Safranbolu Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Karabük / Safranbolu

Safranbolu Seyır Konak Otel

Oda Kahvaltı

B Blok Oda (Standart Büyük Yataklı Oda Şehır Manzaralı Oda) - Bed & Breakfast - Iade Edılebılır

Detaylar

1.058,56
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Safranbolu Otelleri ve Otel Fiyatları

Türkiye’nin mimari açıdan en önemli ilçelerinden biri olan Safranbolu, UNESCO miras listesinde yer alır. Dünyada en iyi korunan 20 şehir arasında bulunur. 17. ila 19. yy arası inşa edilen evler, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerindendir. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihi olaylara şahitlik etmiş olan Safranbolu, turistlerin oldukça ilgisini çeker. Bu nedenle turistik açıdan da gelişmiş olup kültürel bir seyahat imkanı sunar. Özellikle konaklama bakımından Safranbolu otelleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Karabük otelleri arasında en çok tercih edilenler Safranbolu’da yer alanlardır. Çünkü bu yöre, turistik olarak önemli ve ilgi çekicidir. Bu sayede aradığınız kriterlere uygun ve tatil anlayışınıza hitap eden Safranbolu otelini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Safranbolu'da Kalınacak Yerler

Safranbolu’da konaklamak için en uygun yerler lokasyon bakımından 3’e ayrılabilir. Şehir merkezi, tarihi kent merkezi ve Bağlar mevkiini Safranbolu tatilinizde otel seçimi için değerlendirebilirsiniz. Toplu taşımanın en yoğun olarak kullanıldığı şehir merkezi, pek çok otelin de bulunduğu bir yerdir. Safranbolu merkez otelleri arasından seçim yaparak geziniz boyunca bölgenin pek çok noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda merkezde otel sayısı fazla olduğu için bütçenize ve isteklerinize uygun oteli çok daha rahat bulabilirsiniz. Tarihi kent merkezi ise Eski Safranbolu olarak da adlandırılır ve pek çok tarihi konağa ev sahipliği yapar. 19. yy’dan kalma 1000’den fazla konağın yer aldığı bu bölgede, aynı zamanda pek çok otel de vardır. Bağlar mevkii ise merkeze yakın olsa da yüksek rakımlı bir konuma sahiptir. Özellikle serin bir yerde konaklamak istiyorsanız, Bağlar mevkiinde pek çok otel bulabilirsiniz.

Otel bazlı düşünüldüğünde ise Safranbolu’da birbirinden farklı konseptlerde pek çok seçenek bulabilirsiniz. Butik otellerden apart otellere, havuzlu otellerden pansiyonlara kadar geniş bir otel çeşitliliği görebilirsiniz. Safranbolu’nun tarihi ve mimari yapısını çok daha yakından görmek istiyorsanız, konaklarda kalabilirsiniz. Bu otellerde konaklarken Safranbolu’nun sıcak ve samimi havasını da yakından hissedebilirsiniz. Eğer eşinizle romantik anlar geçirmek için Safranbolu’ya geldiyseniz, butik otelleri tercih edebilirsiniz. Az kişi kapasiteli bu otellerde kendinizi rahat hissedebileceğiniz gibi yüksek standartlı hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Safranbolu tatilinizde konaklamak için tercih edebileceğiniz bu oldukça fazla otel seçeneği hakkında Coral Tatil sayesinde bilgi alabilirsiniz.

Safranbolu Otel Fiyatları

Safranbolu’nun turistik açıdan önemli bir değere sahip olması bu beldenin otel açısından gelişmesine etki eder. Yani oldukça fazla sayıda otel vardır ve seçeneğin fazla olması fiyat konusunda da geniş bir yelpaze sunar. Yani Safranbolu’ya geldiğinizde bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz. Safranbolu otel fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör vardır. Örneğin; otelin hangi bölgede yer aldığı, içinde bulunan olanaklar, otel tipi, oda türü, yakınında bulunan tesisler, tatilin yapıldığı dönem gibi pek çok kriter bunlar arasında sayılabilir. Safranbolu’da oteller çeşitli bölgelerde yoğunlaşmıştır. Otelin, yukarıda sayılan lokasyonlardan hangisinde yer aldığı fiyatı açısından önemlidir. Çünkü bu lokasyonlar ulaşım bakımından farklılıklara sahiptir. Aynı şekilde yakınlarda bulunan sosyal ve turistik tesisler de otel fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Çünkü Safranbolu’ya kültürel bir gezi için gelen kişi sayısı çok fazladır. Bu yerlere kolayca ulaşmayı sağlayan oteller, çok daha konforlu bir tatil imkanı sunar.

Safranbolu’daki oteller sahip oldukları konseptlere göre farklı çeşitlere ayrılır. Butik otel, havuzlu otel, apart ve pansiyon gibi seçenekler vardır ve her biri fiyat olarak birbirinden farklıdır. Çünkü bu otellerin sundukları hizmetler, sahip oldukları olanaklar ve özellikler aynı değildir. Bu da fiyatlarının değişiklik göstermesinde etkili olur. Genellikle kahvaltı dahil olan butik oteller ile yalnızca konaklama imkanı sunan apart otellerin fiyatları değişiklik gösterir. Safranbolu’ya hangi dönemde geleceğiniz de önemlidir; çünkü sezona göre otellerin fiyatları değişir. Yaz aylarında tatile çıkan kişi sayısı fazla olduğu için Safranbolu otellerinin fiyatları yükselebilir. Ancak Safranbolu her mevsim ziyaret edilebilecek bir belde olduğu için uygun fiyatlı bir konaklama için kışın da buraya gelebilirsiniz. Dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek tatilinizi aylar öncesinden planlayabilir ve ekonomik fiyatlarla tatil yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Safranbolu'da Havuzlu Oteller

Safranbolu, denize kıyısı olan bir bölge değildir. Bu nedenle deniz, kum, güneş tatili için uygun bir yer olduğu söylenemez. Ancak turistik mekanları ile ilgi çeker ve tatil için sunduğu diğer olanaklar da avantajlıdır. Tatil boyunca hem yüzmek hem de yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, Safranbolu havuzlu otel seçenekleri tam size göredir. Özellikle yaz aylarında bu bölgeye geldiyseniz, kültürel seyahatinizden sonra serinlemek isteyebilirsiniz. Bunun için otelin havuzunu kullanabilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer ailenizle birlikte tatile çıkıyorsanız, çocuklarınızın da eğlenceli vakit geçirmesi için Safranbolu’daki havuzlu oteller oldukça uygundur. Bu sayede konakladığınız süre boyunca eğlenceli etkinliklere katılabilirsiniz. Ailenizle birlikte havuz başında keyif yaparak odanıza yakın olduğunuz için ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Diğer günlerinizi ise Safranbolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerine ayırabilirsiniz. Böylece geçmişten günümüze uzanan tarihi bir bölgede tatil deneyiminizi taçlandırabilirsiniz.

Safranbolu Butik Otelleri

Sıcak, samimi ve şirin bir tatil beldesi olan Safranbolu, butik otel bakımından oldukça zengindir. Dar ara sokakların ve mimari şaheser olan konakların havasına uygun olarak butik oteller, yörenin kültürünü çok daha yakından tanımanızı sağlar. Konaklardan bazıları otel olarak hizmet verir. Bunlar arasından butik otelleri tercih ederek kendinizi tarihi bir yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Genellikle Safranbolu butik otel alternatifleri, az yatak kapasitelidir. Özellikle çift olarak tatile çıktıysanız, butik oteller tam size göredir. Bazı butik otellerde şömine, jakuzi gibi özellikler de bulunur. Bunlar sayesinde eşinizle ya da sevgilinizle unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz. Kahvaltı dahil olan butik otelleri tercih ederek güne keyifli başlayabilirsiniz. Butik otellerin bu keyifli ve konforlu ortamı içinde Safranbolu tatilinizi çok daha unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Safranbolu hakkında merak ettikleriniz:

Safranbolu nerededir?

Karabük’e bağlı olan Safranbolu, Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alır. Safranbolu’nun Karabük merkeze olan mesafesi yaklaşık 5 km’dir; bu iki bölgenin merkezleri birbirine bitişiktir. Kuzeydoğusunda Eflani, güneydoğusuna Ovacık, batı ve güneybatısında ise Karabük merkez yer alır. Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Çankırı ve Bolu illeri ile sınır komşusudur.

Safranbolu’ya nasıl gidilir?

Safranbolu’ya gitmek için hava ve kara yolu ile ulaşım imkanı vardır. Merkezde bulunan Safranbolu terminaline şehirlerarası otobüs ile gelebilir ve oradan kalkan toplu taşıma araçları ile istediğiniz bölgeye ulaşabilirsiniz. Karabük’te havalimanı bulunmaz. Bu nedenle uçakla Safranbolu’ya gitmek isterseniz, Safranbolu’ya en yakın havalimanı olan Kastamonu Havalimanı’nda inmelisiniz. Buradan yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile Safranbolu’ya varabilirsiniz.

Safranbolu’ya ne zaman gidilmeli?

Safranbolu, dört mevsim ayrı güzelliğe sahip bir yöredir. Karadeniz ve karasal iklimin hakim olduğu bu bölgede yazları oldukça kurak geçer. Kış ayları ise soğuk ve karlıdır. Kışın karlarla örtülü Safranbolu evlerinin ve yaylalarının manzarasını izleyebilir, şömine başında şarap içebilirsiniz. Yaz aylarında ise Safranbolu’nun birbirinden güzel tarihi ve mimari yapılarını rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Kültürel bir tatil için ideal olan Safranbolu’ya yılın dilediğiniz döneminde gitmeyi tercih edebilirsiniz.