Kore & Japonya Turları

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Super Japonya Kore Turu

Seul (2) – Osaka (3) – Tokyo (2)

8 Gece 9 Gün

7 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Korean Air İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

3.676,00 120.940,40

Japonya Güney Kore Turu

Seul (2) – Osaka (2) – Nagoya (1) – Tokyo (2)

8 Gece 9 Gün

7 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

4.047,00 133.146,30

Kore & Japonya Turu

Seul (2) – Osaka (3) – Tokyo (2)

8 Gece 9 Gün

7 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vizesiz

Uçaklı Ulaşım

4.702,00 154.695,80

Kore & Japonya Turları - 2024 Kore & Japonya Turu Fiyatları

Kore - Japonya Turları ve Kore - Japonya Turu Fiyatları

Yurt dışı gezileri farklı kültürleri tanımak, yeni ülkeler keşfetmek için cazip bir seçenek. Yurt dışı seyahatlerinde en fazla tercih edilen rotalardan biri ise Orta Asya, bir diğer ifadeyle Uzak Doğu. Orta Asya’nın en fazla ziyaret edilen popüler ülkeleri ise hiç şüphesiz Kore ve Japonya. Her iki ülkede doğal güzellikleri, pagoda gibi ilgi çekici mimarileriyle öne çıkan tapınakları, tarihi şehirleri ile gezilecek pek çok mekana sahip. Uzak Doğu turlarının gözde ülkelerinden olan bu iki destinasyondan birinde keyifli bir tatil yapmaya ne dersiniz?

Kore ve Japonya ilgi çekici gelenekleri, sushi ve kimchi gibi yöresel lezzetleriyle de öne çıkar. Farklı coğrafyaları keşfetmeyi seviyorsanız fırsat bulmuşken Uzak Doğu’nun bu iki kadim ülkesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Peki Kore ve Japonya’da gezebileceğiniz popüler şehirler nelerdir? Bu ülkelerde hangi tarihi eserler ve doğa harikaları gezilmeli? Kore’ye veya Japonya’ya seyahat etmeden önce merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Kore ve Japonya'nın En Popüler Şehirleri

Güney Kore, Japon Denizi, Sarı Deniz, Kuzey Kore ve Doğu Çin Denizi ile çevrili coğrafi bölgede yer alır. Japonya ile deniz sınırı bulunan Kore, Orta Asya’nın en fazla ziyaret edilen turistik ülkeleri arasında bulunur. Seul, Busan gibi önemli şehirleriyle öne çıkan Kore Han Nehri, Jeju Adası gibi doğal güzelliklere de sahip. Okyanus kıyısında yer aldığı için etkileyici manzaralarıyla da ünlenen ülkeyi Kore turları ile adım adım keşfedebilirsiniz.

Japonya, Orta Asya seyahatinizde gezebileceğiniz bir diğer ülke. Bir ada ülkesi olan Japonya, Büyük Okyanus üzerinde yer alır. Kore ile deniz sınırı bulunduğu için genellikle Kore’ye gelenler tarafından da sıklıkla ziyaret edilir. Tokyo, Kyoto, Osaka Japonya’nın öne çıkan popüler şehirleri aynı zamanda kültürel merkezleri olarak bilinir. Japonya turları ile ülkeyi daha yakından keşfedebilirsiniz.

Seul

Seul, Güney Kore’nin başkenti aynı zamanda en büyük şehridir. Coğrafi konum olarak Incheon, Paju, Suwon ve Namyangju şehirleri arasında yer alır. Dünyanın en kalabalık metropolleri arasında bulunan Seul, Kore’nin en önemli tarihi, turistik kenti olarak bilinir. Kore’nin UNESCO tarafından tescillenen pek çok tarihi eseri bu şehirde yer alır. Ayrıca ülkenin ekonomik, turistik ve eğitim faaliyetleri için de Seul’ün önemi oldukça fazladır. Aynı zamanda Seul, Güney Kore turları kapsamında en fazla ziyaret edilen şehirdir. Güney Kore gezisine Seul’den başlamak isterseniz İstanbul’dan şehre yaklaşık 11 saat süren uçuşlarla kolaylıkla gidebilirsiniz.

Busan

Busan, etkileyici okyanus manzaralarıyla ünlü Kore’nin ikinci büyük şehridir. Kore’nin Japonya’ya en yakın şehri Busan; Ulsan, Changwon, Gimhae, Yangsan şehirleriyle çevrili. Deniz keyfi yapmak isteyenler için plajlarıyla ve deniz yemekleriyle meşhurdur. Güney Kore’nin liman şehri olarak bilinen Busan’da tarihi tapınakları gezebilir, Haeundae Plajı’nda denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Tokyo

Tokyo, Japonya’nın başkenti ve dinamik nüfusuyla en kalabalık şehridir. Bahar mevsiminde açan Sakura çiçekleriyle ünlüdür. Kendine özgü gelenekleri ile egzotik bir atmosfere sahip Tokyo’yu keşfetmeye şehrin tarihi yerlerinden başlayabilirsiniz. Shinjuku, Ginza, Shibuya, Harajuku ve Memory Lane şehrin en fazla ziyaret edilen popüler bölgeleri. Tokyo’da şehrin kalabalığından uzaklaşarak sakin bir yere gitmek isterseniz Yoyogi Park tam size göre. Yoyogi Park’ta bahar mevsiminde açan kiraz çiçeklerini seyredebilirsiniz.

Kültürel Keşifler: Tapınaklar, Tarihi Siteler ve Modern Sanat

Kore ve Japonya’ya özgü yapım teknikleri ile inşa edilmiş tapınakları, pagodaları, hanok evleri ile öne çıkar. Pagodalar ahşap malzeme ile inşa edilen, üst üste yükselen geleneksel çatı stiline sahip geleneksel tapınaklar olarak bilinir. Orta Asya’ya özel çatı formu yapıya özgünlüğünü kazandıran en önemli detay olabilir. Gerek Japonya’da gerek Kore’de yaygın olarak inşa edilmiş pagoda yapılarını ve hanok evlerini görmek mümkün.

Gyeongbokgung Sarayı

Gyeongbokgung Sarayı, Kore’nin en ünlü tarihi yapılarındandır. Seul’de gezilebilecek tarihi eserlerin başında yer alır. Kore Seul turları kapsamında sıklıkla gezilen tarihi eser UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunur. Saray, Güney Kore tarihinin Joseon Hanedanlığı döneminde 1395 yılında inşa edilen bir tarihi eser olarak bilinir.

Bukchon Hanok Village

Türkiye’deki Safranbolu’ya benzer yapılarıyla ünlü olan Bukchon, Kore geleneksel  evlerinden oluşan bir kasabadır. Hanok ise geleneksel Kore evlerine verilen bir isim. Bukchon Hanok kasabasında yaklaşık 900 kadar geleneksel tarihi yapı mevcuttur. Kasaba içerisinde bulunan hemen hemen her ev Joseon Hanedanlığı döneminden günümüze ulaşan tarihi eser niteliğindedir. Kasabayı gezerek Kore’nin tarihi evlerini keşfedebilirsiniz.

Meiji Tapınağı

Meiji Tapınağı yemyeşil bir alan içerisinde inşa edilmiş bir dini yapıdır. 1912 yılında yapımına başlanarak 1926’da tamamlanan tapınak, Japonya’nın gözde tarihi eserleri arasında yer alır. Meiji Tapınağı Japonya’nın Tokyo kentinde Shibuya mevkiinde bulunur. Ahşap malzeme ile geleneksel Japon mimarisine göre inşa edilen tapınak, ülkenin restorasyonunda önemli rol oynayan Meiji’ye adanmıştır.

Kimchi'den Sushi'ye Uzak Doğu Lezzetleri

Farklı coğrafyaları gezerken yapılan en iyi aktivitelerden biri de çeşitli ülkelere özgü yerel lezzetleri deneyimlemektir. Dünya mutfağını daha yakından tanıma imkanı bulan gurmeler için Orta Asya ülkelerinin yöresel lezzetleri de oldukça ilgi çekicidir. Kimchi, sushi gibi Orta Asya mutfağına özgü lezzetlerin en iyi versiyonları hiç şüphesiz kendi vatanında olur.

Kore’ye Özgü Yerel Lezzetler

Kore mutfağı her ne kadar Japonya ile benzerlik gösterse de esasen bu ülkeden tamamen farklı yöresel lezzetleriyle bilinir. İki ülke için tek ortak yöresel yemeğin ramen ve suşi olduğu söylenebilir; ancak suşinin her iki ülkede yapım usulü birbirinden oldukça farklıdır. Kore’nin öne çıkan yerel lezzetleri; kimchi (Kore turşusu), bulgogi (güveç), kimbap (Kore’ye özgü suşi), mandu (Kore usulü mantı), tteokbokki (pirinç keki) olarak sıralanabilir.

Japonya’ya Özgü Yöresel Lezzetler

Suşi’nin anavatanı olarak bilinen Japon mutfağının diğer meşhur yöresel lezzetleri ise takoyaki, soba, gyoza, yakitori ve sakedir. Soba, Japon mutfağında karabuğday ile hazırlanan bir tür ramen çeşididir. Yakitori ise tavuk şiş olarak bilinen bir yemektir. Gyoza ise Japon usulü hazırlanan bir mantı çeşididir. Sake de Japon mutfağında pirinç ile hazırlanan geleneksel bir içecektir. Kore Japonya turları ile Orta Asya’ya özgü yerel lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

Jeju Adası'ndan Fuji Dağı'na Doğa Harikaları

Kore’de doğa içerisinde vakit geçirmek isterseniz en cazip rotalardan biri Jeju Adası’dır. Lav tüfleri ile ünlü volkanik bir ada olan Jeju, Dünya Mirası Listesi’nde yer alan doğal bir sit alanıdır. Ayrıca Kore’yi ziyaret eden turistlerin de uğrak yeridir. Jeju Adası’nda Manjanggul, Seongeup Folk Kasabası, Hallasan Dağı gibi turistik yerleri gezebilirsiniz.

Japonya’da şehrin kalabalığından uzaklaşarak tabiatta keyifli bir gezi yapmak için gidebileceğiniz ilk rota Fuji Dağı olacaktır. Japonya’nın en yüksek zirvesi olarak kabul edilen Fuji Dağı, Tokyo şehrinin güneybatısında yer alır. 2013 yılında UNESCO tarafından tescillenerek Dünya Miras Listesi’ne alınan Fuji Dağı, Asya kıtasındaki Kerici Dağı’ndan sonra en yüksek ikinci volkanik yanardağ olma özelliği taşır.

Alışveriş ve Eğlence: Alışveriş Caddeleri, Pazarlar ve Tematik Parklar

Uzak Doğu’dan dönerken sevdikleriniz için hediye almak isterseniz ülkenin en ünlü semt pazarlarını veya caddelerini alışveriş için tercih edebilirsiniz. Tokyo’da modaseverler için en güzel alışveriş yerleri Ginza, Shibuya bölgesinde yer alır. Lüks mağazalar, ışıl ışıl caddeler ve semt pazarlarına sahip Ginza ve Shibuya’da alışveriş yapabilirsiniz.

Kore’nin en iyi alışveriş yerlerinden biri Seul’de yer alan Myeongdong. Neon ışıklarıyla aydınlatılan bu cadde, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mağaza ve pazarlara ev sahipliği yapar. Biblodan kişisel eşyaya, takıdan hediyelik ürünlere kadar aradığınız pek çok şeyi Myeongdong’ta bulabilirsiniz.

Kore turları fiyatları ve Japonya turları fiyatları için Coral Tatil aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce istediğiniz tarihte yurt dışı turları için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.