Şanlıurfa Otelleri

Sıralama:
 • Otel Ara
 • Tur Ara
 • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
 • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
 • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Şanlıurfa

Ala Han Boutique Hotel

Oda Kahvaltı

Standard Double Room - Bed & Breakfast - Iade Edılemez

Detaylar

70,71 2.475,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden
+ 0 daha

  Şanlıurfa

  Hilton Garden Inn Şanlıurfa

  Sadece Oda

  Kıng Oda - (None) - Iade Edılebılır

  Detaylar

  100,00 3.500,00
  31 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

  Şanlıurfa Otelleri ve Otel Fiyatları

  Türkiye’nin yedinci büyük şehri olan Şanlıurfa, “Peygamberler Diyarı” olarak da nitelendirilir. Kadim bir şehir olan Şanlıurfa, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Geçmişte Urfa olarak anılan şehir, Kurtuluş Savaşı sırasında halkın verdiği üstün mücadele sonucunda “Şanlı” unvanını alarak onurlandırılmıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra lezzetli yöresel yemekleriyle de önemli bir yere sahip olan bu şehirde konaklama seçenekleri oldukça zengindir. Şanlıurfa otel fiyatları konaklama tercihlerine göre değişiklik gösterir.

  Şanlıurfa Otelleri ve Fiyatları

  Kültür ve gastronomi turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa, zengin konaklama imkanlarına sahiptir. İnanç turizminin de revaçta olduğu bu ilde hikayesi olan konaklarda, butik otellerde ve büyük tesislerde kalabilirsiniz. Şanlıurfa otelleri geziniz boyunca konforlu hissetmeniz için sizlere birçok imkan sunar.

  Otellerin gecelik konaklama ücretleri alacağınız hizmete göre değişiklik gösterir. Tesisin büyüklüğü ve konaklama tipi de fiyatlar üzerinde etki eden faktörlerdendir. Urfa otelleri merkez ve civar ilçelerde çok çeşitli fırsatlarla karşınıza çıkar. Gezinizi planlamadan önce Coral Tatil üzerinden otel fiyatlarını inceleyebilir, karşılaştırma yaptıktan sonra kararınızı verebilirsiniz.

  Şanlıurfa'da Kalınacak Yerler

  Hem şehrin merkezinde hem de ilçelerde konaklayabileceğiniz birçok Şanlıurfa otelleri bulunur. Konaklayacağınız otel seçimini Şanlıurfa’da gezip görmek istediğiniz yerlere yakın olacak şekilde yapabilirsiniz. Şehrin ruhunu yansıtan tarihi konaklar ya da merkezdeki pansiyonlar arasından tercihte bulunmanız mümkündür. Amacınız Göbeklitepe’yi gezmekse Örencik köyü yakınlarındaki tesisler sizin için ideal olacaktır.

  Şanlıurfa’daki konaklama tipleri genellikle sadece oda-kahvaltı ve tam pansiyon şeklindedir. Gastronomi turizminin gözde şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da kaldığınız süre boyunca birbirinden özel yiyecekleri tadabilirsiniz. Şehirde zincir oteller de mevcuttur. Toplantı, uzun süreli konaklama ya da konfor gibi amaçlarınız doğrultusunda seçiminizi yapabilirsiniz.

  Şanlıurfa Seyahatiniz için Tüyolar

  Anadolu kültürünün etkisini doyasıya hissedebileceğiniz Şanlıurfa, yerel halkının ve esnafının misafirperverliği ile de öne çıkar. Butik otel, pansiyon ya da zincir konaklama tesislerinde kalabilir, bu etkileyici kültürü yakından deneyimleyebilirsiniz. Şanlıurfa’ya girdiğiniz andan itibaren eşsiz bir manzara ile karşılaşabilirsiniz. Farklı devletlerin hüküm sürdüğü bu kadim topraklar, benzersiz bir yolculuğa çıkmanız için son derece elverişli.

  Şanlıurfa’da gün içinde yapabileceğiniz etkinlikler gittiğiniz mevsime göre değişiklik gösterir. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler için Şanlıurfa tam anlamıyla bir cennettir. Balıklıgöl ve Halfeti başta olmak üzere şehrin her yerinde birbirinden etkileyici kareler yakalamanız mümkündür.

  Sakinlik ve huzur arayanlar için Şanlıurfa geceleri oldukça idealdir. Şanlıurfa’da gün batımının ardından en fazla tercih edilen eğlence sıra geceleridir. Az sayıdaki eğlence mekanlarında yöreye özel etkinliklere katılmayı da tercih edebilirsiniz. Şanlıurfa’da ne yenir, görülmesi gereken yerlerdir diye merak edebilirsiniz. Bu soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

  Şanlıurfa’da ne yenir?

  Adeta bir açık hava müzesi olan Şanlıurfa tarihi değeri kadar yöreye has birbirinden lezzetli yemekleriyle de ön plandadır. Gastronomi şehri olan ve bu alanda pek çok organizasyona da ev sahipliği yapan Şanlıurfa’ya gitmişken denemeniz gereken yemekler bulunur. Kebap denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Şanlıurfa’nın özel lezzetleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Haşhaş Kebabı
  • Şabut Balığı
  • Urfa Kebabı
  • Bostana Salatası
  • Keme Kebabı
  • Lebeni
  • Ciğer Kebabı
  • Tirit
  • Kelle Paça
  • Ağzı Açık
  • Aya Köftesi
  • Mumbar Dolması
  • Söğülme
  • Şıllık Tatlısı
  • Billuriye

  Şanlıurfa’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

  Tarihin akışını değiştiren önemiyle Şanlıurfa, gezip görülmesi gereken pek çok yere sahip. İlklerin şehri olan Şanlıurfa’yı gezerken hayranlık duyabilirsiniz. Şanlıurfa’da mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır:

  1.Balıklıgöl

  Şanlıurfa’nın gezip görülmesi gereken yerleri listesinin başında Balıklıgöl bulunur. 15 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde olan bu göl şehrin en ilgi çekici simgelerinden biri. Efsanelere konu olan balık türlerini içeren bu göl halkın saygısını da kazanmış durumdadır. Ziyaretçilerin dileklerinin olması için göle bozuk para attığını görmek mümkündür.

  2.Şanlıurfa Kalesi

  Milattan önce 10.000’li yıllarda neolitik bir alan üzerinde kurulan Şanlıurfa Kalesi, antik dönemde inşa edilmiştir. Kale Osroene tarafından yapılırken surları MS 814 yılında Abbasiler tarafından yükseltilmiştir. Şehri kuşbakışı gören bu kale, şehri gezmeye gelenlerin mutlaka uğradığı alanlardan biridir.

  3.Rızvaniye Camii

  Rakka Valisi Rıdvan Ahmet Paşa’nın himayesinde 1736 yılında tamamlanan Rızvaniye Camii, Balıklıgöl’ün kuzeye bakan kesiminde yer alır. Mihraba paralel üç kubbesi bulunuyor. Hiç çivi kullanılmadan geçme ve kakma yöntemiyle yapılan kapısı yapının en ilgi çekici noktalarından biri. Süslemeleri, işçiliği ve bugüne kadar en az hasarla ulaşması yapının ilgi görmesini sağlıyor.

  4.Göbeklitepe

  Tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe, Şanlıurfa’nın en önemli kültür turizmi noktalarından biri. Tarihi 12.000 yıl öncesine dayanan bu arkeolojik alan yerleşik yaşamın ilk izlerini taşıması ve bilinen gerçekleri alt üst etmesiyle son derece önemli bir yer. 2005 yılında alınan kararla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1. derece sit alanı ilan edilen Göbeklitepe, aynı zamanda bilinen en eski inanç ve ibadet alanı olarak da biliniyor.

  5.Halfeti

  Şanlıurfa’nın merkezine 112 km uzaklıkta yer alan Halfeti; Asurlular, Yunanlılar ve Osmanlılar tarafından yönetilmiş bir ilçe. Tarihten pek çok iz taşıyan bu bölge, Birecik barajının suları altında kalmış olsa da etkileyici havası halen hakimdir. Bölgenin simgesi haline gelen siyah gül, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker.

  Şanlıurfa, tarihi ve doğal güzellikleriyle oldukça zengin bir ildir. Bu ile gittiğinizde ziyaret etmeniz gereken diğer yerler de şu şekildedir:

  • Aynzeliha Gölü
  • Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi
  • Şanlıurfa Mutfak Müzesi
  • Harran
  • Germuş Kilisesi
  • Yakup Manastırı
  • Reji Kilisesi
  • Bazda Mağaraları

  Şanlıurfa Hakkında Merak Ettikleriniz

  Şanlıurfa her mevsim ilgi gören turistik bölgelerden biridir. GAP tur listelerinde ilk sırayı alan yerlerden biri olarak da öne çıkar. Şanlıurfa ile ilgili merak ettiklerinizin cevabını ilerleyen bölümde bulabilirsiniz.

  Şanlıurfa'ya nasıl gidilir?

  Güneydoğu’nun incisi olarak kabul edilen Şanlıurfa’ya hava ve kara yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’nin her yerinden bu ile düzenlenen otobüs seferleri ile konforlu bir yolculuk yapma şansınız bulunur. Daha hızlı bir seyahatin ardından tüm vaktinizi bölgeyi gezmek için ayırmak da isteyebilirsiniz. Bu durumda tercihinizi uçaktan yana yapabilirsiniz. Şanlıurfa’ya İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve Lefkoşa’dan direkt uçak seferleri gerçekleştiriliyor.

  Şanlıurfa’ya ne zaman gidilir?

  Şanlıurfa konumu itibarıyla yaz mevsimini çok sıcak yaşayan bir ildir. Bu nedenle Şanlıurfa gezisi yapmak isteyenlerin tatil programını bahar aylarına göre hazırlamaları tavsiye edilir. Şehir içi kültür turları için en ideal aylar mart-mayıs arasıdır.

  Şanlıurfa’da nerede kalınır?

  Şanlıurfa tatiliniz boyunca şahir merkezindeki ya da ilçelerdeki otellerde konaklayabilirsiniz. Bu turistik mekanda zincir otelleri bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra çok sayıda pansiyona ev sahipliği yapan Şanlıurfa butik otelleriyle de ilgi görür. Şanlıurfa’nın tarihini ve kültürel özelliklerini doyasıya yaşamak isteyenler için butik oteller ideal bir seçim olabilir. Şanlıurfa otel fiyatları ve tesislere ilişkin tüm merak ettiklerinizi Coral Tatil üzerinden inceleyerek en uygun konaklama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.