Kocaeli Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Kocaeli

New Balturk Hotel Izmıt

Bed&Breaksfast+

Comfort Room

Detaylar

38,49 1.385,51
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Kocaeli Otelleri ve Otel Fiyatları

Kocaeli’de bol anı biriktirip, keyifli bir tatil yapmanız için konaklanacak çok sayıda yer bulunur. Misafirlerine konfor ve kaliteli hizmet vadeden Kocaeli oteller sadece şehri değil, bölgeyi de keşfetmenize yardımcı olur.

Kocaeli'de Kalınacak Yerler

Marmara Bölgesi’ni daha farklı yönleriyle tanımak için Kocaeli'de keyifli bir tatil yapılabilir. Hem şehir merkezinde hem de ilçelerde konaklanacak çok sayıda otel vardır. Sanayi kenti olması başta olmak üzere doğal güzellikler, plajlar, yaylalar ve meşhur Kartepe Kayak Merkezi gibi turistik mekanların bulunması şehrin cazibe merkezi haline gelmesine sebeptir. Tarihi eserlerin varlığı da bu hususta önemli bir paya sahiptir.

Şehirde konumlanan otellerin pek çoğu turistik mekanların yakın çevresindedir. Kocaeli merkez otelleri ise genellikle havaalanına yakınlığından dolayı tercih edilir. İş seyahati için şehre gelen pek çok kişi merkezde bulunan otellerin konforundan yararlanabilir. Turistik mekanları ziyaret etmek için ise taksi, araç kiralama veya halk otobüsü seferleri gibi alternatifler değerlendirilebilir.

Turistik amaçlı şehri ziyaret edenlerde rahatlıkla merkezde bulunan otellerde konaklayabilir. Bu sayede planlı bir şekilde turistik mekanlar gezilebilir. Kocaeli şehir merkezinin sunduğu avantajlardan biri de turistik mekanları çevresinde toplamasıdır. Örneğin, mevsiminde gidilmesi halinde Kartepe Kayak Merkezi’nde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine oldukça yakın olan İzmit Körfezi’de tüm güzelliklerini sunmak için misafirlerini bekler.

Kocaeli’de her şey dahil, oda-kahvaltı veya sadece oda gibi farklı konseptlerde oteller bulunur. Her şey dahil olan otellerde tatil sırasında ekstra ödeme yapma durumunda kalmazsınız. Rezervasyon yaptırırken ödediğiniz ücret, konaklama dahil üç öğün yemek gibi pek çok hizmeti kapsar. Oda-kahvaltı konseptinde hizmet veren otellerde ise tatil sırasında ekstra ödemeler yapılabilir. Bu gibi otellerde sadece konaklama ve kahvaltı servisi ödemeye dahil edilir. Sadece oda konseptinde olan odalarda ise konaklamak için ödeme yapılır. Otel kafesinde bir şeyler içtiğinizde veya restoranlarda yemek yediğinizde ödeme yapmanız gerekir. Buna kahvaltı da dahildir.

Konaklayacağınız otelin ne tür bir konsepte sahip olduğunu veya oda bilgileri hakkında detayları öğrenmek isterseniz Coral Tatil’de sıralanan otelleri inceleyebilirsiniz. Bu sayede tatil yapmak istediğiniz yerde bulunan otellerin beklentinizi ne kadar karşıladığını da öğrenebilirsiniz. Konaklayacağınız otelin ne gibi imkanlara sahip olduğunu görerek bütçe planlamanızı daha doğru şekilde yapabilirsiniz

Kocaeli Havuzlu Oteller

Kocaeli İzmit otel çeşitliliği ile misafirlerinin beklentilerini büyük oranda karşılar. Plaja yakın olan oteller gibi havuzlu oteller de çok fazla ilgi görür. Hem kapalı hem de açık havuzu bulunan otelleri ise ayrıca avantaj sağlar. Özellikle de soğuk havalarda yapılan tatiller için kapalı havuzlardan yararlanılabilir. Örneğin, kayak merkezinde yapacağınız bir kış tatilinde kapalı havuzu bulunan oteller tercih edilebilir. Dışarıda hava en düşük derecede olsa dahi siz sıcak havuzlarda yüzmenin ayrıcalığını ve keyfini yaşayabilirsiniz.

Havuzlu oteller sıklıkla tercih edilen tesislerden olduğu için havuzların genişliği ve derinliği en uygun şekilde belirlenir. Misafirlerin olanaklardan rahatlıkla yararlanabilmesi için tüm imkanlar sağlanır. Havuz ve deniz tutkunları başta olmak üzere çocuklu aileler içinde oldukça avantajlı olur. Ebeveynler havuzlu oteller sayesinde çocuklarını yüzerken gözetim altında tutabilirler. Böylece çocuklar için de daha güven verici olur.

Keyifli tatillerin vazgeçilmez unsuru haline gelen havuzlu oteller, ayrıcalıklı konaklamanın kapılarını aralar. Havuzlu otellerin pek çoğunda su kaydırağı gibi eğlenceli hizmetler bulunur. Bu gibi hizmetler üzerinizdeki yorgunluğu atmanıza yardımcı olmakla birlikte tatilinizi daha konforlu ve lüks hale getirir.

Birçok havuzlu otel yetişkinler ve çocuklar için ayrı havuzlar bulundurması ile ön plana çıkar. Bu sayede çocuklar kendilerinin yüzebileceği havuzları kullanabilir. Çünkü çocuklara özel olan havuzların derinliği ve boyutu çocukların kullanımına uygun olarak ayarlanır. Eğer bir aile tatili planlıyorsanız hangi otelin havuzlu olduğu Coral Tatil sayesinde öğrenebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuzun hem de sizin rahat edeceğiniz bir tatil yapabilirsiniz.

Kocaeli Otel Fiyatları

Kocaeli otel fiyatları belirlenirken pek çok detay göz önünde tutulur. Konumu, ulaşımı, konsepti, olanakları ve hizmet kalitesi gibi pek çok detay otel fiyatlarının belirlenmesinde bellir bir paya sahiptir. Örneğin her şey dahil olan oteller, sadece oda konseptindekilere oranla daha yüksek fiyatlar sunabilir. Bunun dışında tatil sezonu da fiyatlarda belirleyici bir etkendir. Örneğin Kartepe Kayak Merkezi’nin çevresinde otellerin fiyatları kış aylarında yaza göre daha yüksek olur.

Öte yandan Kocaeli uygun otel çeşitliliğiyle de misafirlerine bütçe dostu bir yaklaşımda bulunur. Ekonomik oteller ile tatilinizi daha uygun bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca uygun bir tatil için erken rezervasyon fırsatından da yararlanabilirsiniz. Bu sayede tatiliniz hem uygun hem de daha planlı olur. Tatil sezonu gelmeden rezervasyonunuzu yaparak çeşitli fırsatlardan ve uygun fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Kocaeli’de yapacağınız tatil ile birlikte; Mimar Sinan Köprüsü, Tavşancıl Tarihi Evleri, Karamürsel Bey Anıtı, Valide Sultan Köprüsü, Hannibal Mezarı ve Osman Hamdi Bey Köşkü gibi tarihi yerleri gezebilirsiniz. Bunun dışında şehri simgeleyen koca çınarlar ve mavi bayraklı plajlarda gördüğünüzde sizi mest edecek detaylardır. Hem yeni bir yer keşfetmek hem de uygun fiyatlı bir tatil yapmak Coral Tatil ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Kocaeli Hakkında Merak Ettikleriniz

Kocaeli nerededir?

Kocaeli, Marmara Bölgesi’nde bulunur. Bölgenin İstanbul ve Bursa’dan sonraki en büyük üçüncü şehir olan Kocaeli’nin kuzey tarafı Karadeniz’e bakar. Şehrin batısında Yalova ile İstanbul, doğusunda Sakarya, güneyinde ise Bursa yer alır. Endüstri ve sanayi şehri olarak bilindiği için ulaşım ağı oldukça güçlüdür.

Konumu dolayısıyla sosyal ve kültürel çeşitliliği ile ayrıca dikkat çeken şehir pek çok kişi tarafından “İzmit” adıyla bilinir. Fakat İzmit, Kocaeli’nin en kalabalık ve gelişmiş ilçelerinden biridir. İzmit Körfezi’nin kıyısında bulunduğu için turizm sektörü de fazla gelişmiş bir ilçedir.

Kocaeli'de nerede kalabilirim?

Kocaeli’de kalınabilecek çok sayıda, otel, pansiyon ve apart vardır. Hem şehir merkezinde hem de ilçelerde farklı konseptlerde oteller bulunur. Kocaeli’ni ziyaret ettiğinizde konaklayacağınız yeri garantilemek için Coral Tatil’deki otelleri tercih edebilirsiniz. Online rezervasyon gibi avantajlar sunan Coral Tatil, en kolay ve kısa şekilde işlemlerinizi tamamlamanıza yardımcı olur.

Kocaeli’deki konaklamak istediğiniz bir otele rezervasyon yapmak için direkt online rezervasyon yaptırabilir veya “Biz Sizi Arayalım” seçeneği ile bilgilerinizi ekleyerek dönüş bekleyebilirsiniz. Öte yandan Coral Tatil Çağrı Merkezi üzerinden de rezervasyon yatırabilirsiniz.

Kocaeli'ye nasıl giderim?

Kocaeli konumu dolayısıyla ulaşımı en kolay şehirlerden biridir. Örneğin, İstanbul’daki 134, 147, 200, 250G ve 402 otobüs hatları Kocaeli yakınına seferler düzenler. Ayrıca havayolu ve karayolu üzerinden de şehre ulaşım mümkündür. Havayolunu tercih etmek isteyen ziyaretçiler, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nda iniş yaparak 250 C numaralı otobüs hattı ile 15 km mesafedeki şehir merkezine gidebilirler. Bunun dışında taksi, araç kiralam ve özel transfer hizmetleri gibi alternatifler değerlendirilebilir.

Karayolunu tercih etmek isteyen ziyaretçilerin ise İzmit (Kocaeli) Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde inmesi gerekir. Otogardan çıkış yapan 801 numaralı otobüs hattıyla da 5 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Ayrıca konaklayacağınız otel otobüs hattının geçeceği duraklardan birine yakınsa direkt inebilirsiniz. Bunun dışında taksi ve özel transfer aracı gibi imkanlarda mevcuttur.