Kırklareli Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Kırklareli

İğneada Resort Hotel &Spa

Yarım Pansiyon

Superıor Oda - Half Board/Modıfıed Amerıcan Plan - Iade Edılemez

Detaylar

1.750,04
202 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Kırklareli

İnemare Hotel

Oda Kahvaltı

Premıum Oda Denız Manzaralı - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

3.872,27
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Trakya bölgesinde yer alan Kırklareli, tarihten izler taşıyan yapıları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Farklı konaklama seçenekleri sunan Kırklareli otelleri kapsamında keyifli bir tatil ya da iş gezisi geçirebilirsiniz. Birçok farklı şehre yakın olan Kırklareli kentinde unutamayacağınız günler geçirebilirsiniz.

Kaleleri ve longoz ormanları ile ön planda olan Kırklareli’de hem uzun bir tatil hem de küçük bir hafta sonu gezisi geçirebilirsiniz. Buna bağlı olarak Kırklareli otelleri de misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çalışmaktadır. Farklı tiplerdeki otellerde dilediğiniz gibi kalabilirsiniz.

Kırklareli otelleri genelde şehir merkezinde yer alır. Ancak Kıyıköy ve İğneada gibi bölgelerdeki otel sayısı, diğer bölgelerdeki otellere göre daha fazladır. Arkadaşlarınız ya da çocuklarınız ile beraber ideal bir tatil sizleri bekliyor.

Kırklareli'nde Ne Yenir?

Kırklareli bölgesinde hayvancılık yoğun olarak yapıldığı için et ve süt ürünlerine olan ilgi çoktur. Denize yakın olmasından dolayı da balık çeşitleri sık sık tüketilir. Kırklareli yöresine özgü olan üzümden yapılan hardaliye içeceğini mutlaka deneyin. Bunun dışında keşkek, köfte, zerde, plaska, kaymaçina, kalın kıyı, çoban böreği, sini mantısı, umaç çorbası, höşmel, borani, kapuska, manca, kapuska gibi lezzetleri de denemeniz önerilir.

Kırklareli'nde Neler Yapılır?

Kırklareli kentinde köy kahvaltısı çok popülerdir. Birçok yerde bulunan köy kahvaltıları ile güne başlayabilirsiniz. Bisiklet turu ile Kırklareli ormanlarını keşfetmeniz de önerilen aktivitelerden biridir. Ayrıca kamp alanlarında da eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Kırklareli'nde Gezilecek Yerler

- Hızırbey Camii: Kırklareli merkezinde bulunan Hızırbey Camii, Avrupa’daki en eski cami olarak bilinir. Tarihi dokusu ile huzur veren bu camiyi görmeden Kırklareli’den dönmeyin.

- Babaeski Köprüsü: Lüleburgaz çıkışında yer alan Babaeski Köprüsü, 4.Murat döneminde yapılmıştır. Eşsiz bir taş mimarisi bulunan köprüde tarihi dokuları yakından keşfedebilirsiniz.

- Kıyıköy Kastro: Bir tarafında deniz, diğer tarafında ise göl bulunan Kıyıköy Kastro, kentin en ideal kamp alanlarından biridir. Bu alanda denize girebilir ve kamp yaparak keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Özel Günler ve Festivaller

Kırklareli kentinde düzenlenen Karagöz Kültür ve Sanat Festivali, Kiraz Şenlikleri, Bahar Şenliği gibi özel günlere katılarak gezinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.


444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Kırklareli Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.