’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Coral Tatil’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Coral Tatil tarafından iptal edilmesi durumunda Coral Tatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Coral Tatil sorumlu tutulamaz.
 17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Coral Tatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 18. Coral Tatil misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Coral Tatil’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Coral Tatil aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Coral Tatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
 23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Coral Tatil sorumlu olmayacaktır.
 24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Coral Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica