Sıralama:

Ankara

Grand Silay Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

106,67 90,67

%15

İndirim

Ankara

Hattuşa Vacation Termal Club Ankara

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

141,00 126,90

%10

İndirim

116 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3

Ankara / Kızılcahamam

Çam Thermal Resort & Spa Convention Center

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

150,00
1142 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Ankara Otelleri

Ülkemizin başkenti olan Ankara, yoğun nüfusu ile en büyük ikinci ilimizdir. Başkent olması nedeni ile birçok bakanlık ve konsolosluklar buradadır. Bu da birçok yerli ve yabancı turistin iş amacı ile Ankara’ya gelmesi demek.

İş, davet, açılış ve daha birçok farklı neden ile şehre gelen misafirler Ankara otelleri tarafından ağırlanmaktadır. Ankara’nın hemen her köşesinde yer alan oteller çeşitli fırsatlar sunarak daha çok misafiri ağırlamaya çalışırlar.

Yalnızca iş amacı ile gelinmeyen Ankara’ya özel yerler gezmek amacı ile de gelinmektedir. Tatil ve gezme amacı ile gelen misafirler de Ankara otelleri arasından bir tercih yapabilir. Oteller en iyi şekilde dizayn edilerek hizmetinize sunulmaktadır. Konuklarına erken rezervasyon fırsatları da sunan Ankara otelleri sayesinde konaklamanızı ucuza getirebilirsiniz. Odaların tamamı gelenlere özel olarak tasarlanmış ve beklentilerin üzerinde konfor sağlamaktadır.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara İç Anadolu Bölgesine ait olduğu için bu bölgenin yöresel lezzetlerini sunmaktadır. Bunun dışında sayısız yabancı turistleri de ağırladığı için dünya mutfağına da önem verilmektedir. Öncelikle tas kebabı ile bazlama kebabı en popüler lezzetlerdendir.

Höşmerim ile de meşhur olan Ankara’da Beypazarı güvecini de denemelisiniz. Alabalık dolması, terbiyeli işkembe çorbası ve kuru köfte de denemeniz gereken tatlardandır. Ayrıca Ankara simidi ile popülerdir. Mutlaka Ankara simidini de denemelisiniz.

Ankara’da Neler Yapılır?

Ankara’ya gelen kişilerin yapması gereken aktivitelerin başında tarihi ve kültürel mirasları gezmeleri gelmektedir. Müze gibi özel yerleri gezerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun dışında meşhur Kızılay Meydanı, Bahçelievler 7.Cadde ve Tunalı Hilmi Caddesi gibi alanları gezebilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler?

Bu güzel şehirde gezilecek ilk yer tabi ki Anıtkabirdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün na’şının bulunduğu bu özel yerde tarihe tanıklık edeceğiniz birçok şey vardır. Ulus Meydanında yer alan eski TBMM binasını gezebilirsiniz.

Ankara’da mutlaka cami ve türbeleri gezmelisiniz. Bunun dışında Etnografya Müzesi ile Anadolu Medeniyetleri Müzesini de gezerek kültürel değerleri görebilirsiniz.

Özel Günler ve Festivaller

Ankara Beypazarı Hıdırlık Tepesinde düzenlenen Beypazarı Uçurtma Şenliğine katılarak çocuklarınız ile beraber eğlenebilirsiniz. Başkent olan Ankara’da birçok festival de düzenlenir. Bunlara katılarak keyifli saatler geçirin.


444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Ankara Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  • EFT ve HAVALE ile Ödeme
  • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica