Amasya Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Amasya

Altayhan Hotel

Oda Kahvaltı

Standard Double Or Twın Room

Detaylar

27,97 992,83
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Amasya

Aydınlı Hotel Amasya

Oda Kahvaltı

Standart Ikı Kışılık Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

28,17 1.000,01
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Amasya

Armin Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda Şehır Manzaralı Double - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

38,03 1.349,99
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Amasya

Payidar Otel

Oda Kahvaltı

Standart Ikı Kışılık Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

45,49 1.615,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Amasya

Kahra Hotel

Oda Kahvaltı

Double Room - Oda And Kahvaltı|||Double Room

Detaylar

49,30 1.750,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Amasya

Fimar Life Thermal Resort Hotel

Yarım Pansiyon Plus

Standart Superior Oda

Detaylar

3.000,00
138 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Amasya Otelleri ve Amasya Otel Fiyatları

Orta Karadeniz’in en popüler illerinden biri olan Amasya, Şehzadeler şehri olarak da bilinir. Yeşilırmak’ın eşsiz görüntüsü, denizi aratmayan bir manzara sunar. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile tanınan Amasya’da unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Turistik özellikleri ile öne çıkan bu şehir, çok sayıda otele ev sahipliği yapar. Farklı tatil zevklerine sahip kişileri kendine çektiği için çeşitli konaklama konseptlerini bir arada bulabilirsiniz. Amasya otelleri ve fiyatları ile ilgili Coral Tatil’den bilgi alabilir ve hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amasya'da Kalınacak Yerler

Sakin yaşantısı ve mükemmel lokasyonu ile öne çıkan Amasya, tatil için aradığınız konaklama kriterlerini size sunar. Konaklama tesislerinin yoğunlaştığı bölgeler arasında ise şehir merkezi, Yeşilırmak kenarı ve Şehzadeler Yolu yer alır. Eğer şehrin yerel hayatını yakından tanımak istiyorsanız, Amasya merkez oteller arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok tarihi yapıya yakın olacağınız için buraları da ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım seçeneklerinin daha gelişmiş olduğu merkezde konaklayarak Amasya’nın birbirinden güzel pek çok ilçesine kolayca gidebilirsiniz. Amasya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Yeşilırmak kıyısı da otel bakımından oldukça zengindir. Farklı standartlara sahip bu oteller, Amasya’ya gelen turistlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Çünkü konumu hem de manzarası itibarıyla bu bölge, Amasya tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlar. Amasya’da konaklamak için en sık tercih edilen bir diğer bölge ise Şehzadeler Yolu bölgesidir. Yeşilırmak ile karşı karşıyadır ve aynı eşsiz manzarayı görür. Kentin tarihi değerini yakından görebileceğiniz bu bölgede, farklı kriterlerde çok sayıda otel bulabilirsiniz.

Amasya’da otel tipi bakımından da çok sayıda seçenek mevcuttur. Öncelikle konaklayacağınız lokasyona karar verdikten sonra kalmak istediğiniz otel tipini belirleyebilirsiniz. Kriterlerinize ve isteklerinize hitap eden Amasya otelini tercih ederek aradığınız konforu bulabilirsiniz. Amasya’da özellikle termal oteller sıkça tercih edilir. Çünkü önemli yeraltı kaynaklarına yakın olan Amasya, sağlık turizmi bakımından gelişmiştir. Bu sayede çok sayıda termal otel bulabilirsiniz. Kentin sıcak ve samimi dokusunu daha yakından hissetmek için ise butik otellerde konaklayabilirsiniz. Tarihi ve mimari açıdan ilgi çeken Amasya butik otel seçenekleri, özellikle çift olarak çıktığınız romantik tatilleriniz için idealdir. Ailecek kalabalık tatiliniz için ise Amasya’daki apart otelleri tercih edebilirsiniz. Evinizin konforunda hissedeceğiniz bu oteller, hep bir arada konaklayabilmenize olanak sağlar. Farklı isteklere ve ihtiyaçlara hitap eden otelleri Amasya’da bulabilir ve kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.


Amasya'da Otel Fiyatları

Onlarca otele ev sahipliği yapan Amasya’da, farklı bütçelere hitap eden konaklama seçenekleri bulmanız mümkündür. Amasya otel fiyatları pek çok faktör göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu faktörler arasında şunlar sayılabilir: Otelin bulunduğu lokasyon, önemli tarihi noktalara uzaklığı, etrafında bulunan mekanlar, otel tipi, sunulan hizmetler ve imkanlar, oda olanakları, tatil yapılan dönem ve kişi sayısı. Bu faktörler bazında Amasya’daki otellerin fiyatları değişiklik gösterir. Amasya’nın farklı destinasyonlarında pek çok otel vardır. Ancak her bölge aynı değere ve öneme sahip değildir. Bu da otellerin fiyatlarına doğrudan yansır. Örneğin; merkezdeki oteller ile ilçedeki oteller farklı fiyatlandırılır. Otelin yakınında tarihi ve doğal güzelliklerin bulunup bulunmaması da fiyatlar açısından önemli bir kriterdir. Aynı şekilde Amasya’nın önemli alışveriş merkezlerine, lokantalarına ve eğlence mekanlarına yakın olan oteller ile daha uzaktaki oteller arasında da fiyat farkları görülür. Amasya otellerinin fiyatları belirlenirken otelin ulaşım olanakları göz önünde bulundurulan bir kriterdir.

Amasya’da farklı konseptlerde pek çok otel bulunur ve otel tipi de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. 5 yıldızlı bir Amasya oteli ile termal oteller aynı fiyatlarda değildir. Çünkü bu oteller farklı özellikleri ile öne çıkar ve sundukları hizmetler, olanaklar birbirinden farklıdır. Amasya’ya hangi sezonda tatile gittiğiniz de fiyatlar açısından önemlidir. Yaz sezonunda şehre talep fazla olduğundan otel fiyatları daha yüksek olabilir. Ancak her mevsim ziyaret edilebilir bir şehir olduğundan dolayı Amasya’ya kışın ya da bahar aylarında da gidebilirsiniz. Konaklama  fiyatlarının nispeten uygun olduğu bu dönemde, bütçenize uygun fiyatlı tesislerden hizmet alma imkanı elde edebilirsiniz. Eğer hem yaz tatili yapmak hem de uygun fiyatlı konaklamak istiyorsanız, erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek istediğiniz tarihte istediğiniz otelde bütçe dostu fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Amasya'da Merkez Otelleri

Amasya tatilinizde konaklamak için tercih edebileceğiniz en iyi lokasyonlardan biri merkezdir. Buradaki oteller, hem çeşitli olanaklara yakın olması hem de ulaşım konusunda sunduğu rahatlık ile öne çıkar. Amasya otelleri merkez konumlu olanlar, farklı konseptleri sayesinde her tatil severe hitap eder. Tatile geliş amacınıza, beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olarak bu oteller arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer sağlık sebepleriyle Amasya’da bulunuyorsanız, merkezde pek çok termal otel bulabilirsiniz. Bu otellerin şifalı sularında vakit geçirebilir, hamama girebilir, masaj yaptırabilirsiniz. Bazı Amasya termal otellerinde havuz da bulunur. Bu sayede konforlu ve keyifli bir şekilde konaklayabilirsiniz.

Amasya’nın merkezinde en sık tercih edilen otel seçeneklerinden bir diğeri ise apart otellerdir. Genellikle uygun fiyatlı otel arayanlar ya da gün boyu dışarıda vakit geçirecekler, Amasya apart otellerde konaklamayı tercih eder. Aynı zamanda ailecek bir arada konaklama imkanı sunan bu oteller, oldukça rahattır. Eğer hem otel içinde ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de ekonomik bir şekilde konaklamak istiyorsanız, Amasya merkezdeki her şey dahil otelleri tercih edebilirsiniz. Lüks hizmetler sizin için ön plandaysa, 5 yıldızlı Amasya otellerini merkezde bulabilirsiniz. Tüm bu otel seçeneklerini bir arada görüntüleyebilmek ve karşılaştırmak için Coral Tatil’e girebilir ve istediğiniz otelde hızlı ve güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amasya hakkında merak ettikleriniz:

Amasya nerededir?

Karadeniz Bölgesi’nin orta iç kısmında yer alan Amasya, Türkiye’nin kuzeyindedir. Batıda Çorum, güneyde Yozgat, doğuda Tokat ve kuzeyde Samsun illeri ile komşudur. İki dağın birleştiği noktada, Yeşilırmak’ın eteklerinde konumlanan bir şehirdir. Vadi tabanı üzerine kuruludur ve İç Anadolu bölgesindeki şehirleri Samsun Limanı’na bağlayan yol üzerinde kalır.

Amasya'ya nasıl gidilir?

Amasya’ya gitmek için pek çok ulaşım seçeneğini kullanabilirsiniz. Merzifon’da bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’nda indikten sonra merkeze yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Eğer bu havalimanına direkt uçuş bulamazsanız, Samsun Çarşamba Havalimanı’na bilet alabilirsiniz. Bu havalimanı ile Amasya merkez arası 150 km’dir. Havalimanlarından Amasya merkeze Havaş, halk otobüsü, dolmuş ya da taksi gibi araçlarla ulaşabilirsiniz. Amasya’ya en rahat ulaşım seçeneği karayoludur. Türkiye’nin çoğu şehrinden Amasya’ya direkt otobüs seferi bulabilirsiniz. Dilerseniz önce Samsun Otogarı’na gidebilir oradan otobüsle Amasya’ya geçebilirsiniz. Sivas-Samsun demir yolu üzerinde bulunan Amasya’ya trenle de gidebilirsiniz.

Amasya’da nerede kalınır?

Amasya’da konaklamak için hem konum hem de otel tipi bakımından farklı seçenekler bulabilirsiniz. Kente geliş amacınıza uygun olarak merkez otelleri ya da ilçelerdeki otelleri tercih edebilirsiniz. Merzifon, Taşova, Suluova ve Gümüşhacıköy Amasya’nın en popüler ilçelerindendir. Otel tipi olarak ise termal oteller oldukça sık tercih edilir ve şehrin çeşitli bölgelerinde çok sayıda termal otel bulmak mümkündür.