Afrika Turları

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Sharm El Sheikh Turu (Istanbul Hareketli)

Kurban Bayramı 15-19 Haziran 4 gece

4 Gece 5 Gün

3* Sharm Reef Resort Vb (Standart Oda) Air Cairo İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

749,00 24.642,10

Mısır Şaheserleri Turu

6 Gece 7 Gün

4 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

399,00 13.127,10

Kahire Turu

Kahire (3)

3 Gece 4 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Air Arabia İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

419,00 14.832,60

Kahire Ve İskenderiye Turu

4 Gece 5 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Air Arabia İle

Uçaklı Ulaşım

519,00 18.372,60

Sharm El Sheikh Turu - 3 Gece

Tailwind Havayolları İle

3 Gece 4 Gün

4* Oriental Rivoli Hotel Vb. (Standart Oda) Tailwind Hava Yolları İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

528,00 17.371,20

Sharm El Sheikh Turu - 4 Gece

Tailwind Havayolları İle

4 Gece 5 Gün

4* El Khan Sharm Hotel Vb. (Standart Oda) Tailwind Hava Yolları İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

529,00 17.404,10

Mısır Hazineleri (Istanbul Hareketli)

8 Gece 9 Gün

6 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

549,00 18.062,10

Baştan Başa Mısır Turu

Sharm El Sheikh Gidiş - Hurghada Dönüş

7 Gece 8 Gün

6 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

549,00 18.062,10

Fas Kraliyet Şehirleri

4 Gece 5 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Air Arabia İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

649,00 22.974,60

Kahire Sharm El Sheikh Turu

7 Gece 8 Gün

5 Gece Konaklama

4* Pyramids Park Hotel Vb. (Ok) & 4* Ivy Cyrene Island Resort Sharm Vb.(Mhd) (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

699,00 24.744,60

Marakeş Turu

Yarım Pansiyon

3 Gece 4 Gün

5* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

729,00 25.806,60

Tunus Turu

3 Gece 4 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

749,00 26.514,60

Elegant Fas Turu

Marrakech (3) - Majorelle Bahçeleri - Essaouira - Rabat - Casablanca(1)

4 Gece 5 Gün

4* 5* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

949,00 33.594,60

Elegant Fas İkonları Turu

Marakeş (3) - Majorelle Bahçeleri - Essaouria - Film Stüdyoları - Ait Benhaddou - Ouarzazate (1) - Tinghir - Sahra Çölü (1) - Midelt - İfrane - Fes (1) - Şafşavan (1) - Rabat - Kazablanka

8 Gece 9 Gün

7 Gece Konaklama

3* & 4* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

999,00 35.364,60

Büyük Fas Ve Sahra Çölü

Kazablanka (1) - Rabat - Şafşavan (1) - Fes (1) - Ifrane - Midelt - Sahra Çölü (1) Film Stüdyoları - Ouarzazate (1) - Ait Benhaddou - Majorelle Bahçesi & Marakeş (2)

7 Gece 8 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

1.079,00 38.196,60

Kısa Fas Turu

Casablanca (1) - Marakeş (2) - Ait Benhaddou - Tamegroute - Zagora (1)- Ouarzazate - Film Stüdyoları -Majorelle Bahçeleri

4 Gece 5 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

1.099,00 38.904,60

Güney Afrika Turu

Johannesburg (1) – Sun City (2) – Pilanesberg – Cape Town (3)

7 Gece 8 Gün

3* & 4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

1.799,00 59.187,10

Süper Güney Afrika Turu

8 Gece 9 Gün

6 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Qatar Airways İle

Uçaklı Ulaşım

2.055,00 67.609,50

Elegant Güney Afrika Turu

7 Gece 8 Gün

3* & 4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

2.299,00 81.384,60

Afrika Turları - 2024 Afrika Turu Fiyatları

Afrika Turları ve Tur Fiyatları

Geniş bir coğrafyaya yayılan Afrika, dünyanın üçüncü büyük kıtası konumundadır. Kurak toprakları ve vahşi yaşamın merkezi haline gelmiş alanlarıyla birçok kişinin ilgisini çeker. Afrika’da bulunan ülkelerin birbirinden farklı kültürleri, özellikleri ve ortamı kesinlikle görülmeye değerdir. Afrika balayı turları açısından da rağbet gören bir destinasyondur. Sıradan bir balayı tercih etmeyen çiftlerin her anını dolu dolu yaşayabileceği bir tatil seçeneği olabilir. Sizde bu geniş coğrafya üzerinde gezmek ve yeni kültürler tanımak isterseniz, Coral Tatil üzerinden Afrika gezisi için seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Afrika Turları Hakkında

Afrika’da tatil planlıyorsanız kıtada gezmek istediğiniz ülkelere göre farklı tur seçenekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, Mısır’ın tamamını ya da sadece Fas’ın belirli bölgelerini gezerek güzel anılar biriktirmek isteyebilirsiniz. Coral Tatil üzerinden rezervasyon yaptırabileceğiniz Afrika turları şöyle sıralanabilir:

 • Mısır Turları
 • Fas Turları
 • Güney Afrika Turları
 • Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu
 • Kazablanka – Marakeş Turu
 • Kenya Safari Turu
 • Mauritius Turu
 • Rovos Treniyle Güney Afrika Safari Turu
 • Sharm El Sheikh Turu
 • Tunus Turu
 • Zanzibar Turu

Afrika’ya seyahat düşündüğünüzde gideceğiniz ülkeye göre vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekir. Fas ve Tunus pasaport türü fark etmeksizin Türk vatandaşlarına 6 aya kadar olan girişler için vize uygulamaz. Mısır ve Kenya pasaport türüne göre vize uygulayan ülkelerden bazılarıdır. Umuma mahsus pasaport sahipleri Mısır ve Kenya Konsolosluğu üzerinden vize alarak şehri ziyaret edebilir. Diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportu sahipleri ise 90 güne kadar ülkeye vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptir. Güney Afrika Cumhuriyeti 30 güne kadar gerçekleşecek konaklamalar için umuma mahsus ve hususi pasaport sahiplerine sınır kapısında kapı vizesi alma hakkı tanır. Diplomatik ya da hizmet pasaportu sahipleri ise belirtilen süre için vizeden muaftır. Mauritius ise 30 günlük süreyle tüm pasaport türleri için vizesiz giriş sağlar. Tanzanya Zanzibar için umuma mahsus pasaport sahipleri için vize zorunluluğu bulunurken diğer Türk pasaportları 90 günlük süreyle ülkeye vizesiz giriş çıkış yapabilirler. Turlara katılmadan önce vize işlemlerinizi bireysel olarak gerçekleştirmeniz ve vizeniz kesinleştikten sonra turlara katılım sağlamanız gerekir.

Afrika’nın hem şehir, hem çöl hem de vahşi doğa yaşamı kıtada gezilebilecek yerler konusunda farklı alternatifler sunar. Afrika kıtasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan birçok yapıyı görebilirsiniz. Antik kentler, kültürlere özgü yapılar, piramitler bu kıtada gezebileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Özellikle kıtanın mistik yönüne şahit olmak için Gizemli Fas Turu, Fas Kraliyet Şehirleri turu ve Gizemli Mısır turu gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Sadece yırtıcı hayvanları, vahşi doğayı ve çöle hayatını görebilmek için safari de içeren turları listenize ekleyebilirsiniz. Mısır’da dünyanın yedi harikasından biri olan piramitleri görebilir Fas’ta Marakeş’i, Kazablanka’yı, Sahra Çölü’nü gezebilir, Güney Afrika ve Kenya’da safari turuna katılabilir, Tunus’ta pazarlara ve tapınaklara hayran kalabilirsiniz. Cape Town ve Mauritius’ta ise denizin, güneşin, kumun tadını çıkartabilirsiniz. Kenya dalış turizmi açısından da oldukça önemli bir destinasyon olduğu için deniz aşığı olanlar bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyebilirler.

Afrika mutfağı Fransa, Almanya ve Hollanda mutfak kültürlerinden esinlenmiştir. Kahvaltı ve öğle yemeği kırsal kesimlerde önemli öğünlerdir. Hafif lezzetlerin tercih edildiği büyük kentlerde ise kurutulmuş etlerle yapılan yemekler oldukça popülerdir.

Afrika tatil yerleri konusunda farklı fırsatlar sunsa da tropik iklime sahip olan bölgelerin bazılarında salgın hastalık önlemleri kapsamında aşı isteyebilir. Bu nedenle tura katılacağınız ülkenin seyahat öncesi yaptırılmasını talep ettiği bu aşılar hakkında önceden bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Afrika turistik yerler konusunda zengin bir kültüre sahip olduğundan Coral Tatil avantajıyla gezmek istediğiniz ülkeler için yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

Afrika Safari Turları

Safari denilince akla ilk gelen yer Afrika kıtasıdır. Belgesellerde gördüğünüz çarpıcı görüntülere yakından şahit olmak, vahşi yaşamın ilginç dünyasını çıplak gözle izlemek şaşırtıcı bir deneyim olabilir. Afrika safari turu esnasında aslan, impala, zürafa, zebra, zürafa, yaban tavşanı, devekuşu ve eland gibi çok çeşitli hayvan türlerinin doğal yaşam alanlarını yakından görebilirsiniz.

Safari turu Afrika kıtasında oldukça yaygındır. Özellikle Güney Afrika ve Kenya safari konusunda nam salmış destinasyonlar olarak bilinir. Kenya’ya yapacağınız safari turu hemen hemen her türde hayvanı görebileceğiniz bunun yanında yerlilerin hayatına ve yaşam tarzına tanık olabileceğiniz ilginç bir tatil olabilir. Masai Mara, Nakuru Gölü Ulusal Parkı ve tabi ki Nairobi’nin eşsiz güzelliği Kenya turunuzda görmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Kıtanın en modern ülkesi sayılan Güney Afrika’da safari turu yapmak isterseniz Rovos treniyle gerçekleştirilen turla benzersiz bir deneyim yaşamanız mümkün. Dünya’nın en lüks treni sayılan Rovos’ta konaklayacağınız odalara ve trenin manzaraya hakim geniş camlarına hayran kalabilirsiniz. Ülkenin en eski şehri sayılan Cape Town’dan kalkan tren 3 gün boyunca turistik yerlerde durarak misafirlerin o bölgeleri görmesine de imkan verir. Ardından Güney Afrika’nın muhteşem manzaralarını önünüze sererek Pretoria’ya varır. Burada gerçekleştirilen gün batımı safarisinde çeşitli habitatların yanı sıra su içen fil sürüleri, çitalar, antiloplar, çakallar ve bölgeye özgü bitkileri görme şansına sahip olabilirsiniz.

Afrika Turları Fiyatları

Afrika turu fiyatları gezilecek lokasyona ve süreye göre değişiklik gösterir. Ülkelerin ulaşım mesafeleri de fiyatı etkileyen bir başka unsurdur. Anlaşmalı havayoluyla gerçekleştirilen uçuşlar ve konaklamalar tur fiyatlarına dahildir. Turlar kapsamında yapılan bazı ekstra geziler ücretli olabilir. Farklı bir kıtada heyecan dolu bir tatil yapmak isterseniz Coral Tatil üzerinden Afrika safari turu fiyat ve seçenekleri hakkında bilgi alabilir, uygun ödeme koşullarıyla yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.