Foça Otelleri

Sıralama:

Foça

Küçük Hanedan Otel

Oda Kahvaltı

Standart Yandan Deniz Manzara Oda

Detaylar

40,00 700,80

Foça

Bülbül Yuvası Butik Hotel

Oda Kahvaltı

Dağ Ve Şehir Manzaralı Standart Oda

Detaylar

475,00

Foça Otelleri

Foça'nın tarihi antik zamanlara kadar gitmektedir. Kente ilk yerleşim İyonyalılar tarafından yapılmıştır ve sonrasında çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaparak günümüze kadar gelmiştir. Aynı zamanda Foça, zengin tarihi sayesinde önemli bir arkeolojik merkezdir. Bu kültürel zenginlik sayesinde birçok yerli ve yabancı turist her sene Foça'yı ziyarete gelmektedir.

Foça, masmavi denizi, yemyeşil doğası ve tarihi güzellikleriyle Ege Bölgesi'nin en güzel tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Yaz tatilinizi huzur içerisinde geçirebileceğiniz ender güzellikteki sahil kentlerinden birisidir. İzmir-Foça arası ise yaklaşık 70 km'dir.

Foça'da Ne Yenir?

Tazeliği ve lezzetiyle bilinen deniz ürünlerini mutlaka denemeniz gerekiyor.

Foça'da Ne Yapılır?

Foça'da gezilebilecek birçok tarihi mekan ve doğal güzellikler vardır. En bilinen turistik alanlardan bazıları; Athena Tapınağı, Foça Adaları, Siren Kayalıkları, Kybele Açıkhava Tapınağı, Antik Tiyatro, Heredot Duvarı ve Yel Değirmenleri'dir.

444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Foça Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.