Kapadokya Turları

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Kapadokya Turu (Istanbul Hareketli)

2 Gece 3 Gün

1 Gece Konaklama

4* Kapadokya Otelleri (Standart Oda)

Otobüs ile Ulaşım

3.599,00

Klasik Kapadokya Turu (Istanbul Hareketli)

3 Gece 4 Gün

2 Gece Konaklama

4* Kapadokya Otelleri (Standart Oda)

Otobüs ile Ulaşım

5.599,00

23 Nisan Klasik Kapadokya Turu (Istanbul Hareketli)

3 Gece 4 Gün

2 Gece Konaklama

4* Kapadokya Otelleri (Standart Oda)

Otobüs ile Ulaşım

6.359,00

Kurban Bayramı Özel Klasik Kapadokya Turu (Istanbul Hareketli)

3 Gece 4 Gün

2 Gece Konaklama

4* Kapadokya Otelleri (Standart Oda)

Otobüs ile Ulaşım

6.359,00

Kapadokya Turları - 2024 Kapadokya Turu Fiyatları

Kapadokya Turları ve Fiyatları

Doğa güzelliklerini gözler önüne seren Kapadokya, lav ve kül kalıntılarından çıkan görkemli sokaklarıyla insanı kendine hayran bırakır. Bu tarihi kentin görülmeye değer her noktasını ziyaret etmenizi sağlayan Kapadokya gezi turları, bölgenin olağanüstü oluşumuna eşlik etmenizi sağlar. Kapadokya tur avantajları, konaklama, ulaşım, rehberlik gibi pek çok hizmeti ekstra konforlu ve ekonomik bir şekilde almanızı sağlar. Kapadokya turlarının fiyatları, tur içerisinde yer alan unsurlara göre değişiklik gösterir.

Nevşehir Kapadokya Turları

Profesyonel rehberlik hizmetiyle ziyaretçilerini Kapadokya’yı gezdiren turlar, keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Kapadokya Nevşehir içerisinde yer alan ve tarihi güzellikleriyle anılan turistik yerlerden biridir. Bu nedenle Kapadokya turları ilk önce Nevşehir`e varmakla başlar. Nevşehir turları, farklı çıkış noktalarından başlar. Çıkış noktaları Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, Eskişehir gibi farklı lokasyonlara sahiptir. Bu sayede kendi şehrinizdeki ya da yakınınızdaki bir kalkış noktası tercih edebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya turu huzurlu ve heyecanlı bir an yaşamak isteyen pek çok kişiye hitap eder. Balon turlarının fiyatları kış sezonu ile yaz sezonu arasında değişiklik gösterir. Ortalama uçuş süresi anlaştığınız işletmeye göre değişmekle birlikte yaklaşık bir saattir. Balon turunda kuş bakışı izleyebileceğiniz yerler kalkış noktasına göre değişiklik gösterir. Göremeden hareket eden bir Kapadokya balonu içerisinde olan ziyaretçiler, Göreme, Nevşehir, Uchisar, Avanos, Çavuşin, Ürgüp ve Ortahisar gibi pek çok merkezi noktayı görebilir. Doğal güzelliklerile kendine hayran bırakan Güvercinlik Vadisi ve Zemi Vadisi de görüş alanınız içerisinde yer alır. Keyifli güzergahlar arasında dolaşmanızı sağlayan balonlar, alanında profesyonel pilotlar tarafından kontrol edilir. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra uçuşa başlanır. Uçuş sırasında harika kareleri belleğinize kaydedebilir, unutulmaz manzaralara şahitlik edebilirsiniz.

Kapadokya Yılbaşı Turları Uygun Fiyatları

Yılbaşını romantik, huzurlu ve muhteşem manzaralı bir yerde geçirmek istiyorsanız Kapadokya turları tam da size göre olabilir. Ocak ayının başında hava şartları kışın izlerini taşır. Kış aylarında da ziyaretçilerini ağırlar. Kapadokya genellikle beyaz bir örtüyle kaplı olur. Kapadokya yılbaşı turları yeni yıla güzel bir şekilde girmek isteyenler içinde özel organizasyonlar planlar. Yeni yıla giriş geç olacağı için genellikle organizasyondan sonra konaklama yerlerine gidilir.

Konforlu bir konaklama için tercih edilen Kapadokya otelleri, ziyaretçilerini mutlu etmek için pek çok hizmeti içerisinde barındırır. Kapadokya'nın eşsiz manzarasına eşlik eden oteller, oda kahvaltı, havuz gibi alternatiflere sahiptir. Turlar içerisine dahil olan otelleri araştırabilir, otelden alabileceğiniz maksimum hizmetleri öğrenebilirsiniz. Otelin kapasitesi ve konumu Kapadokya tur fiyatları açısından önemli bir kriterdir. Otellerin statüsü, ulaşım aracının modeli, kalmak istediğiniz gün sayısı ve ziyaret edeceğiniz lokasyonlar fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar.

Kapadokya Turları ve Tur Fırsatları

Nevşehir'de şehrin hemen hemen her bölgesinde peri bacalarını görmek mümkündür. Paleolitik zamandan kalma bu yapılar, platonun volkandan püsküren maddelerle şekillenmesiyle oluşur. Tüf tabakasıyla şekillenen Kapadokya bölgesi, akarsu, göl ve rüzgar aşındırmalarıyla birlikte bugünkü peri bacalarını oluşturmuştur. Doğanın bu mucizevi güzelliğini görmenizi sağlayan Kapadokya Turu, geniş bir alanı kapsamasının yanı sıra, tarihi bir gezintiye çıkmanızı sağlar. Kapadokya Bölgesi'nin hemen hemen her noktasında bu özel yapılara rastlayabilirsiniz.

Peri bacalarının yanı sıra Ürgüp’te Kapadokya turları arasında yer alan rotalardan biridir. Ürgüp, Nevşehir'in 20 km doğusunda yer alan ve Kapadokya bölgesinin nadide yerlerinden biridir. Kapadokya’nın merkezi konumlarından biri olan Ürgüp'te peri bacaları, muhteşem vadiler, tarihi kiliseler ve görkemli yer altı şehirleri bulunur. Doğanın tüm güzelliklerini gözler önüne seren Ürgüp turları, peri bacalarının etrafında harika bir tarihi yolculuğa çıkmanızı sağlar. Ayrıca Güvercinlik Vadisi'nde bulunan nazar boncuklu ağaç, neredeyse o bölgenin bir sembolü olarak nitelenir. Arkasında Güvercinlik Vadisi manzarası ile görülebilen bu ağaca, her yıl binlerce turist nazar boncuğu asar. Bu inançsal hareketin ömür boyu uğur getirdiğine ve orada dilediğin tüm dileklerin uğur getireceğine inanılır. Siz de Kapadokya turları ve tur fırsatlarından yararlanabilir, eşi benzeri olmayan doğal güzellikler ile karşılaşabilirsiniz.

Kapadokya Turunuz için Tüyolar

Ziyaretçilerin isteklerine göre belirlenen Kapadokya turları farklı bütçelere ve istekler uyum sağlar. 3 gün 2 gece turlar olduğu gibi tek gece konaklamalı turlar da mevcuttur. Kapadokya turu günübirlik turlarda yanınızda çok fazla eşyaya yer vermemeniz önerilir. Gezilecek pek çok noktanın yer aldığı Kapadokya’da yürüyerek gezilecek muhteşem lokasyonlara sahiptir. Bu nedenle çantanızın ağır olması geziden alacağınız verimi düşürebilir. Daha rahat yürümek için bileklerinizi ve ayak tabanınızı destekleyen rahat ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Yürüyüş sırasında mutlaka yanınızda su bulundurabilirsiniz. Ayrıca Kapadokya İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için gece ve gündüz sıcaklık farkı yüksektir. Gündüz çok sıcak olan günlerde gece üşütcü bir soğukla karşılaşabilirsiniz. Bu tür durumlarda seyahatinize hız kesmeden devam etmek istiyorsanız kapşonlu, kazak veya mevsimlik montlar alabilirsiniz. Kapadokya gezisinde nasıl giyindiğinizde önemlidir. Yürüyüş esnasında rahat edebileceğiniz bol pantolonları ya da eşofmanları tercih edebilirsiniz. Önemli eşyalarınızı yanınıza almak istiyorsanız hareket alanınızı kısıtlayan bir kol çantası yerine hareketinize eşlik eden ve uyum sağlayan küçük bir sırt çantası almanız önerilir.

Tur rehberlerinin pek çok ortak alanlarda dilediğiniz gibi vakit geçirebilmeniz için serbest zamanlar belirler. Bu zamanlarda Göreme ilçesindeyseniz ve heyecanlı sporları seven biriyseniz vadiler üzerinde pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Trekking, hiking, flora yürüyüşü ve atv safari gibi pek çok aktiviteyi yapmak için uygun alanlar bulunur. Bisiklet turu ve jeep safari gibi eğlenceli sporlar sayesinde çok kısa bir süre içerisinde Kapadokya'nın hemen hemen her yerini yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Ancak Kapadokya koşullarına uygun bu sporları yapabilmek için profesyonel bir eğitmene ihtiyacınız olabilir. Bu tür durumlarda orada bulunan eğitmenlerden yardım alabilir, sağlıklı ve başarılı bir şekilde aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Kapadokya Turunuz için Neden Coral Tatil'i Seçmelisiniz?

Her bir aşamayı profesyonel bir şekilde yöneten Coral Tatil acentası, hayalinizdeki geziyi planlar ve memnun kalmanız için hizmet kalitesini üst düzeye çıkarır. Profesyonel rehberlik hizmetiyle birlikle Kapadokya'nın önemli noktalarını ziyaret etmenizi sağlayan Coral Tatil; tatil boyunca hiç bir şeyi düşünmeden vakit geçirmenizi sağlar. Coral Tatil tarafından seçilen tüm oteller, ziyaretçilerin rahat edebileceği ve verimli vakit geçirebileceği yerlerde seçilir. Otelin yoğunluğuna bağlı olarak aynı kaliteye sahip bir başka otelle kısa sürede anlaşma yapar. Bu sayede konaklama açısından hiç bir sorunu problem etmenize gerek kalmaz.

Kapadokya Turları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tur ulaşım olanakları

Otobüs

En popüler tur bölgesi

Ürgüp

Kapadokya Turu Düzenlenen Aylar

Kapadokya gezisi hava koşullarının uygun olduğu aylarda yapılır. Bu nedenle yılın her ayında kapadokya turu düzenlenebilir. Yaz ve sonbahar ayları turlar için en uygun aylardır.

 • Mart
 • Nisan
 • Mayıs
 • Haziran
 • Temmuz
 • Ağustos

Kapadokya Turlarında Popüler Bölgeler

 • Göreme Milli Parkı
 • Devrent Vadisi
 • Paşabağ
 • Ask Vadisi
 •  Peri Bacaları

Kapadokya Turlarının Kalkış Noktaları

 • İstanbul çıkışlı Kapadokya turları
 • Antalya çıkışlı Kapadokya turları
 • Afyon çıkışlı Kapadokya turları
 • Ankara çıkışlı Kapadokya turları
 • İzmir çıkışlı Kapadokya turları
 • Eskişehir çıkışlı Kapadokya turları

Yolculuk yaparken tercihe göre farklı ulaşım araçları kullanılır. Mercedes Travego 46+1+1 koltuk dizaynı ile rahat bir yolculuk deneyimi sunar. Doruk T ulaşım araçları ise 39+1+1 koltuklandırma sistemine sahiptir. Rahat ve geniş koltukları sayesinde konforlu bir yolculuk sunar. Midibüs, minibüs ve Mercedes Sprinter araçlarda Kapadokya'ya giderken tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından biridir. Konfor seviyesini üst düzeye çıkaran Mercedes Sprinter araçlar 12+1 koltuklandırma sistemi ile ön plana çıkar. Özel olarak tasarlanan ve yatar pozisyona uyumlu deri koltuklar, yolculuk esnasında rahat etmenizi ve gezi için enerji toplamanızı sağlar. Üstelik Mercedes Sprinter araçlarda buzdolabı, klima, okuma lambaları ve rehber anonsu gibi ek hizmetler de yer alır.

Kapadokya Turları Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular

Kapadokya Nerede?

Kapadokya, Nevşehir ilinde yer alır. Antik dönemden kalma tarihi eserleri ile ünlenen Kapadokya, İç Anadolu bölgesinin nadide bölgelerinden biridir. Onu özel kılan önemli unsurlardan biri doğal oluşumlu Peri Bacaları ve bu yapıların ortaya çıkardığı doğal güzelliklerdir. Kültürel mirası ile öne çıkan Kapadokya; Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine komşudur. Türkiye’nin orta merkezinde yer alması ulaşımı kolaylaştırır.

Kapadokya Turları Ne Kadar Sürer?

Kapadokya turları genellikle 2 gece 3 gün sürer. Turlar içerisinde yer alan rotalar, tur süresini doğrudan etkiler. Ziyaret edilmesi beklenen lokasyonlar arttıkça tur günü de uzayabilir. 2 gece 3 gün turların yanı sıra tek gece konaklamalı turlar da bulunur. Sabahın erken saatlerinde başlayan turlar genellikle kısıtlı lokasyonların ziyaret edilmesiyle birlikte son bulur. Her gün yapılması planlanan aktiviteler ve gezilecek rotalar bellidir. Yorulduktan sonra dinlenmek için gideceğiniz konaklama istasyonları bellidir.

Kapadokya Turları Ne Zaman Olur?

Kapadokya turları, yaz aylarının gelmesiyle birlikte başlar. Ağustos, eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında da turlar devam eder. Trekking, hiking, flora yürüyüşü gibi aktiviteler yapmak istiyorsanız hava koşullarının uygun olduğu yaz ve sonbahar aylarında gitmeniz önerilir. Kış ayının Kapadokya üzerindeki etkisini merak ediyor ve Peri Bacaları’nın bembeyaz haline eşlik etmeyi istiyorsanız kış ayında ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya Turları Nasıl Yapılır?

Kapadokya turu ortak bir hareket noktası belirlenerek yapılır. Ortak lokasyon ve saat belirlendikten sonra tüm yolcularla birlikte Kapadokya'ya gidilir. Kapadokya'daki tüm geziler ve tarihi kültürel ziyaretler bir rehber eşliğinde anlatılır. Bölgenin tarihini kültürel dokusunu anlatan rehberler, seyahat ederken bölge ve bölgenin tarihi hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Gezinin ardından konaklama yerlerine gidilir. Ertesi gün bir saat belirlenir ve Kapadokya gezisine devam edilir. Tüm program Coral Tatil acentasının belirlediğini günler ve saatler içerisinde yapılır. Tur kapsamında yer alan otel, ulaşım, yeme-içme gibi hizmetler, ziyaretçilerin memnuniyeti gözetilerek belirlenir. Turlar içerisinde yer alan hizmetler, kişinin tercihine göre belirlenir. Siz de tatil planınızı Coral Tatil aracılığıyla yapabilir, avantajlı fiyatlardan yararlanarak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.