Erzurum Otelleri

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Erzurum

Bora Park Otel

Oda Kahvaltı

Standart Oda-Nr|||Standart Oda

Detaylar

412,00
29 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3

Erzurum / Palandöken

Balsoy Mountain Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

%10 İndirim
900,00 810,00
1 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5
+ 0 daha

  Erzurum / Palandöken

  Palan Otel

  Tam Pansiyon

  Standart Oda

  Detaylar

  %10 İndirim
  905,00 814,50
  162 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

  Erzurum / Palandöken

  Dedeman Palandöken Hotel

  Oda Kahvaltı

  Standart Oda

  Detaylar

  950,00
  517 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

  Erzurum / Palandöken

  Dedeman Palandöken Ski Lodge

  Oda Kahvaltı

  Standart Oda

  Detaylar

  1.000,00
  485 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

  Erzurum / Palandöken

  The Erzurum Hotel

  Oda Kahvaltı

  Superior Oda İptal Edilemez

  Detaylar

  %20 İndirim
  1.250,00 1.000,00
  41 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

  Erzurum / Palandöken

  Ve Hotels Palandöken

  Yarım Pansiyon

  Standart Oda

  Detaylar

  1.352,94
  + 0 daha

   Erzurum

   Hilton Garden İnn Erzurum Hotel

   Oda Kahvaltı

   Superıor Oda - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

   Detaylar

   1.435,00
   15 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

   Erzurum / Palandöken

   Polat Palandöken

   Tam Pansiyon Plus

   Deluxe Oda

   Detaylar

   %40 İndirim
   4.000,00 2.400,00
   62 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

   Erzurum / Palandöken

   Sway Hotels Palandöken

   Tam Pansiyon

   Standart Oda Iade Edılemez

   Detaylar

   2.625,00
   456 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

   Erzurum Otelleri ve Otel Fiyatları

   Türkiye’nin kış turizmi bakımından oldukça gelişmiş şehirlerinden biri olan Erzurum, Doğu Anadolu’nun gözde bölgelerindendir. Aynı zamanda kültür turizmi ile de öne çıkar; çünkü çok sayıda önemli tarihi yapıya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapar. Bu özelliklerinden dolayı pek çok turist Erzurum’u ziyaret eder. Konaklama seçeneği bakımından farklı çeşitler sunan Erzurum’da ihtiyacınıza ve isteklerinize hitap eden oteli kolayca bulabilirsiniz. Erzurum otelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmek için Coral Tatil’e girebilir ve hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

   Erzurum'da Kayak Sezonu

   Erzurum’da kar yağışı ekim-kasım aylarında başlar ve karın iyice tutmasıyla birlikte tam anlamıyla kayak sezonu başlar. Kasım ayından itibaren nisan ayına kadar Erzurum’da kayak yapmak mümkündür. Erzurum’da kayak denince akla ilk olarak Palandöken gelir. Bu bölgedeki toz kar, kaymaya olanak sağlar. Aynı zamanda iklimden dolayı tüm kayak sezonu boyunca kayak yapabilirsiniz. Kar yağışı dışında suni kar püskürtme yöntemiyle de pistler hazırlanır. Bu sayede kayak sezonu çok daha uzun sürebilir.

   Karın kalitesi sayesinde Erzurum’da 5 ay boyunca kayak yapabilirsiniz. Kış tatilini size sevdirecek kayak, Erzurum’un Palandöken Kayak Merkezi’nde çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. Gerek pistlerin fazlalığı gerek kayak yapmaya elverişli ortam sayesinde kış turizmi oldukça gelişmiştir. Ayrıca Erzurum’da Konaklı Kayak Merkezi ve Kandilli Kayak Merkezi de kış turizminin gelişmesine katkı sağlar. Bu merkezlere de yoğun talep vardır. Ayrıca çeşitli ekstrem sporlar için de elverişli yerlerdir.

   Erzurum'da Kalınacak Yerler

   Erzurum’a tatile gittiğinizde konaklamak için en doğru yeri seçerek tatilinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Gerek lokasyon gerek otel tipi bakımından kendinize hitap eden otel seçeneğini bulabilirsiniz. Hangi amaçla Erzurum’a geldiğinizi göz önünde bulundurarak otel seçimi yapabilirsiniz. Örneğin; şehirde bulunan çok sayıda kültürel merkezi gezecekseniz, ulaşımın kolay olduğu bir yerde konaklamanız gerekir. Erzurum merkez otelleri, bunun için oldukça uygundur. Şehrin her yerine kolay bir şekilde gidebilir ve önemli lokasyonlara yakın olabilirsiniz. Kayak yapmak için Erzurum’a gidiyorsanız, konaklamak için size en uygun yer Palandöken’dir. Burada yer alan pek çok otel arasından seçim yapabilirsiniz.

   Otel tipi olarak da Erzurum’da pek çok farklı seçenek bulabilirsiniz. Örneğin; apart oteller özellikle uygun fiyatlı konaklama isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Ev konseptine sahip bu otelleri, genellikle dışarıda vakit geçireceğiniz bir tatil yapacaksanız tercih edebilirsiniz. Erzurum’da butik otel de bulabilirsiniz. Genellikle ilçelerde yer alan bu otellerde kalırken kalabalıktan uzak ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Doğa içindeki butik otelleri tercih ederek Erzurum’un eşsiz manzarasının tadını da çıkarabilirsiniz. Eğer lüks olanakların keyfini çıkarmak istiyorsanız, Erzurum’daki 5 yıldızlı otellerde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu otellerin yüksek standartlı hizmetleri, tatilinizi çok daha konforlu kılar. Hem lokasyon hem de otel tipi olarak farklı konaklama seçeneklerini bulabilir ve Erzurum otel fiyatları arasından bütçenize hitap edeni tercih edebilirsiniz.

   Erzurum Kayak Otelleri

   Erzurum kayak otelleri, kış tatiline çıktığınızda tercih edebileceğiniz en iyi konaklama seçeneklerindendir. Özellikle kayağın tadını çıkarmak ve eşsiz dağ manzarasını izlemek için bu otellerde konaklayabilirsiniz. Hemen kayak merkezlerinin yakınında kurulu olan bu oteller, kayak yapmak için alana kolayca ulaşmanızı sağlar. Aynı zamanda herhangi bir ihtiyacınız olduğunda odanıza kolay bir şekilde gidebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yani konforlu bir kayak tatili yapabilirsiniz. Ayrıca kayak otellerinde bulunan olanaklar da size unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Örneğin; şömine başında şarabınızı içerek manzarayı seyredebilirsiniz.

   Kayak merkezlerinde bulunan oteller; tam pansiyon, yarım pansiyon, oda kahvaltı gibi konaklama seçenekleri sunar. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Eğer otel dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, tam pansiyon konaklama türü size uygundur. 3 öğün yemek, oda temizliği gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca otel içinde bulunan çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz. Bazı kayak otelleri, kayak konusunda uzman kişiler çalıştırır. Bu kişilerden kayak yapmaya dair eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Pek çok otel Erzurum içinde ve kayak merkezlerinde sizleri bekliyor. Bu otelleri Coral Tatil sayfasında bulabilir ve her biri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Erzurum Seyahatiniz İçin Tüyolar

   Geçmişten günümüze pek çok medeniyete ve tarihi olaya şahitlik eden Erzurum’da görülmesi gereken çok yer vardır. Doğal güzellik, tarihi yapı, müze ve dini yerler bakımından zengin bir kenttir. Erzurum’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler şunlardır:

   • Narman Peri Bacaları: Bir diğer adı Kırmızı Periler Diyarı olan bu bacalar, Erzurum’un Narman ilçesinde bulunur Rüzgar ve su erozyonu sayesinde oluşan bacaların renkleri ve büyük şekilleri oldukça ilgi çekici.
   • Tortum Gölü ve Şelalesi: 18. yy’da oluşan Tortum Gölü, Tortum ilçesine 35 km mesafede bulunur. Suların döküldüğü yerde de Tortum Şelalesi vardır. 21 metre genişliği ve 48 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük şelalelerinden biridir.
   • İspir Yedigöller: Ovit Dağı zirvesi ile Kaçkar Dağları arasında kalan Yedigöller, özellikle dağcıların uğrak noktalarından biri. Farklı boyutlarda 11 volkanik göle ev sahipliği yapar ve 3200 metre yüksekliğe sahiptir.
   • Palandöken Kayak Merkezi: Erzurum’un simgelerinden biridir ve kış turizmine önemli katkı yapar. Uzunluğu 70 km ve genişliği 25 km’dir. Farklı seviyelere uygun pistler bulunur.
   • Çifte Minareli Medrese: Selçuklular döneminden günümüze kadar ayakta kalan bu medrese, Erzurum’u temsil eden tarihi yapılar arasında yer alır. Erzurum’daki bütün kümbetler arasında en büyük olandır. Mimari açıdan göz alıcıdır ve inşa edildiği dönemden pek çok iz taşır.
   • Üç Kümbetler: 12. ve 14. yy’lar arası inşa edilen en güzel anıt mezarlardandır. Kesme taştan yapılan bu kümbetler, sekizgen gövdeye sahiptir.
   • Öşvank Kilisesi: Uzundere ilçesinde yer alan bu kilise, 963-973 yılları arası inşa edilmiştir. Gürcü Krallığı döneminden izleri görebileceğiniz yapı, Haç planlıdır. Renkli taşları ve bezemeleri ile oldukça ihtişamlı bir mimarisi vardır.
   • Lala Mustafa Paşa Cami: 1562 yılında Lala Mustafa tarafından inşa ettirilen bu cami, Erzurum’da bulunan ilk Osmanlı camisidir. Mimar Sinan’ın bir eseridir ve Erzurum merkezde yer alır.

   Erzurum hakkında merak ettikleriniz:

   Erzurum’a nasıl gidilir?

   Erzurum’a hava, kara ve demir yolu kullanarak ulaşabilirsiniz. Uçakla Erzurum’a gidecekseniz, Erzurum Havalimanı’na bilet almalısınız. Havalimanında indikten sonra Havaş, toplu taşıma, taksi ya da özel araç ile 15 dakikalık bir yolculuk yaparak merkeze ulaşabilirsiniz. Otobüs ile Erzurum’a gitmek için ise Türkiye’nin pek çok noktasından şehre direkt sefer yapan otobüslere binebilirsiniz. Otogarda inip dolmuş, otobüs ya da taksi ile merkeze varabilirsiniz. Doğu Ekspresi’ni kullanarak Erzurum’a trenle de ulaşabilirsiniz. Ankara-Kars arası hizmet veren Doğu Ekspresi için bilet alıp Erzurum İstasyon Mahallesi’nde yer alan tren garında inebilirsiniz.

   Erzurum’da nerede kalınır?

   Erzurum’da konaklamak için hem merkezde hem de ilçelerde pek çok otel vardır. Eğer kayak için şehre geldiyseniz, Palandöken’deki otelleri tercih edebilirsiniz. Kültürel bir seyahat için ise Erzurum merkez otelleri oldukça uygundur. Ayrıca apart otel, 5 yıldızlı otel, butik otel, pansiyon gibi farklı otel tipleri arasından da seçim yapabilirsiniz.

   Erzurum tatil sezonu ne zaman başlar ve biter?

   Erzurum, kış tatili için elverişli bir şehirdir. Bu nedenle tatil sezonu Kasım-Nisan ayları arasıdır. Ancak kültürel açıdan da zengin olduğu için yılın her dönemi Erzurum’u ziyaret edebilirsiniz. Dört mevsim ayrı güzelliğe sahiptir ve çeşitli aktiviteler yapma olanağı sunar.