Küba Turları

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Büyülü Küba Turu

7 Gece 8 Gün

4* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.799,00 63.684,60

Küba Resitali

Havana (4) - Cienfuegos - Trinidad (1) - Santa Clara - Varadero (2)

7 Gece 8 Gün

4* Oteller Ve Casa Konaklama (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

%15 İndirim
2.349,00 1.996,65 65.689,79

Elegant Küba Turu

Havana (4) - Vinales Vadisi - Pınar Del Rio - Cienfuegos - Trinidad (1) - Santa Clara - Varadero (2)

8 Gece 9 Gün

7 Gece Konaklama

4* 5* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

2.029,00 71.826,60

Küba Turları - 2024 Küba Turu Fiyatları

Küba Turları ve Küba Tur Fırsatları

Karayiplerdeki bir ada ülkesinde, büyüleyici bir tatil yapmayı kim istemez ki? Keyif verici bir Küba gezisi için Coral Tatil Küba turlarını inceleyebilirsiniz. 8 gün 7 gece süren Küba turları ile, bu ada ülkesini doyasıya gezebilirsiniz.Renkli bir ada ülkesi olan Küba, kalabalık insanların yaşam sürdüğü küçük bir ülkedir. Gelişmiş tıp bilgisi ile dünyaya liderlik eden bu ada ülkesi, medikal turizmde her geçen gün daha fazla ilerleyerek dikkat çekiyor. Diğer yandan ise günlük yaşam tarzı ile ön plana çıkan ülkede her bayram parti yapılıyor. Turlarınız sırasında bu partilere denk gelirseniz, tatilinizi daha eğlenceli bir boyuta taşıyabilirsiniz. Hayat dolu ve dans etmeyi seven Küba yerlilerinin misafirperverliği sizi oldukça etkileyecektir.

Küba seyahati sırasında gezdiğiniz yerlerle geçmiş tarihe de tanıklık edersiniz. Küba’nın en kalabalık ve büyük şehri, başkent Havana üzerine yoğunlaşan turlar sayesinde ülkenin yaşadığı tarihsel gelişime yakın şahitlik edebilirsiniz. Ülkedeki hızlı değişim süreci, Havana’da en net şekilde görülüyor. Tarihi, eski, yıkık ve dökük yapılar ülke ruhunu bütünüyle yansıtıyor. Ayrıca turlar diğer şehirleri de görüp gezmenize fırsat verdiği için Küba tarihini dolu dolu yaşayabilirsiniz. Örneğin “Küba Turu” ile 8 gün içerisinde Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara ve Varadero’yu gezebilirsiniz. Bunun dışında “Elegant Küba Turu” 8 gün içerisinde

Havana, Vinales Vadisi, Pınar Del Rio, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara ve  Varadero’yu gezmenize imkan sağlar. Coral Tatil’de bunun gibi pek çok çeşitte “Küba Turu” bulunuyor. Vizenin gerekli olduğu Küba turları arasında, dilediğiniz turu seçerek kendinizi Küba’nın kültürel akışına bırakabilirsiniz.

Avantajlı Küba Turları

En uygun Küba turları arasında “Büyülü Küba Turu” ilk sıralarda yer alıyor. Oldukça avantajlı olan “Büyülü Küba Turu” ile benzersiz bir Havana turu yapabilirsiniz. Eski Amerikan arabaları ile seyahat edeceğiniz Havana turunun ardından Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara ve Varadero’yu sırasıyla gezebilirsiniz. Ayrıca tur içerisinde bulunan, Küba’nın mutfak kültürüyle tanışacağınız öğle yemekli “Pınar Del Rio & Vinales Turu” da sizi bekliyor. İstanbul çıkışlı olan bu tur ile Pinar Del Rio’da benito kahvesini deneyimleme fırsatını elde edebilirsiniz.

“Egzotik Küba Turu” ise Havana odaklı bir turdur. İstanbul’dan yola çıkarak Havana’da duraklayacağınız tur sayesinde eski Amerikan arabaları ile “Havana Devrim Turu”na katılabilirsiniz. Öğle yemekli ve canlı müzikli olan bu tur ile Küba kültürünün çeşitliliğine daha yakından şahitlik edebilirsiniz. Turun 3. gününün serbest zaman olması sayesinde de dilediğiniz gibi gezme imkanı bulursunuz. Serbest zamanınızı “Varadero Yüzme Turu”na katılarak değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında konaklayacağınız Varadero Oteli’nin Karayipler Denizi ile buluşan sahilinde tüm gün yüzebilirsiniz. “Egzotik Küba Turu”na benzer şekilde, diğer avantajlı Küba turu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Coral Tatil’deki turları inceleyebilirsiniz.

Her Şey Dahil Küba Turları

Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara ve Varadero seyahatini 8 güne sığdıracağınız eşsiz bir tur, Coral Tatil’de sizi bekliyor. İstanbul çıkışlı olan Küba turunun başlangıcından itibaren çeşitli güzellikleri görebilirsiniz. Daha gezinizin başlamasıyla birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan birçok mekanı görebilirsiniz. “Havana Eski Kent”i başta olmak üzere Devrim Meydanı, Malecon Bulvarı, Colomb Mezarlığı ve Morro Kalesi her ayrıntısıyla sizi etkisi altına alacaktır. Büyüsüne kapılacağınız bir Küba Varadero turu her şey dahil konaklama imkanı ile kapılarını size açıyor.

Varadero’da her şey dahil konaklama hizmeti ile sizleri bekleyen bir diğer tur ise “Küba Resitali” turudur. Küba Devrimi’ne dair en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara kenti, tüm misafirperliği ile sizleri bekliyor. Tur sırasında Santa Clara’yı ziyaret etmekle birlikte Che Guevara ve 37 arkadaşının bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren’i görmüş olursunuz. Küba’nın nam salmış puroları için tütünlerin yetiştiği alanların ziyareti de tur kapsamındadır. Vinales Vadisi’ni ziyaret ederek Küba’nın kendine has tütün tarlalarında ve yerel tütün çiftliğinde, tütün kültürünü yakından tanıma fırsatı elde edersiniz. Küba purolarının resmî olarak üretildiği fabrikalarda ise puro yapımını en şeffaf haliyle görürsünüz.

Küba Turunuz için Tüyolar

En iyi Küba turları arasından tur tercihinizi yaptığınıza göre, şimdi rahatlıkla turunuz için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Turunuz sırasında kişisel konforunuzu sağlamak için tur öncesi iyi bir planlama yapabilirsiniz. Böylece tur sırasında size tanınan serbest zamanları daha verimli geçirebilirsiniz. Bu kapsamda ise şu tüyolar size yardımcı olabilir:

  • Önceliği kıyafet seçimine verebilirsiniz. Küba, tropikal iklime sahip olduğu için ince ve rahat kıyafetler seçmenizde fayda vardır. Ayrıca yanınızda daima güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanız gerekir. Gezi sırasında güneşten korunma ihtiyacı hissedebilirsiniz.
  • Küba turu için en uygun mevsim ilkbahar ve kış mevsimidir. Özellikle de nisan ve aralık ayı, ülkenin turist yoğunluğu yaşadığı aylardır. Bu yüzden tur tarihinizi bu dönemlere denk getirerek avantaj sağlayabilirsiniz.
  • Turunuzun hangi şehirden çıkış yaptığına hakim olmanız gerekir. İzmir çıkışlı Küba turları, İstanbul çıkışlı Küba turlarına oranla daha azdır. Bu yüzden planlamanızı buna göre yapmalısınız ki uçağa geç kalmak gibi problemlerle karşılaşmayın.
  • Bir diğer önemli husus ise Küba’nın para birimidir. Küba’da turistler ve yerli halk için iki farklı para birimi mevcuttur. Turistler tarafından kullanılan para birimi “CUC”dur. Hemen hemen her turist, Küba’da alışverişini CUC ile yapar.
  • Serbest zamanlarınızda farklı yerler görmek istiyorsanız Vinales ve Bahía de Cochinos’u gezebilirsiniz. Özellikle de Küba’da köy hayatını merak ediyorsanız Vinales’i ziyaret edebilirsiniz. Köy hayatını bütünüyle yansıtan kent, geniş bir biyoçeşitliliğe de sahiptir. Hatta UNESCO’nun koruması altında olan Vinales Milli Parkı’na da ev sahipliği yapar. Bahía de Cochinos ise dalışseverler için oldukça idealdir. Ufak bir sahil kasabası olan Bahía de Cochinos oldukça sempatik bir havaya sahiptir.

Küba Avrupa Turunuz için Neden Coral Tatili Seçmelisiniz?

Turizm söz konusu olduğunda üstün kalitesini ortaya koyan Coral Tatil, pek çok tatil ve tur fırsatlarını sizin için sunuyor. Bu fırsatlar arasında ön plana çıkan turlardan biri de Küba turlarıdır. Farklı bir coğrafya ve kültürle tanışacağınız Küba turları için, 30 yıllık bir deneyimle birlikte müşteri memnuniyeti misyonunu benimsemiş Corral Tatil doğru adres olabilir. Coral Tatil, kendi çatısı altındaki markalarla birlikte düzenlediği yurt içi ve yurt dışı turları ile sizlere keyifli bir tatil imkanı sağlar. 3 milyonun üzerinde turiste hizmet veren Coral Tatil’i ziyaret ederek istediğiniz Küba turlarını tercih edebilirsiniz. Coral Tatil birçok çeşitte Küba turları ile size çeşitli alternatifler sunar. Ayrıca uçaklı ulaşım sağlayan turlar, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Coral Tatil’de dilediğiniz Küba turunu seçerek ister online ister telefonla güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.