Norveç Fiyortları Turları

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Costa Diadema İle Norveç Fiyordları 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Costa Diadema (İç Kabin) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.049,00 37.764,00

Costa Diadema İle Norveç Fiyortları Pegasus Havayolları İle 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Costa Diadema (Promosyon İç Kabin) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.299,00 46.764,00

Msc Eurıbia Norveç Fiyortları Pegasus Hava Yolları Paket 2

7 Gece 8 Gün

Msc Euribia (Promosyon İç Kabin) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.433,00 51.588,00

Celebrity Silhouette İle Norveç Fiyortları 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Celebrity Silhouette (İç Kabin) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.496,00 53.856,00

Msc Poesıa İle Norveç Fiyortları 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Msc Poesia (İç Kabin) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.550,00 55.800,00

Msc Euribia İle Norveç Fiyortları 7 Gece 8 Gün Pegasus

7 Gece 8 Gün

Msc Euribia (İç Bella) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.699,00 61.164,00

Holland America Rotterdam İle Norveç Fiyortları 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Holland America Rotterdam (İç Kabin) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.699,00 61.164,00

Msc Euribia İle Norveç Fiyortları 7 Gece 8 Gün

7 Gece 8 Gün

Msc Euribia (İç Bella) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.850,00 66.600,00

Norveç Fiyortları Gemi Turları ve Fiyatları 

Kuzey Avrupa ülkeleri gerek iklimi gerek coğrafi yapısı gerekse Avrupa’nın diğer kesimlerinden farklı dokusuyla benzersiz bir tatil deneyimi isteyenlere kucak açıyor. Bu ülkeler soğuk hava koşullarıyla bilinse de Kuzey Avrupa’da tatil yapmak birçok kişi için rüya gibi görülüyor. Hele bir de tatil için Norveç tercih edilmişse geçirilen zamana doyum olmuyor. Norveç’i büyüleyici Kuzey Işıkları ve olağanüstü kıyı şeridinin yanı sıra göz alıcı fiyortlarıyla da anıyoruz. Fiyortların kalbine giden yol ise gemi turlarından geçiyor. Norveç Fiyortları gemi turları ile doğanın sunduğu güzelliklere kalbinizi açmaya ne dersiniz?

Bu yıl rotanızı Norveç Fiyortları yönüne çevirmek için gemi turlarını tercih edebilirsiniz. Cruise turları ile sıcak bir ortamda tatil yapabilir ve fiyortların görüntüsü karşısında büyülenebilirsiniz. Fiyortları gezmek karadan mümkün olmadığı için cruise gemileriyle fiyortları daha detaylı gezme imkanı bulabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeden başlayan uçaklı turlar, sonrasında cruise gemileri aracılığıyla belli Norveç limanları arasında gerçekleşiyor. Gezi esnasında limanları keşfetme fırsatınız da oluyor. Böyle bir maceraya atılırken fotoğraf makinenizin şarjının dolu olduğundan emin olmalısınız.

Norveç Fiyortları: Doğanın Şaheseri

Fotoğraflardan, videolardan ve belgesellerden âşina olduğunuz fiyortların nasıl oluştuğunu merak ediyor musunuz? Deniz suyunun ya da tatlı suların buzul vadilerini basmasıyla meydana gelen ince, uzun, çoğunlukla çok derin ve kenarları çok dik olan körfezlere “Fiyort” denir. Bu doğa mucizeleri çoğunlukla İskandinavya topraklarında görülüyor. Ayrıca Yeni Zelanda, Grönland ve Kanada da fiyortlara ev sahipliği yapan topraklar arasında yer alıyor.

Fiyortlar büyüleyici ve sıradışı görünümleri ile Norveç’in turistik cazibesini de artırıyor. Çoğu gezgin Norveç’i fiyortları görebilme heyecanıyla ziyaret ediyor. Granit dağlar, ormanlar, göller ve göz alıcı deniz manzaralarıyla süslenmiş bu huzurlu ülke dünyadaki en çekici fiyort görüntülerine ev sahipliği yapıyor. Buraya düzenlenen gemi turları birçok kişinin iş stresinden uzaklaşarak bambaşka bir dünyaya geçmiş gibi hissetmelerini sağlıyor. Siz de bu turlardan birine katılarak hayatınız boyunca unutamayacağınız görüntülere şahit olabilirsiniz. Gezi boyunca parmağınız deklanşörden ayrılmayacak!

Bergen: Renkli Evlerin Şehri

Bergen, Norveç’in ikinci büyük şehri ve seyahatseverler için en popüler gezi noktalarından biri. 300.000’e yakın nüfusuyla kendi alanında büyük bir şehir olan Bergen, sahip olduğu fiyort manzaralarıyla aklınızı başınızdan alacak. Burayı akılda kalıcı yapan yalnızca fiyortları değil, Bergen’in sembolü olan renkli nostaljik ahşap evler, ülkenin tüm soğuk iklimini eriterek gelenlerin içini ısıtıyor.

Bergen, bir zamanlar Viking limanı olarak kullanılan, daha sonra Norveç balık ticaretinin lojistik simgesi olan, günümüzde ise benzersiz manzaralara eşlik eden turistik bir şehir. Orta Çağ’dan günümüze varlığını sürdüren Hansa Rıhtımı, tarih kokan Fantotf Kilisesi ve tüm iştihamıyla sizi karşılayan Floyen Dağı… Gizemli hikayeleri, çarpıcı ambiyansları ile sizi içine çekecek olan tüm bu turistik yapılar bir de uçsuz bucaksız fiyort manzaralarıyla buluştuğunda değmeyin keyfinize!

Bonus: Gittiği ülkelerin mutfak kültürünü keşfetmeden dönmeyen gurmeler bu tarafa! İşte Bergen’e gidenlerin yemeden dönmemesi gereken lezzetler:

 • İskandinav ülkelerinin ve elbette Bergen’in sembol lezzeti: Røkt Laks (Somon Füme)
 • Farklı sosis lezzetlerinden hoşlananlar için: Rød Pølse
 • Keşfedenlerin tartışmasız en sevdiği tabaklardan biri: Fårikål (Norveç Tarzı Güveç)
 • Kuzu etinin en lezzetli hâli: Noel Dönemlerinin sembolü Pinnekjøtt

Yıldız Bilgi: Norveç gemi turu ile Bergen limanına yanaştığınızda şu destinasyonları görmeden dönmeyin: Bergen Katedrali, Dekoratif Sanatlar Müzesi ve Gamlehaugen.

Geiranger Fiyordu'nda Tekne Turu

Norveç’in Møre og Romsdal ilçesinin Sunnmøre bölgesinde yer alan Grainger Fiyordu, gemi turlarının incisi olarak nitelendiriliyor. 15 km uzunluğuna sahip fiyort, 2005 yılı ile birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini aldı. Ayrıca Norveç’in muhteşem dağ köylerini görmek gibi bir hayaliniz varsa Geiranger bunun için en ideal adres. Küçük renkli evler, mavinin tüm tonlarını yansıtan sular ve yemyeşil uzun vadiler gelenlere kendini Heidi filminde gibi hissettiriyor.

Norveç fiyortları gemi turları için vazgeçilmez bir durak olan Geiranger, en çok fotoğraflanan fiyortların başında yer alıyor. Fiyortların bulunduğu bölgedeki Stryn Köyü’nün masalsı güzelliğe sahip doğası ise stres atmak için birebir! Norveç Fiyortları gemi turları aracılığıyla geldiğiniz rotada cruise gemisinden indikten sonra olağanüstü güzelliğe sahip dağ yollarından geçebilirsiniz. Bir yandan size eşlik eden rehberin anlattıklarını dinlerken öte yandan doğanın mucizevi güzelliklerini fotoğraflayıp Norveç albümünüz için keyifli kareler biriktirebilirsiniz.

Bonus Bilgi: Stryn Köyü’nde yer alan Hornindal Gölü’nün Avrupa’da en derin göl olma özelliğini taşıdığını biliyor muydunuz? Fiyort gezisiyle Hornindal Gölü’nü görme fırsatı yakalayabilir ve meşhur gölün önünde fotoğraf çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Norveç'in Masalsı Manzaraları

Tılsımlı ve mistik güzelliğinden, yemyeşil vadilerinden, berrak sularından ve görkemli yüksek uçurumlarından bir an olsun sıkılmayacağınız Norveç fiyortları, doğanın sunduğu tüm güzelliklere sahip olmasıyla beğeni topluyor. Vestland Belediyesi’ne bağlı bölgede dağ yamaçlarından akan şelaleler, yay gibi kıvrılan koylar ve uçsuz bucaksız uzanan muhteşem fiyortlar… Bu pitoresk manzaralar size ve sevdiklerinize tüm yıl aradığınız huzuru armağan ediyor.

Heyecandan nefesleri kesecek fiyortlar, Buzul Çağı boyunca oluşan vadilerin günümüze uzanan hâlini yansıtıyor. Bir doğa mucizesiyle oluşan buzul vadileri okyanus sularının iç kısımlara girmesi sonucu sular altında kaldığında ortaya bugünkü muhteşem fiyortlar çıkıyor. Bu coğrafi yapılardan Kanada ve Grönland’da da bulunuyor. Ancak Norveç’teki fiyortların yıl boyunca buzullarla kaplı olması, fiyortları çevreleyen köylerin ve dağların ağızları açık bırakan güzellikleri Norveç Fiyortları’nı dünyada birinci sıraya yerleştiriyor. Norveç Fiyortları cruise gemisiyle çıkacağınız gezi adeta bir masal diyarının keşfine dönüşüyor.

Deniz Yoluyla Norveç Keşfi

Norveç Fiyortları gemi turları, ihtiyaç duyduğunuz tazeliği ve sükuneti sunmak için sizi bekliyor! Bunun için yapmanız gereken tek şey size uygun gemi turları arasında seçim yapmak. Turların kapsamı ve ücreti birbirinden farklı olsa da her rota size ve sevdiklerinize berrak doğanın mucizesini yaşatıyor. Bulunduğunuz şehrin havalimanından Norveç’e gelebilir ve buradan bindiğiniz cruise gemileriyle amansız bir maceraya atılabilirsiniz.

Belirlenen limanlardan hareket eden gemiler seyir hâlindeyken size sayısız fotoğraf çekme fırsatı doğuyor. Dalgaların keyifli melodisi devam ederken Norveç’in büyüleyici coğrafyasını fotoğraflayabilir ve kendinize masalsı bir mutluluk hediye edebilirsiniz. Norveç Fiyortları gemi turları Avrupa’nın kuzeybatı kıyılarını keşfederken gezmek, alışveriş yapmak, eğlenmek ve doğaya sığınmak isteyenler için oldukça ideal.

Yıldız Bilgi: Geziye çıkmadan önce çantanızda kalın kıyafetler olduğundan emin olmalısınız. Bildiğiniz üzere Norveç, soğuk ve sert iklimiyle biliniyor. Kendinizi korumak ve her anlamda verimli bir tatil geçirmek için kalın kıyafetler giymenizde fayda var.

Eşsiz manzaraları yakalamak için fotoğraf makinenizi her daim yanınızda bulundurmanızda fayda var. Tur rotanızda sizi gerçek olduğuna inanamayacağınız fotoğraf kareleri bekliyor. Turun kapsamına bağlı olarak belirli limanlarda durabilir ve anlaşmalı restoranlarda yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Seyahatiniz esnasında uçaktan inip cruise gemisine binene kadar şehri keşfetmek ve size tatili hatırlatacak alışverişler yapmak için fırsatınız olabilir. Ayrıca Norveç Fiyortları’nda sevdiklerinizle birlikte tanıklık edeceğiniz sıradışı doğal güzelliklerin karşısında şaşırmamak ve doğanın gücüne hayran olmamak işten bile değil! Hemen şimdi Norveç tatili için beklentilerinize uygun turu seçerek Coral Tatil güvencesiyle yola çıkabilirsiniz. İyi tatiller!

 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM