İlkbahar Tatili

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Benelüks Paris Turu Crl Crl

7 Gece 8 Gün

3* & 4* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

599,00 21.264,50

İlkbahar Tatili

İlkbahar Tatili Turları ve İlkbahar Tatili Turu Fiyatları

İlkbahar mevsimi gezmek ve tatil yapmak için ideal bir zaman. Bunaltıcı sıcaklar veya soğuk havalar yerine ılık bahar mevsimi, pek çok kişinin gezmek veya tatil yapmak için vazgeçilmezi durumunda. Günlük hayatın telaşı, iş hayatının temposu derken kendinize vakit ayıramıyorsanız ilkbahar tatili tam size göre.

Doğanın uyandığı, ağaçların çiçeğe durduğu bu mevsimde dilerseniz keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İster yurt içinde ister yurt dışında bahar tatili yapmak için pek çok farklı seçenek mevcut. İlkbahar tatili için bir diğer seçenek de tur paketleridir. Farklı zaman dilimlerine göre programlanan ilkbahar turları, tatilseverlere farklı seçenekler ve imkanlar sunar. Peki, ilkbahar tatilinde nereye gitmeli? İlkbaharda gerçekleştirilebilecek sanat turları nelerdir? Seyahate çıkmadan önce gidebileceğiniz en iyi ilkbahar tatil rotalarına gelin birlikte bakalım.

İlkbaharda Ziyaret Edilecek Yerler

Farklı yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek, hobilerinizi gerçekleştirmek için ilkbahar mevsimi bulunmaz bir fırsat. Ailenizle ilkbahar mevsiminde keyifli bir seyahat için pek çok farklı seçenek de mevcut. İster Türkiye’nin dört bir yanında, ister yurt dışında ilkbahar tatiline çıkabilirsiniz. Kültürel yolculuklar yapmak, yeni ülkeler gezmeyi tercih ediyorsanız yurt dışı rotaları arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer doğa içerisinde şehir yaşamından ve kalabalıktan uzak bir tatil size daha uygunsa Türkiye’nin doğal güzellikleri tam size göre.

Yurt Dışı İlkbahar Tatil Rotaları

Farklı ülkeler görmek, yeni yerler keşfetmek şüphesiz pek çok kişinin hayali. Avrupa’dan Orta Asya’ya kadar dünyada gezilebilecek çok fazla ülke bulunuyor. Dolayısıyla, bu durum gezginlerin karar vermesini zorlaştıran bir etken; ancak kısa süreli bahar tatillerinde çok fazla uzaklaşmak yerine yakın coğrafyaları keşfetmek daha cazip. Bunun için sıklıkla tercih edilen rotalardan biri de Balkanlar ve Orta Avrupa ülkeleri. İlkbahar tatili için nereye gideceğinize karar veremediyseniz yurt dışı turları ile tek seyahatte iki farklı ülkeyi keşfedebilirsiniz.

Balkan Turları

İlkbahar tatili için Balkan turlarını tercih edebilirsiniz. Balkanlar, coğrafi olarak Türkiye’ye oldukça yakın konumdadır. Kısa süreli tatiller için oldukça ideal bir tercih olabilir. Kültürel gezileri sevenler için oldukça cazip bir seçenek. Yunanistan, Sırbistan, Bulgaristan, Kosova, Karadağ, Arnavutluk, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Bosna Hersek Balkanlar’da keşfedebileceğiniz ülkeler arasındadır. Belgrad'dan Saraybosna’ya, Selanik’ten Ohri’ye, Dubrovnik’ten Üsküp’e merak ettiğiniz birbirinden farklı şehirleri Balkan turları kapsamında gezebilirsiniz.

Yurt İçi İlkbahar Tatil Rotaları

İlkbahar tatilinde vize veya pasaport işlemleriyle uğraşmak istemezseniz Türkiye’nin dört bir yanında yer alan birbirinden güzel seyahat rotalarını da tercih edebilirsiniz. Karadeniz’den Güneydoğu Anadolu’ya, Ege’den Marmara’ya farklı tur seçenekleri ile Türkiye’de daha önce görmediğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Batı Karadeniz Turları

Batı Karadeniz turları, ilkbahar tatili için sıklıkla tercih edilen rotalardandır. Amasra, Safranbolu, Abant gibi Batı Karadeniz’in popüler tatil beldelerini kapsar. Safranbolu geleneksel dokusunu koruyan, kültürel geçmişi ve birikimi ile öne çıkan bir tatil beldesidir. Birbirinden etkileyici mimariye sahip tarihi konakları, geleneksel dokusu ile öne çıkar. Ayrıca lokum, höşmerim, perobi, safranlı zerde gibi yöresel lezzetleriyle de oldukça meşhurdur.

Batı Karadeniz’in öne çıkan tatil beldelerinden bir diğeri de Amasra’dır. Karadeniz’e açılan ince kumlu plajları, uzun kumsalları ile öne çıkan bir sahil kasabasıdır. Etkileyici Karadeniz manzarasına sahip tarihi köprüsüyle meşhurdur. Kartpostalları anımsatan eşsiz manzaraları ile öne çıkan Amasra’ya hayran kalabilirsiniz.

Karadeniz turlarının önemli duraklarından biri de Abant’tır. Özellikle tabiat ile baş başa huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal bir destinasyondur. Bolu’nun el değmemiş doğası, temiz havası, yemyeşil ormanlarında sevdiklerinizle birbirinden farklı doğa aktiviteleri yapabilirsiniz.

Doğa ile İç İçe Aktiviteler

İlkbahar doğanın yeni uyandığı, ağaçların rengarenk çiçek açtığı bir mevsimdir. Bu mevsimde yapacağınız aktiviteler doğanın uyanışına şahit olmak için harika bir fırsat olabilir. Piknik, doğa fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği, kamp, trekking ve hiking doğa ile iç içe yapabileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçı. Hobilerinize uygun olarak yapabileceğiniz aktivitelerden birini seçerek sevdiklerinizle keyifli ve neşe dolu etkinlikler yapabilirsiniz.

Bahar Festivali ve Etkinlikleri

İlkbaharda keyifli bir tatilin yanı sıra bahar festivali gibi kültürel ve geleneksel etkinliklere de katılabilirsiniz. Bahar mevsiminde nevruz ve hıdırellez olmak üzere her yıl farklı etkinlikler ve kutlamalar gerçekleştirilir. Nevruz, baharın habercisi olarak kabul edilir ve genellikle her yıl mart ayının 3. haftasında kutlanır. Nevruzda birbirinden farklı kutlamalar ve geleneksel törenler gerçekleştirilir.

Baharda öne çıkan bir diğer etkinlik ise her yıl yapılan hıdırellez kutlamalarıdır. Hıdırellez genellikle 5 - 6 mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen bir bahar bayramıdır. Anadolu, Balkanlar ve Orta Asya’da yaygın bir gelenek olan hıdırellez aynı zamanda dans, müzik ve şölenlerle kutlanan bir bahar etkinliğidir.

Aileler ve Çocuklar için Turlar

İlkbahar gezileri ailenizle güzel vakit geçirmek, çocuklarınıza zaman ayırmak için birbirinden farklı tur etkinlikleri gerçekleştirilir. Çeşitli tema park veya akvaryum gezileri, ormanya ziyaretleri çocukların keyifli bir gün geçirmesi için oldukça idealdir. Çocuklarınızla keyifli bir gün geçirmek için bu gezilere katılabilirsiniz.

Ormanya Turları

Ormanya, Kocaeli Kartepe’de bulunan bir doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan hayvanat bahçesi, etkinlik alanları, parklar ile çocuklarınızla vakit geçirmek için birebir bir ortamdır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı içerisinde çocuklar tavus kuşundan zebraya, ala geyikten tavşana kadar pek çok farklı hayvan türü gözlemleme imkanına sahip olur. Ayrıca, çocukların Ormanya içerisindeki yürüyüş parkurları ve etkinlik alanlarında doğa ile iç içe etkinliklerle tüm gün enerjilerini atmaları da mümkün. Yaşam parkı içerisindeki oyun alanlarında arkadaşları ile diledikleri gibi eğlenerek öğrenebilirler.

Yürüyüş ve Bisiklet Yolları

İlkbahar tatil turları arasında spor aktiviteleri yapabileceğiniz bir rota sizin için ideal ise Likya veya Karya Yolu’nu deneyimleyebilirsiniz. Likya Yolu, Akdeniz’in en popüler turistik yürüyüş rotalarından biridir. Antalya’dan Fethiye’ye uzanan rota, etkileyici deniz manzaraları, antik tarihi kalıntıları, yemyeşil ve el değmemiş doğal güzellikleriyle oldukça etkileyicidir. Farklı zorluk derecelerine ayrılan yürüyüş parkurları ile trekking ve hiking yapmak isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

Doğa yürüyüşü için Karya Yolu’nu da tercih edebilirsiniz. Rota, Türkiye’nin en uzun parkurlarından birine sahiptir. Muğla’dan Aydın’a uzanan yürüyüş parkuru Antik Karya Bölgesi’ndeki tarihi eserleriyle geçmişe kültürel bir yolculuk yapmak isteyenlere de hitap eder. Yaklaşık 800 metreye ulaşan yürüyüş parkurunda tarihi kalıntıları, etkileyici manzaraları ve doğa güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Fotoğrafçılık ve Sanat Turları

Fotoğrafçılık ve sanat turları ilkbaharda, hobilerine yönelik geziler gerçekleştirmek isteyenler için cazip bir seçenek olabilir. Fotoğraf çekmeyi sevenler tabiat veya şehir içerisinde gerçekleştirilen turlara katılabilir. Doğa fotoğrafçılığı için genellikle tabiat içerisinde Kaz Dağları, Kapadokya, Kaçkarlar gibi milli parklar tercih edilebilir. Şehir ve insan portreleri çekmek isteyenler için de en ideal turlardan biri İstanbul Tarihi Yarımada gezileri olacaktır. Hem şehir yaşamının hem de tarihi mimari eserlerin gözlemlenmesi ve kayda alınması için oldukça idealdir.

Fotoğrafçılar için en popüler mekanlardan biri de Taksim İstiklal Caddesi’dir. Taksim, aynı zamanda resim sergileri gibi sanatsal etkinlikleri sevenler için de birbirinden popüler galerilerle de meşhurdur. Taksim’de konser, resim ve fotoğraf sergisi gibi birbirinden farklı etkinliklere katılabilirsiniz.

İlkbahar tatilinde eğlenceli ve keyifli turlara katılarak sevdiklerinizle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. İlkbahar tatil turu seçeneklerini Coral Tatil aracılığıyla inceleyebilirsiniz.