Eskişehir Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Eskişehir

The Merlot Hotel

Sadece Oda

Standard Room Room Only-Nr|||Standard Room Room Only

Detaylar

607,07
258 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Eskişehir

Ramada Plaza By Wyndham Eskısehır

Sadece Oda

Standart Kıng Bed - Room Only|||Standart Kıng Bed

Detaylar

633,53
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Eskişehir Otelleri

Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden birisidir. Şehir genelinde yapılan çok sayıda düzenleme ve oluşturulan gezi noktası sayesinde şehir birçok gezginin dikkatini çekmektedir. Milattan önce 14. yüzyıla kadar uzanan Eskişehir tarihi, birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Kurtuluş Savaşı boyunca Eskişehir’de gerçekleşen mücadeleler de şehrin önemini fazlasıyla arttırmıştır. Yakın tarihlerden bu yana da gelişmiş şehircilik anlayışı sayesinde Eskişehir farklı kesimler tarafından gezi amacı ile sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.
 
Eskişehir’de Ne Yenir?
 
Eskişehir genel olarak Balkanlar’dan ve Kafkaslar’dan yoğun göç almıştır. Doğal olarak yemek kültürü de yapılan göçlerden bir hayli etkilenmiştir. Her Eskişehir ’li tarafından bilinen Çiğ börek, en yöresel yemektir. Balaban adlı köfte de şehrin bir diğer ünlü yemeğidir. Şehir merkezinde yer alan Porsuk Çayı civarında çok sayıda yöresel yemek satışı yapan dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlar sayesinde şehrin her türlü lezzetinden faydalanmak mümkündür.
 
Eskişehir’de Neler Yapılır?
 
Eskişehir gezi için oldukça tatmin edici özelliklere sahip bir şehirdir. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığı için birbirinden farklı tarihi yapılar şehir içinde farklı bölgelerde yer almaktadır. Ulaşımın kolay olmasından dolayı, her türlü gezi merkezine kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. Şehir içerisinde bulunan çeşitli sanat galerileri ve sergiler sayesinde de el işçiliğinin her türü incelenebilmektedir.
 
Eskişehir’de Gezilecek Yerler
 
Şehir içerisinde en sık görülen yer Odunpazarı bölgesidir. Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olma özelliğini taşıyan Odunpazarı, tarihi konakları ile misafirlerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Porsuk Çayı da genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmekte ve dinlenmek için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sazova Kültür Parkı ile de çocuklu aileler park içerisinde gayet keyifli bir şekilde zaman geçirebilmektedirler.
 
Özel Günler ve Festivaller
 
Eskişehir, her dönem farklı eğlence düzenlemeleri ve festivalleri ile binlerce kişiyi kendisine çekmektedir. Mayıs ayında düzenlenen sokak festivali, Adalar’da gerçekleştirilmektedir. Bu dönem boyunca çok sayıda misafir şehre akın ettiği için konaklama için çoğunlukla Eskişehir otelleri tercih edilmekte. Haziran ayında düzenlenen Nasrettin Hoca Doğum Şenlikleri ve Tepreş Şenlikleri de binlerce kişinin şehirde konaklamasını sağlamaktadır. Dolayısıyla farklı konaklama alternatifleri ile Eskişehir her anlamda tatmin edici bir yer olma özelliğini korumaktadır.

444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Eskişehir Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.