Doğu Anadolu Turları

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Uçaklı Van Ve Doğubayazıt Turu (Istanbul Hareketli)

2 Gece 3 Gün

3*** Van Otelleri (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

10.799,00

Doğu Anadolu İncileri Turu (Istanbul Hareketli)

7 Gece 8 Gün

5 Gece Konaklama

Doğu Anadolu (Standart Oda)

Otobüs ile Ulaşım

12.199,00

Uçaklı Doğu Anadolu İncileri Turu (Istanbul Hareketli)

4 Gece 5 Gün

Doğu Anadolu (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

15.999,00

Doğu Anadolu Turları - 2024 Doğu Anadolu Turu Fiyatları

Doğu Anadolu Turları ve Fiyatları

Türkiye’nin saklı cenneti Doğu Anadolu Bölgesi, gerek medeniyetlere ev sahipliği yapan bereketli topraklarıyla gerekse el değmemiş doğal güzellikleriyle her tatil severi kendisine çekiyor. Siz de Doğu Anadolu Turu sayesinde pek çok farklı ili gezebilir, bölgenin kültürünü uzman rehberler eşliğinde öğrenebilirsiniz.

Doğu Anadolu Hakkında

Tur Ulaşım Olanakları

Otobüs, Uçak

En Popüler Tur Bölgesi

İstanbul Hareketli Uçaklı Doğu Anadolu Turu

Otobüsle Doğu Anadolu Turları

Tarih boyunca farklı medeniyetlere kucak açan Anadolu’nun en ucunda kalan bu bölgeyi otobüs yolculuğu ile çıkılan Doğu Turları ile yakından görebilirsiniz. Çoğunlukla İstanbul’dan hareket eden turların yanı sıra ülkenin farklı illerinden kalkan gezi programları da bulunur. Modern tesislerde standart odalarda konaklanan bu tur paketi 7 gece 8 gün sürüyor.

Uçaklı Doğu Anadolu Turları

Seyahatiniz sırasında konforunuzdan ödün vermeden seyahat etmek isterseniz uçak yolculuğu ile Doğu Anadolu Turlarının başlangıç noktasına varabilirsiniz. Uçak biletinin tur paketinizin içine dâhil olduğu bu programı seçerek zengin Anadolu coğrafyasında unutulmaz anılar biriktirmeye başlayabilirsiniz. İstanbul’dan kalkan uçağa binerek Van’a iniş yaptıktan sonra Uçaklı Doğu Anadolu Turu yapabilirsiniz. Yarım pansiyon konsepti ile hazırlanan tur paketi 4 gece 5 gün boyunca devam eden seçeneklerden oluyor. Yaşadığınız yere yakınlığına göre dilerseniz Ankara çıkışlı Doğu Anadolu Turlarını da seçebilirsiniz.

Doğu Anadolu Tur Bölgeleri

Doğu gezisi yapmak için tercih edebileceğiniz farklı tur programları bulunur. Coral Tatil’in uçaklı Doğu Anadolu Turu’nu veya otobüslü Doğu Anadolu İncileri Turu’nu seçerek kültür gezine hemen başlayabilirsin. Baştan aşağıya karış karış dolaşabileceğiniz Doğu Anadolu tur bölgeleri arasında öne çıkanlar lokasyonlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sivas: Doğu Anadolu Bölgesi turunun başlangıç noktalarından olan Aşıklar Diyarı Sivas’ta; Cumhuriyet döneminin temellerinin atıldığı Kongre Binası Müzesi’ni gezebilirsiniz. Ulu Cami’nin yanı sıra çok sayıda medrese ve tarihî yapıyı gezinizin bu durağında görebilirsiniz.
 • Erzurum: Erzincan üzerinden geçerek varılan Erzurum’da; Yakutiye Medresesi gibi tarihte önemli yer edinmiş alanları yakından keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. Bölgenin meşhur oltu taşının yapımını yakından görebileceğiniz atölyeler de gezininiz bu durağında sizleri bekler. Buradan ailenize ve arkadaşlarınıza hediyelik eşyalar alabilirsiniz.
 • Kars: Doğu Ekspresi turları ile oldukça popülerlik kazanan Kars ili, turun önemli durakları arasında yer alır. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bu topraklarda değişik kültürlerin etkisinde kalan onlarca mimari eser görebilirsiniz. Pek çok kilise, cami ve eski saray gezi rotanızda yer alır.
 • Van: Doğu kültür turları kapsamında gerçekleştirilen gezinin rotasında kalesi, kedisi, müzesi ve gölü ile ünlü Van şehri de bulunur. Arkasına aldığı eşsiz dağ manzarası ile dikkat çeken Akdamar Adası bu destinasyonda uğrayacağınız duraklar arasında bulunur.
 • Bitlis: Tatvan ve Ahlat bölgelerini gezdikten sonra devasa boyutuyla ihtişamlı Selçuklu Mezarlığı’nı yakından görebilirsiniz. Sadece Bitlis’in değil Türkiye’nin en ünlü doğal güzellikleri arasında yer alan Nemrut Krater Gölü de Doğu Bölgesi turlarınıza renk katan rotalardan biri olur.
 • Elazığ: Harput Kalesi ve Konakları, Karakaya Baraj Gölü’nü gördükten sonra Elazığ’ın eşsiz manzarasını tepeden izleyebilirsiniz.
 • Malatya: Kanlı Kümbet ve Tohma Kanyonu gibi birbirinden eşsiz doğal yapılara ve tarihî eserlere sahip Malatya’da yer alan Battalgazi Surları görkemli şehrin geçmişinin izlerini görebileceğiniz noktalardandır.
 • Tunceli: Munzur Vadisi, Dağı ve Çayı ile doğal güzelliklerine doyacağınız Tunceli’de ise Fırat Nehri üzerinde yükselen Keban Barajı’nı da görebilirsiniz.

Doğu Anadolu Turunuz için Tüyolar

Dolu dolu bir tur programı geçireceğiniz Doğu Anadolu kültür geziniz sırasında ziyaret ettiğiniz her bölgenin yöresel lezzetlerini tatmadan dönmemeniz gerekir. Erzurum’da Cağ Kebabı yiyebilir, Malatya’nın yöresel çarşısından kuru kayısı alabilir, Erzincan’ın ünlü tulum peynirinin tadına bakabilirsiniz. Van’da tur esnasında kalan serbest zamanlarınızda gezi programına dâhil olmayan bölgelere rotaları kendiniz oluşturarak saklı güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Doğu Anadolu Turunuz için Neden Coral Tatil’i Seçmelisiniz?

Coral Tatil’in alanında uzman rehberleri eşliğinde çıkacağınız Doğu Anadolu turunuzda gözünüz arkada kalmadan seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Sizin için her detayı düşünen Coral Tatil, engin tecrübesi ile bölgenin en gözde lokasyonlarını görmeniz için en doğru seyahat planını oluşturuyor. Doğu Anadolu Turu fiyatları paketin başlangıç noktasına, ulaşım seçeneklerine ve konaklanacak gece sayısına göre farklılık gösteriyor. Siz de bu engin coğrafyayı keşfetmek ve görkemli tarihî eserleri yakından incelemek için Doğu Anadolu Turu kültür gezinizi Coral Tatil’le hemen şimdi satın alabilirsiniz.