Uçak ile Ulaşım Bilgileri

 

Aşağıda ana başlıklarına göre ayrılmış genel kurallar ve koşullara ait bilgileri bulabilirsiniz.


Genel Uyarılar

Bebek yolcular kucakta seyahat eder, bebek biletleri için koltuk ayrılmamaktadır. (0-2 yaş)

18 yaşından küçük yolcularımızın yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Tüm iç hat uçuşlarında yemek tercihi konusunda talep kabul edilememektedir.

Farklı ödeme seçenekleri için lütfen (0212) 240 67 66 numarasından satış ofisimize ulaşın.

Yapılmış olan rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.

Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır.

Coral Travel & ODEON Tours, müşteri ile hava yolu firmaları arasında aracı kurum durumundadır. Uçuş bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz rezervasyonun iptal bilgisi, iade yapılıp yapılamayacağı, bilet geçerliliğinin uzatılması, rezervasyon değişiklik bilgileri, v.s. mevcuttur. Bu bilgiler acentemizin uygulamış olduğu kısıtlamalar değil, havayollarının uygulamış olduğu kurallardır. Bu nedenle Coral Travel & ODEON Tours ile havayolu(taşıyıcı) firmaları hilafına, uçuşun vaktinde başlayamaması, ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü Coral Travel & ODEON Tours’a maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uygulanan bu kuralların Coral Travel & ODEON Tours tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.

Yapılmış olan rezervasyon(lar)ın iptallerinde uçak(taşıyıcı) firmalarının kendi iptal şartları geçerli olmasından dolayı iptale bağlı olarak o biletin ve havayolu(taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir.

Uluslararası hava taşımasına ilişkin Varşova Konvansiyonu, 12 Ekim 1929 tarihinde bazı kuralların birleştirilmesi hakkındaki konvansiyon ile bu konvansiyonu değiştiren 28 Eylül 1955 tarihli Lahey Protokolü anlamına gelir.

Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına birkaç kere rezervasyon yaptırdığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptali durumunda Coral Travel & ODEON Tours sorumluluk kabul etmez.

Biletlerin iptal işlemleri ilgili havayolundan da yapılabilmektedir, ancak bilet iade işlemleri sadece (0212) 240 67 66 satış ofisimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.

Coral Travel & ODEON Tours üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır.

Coral Travel & ODEON Tours’dan bilet alımı yapıldıktan sonra, rezervasyon ve parkur değişikliği için satış ofisimizi (0212) 240 67 66 veya ilgili havayolu çağrı merkezine (THY 444 0 849) başvurabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünden cevap bulabilir veya satış ofisimizi arayabilirsiniz. (0212) 240 67 66

 

Ödeme

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, bilet alımı onaylanıp tamamlandığında, vergiler ve diğer masraflar dahil olmak üzere toplam bilet tutarı, ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Bilet alımı için kullanılan kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması zorunlu değildir.

Kredi kartlarına uygulanmakta olan ödeme seçeneklerini öğrenmek için ofisimizi arayabilirsiniz. (0212) 240 67 66

 

İptal / İade

Coral Travel & ODEON Tours aracılığı ile satın alınmış biletlerin iptal işlemleri ilgili havayolundan da yapılabilmektedir, ancak bilet iade işlemleri sadece (0212) 240 67 66 satış ofisimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır. Rezervasyon ve parkur değişikliği için satış ofisimizi (0212) 240 67 66 veya ilgili havayolu çağrı merkezine (THY 444 0 849) başvurabilirsiniz.

 • Anadolu jet uçuşları için O/U/ G/P/W cl sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir.
 • THY uçuşları için O/U/ G/P/W cl sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir.
 • Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz.

ÖNEMLİ UYARI! Tüm Havayolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin havayolu tarafından geç bildirilmesinden Coral Travel & ODEON Tours sorumlu sayılmayacaktır.

E-Bilet İptali

Bilet satın alma işlemlerinin Coral Travel & ODEON Tours’dan yapılması halinde

 • THY biletlerinizin iptali için;
  (0212) 240 67 66 no’lu satış ofisimizden veya 444 0 849 nolu THY Çağrı Merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.
 • THY biletlerinizin iadesi için;
  Bilet iptal işleminizi THY çağrı merkezinden yaptırmışsanız (0212) 240 67 66 nolu satış ofisimizi arayarak, e-bilet no bildirerek biletinizin iade talebinde bulunabilirsiniz. Tarafınızca iade işlemi bildirilmemiş biletler için işlem yapılması mümkün olamayacağından THY çağrı merkezinden yaptırılmış olan iptal işlemleri Coral Travel & ODEON Tours tarafından takip edilememektedir.
 •  

Önemli Konular

 

Batum-Hopa Uçuşları

HOPA uçuşları için dikkat edilmesi gereken noktalar;

 • Hopa'ya seyahat edecek yolcuların işlemleri, İstanbul'da, DIŞ HATLAR terminalinde Hopa yolcuları için ayrılmış olan kontuarda yapılmaktadır.
 • Türkiye'deki bir havalimanından Hopa'ya gidecek olan T.C. vatandaşı yolcular, T.C. kimlik kartı ile seyahat edebilecektir. Yolcularımızın T.C. kimlik kartları ile check in yaptırırken Hopa'ya devam edeceklerini belirtmeleri gerekmektedir. Bu yolcularımız yurt dışı çıkış harcı ödenmeyeceklerdir. İstanbul dışındaki diğer iç hat noktalarından seyahate başlayacak yolcularımız İstanbul'da bagajlarını almadan transit salonundan geçerek Batum uçağımıza gideceklerdir.
 • Türkiye'deki herhangi bir Havalimanından Batum'a gidecek (Hopaya devam etmeyecek) yolcular pasaportları ile seyahat edecek olup, yurt dışı çıkış harcı ödemeleri gerekmektedir.
 • Hopa Terminalinden Türkiye'deki bir havalimanına gidecek yolcuların T.C. Kimlik Kartları ile seyahat edecekler, yurt içi alan vergisine tabi olup yurt dışına çıkış harcı ödemeyeceklerdir.
 • Hopa'da check-in yaptırarak seyahate başlayacak yolcuların Batum-İstanbul sefer saatinden en az 3 saat önce Hopa terminalinde hazır bulunmaları gerekmektedir.
 •  

 ANADOLUJET uçuşları:

THY* Anadolujet bir Türk Hava Yolları markasıdır. Bu uçuş Türk Hava Yolları tarafından Anadolujet markası altında icra edilmekte olup, farklı hizmet standartlarına tabidir. Uçuşlar Miles&Smiles programı kapsamında değildir. Uçuşunuzu Anadolujet ile yaparsanız mil kazanamayacaksınız.

ANADOLU JET seferlerinde; tekerlekli sandalye, refakatsiz çocuk ve silah taşıma hizmetleri 20,00.- TL karşılığında ücretli olarak yapılabilmektedir.

 • THY ve ANADOLU JET ile aktarmalı olarak seyahat edecek iç ve dış transit yolculardan bu ücretler alınmayacaktır. Sadece ANADOLU JET biletine sahip (tüm parkur ANADOLU JET uçuşlarından oluşuyorsa) yolculardan 20,00.-TL, duraklamalı olarak seyahat edecek yolculardan sektör başına 20,00.-TL ücret alınacaktır.
 • Ortaklığımızca özürlü kapsamına giren yolculardan ve başkasının yardımı olmadan yürüyemediğini doktor raporuyla belgeleyen yolculardan, tekerlekli sandalye ücreti alınmayacaktır.
 • Yolcunun beraberinde getirdiği katlanabilir tekerlekli sandalye (portatif), bir çift koltuk değneği veya benzeri araçlar ücretsiz taşınacaktır ve serbest bagaj hakkına dâhil edilmeyecektir.
 • Hizmet bedelleri, ilgili havayollarının ücret kuralları çerçevesinde, kendi satış ofislerinde uygulanan Biletleme Hizmet Bedeli ile aynıdır.
 • Biletleme sonrası yapılacak tüm değişikliklerden 10 TL Hizmet Bedeli tahsil edilmektedir.
 • İade işlemleri için ise ayrıca Biletleme Hizmet Bedeli alınmamaktadır.
 • Bebek biletleri dışındaki diğer tüm indirimli biletlerden Biletleme Hizmet Bedeli tahsil edilmektedir
 • Aktarmalı veya gidiş-dönüş uçuşlarda, en yüksek olan sektörün Biletleme Hizmet Bedeli seviyesi geçerli olmaktadır.
 • Havayolları uygulamakta olduğu ücretleri, haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica