• Fiyat Hesaplama
 
Oda 1
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

1. Oda (2 Yetişkin)

Standart Oda (Ultra Her Şey Dahil)
Müsait
Günlük
Fiyatlar
Müsaitlik
Tablosu
%40 İndirim
108.500,00 65.100,00 İptal Koşulları
21.Nisan
Pazar
15.500,00 9.300,00
22.Nisan
Pazartesi
15.500,00 9.300,00
23.Nisan
Salı
15.500,00 9.300,00
24.Nisan
Çarşamba
15.500,00 9.300,00
25.Nisan
Perşembe
15.500,00 9.300,00
26.Nisan
Cuma
15.500,00 9.300,00
27.Nisan
Cumartesi
15.500,00 9.300,00
Müsait
Sadece Ön Rezervasyon
Müsaitlik Sorun - 444 0 684 - Sizi Arayalım
Aıle Odası (Ultra Her Şey Dahil)
Müsait
Günlük
Fiyatlar
Müsaitlik
Tablosu
%40 İndirim
173.950,14 104.370,08 İptal Koşulları
21.Nisan
Pazar
24.850,02 14.910,01
22.Nisan
Pazartesi
24.850,02 14.910,01
23.Nisan
Salı
24.850,02 14.910,01
24.Nisan
Çarşamba
24.850,02 14.910,01
25.Nisan
Perşembe
24.850,02 14.910,01
26.Nisan
Cuma
24.850,02 14.910,01
27.Nisan
Cumartesi
24.850,02 14.910,01
Müsait
Sadece Ön Rezervasyon
Müsaitlik Sorun - 444 0 684 - Sizi Arayalım
Taksit seçenekleri
Toplam Fiyat: 0

Aradığınız kriterlerde fiyat bulunamadı.

Biz Sizi Arayalım

Tesis Özellikleri

Başa Dön

Genel Bilgiler

  Otel Özellikleri ve Konseptleri

  Mesafeler

  Su Parkı

  Sporlar

  Plaj

  Havuzlar

  Yetişkin Havuzları

  Havuz Tipi Boyut(m2) Derinlik(cm)(Min-Max) Su Tipi Isıtma Çalışma Saatleri

  Çocuk Havuzları

  Havuz Tipi Boyut(m2) Derinlik(cm)(Min-Max) Su Tipi Isıtma Çalışma Saatleri

  Animasyon

  Çocuk Servisleri

  Yiyecek ve İçecekler

  Yiyecek / İçecek

  Restoranlar

  Yemek Tipi Restoran Çalışma Saati Servis Tipi

  A La Carte Restoranlar

  A La Carte Restoranlar Çalışma Saati Rezervasyon Gerekli Mutfak Sınırlama

  Barlar

  Barlar Çalışma Saati İçecekler Ücretli/Ücretsiz

  Servisler

  Ek Açıklamalar

  Otel İmkanları

   Toplantı Odaları

   Toplantı Odaları Oturma Düzeni ve Kapasitesi Ses Işıklandırma Görüntü Diğer

   Bina Bilgileri

   Bina Tipi Bina Sayısı Kat Sayısı Asansör Sayısı

   Odalar

   Limak Lara De Luxe Hotel & Resort Hakkında

   Başa Dön

   Antalya Lara’da 39.000 m² alana kurulmuş olan Limak Lara De Luxe Hotel & Resort, Akdeniz’in incisi Lara plajında hizmet veriyor.

   Limak Lara De Luxe Hotel & Resort’de Standart Oda, Aile Odaları, Jakuzili Suit Oda, Junior Suit Odalar, Engelli Odaları olmak üzere toplam 441 odası ile misafirlerine hizmet veriyor. Tesiste 300 metrekare kapalı alan içerisinde bulunan kapalı havuz ısıtmalı ve tatlı su olup içerisinde ayrıca 3 adet jakuzi bulunmaktadır. Dış alanda 9, kapalı havuzda da 1 adet kaydırak bulunmaktadır. Hotelde 1i kapalı ve ısıtmalı olmak üzere toplam 8000 m2 kullanılabilir havuz alanı mevcuttur. Spa alanında Türk hamamı, buhar banyosu, kapalı havuzlar ve spa küveti vardır. Ayrıca vücut masajları, yüz bakımları ve pedikür gibi çeşitli rahatlatıcı uygulamalar da sunulmaktadır.

   Limak Lara De Luxe Hotel & Resort’ de tatil anlayışınız yeniden biçimleniyor. Erken rezervasyon yaptırarak Limak Lara’ da tatilinizi geçirebilirsiniz. Tesis Antalya Havaalanına 13 km. Antalya şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır. 

   Covid-19 Önlemleri

   Değerli Misafirlerimiz,
   Limak International Hotels & Resorts grubu olarak toplumun, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlığı bizler için büyük önem taşımaktadır. Yaşadığımız COVID-19 Pandemisi, Post Covid sürecinde ve yaşanabilecek olası salgın risklerinde çalışanlarımızla artırdığımız hijyen ve temizlik önlemlerimiz, sizlere güvenli ve hijyenik bir ortamda tatil sunmak hedeflidir. İçinde yaşadığımız süreçte uyarılara ve önlemlere uymamız, gerek kişisel sağlığınız, gerekse toplum sağlığı için zorunluluk haline gelmiştir.  Tatilinizi kolaylaştırmak için sizinle elinizdeki Limak International Hotels & Resorts Hijyen Manifestosunu paylaşma gereğini duyduk.
   Uyulması gereken öncelik misafirlerimiz ve çalışanlarımız için toplu alanlarda maskesiz bulunulmaması, sosyal mesafenin sürekli korunması ve yüzeylere minimum temastır. Lütfen sık sık elinizi usulüne uygun yıkayınız veya alanlarda sıklıkla karşılaşacağınız el dezenfektanlarını kullanınız.
   Limak International Hotels & Resorts olarak Türkiye, Kıbrıs ve Makedonya’da işletmekte olduğumuz toplam 9 otelde uygulanmakta olan standartlara ilaveten Covid-19 Pandemisi nedeni ile aşağıda belirtilen yayın ve açıklamalar da göz önünde bulundurularak gerekli hijyen önlemleri alınmıştır.

   • Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covid–19 Yönetimi için Operasyonel Hususlar” adlı yayını
   • T.C Sağlık Bakanlığı “Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları’’ ve Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkında Yönetmeliği
   • T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı “Konaklama Tesislerinde Covid-19 Yönetim Kılavuzu” ve  “Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi”
   • T.C. İçişleri Bakanlığı’nın ‘’Berber Güzellik Salonu ve Kuaförlerin Açılması Genelgesi’’
   • T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 5996 Sayılı Kanunu
   • KKTC Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları ve güncel önlem uygulamaları
   • KITOB “Covid-19 Hijyen ve Önlem Kararları”
   • TÜROFED “Covid-19 Hijyen ve Önlem Kararları”
   • Makedonya Kültür ve Turizm Bakanlığı, Makedonya Otelciler Birliği ve Üsküp Üniversitesi açıklamaları ve tavsiyeleri

   Pandemi süreci başında oluşturduğumuz Kriz Yönetim Birimi, Departman İçi Komiteler ve İşyeri Sağlık & Güvenlik Ekibimiz ile gündemi ve gelişmeleri yakından takip etmekte, tespitler ve öneriler ile gelişen yeni durumlara göre Limak Post Covid Aksiyon Planını uygulamaktayız.
   Genel Müdürlerimizin kontrolünde oluşturduğumuz yönetim, komite ve ekiplerimiz sayesinde hızlı bir şekilde yerinde kararlar verilmekte ve ihtiyaç duyulan aksiyonlar hızla uygulamaya sokulmaktadır.

   1. ÇALIŞANLARIMIZ İLE İLGİLİ HİJYEN VE ÖNLEM KURALLARIMIZ
   Siz değerli misafirlerimiz ile doğrudan ya da dolaylı şekilde temas halinde olan tüm çalışanlarımıza, yaşanan pandemi korunma yöntemleri ile ilgili detaylı eğitim verilmekte, sık aralıklarla hatırlatıcı eğitimlerle de süreklilik sağlanmaktadır.
   Departman yöneticilerimizin toplantılarını telekonferans ve çalışanlara yönelik eğitim programlarının uzaktan eğitim (e-eğitim) metoduyla yapabilmesi için gerekli düzenlemeler oluşturulmuştur.
   İnsan kaynakları müdürleri, işyeri hekimleri ile koordineli olarak her personele işbaşı yapmadan önce sağlık kontrolü yaptırmaktadır.
   Çalışanlarımızın işe giriş ve çıkışlarında vücut ısısı ölçümleri termal sensörle yapılarak ve biometrik yüz tanımları aynı anda kayıt altına alınarak takibi sağlanmaktadır.
   İşe geliş ve gidişlerde araçlara binerken ve inerken her personelin ateşi ölçülmekte, seyahatleri sırasında maske kullanmaları sağlanmaktadır. Araç içi dezenfeksiyon işlemleri her servis öncesi yenilenmekte ve elle temas edilen yüzeyler dezenfektanlar ile silinmektedir. Araçlar %50 kapasite ile güvenli sosyal mesafe kuralına uyularak taşıma yapmaktadır.
   Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde el dezenfektan üniteleri mevcut olup, her personel ellerini sıklıkla dezenfekte etmektedir. Bununla birlikte düzenli aralıklarla ellerini kuralına göre yıkamaları hatırlatılmakta ve spot kontroller ile denetlenmektedir.
   Personel lojmanlarımız 24 saat gözlem altında olup dışarıdan ziyaretçi, arkadaş, akraba vb. kabul edilmemektedir.
   İlgili tüm çalışan ve alt taşeronlarımız MEB onaylı hijyen eğitim sertifikasına sahiptir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı, Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ne istinaden tüm çalışanlarımız genel kişisel hijyen eğitimi alarak ve sertikalandırılmıştır.

   2. DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ
   Otellerimiz bünyesinde oluşturulan eğitimli dezenfeksiyon ekiplerimiz otellerimizde bölgelerin ve yüzeylerin özelliklerine göre dezenfektan kimyasalları ve ULV cihazları ile düzenli olarak dezenfeksiyon işlemleri uygulamaktadır.  
   Misafir Odaları, Restoranlar, Barlar, Rekreasyon alanları, Çocuk Kulübü ve Oyun Alanları, Toplantı ve Kongre Salonları gibi tüm misafir genel kullanım alanları eğitimli dezenfeksiyon ekiplerimiz tarafından 24 saat boyunca ULV (Ultra Low Volume – İnce Püskürtme Tekniği) cihazları ile Sağlık Bakanlığı onaylı Corona virüse karşı etkili dezenfektanlar ile dezenfekte edilmektedir.
   Ayrıca mutfak alanları, depolar, ofisler ve personel genel kullanım alanları da rutin olarak aynı şekilde aynı ekip tarafından dezenfekte edilmektedir.
   Uzman personelimiz tarafından ATP (hızlı hijyen kontrol kiti) cihazı ile yapılan temizlik ve dezenfeskiyon işlemlerinin etkinliği her gün doğrulanmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

   3. GENEL MEKANLAR HİJYEN ve TEMİZLİK KURALLARIMIZ
   Otellerimiz tüm misafir genel kullanım alanlarında kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası profesyonel markalar ile çalışmaktadır. Doğru kimyasalların ve uygun dozajların kullanımları ile ilgili tüm temizlik personelimiz işbirliği yaptığımız firmalardan ve departman yöneticilerinden periyodik olarak eğitim almakta ve takip edilmektedir.
   Tüm misafir genel kullanım alanlarında yeterli sayıda el dezenfektan üniteleri bulunmakta ve düzenli kontrolleri yapılmaktadır.
   Misafir genel kullanım alanlarında; tuvalet ve lavabolar, sürekli temas olan yüzeyler, kapı kolları, merdiven tırabzanları, asansör ve butonları, kat telefonları, bataryalar, pisuvar ve klozetler lisanslı kimyasallar ile temizliği yapıldıktan sonra uygun şekilde dezenfekte edilmektedir.
   Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak detaylı kontrol listeleri ile denetlenmektedir.
   Misafir alanlarında bulunan masa, sandalye ve oturma grupları güvenli sosyal mesafe kuralına uyularak yerleştirilmiştir.
   Asansör girişlerine kullanım kuralları asılmıştır. Asansör kapasiteleri, yeniden düzenlenmiş, ağırlık kapasiteleri revize edilmiştir. Aynı anda maksimum 2 misafir tarafından kullanılacak şekilde sınırlandırılmıştır.
   Tüm havuz ve plaj şezlongları güvenli sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilip her kullanım sonrasında düzenli dezenfekte edilmektedir.
   Genel mekan klima ve havalandırma filtreleri düzenli olarak temizlenmekte ve sıklaştırılmış periyodik bakım-onarımdan geçmektedir.
   Geç Çıkış Odaları, soyunma odaları ve duş kabinlerinin temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılmış olarak günlük yapılmaktadır.
   Haşere ilaçlama ve  kontrol işlemleri Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır.

   4. GİRİŞ VE ÇIKIŞ İŞLEMLERİMİZ
   Limak International Hotels & Resorts olarak tatilinizin başlangıcından bitişine kadar mükemmel, huzurlu ve sağlıklı geçmesi için her detay düşünülmüştür. Hızlı ve güvenli bir şekilde otellerimize giriş ve çıkışlarınız için önlemler alınmıştır. Kişisel sağlığınız ve toplum sağlığı için ilgili önlemlere uymanızı önemle rica ederiz. 
   Misafir rezervasyon konfirmesi ile birlikte misafir e-mail adreslerine otellerimizde uygulanan Hijyen ve Sanitasyon Uygulama Manifestosu ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.
   Giriş işlemleri sırasında misafirlerimize, Covid-19’a karşı almış olduğumuz önlemlerin ve kuralların olduğu misafir bilgilendirme broşürü verilmektedir.
   Hijyen sebeplerinden dolayı otellerimizde Vale Servisi yapılmamaktadır. Dileyen misafirlerimize ULV (Ultra Low Volume – İnce Püskürtme Tekniği) cihazıyla araç içi dezenfeksiyon hizmeti sunulmaktadır.
   Misafir bagajları ve kişisel eşyaları özel hazırlanan bir odada bellboylar tarafından ULV püskürtme sistemi ile dezenfekte edilerek misafir odalarına güvenle taşınmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi nedeni ile bagajlarınızın odanıza gelmesi biraz süre alabilir, lütfen anlayış gösteriniz.
   Misafirlere ve gelen ziyaretçilere, termal kamera veya temassız termal sensörlü ateş ölçerlerle vücut sıcaklığı kontrolleri gerçekleştirilmektedir.
   Otellerimizin lobi ve restoran giriş kapılarına yerleştirilen termal kameralar ile misafirlerimizin ateşi ölçülmektedir. Ateşi yüksek tespit edilen misafirlerimiz, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu, otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyonlar alınmaktadır. Kişisel sağlığınız ve toplum sağlığı için ilgili yönlendirmelere uymanızı önemle rica ederiz.
   Misafir giriş ve çıkış işlemleri güvenli sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılmaktadır. Resepsiyon deskleri her işlem sonrası resepsiyonist tarafından dezenfekte edilmektedir.
   Misafirlere, giriş işlemleri sırasında son on dört günlük seyahat hareketleri ile ilgili anket yapılmaktadır.
   Konaklama Kayıt Kartlarının minimum temasla elektronik ortamda doldurulması giriş işlemlerinizi hızlandıracak ve misafir kimlikleri, optik okuyucuda taratılarak bilgiler sisteme aktarılacaktır.
   Misafirlere verilen kapı kartları, geri dönüşüm için temas olmadan UVC (Ultraviyole - Yüzey Dezenfeksiyon) cihazı yerleştirilmiş olan kutuların içine misafirler tarafından atılıp, daha sonra hijyen işlemine tabi tutulmaktadır.
   Konaklama ve ekstra ödemelerinin, kredi kartı ve banka kartlarının temassız özelliği kullanılarak yapılması tercih edilmektedir. Nakit ödemeler için resepsiyon para kasalarımıza dezenfekte edici UVC cihazı yerleştirilmiştir.
   Otellerimizde misafirlerimiz ile mobil uygulamalar üzerinden hızlı iletişim sağlanarak gerekli duyurular ve anketler yapılmaktadır.
   İçinde bulunduğumuz dönemde oda temizlik ve dezenfeksiyon süreleri uzun zaman aldığından otellerimizde uygulanan giriş saati 15:00, çıkış saati 11:00’dır. 

   5. MİSAFİR ODALARIMIZ
   Misafir odalarımız, siz değerli misafirlerimize sağlıklı ve konforlu konaklama ortamı sunmak için özenle dezenfekte edilmektedir.
   Kat Hizmetleri temizlik çalışanlarımız ve şeflerimiz her farklı oda temizliğinde ellerini yıkayarak yeni eldiven, maske ve kullan-at temizlik bezleri kullanmaktadır.
   Misafir odalarımız konaklamanız süresince günlük olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
   Çıkış yapılan odalar havalandırılıp, gerekli temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri ardından belirli bir süre boş bırakılarak misafir kullanımına sunulmaktadır.
   Misafir odaları klima ve havalandırma filtreleri düzenli olarak temizlenmekte ve periyodik bakım-onarımdan geçmektedir.
   Misafir odalarında sürekli temas olan yüzeyler; kapı kolları, bataryalar, tuvalet ve lavabolar, klima kontrol panelleri, aydınlatma butonları, telefon ahizeleri, televizyon kumandaları, su ısıtıcıları ve minibarlar, lisanslı kimyasallar ile temizliği yapıldıktan sonra uygun şekilde dezenfekte edilmektedir.
   Tüm havlu ve tekstil ürünleri standartlar dahilinde değiştirilmektedir. Ürünler katlanarak, çırpma ve silkeleme yapılmadan toplanıp, özel kirli poşetlerinde çamaşırhaneye ulaştırılmaktadır.
   Kirli havlu ve tekstil ürünleri 60 - 90 derecelerde ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.
   Misafir odalarında çay-kahve ikram tepsilerine porselen kupa ve cam bardak yerine kullan-at bardak bırakılmaktadır.
   Misafirlerimizin sağlığı ve dezenfeksiyonun daha iyi sağlanabilmesi için vanity set kutularımız kaldırılmış olup buklet ürünler paketlenmiş olarak sunulmaktadır. Bu ürünlere ilave olarak alkol oranı yüksek kolonya da kullanımınıza sunulmuştur.
   Hastalık şüphesi yaşayan misafirlerin odaları, temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sonrasında Hastalık Yönetim Talimatı’na uygun olarak kullanıma sunulmaktadır.
   İşyeri hekimimizin raporu ile hastalık riski taşıyan misafirlerimiz için revire yakın özel izolasyon odaları ayrılmıştır. Bu odalar, misafirlerimizin hastaneye transferlerine kadar geçecek olan süre içerisinde rahatlarını sağlamak amaçlıdır.
   Tüm misafir odalarımızın, minibar dolumları dezenfekte edilmiş ürünler ile gerçekleştirilmekte ve kat şeflerimiz tarafından da kontrolleri yapılmaktadır.
   Odalarımız her misafir çıkışında temizlik yapıldıktan sonra özel eğitimli dezenfeksiyon ekibimiz tarafından ULV cihazı ile dezenfekte edilip havalandırılarak bir sonraki misafirimiz için hazırlanmaktadır.

   6. YİYECEK VE İÇECEK ÜNİTELERİMİZ
   Tüm alanlarda sosyal mesafe uyarılarına uymanızı ve her alanda kişisel sağlığınız ve toplum sağlığı için sosyal mesafeyi (min. 1,5 m.) korumanızı önemle rica ederiz.
   Otellerimiz belirli bir süre için tam kapasite çalışmayacağından yiyecek ve içecek ünitelerimizde güvenli sosyal mesafe korunarak hizmet verilmesi hedeflenmiştir.
   Tüm üretimler eğitimli, uzman şeflerimiz tarafından hijyenik ortamlarda ve kaliteli ürünler ile yapılmaktadır. T.C. Orman ve Tarım Bakanlığı 5996 Sayılı Kanun kapsamında gıda girdi kabul, hazırlık, işleme ve servis-sunum proses basamaklarına istinaden uygulanması gereken gıda güvenliği gereklilikleri Gıda Mühendisleri tarafından takip edilmektedir. Tüm ürünler kontrol amaçlı rutin olarak akredite laboratuvarlara analize gönderilmektedir.
   Gıda üretiminde kullanılan su, “İnsani Tüketim Amaçlı Sular hakkında Yönetmelik” içeriğinde belirtilen koşulları sağlamaktadır. 
   Yiyecek ve içecek departmanında görevli tüm personel maskelerini tek sefer kullanmakta ve düzenli aralıklarla ellerini dezenfekte ederek kullandıkları eldivenleri değiştirmektedir
   Yiyecek ve içecek departmanında görevli tüm personel maske ile hizmet vermektedir ve düzenli aralıklarla ellerini dezenfekte ederek kullandıkları eldivenleri değiştirmektedir.
   Tüm yiyecek ve içecek ünitelerimizde bulunan masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları güvenli sosyal mesafe kuralına uygun düzenlenmiştir. Masa, sandalye ve tabureler her kullanım sonrasında dezenfeksiyon ekibimiz tarafından dezenfekte edilmektedir. Dezenfekte edilen masaları kullanmanızı önemle rica ediyoruz.
   Ana Restoran kapı girişinde termal kamera ile misafirlerimizin ateşi ölçülmektedir. Yüksek ateş tespit edilen misafirlerimiz, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyonlar alınmaktadır.
   Büfelerimizde yiyecek ve içecek servisi personelimiz tarafından yapılacaktır.
   Snack restoran büfelerimiz, yoğunluk göz önünde bulundurularak set menü servisi ile ya da sosyal mesafenin korunduğu sıralı şekilde servis ile hizmet vermektedir.
   Tüm sıcak ve soğuk içecekler,  servis personelimiz tarafından servis edilmektedir. Barlarımızdan misafirlerimize direkt servis edilmemektedir.
   Çocuk büfelerinde tüm ürünler ambalajlı olarak sunulmaktadır. Dileyen küçük misafirlerimize özel üretim yapılmaktadır.
   Dileyen misafirlerimiz için ana restoran, a’la carte restoranlar, snack restoran ve çocuk büfelerinde ambalajlı plastik çatal-bıçak setleri bulunmaktadır.
   Gece büfelerimizde adetli ürün ve ambalajlı ürünler sunulmakta ve sıcak yemekler şeflerimiz tarafından servis edilmektedir.
   Açık büfede 3 öğün bağışıklık sistemini güçlendiren özel sağlık köşemiz bulunmaktadır.
   Ekmek çeşitlerimiz kese kağıtlarında porsiyonluk verilmektedir.
   Tüm mutfak bölümlerinde üretim sonrası gece vardiyasında detay temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.   
   Oda servisinden misafir odalarına talep edilen tüm ürünler, özel sunum tabaklarında kapalı olarak servis edilmektedir.
   Limak International Hotels & Resorts olarak “Sıfır Atık Projesi” kapsamında atık ayrışımı yapılmaktadır. Atık Yönetimi gereği maske, eldiven ve tek kullanımlık peçeteler gri renkli, kapaklı atık kutularında ayrı toplanmaktadır.

   7. CHIVA SPA, FITNESS VE SPOR ALANLARIMIZ

   Limak International Hotels & Resorts Chiva Spa Merkezlerinde uygulanan bakım hizmetlerimiz, güvenli ve en üst düzey hijyenik şartlarda verilmektedir.
   Etkin sosyal mesafeyi korunumak amacı ile; sauna, buhar odası ve hamam kullanımları rezervasyon ile yapılmaktadır. Kullanım yapmak istediğinizde uygun saatler için rezervasyon yaptırmanızı önemle rica ederiz.
   Spa Merkezlerimize girişte, Spa görevlileri tarafından misafirlerimizin ateşi ölçülmektedir. Yüksek ateş tespit edilen misafirlerimiz, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyon alınmaktadır.
   Hamam, sauna ve buhar odası kullanım kapasiteleri revize edilerek hijyen kuralları gereği rezervasyon ile hizmet vermektedir. Sauna, hamam, buhar banyosu gibi alanların, misafir tarafından kullanım süresi maksimum 30 dakika ile sınırlandırılarak her kullanımdan sonra minimum 15 dakika alanın temizlenmesi ve ULV cihazıyla dezenfekte edilmesi sağlanmaktadır.
   Hamam kurnaları ve soyunma odası dolapları güvenli sosyal mesafe korunarak (birer atlamalı şekilde) kullanılmakta ve her kullanım sonunda dezenfektanlar ile temizlenmektedir.
   Misafir havlu, bornoz ve peştamalları her kullanım sonrası çırpma ve silkeleme yapılmadan toplanıp, özel kirli poşetlerinde çamaşırhaneye gönderilmektedir. Ürünler 60 - 90 derecelerde ve yeterli sürelerde yıkanmakta ve çamaşırhaneden Spa Merkezine dağılımı da özel poşetlerde yapılmaktadır.
   Masaj hizmeti almak isteyen misafirlerimizin öncelikle Sağlık Bilgi Formu doldurmaları istenmektedir.
   Terapistlerimiz her uygulama öncesi ve sonrası belirlenmiş dezenfeksiyon kurallarına uyarak maske ve siperlik ile hizmet vermektedir.
   Masaj yatakları her terapi sonrasında dezenfektan solüsyonlar ile temizlenmekte ve belirlenen sürede havalandırıldıktan sonra tekrar hizmete sunulmaktadır.
   Spa alanlarında uygun hava kalitesi sağlanmakta ve nem oranı kontrol edilmektedir.
   SPA ve hamam dinlenme alanlarında bulunan yataklar güvenli sosyal mesafeye göre yerleştirilip her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir. 
   Fitness center kullanım kapasitesi revize edilerek hijyen kuralları gereği rezervasyon ile hizmet verilmektedir.
   Tüm misafirlerimizin Fitness Kullanım Kurallarına uymaları önemle rica edilmektedir.  Fitness salonlarımızda bulunan tüm spor alet ve aparatları güvenli sosyal mesafeye uygun olarak düzenlenmiştir. Her kullanım sonrasında dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır. Misafirlerin spor aletlerini eldivenle kullanmaları istenmektedir.
   Dış oyun alanları, plaj oyun parkurları, tenis kortları, futbol, basketbol, voleybol ve golf sahalarının düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Periyodik olarak da bakım-onarımdan geçmektedir.

   8. LİMİ KIDS ÇOCUK KULÜBÜ, ÇOCUK OYUN ALANLARI, TEENAGE GAMELAND CLUB VE EĞLENCE AKTİVİTELERİMİZ
   En değerli misafirlerimiz olan çocuklarımızın, güvenli ve eğlenceli bir tatil geçirmeleri bizler için çok büyük önem taşımaktadır.
   Lütfen çocuklarınızı maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda bilinçlendiriniz.
   Pandemi süresince, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ne istinaden; tesis içerisinde çocuklara ayrılmış oyun odaları, çocuk kulübü, oyun bahçesi-alanı gibi üniteler hizmete açılmaz. Yasal izin kapsamında bu alanların hizmete açılması halinde;
   Çocuk misafirlerimiz Limi Kids Çocuk Kulüplerimize ebeveynleri tarafından kayıt formu doldurularak ve ateşleri ölçülerek kabul edilecektir.
   Eğitimli ve uzman Limi Kids Club çalışanlarımız tüm hijyen kurallarına uyarak, sizler keyifli zaman geçirirken, çocuklarımızla güvenli sosyal mesafeyi koruyarak yaratıcı aktiviteler, oyunlar ve yarışmalarla onların mutlu olmalarını sağlamaktadır.
   Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymayan çocuklarımız klüplerimize kabul edilmeyecektir.
   Tüm Limi Kids Çocuk Kulüplerinde kullanılan güvenli oyuncakların ve alanların kullanım sonrası temizlik ve dezenfeksiyonu titizlikle ve sık aralıklarla yapılmaktadır.
   Teenage Club’ta bulunan tüm oyun makineleri gençlerin sosyal mesafelerini koruyacağı bir şekilde düzenlenmiştir. Oyun makinelerinin temizliği ve dezenfeksiyonu her kullanım sonrasında yinelenmektedir.
   Animasyon Departmanımız organizasyonunda gerçekleşen tüm spor ve aktiviteler, fiziki mesafe kurallarına uygun olarak küçük grup katılımları ile açık havada yapılmaktadır.

   9. HAVUZ VE PLAJ ALANLARIMIZ
   Kapalı havuz, açık havuzlar ve plaj şezlongları sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilip, her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.
   Plaj ve tüm havuzlarda bulunan soyunma kabinlerinin temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sık aralıklarla gerçekleştirilmektedir.
   Şezlong sehpaları, sahil ve iskele Pavillionları ve malzemeleri günlük olarak lisanslı kimyasallar ile temizliği yapıldıktan sonra uygun şekilde dezenfekte edilmektedir.
   Tüm havuzların, kimyasal ve mikrobiyolojik su analizleri akredite laboratuvarlar tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Analiz sonuçları siz değerli misafirlerimiz ile her havuz başında bulunan panolara asılarak paylaşılmaktadır.
   Havuz temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri T.C. Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak yapılmaktadır.

   Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hastalık belirtisi olan kişilerin karantinaya alınması gerektiğini bildirmiştir. Bu nedenle, otel içerisinde ateş ölçümleri yapılan ve aktiviteler sırasında ateşi 38 dereceden yüksek olan, hastalık belirtisi görülen misafirlerden işyeri hekimine görünmeleri, doktor raporu ile “aktivitelere katılım ve genel mekan kullanım yazısı” getirmeleri talep edilmektedir. Eğer misafir tıbbi tanı ve tedavi almışsa T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından hastalık seyir süreçleri takip edilir.
   Hastalık şüphesi gösteren misafir veya personel belirlenmesi halinde, yetkililere haber verilir, sağlık kuruluşu tarafından hasta devir alınıncaya kadar izole edilir, hizmetleri güvenlik tedbiri alınmış personelce sağlanır, COVID-19 teşhisi konmuş ise konaklamanın sona ermesinden sonra misafir odası standartlara uygun malzeme ile dezenfekte edilir ve havalandırılması sağlanır.
   Siz değerli misafirlerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunabilmek için aldığımız tüm ürün ve malzemeler, ilgili bakanlıklar tarafından onaylı kalite ve üretim belgeli tedarikçilerden satın alınırken gerekli kontrol ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra tesislerimize kabul edilmektedir. Otel bünyesinde gıda ürünlerinin tedariği ve üretimini yapan birimlere, geçici olarak giren tedarikçiler, bakım elemanları, mal getiren şoförler vb. kişilerin, işletme çalışanlarıyla herhangi bir temasta bulunmamaları, sosyal mesafe kuralı korunarak ve koruyucu ekipman kullanarak işlemlerini yapmaları sağlanmaktadır. Depolanma, saklanma ve üretimler uygun kriterlerde yapılmaktadır.
   Otellerimizde hizmet veren kuaför, market, giyim vb. dükkan ve mağazaların gerekli tüm hijyen ve sanitasyon önlemleri sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak alınmaktadır.
   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı, Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’nde ve sertifikasyon programlarında değişiklikler olduğu takdirde manifestomuzda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

   Limak International Hotels and Resorts’un almış olduğu tüm önlemler sizin, personelimizin ve toplumun sağlığını koruma hedeflidir; bu nedenle uyarı ve yönergelerimize uymanızı önemle rica ederiz.​​​​​​​