Mardin Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Mardin

Tuğhan Hotel Mardin

Oda Kahvaltı

Deluxe Double Room

Detaylar

55,12 1.951,10
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Mardin

Hılton Garden Inn Mardın

Sadece Oda

Room, 2 Twın Beds

Detaylar

58,90 2.084,96
488 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Mardin

Ramada Plaza By Wyndham Mardin

Sadece Oda

Standart Oda - (None) - Iade Edılemez

Detaylar

62,29 2.204,99
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Mardin

Kaya Nınova Hotel

Oda Kahvaltı

Standard Room (No Vıew)

Detaylar

78,83 2.790,56
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Mardin Otelleri ve Mardin Otel Fiyatları

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en ünlü şehirlerinden biri olan Mardin özellikle tarihi dokusu ile birçok turistin ilgisini çeker. Televizyon dizileri ve filmlerde de sıklıkla kendine yer bulan dev konakları, tarih kokan sokakları ve kendine özgü kültürü ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turları arasında da popüler bir lokasyondur. Mardin otelleri hem turistlerin ihtiyacını karşılamak hem de kültürel yapıya uyum sağlamak amacıyla farklı ihtiyaçlara göre şekillenir. Büyük binalarda çok fazla turiste hizmet veren ünlü işletmelerin yanı sıra restorasyon ile otele çevrilen tarihi yapılar ve apart oteller Mardin’de sıklıkla tercih edilir.

Mardin Otelleri ve Otel Fiyatları

Dicle kıyılarında yer alan ve Suriye ile sınır komşusu olan Mardin mimari, arkeolojik ve etnografik değeri yüksek bir il olduğu için her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlar. Birçok farklı inancın bir arada yaşandığı Mardin’in kültürel açıdan çeşitliliğe sahip olması ve köklü geçmişi sayesinde el sanatları konusunda da fazlasıyla gelişmiştir. Mardin otelleri bu kültürel zenginliği ziyaret etmek isteyen ya da şehre iş için gelen insanları ağırlar. Otelde konaklarken dışarı çıktığınız zaman keşfedilecek birçok lezzet, lokasyon ve alışveriş yapabileceğiniz yerel dükkanlar sizi karşılar.

Mardin otel fiyatları da birçok etkene göre şekillenir. Otelin içerisinde bulunduğu bina özellikleri bunlardan biridir. Restorasyon ile yeniden kazandırılan tarihi konaklarda yer alan işletmelerin iç dekorasyonu da aynı özenle uyumlu bir şekilde tasarlanır ve büyüleyici bir atmosfer sunar. Daha uygun fiyatlı otel alternatifi arayanlar için büyük tesisler ya da küçük apart işletmeleri de bulunur. Mardin otel fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da tesisin size sunduğu imkanlar olur. Sadece konaklama ya da yeme-içme gibi imkanların sunulması fiyata doğrudan etki eder. Odanın kaç kişilik olduğu ya da içinde jakuzi gibi lüks hizmetlerin olması da odanın gecelik değeri üzerinde etkilidir.

Mardin'de Kalınacak Yerler

Şehirde dolaşırken attığınız her adımda farklı medeniyet ve dinlerin izlerini görebileceğini Mardin’de konaklamak için birçok yeri tercih edebilirsiniz. En popüler ilçeler ise şehir merkezi olan Artuklu, Midyat ve Nusaybin’dir. Tarihi İpek Yolu güzergahı üzerinde bulunan ve geçmiş medeniyetlerin eserlerinin hala korunduğu bölgede telkâri, bakırcılık, ahşap ve taş işlemeciliği ve şarap yapımı oldukça meşhurdur. Bu nedenle Mardin’in hangi bölgesinde kalırsanız kalın mutlaka çarşılarında dolaşarak el sanatları ile ilgilenen yerel dükkanlara uğramalısınız. Her ilçede yürüyerek ya da toplu taşıma ile ulaşabileceğiniz turistik yerler bulunur. Tesisten çıktığınız zaman Mardin’in kültürünü ve tarihini yakından görmek için buralara uğrayabilirsiniz.

Mardin merkez otelleri Artuklu ilçesinde yer alır. Osmanlı ve Artuklu Beyliği dönemine ait birçok İslami yapıyı ilçede bulabilirsiniz. Mezopotamya’nın kültürel çeşitliliğini en iyi yansıtan yerlerden biri olan Artuklu ilçesinde cami ve türbelerin yanı sıra manastır ve kiliseleri de ziyaret edebilirsiniz. Taş evleri ile meşhur olan Mardin’in yerel mimarisinin en güzel örneklerini sokaklarda gezerken çevrede sıklıkla görmek size açık hava müzesinde dolaşıyormuş hissi yaşatır. Kasımiye ve Zinciriye Medresesi gibi birçok medresenin yanı sıra hala aktif olarak çalışan Artuklu Revaklı Çarşı’da da alışveriş yapabilirsiniz. İlçeden ayrılmadan önce mutlaka Kırklar Kilisesi, Abbaralar ve Dara antik kentidir.

Mardin Midyat otelleri özellikle konak çeşitliliğini en çok bulabileceğiniz lokasyondur. Geniş avlulu taş konaklara kurulan tesislerde tatil yapmak ve Mardin’in büyüleyici atmosferini daha derinden yaşamak istiyorsanız ideal bir seçenektir. Midyat Kent Müzesi, Konuk Evi ve Kültür evi gezerken dinlenip çay içebileceğiniz yerlerdendir. Vaktiniz varsa Deyrulzafaran Manastırı, Anıtlı köyündeki Meryem Ana Kilisesi, Mor Gabriel Manastırı ve Mor Abraham Habel Manastırı farklı dinlerin bir arada hoşgörü içinde Mardin’de nasıl hayat bulduğunu görebilmek açısından değerli yerlerdir. İlçede birçok kilise, manastır ve şapel ziyaretçilere açık olduğundan dilerseniz konakladığınız tesise yakın olanları da tercih edebilirsiniz. Dizilerde gördüğünüz konaklar ve köyler için Midyat Zaz (İzbırak) köyü ziyaret edeceğiniz ilk yer olmalıdır. Midyat Mağaraları da ilçenin doğal güzelliklerini yakından görmek için dikkat çekici bir öneri olur.

Mardin Nusaybin otelleri arasından birini seçtiğiniz zaman ilçede ilk görmeniz gereken yer Mar Yakub kilisesi ve Nusaybin Okulu olur. Milattan sonra 3. yüzyıl civarında yani Hristiyanlığın ilk dönemlerinde bölgeye gelen Mar Yakub tarafından yaptırılan okul zamanında “İlimlerin beşiği, eğitim kenti ve öğretmenlerin annesi” olacak kadar değerli bir yere sahip olmuştur. Zeynel Abidin Cami, Aznavur Kalesi ve Üzüm Suyu Kanalı görülmesi gereken yerlerdendir. Bugün hala Süryani şarapları ile meşhur olan Mardin’deki bu kanalın Antik Çağ döneminde Ninova’dan Girmeli’ye üzüm suyu taşımak için kullanıldığı rivayet edilir.

Mardin Apart Oteller

Türkiye’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi Mardin apart oteller de ev konforunu ve imkanlarını tatil sırasında yakalamak isteyenler için tasarlanmıştır. Otel tesisleri ve butik otellerden farklı olarak apart işletmelerinde konakladığınız sırada kendinize ait bir mutfağa sahip olursunuz. Bu nedenle birçok apart otel hizmeti sadece kahvaltı ya da sadece oda sistemi ile çalışır.

Televizyon, koltuk, mutfak eşyaları gibi yatak odası ihtiyaçları dışında kalan imkanlarda çoğu tesiste sunulur. Özellikle uzun süreli olarak Mardin şehrinde konaklamayı düşünüyor ve ekonomik bir alternatif arıyorsanız apart seçmek mantıklı olur. Temizliği düzenli olarak yapılan apartlarda kendi yiyecek ve içeceğinizi hazırlayıp dışarıya olan bağımlılığı azaltabilirsiniz. Kısa süreli ve kapsamlı konaklamalar için butik otel ve otel tesislerini seçmeniz tavsiye edilir. Apart otelinizi seçerken kalacağınız kişi sayısı ve niteliğini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Çift kişilik ya da tek kişilik farklı yatak seçenekleri ile apart tesisleri her türlü ihtiyaca karşılık verir.

Mardin'de Butik Oteller

Eski Mardin otelleri olarak da bilinen butik oteller genellikle konakların restorasyon ile yeniden kullanılabilir hale getirilmesi ile düzenlenir. Mardin’in sokaklarında da sıklıkla karşılaşacağınız taş evlerinin yapım malzemesi olan sarı kalkerden inşa edilmişlerdir. Sarı kalker taşının renginden ve zamanın etkisinden doğan eşsiz güzelliği ile konaklar farklı bir atmosfere sahiptir. Farklı bezeme motifleri ile süslenen yapılarda kapı, pencere ve asma kat dışında genellikle ahşap bile kullanılmamıştır.

Mardin butik otel tesisleri de bu ihtişamlı yapıların aslına sadık kalınarak düzenlendiğinden mobilyalar ve detaylarda farklı materyallere yer verildiğini görürsünüz. Neredeyse 4 metre yüksekliğe ulaşan duvarlar ile çevrilmiş konaklar içe dönük bir mimari stile sahiptir. Mahremiyetin korunması adına dış dünyadan ve sokaklardan duvarlar ile ayrılan, iç avlulu tasarımları dikkat çeker.

Avlunun çevresinde ise odalar ve diğer mekanlar 1-2 katlı şekilde yer alır. Yazlık adı verilen iç avlunun çevresinde yer alan açık eyvanlar tesislerde yemek yemek ve dinlenmek için düzenlenen havadar alanlar olarak kullanılır. Mimari yapının geçmişten beri güneşten korunmak amacıyla düzenlenen revak ve eyvanları, oda düzeni sayesinde yaz aylarında bile otelinizde açık havada güneşten rahatsız olmadan oturabilirsiniz. Ayrıca taşın yapısı otellerin kışın sıcak yazın serin havaya sahip olmasını sağlar. Klima gibi modern imkanlar ile bir araya gelen geleneksel mimari düzen size unutulmaz tatil anları yaşatacak işletmelerde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Mardin Hakkında Merak Ettikleriniz:

Mardin’de Nerede Kalınır?

Turist olarak Mardin şehrine gitmek istiyorsanız Artuklu, Nusaybin ve Midyat ilçelerinde yer alan Mardin otelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Diğer ilçelerdeki tesisleri de tercih etmek isteğinize bağlı olsa da şehrin en popüler lokasyonları bunlardır. Bu nedenle turistik açıdan sunulan hizmetler, yerel esnafın ürün çeşitliliği ve tesisler buralarda talebe göre şekillenmiştir.

Mardin'e Nasıl Gidilir?

Mardin yurtiçi ve yurtdışı tır güzergahı üzerinde yer alması nedeniyle ulaşım konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehre ulaşmak için bulunduğunuz ilden ya da yakın illerden direkt olarak şehirlerarası otobüsleri bulabilirsiniz. Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinden geçen D-400 karayolu şehre ulaşım için kullanılır. Kendi aracınız ile gelmek istediğiniz zaman bu doğu-batı yönlü uzanan karayolunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca havayolu ile Mardin şehrine gelmek için merkez ilçe olan Artuklu’ya 20 kilometre mesafedeki Mardin Prof. Dr. Aziz SANCAR Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda toplu taşıma ve taksi imkanı sunulur.

Mardin’e Ne Zaman Gidilir?

Mardin otelleri arasından karar verirken tarih açısından esnek olabilirsiniz. Denize kıyısı olmayan Mardin Dicle nehri ve diğer su kaynakları sayesinde karasal iklimden çok Akdeniz iklimine yakındır. Bu nedenle merkeze yakın ilçeleri tercih edecekseniz kış aylarında da şehrin güzelliğini keşfedebilirsiniz. Mardin şehrine gitmek için turistlerin en çok tercih ettiği dönem ise Nisan ile Aralık ayları arasındadır. Bu dönem arasında genellikle ilkbahar ve sonbahar daha sık turist ziyarete gelir. Çünkü sıcaktan hoşlanmıyorsanız yaz aylarında Mardin havası ile şehri keşfederken zorluk çekmenize neden olabilir.

Mardin otelleri ile tatil yapmak için uygun fiyatlı tesis arıyorsanız şimdi Coral Tatil kampanya ve fırsatlarını inceleyerek hayalinizdeki Mardin turunu yapmak için yerinizi ayırtabilirsiniz.