Tekirdağ Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Tekirdağ

Divine Beach Resort Kumburgaz

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

%18 İndirim
25,00 20,50 727,75

Tekirdağ

Hotel Nevızade

Sadece Oda

Twın Oda|||Twın Oda

Detaylar

24,65 875,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tekirdağ

Grand Park Hotel Corlu

Oda Kahvaltı

Superıor Room, 1 Double Bed

Detaylar

31,91 1.132,73
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tekirdağ

Hılton Garden Inn Corlu

Sadece Oda

Famıly Room, 1 Queen Bed

Detaylar

53,86 1.911,95
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Tekirdağ

Hattuşa Vacation Business Thermal Club Saray

Sadece Oda

Standart Oda

Detaylar

1.317,00

Tekirdağ Otelleri ve Otel Fiyatları

Tekirdağ Marmara ve Karadeniz’e kıyısı olduğu için güzide tatil beldelerine sahip aynı zamanda sanayisi sayesinde gelişmiş bir şehirdir. Tekirdağ otelleri şehrin çok yönlülüğüne uygun olarak farklı konseptlerde, turist ve ziyaretçilerin konaklamasına uygun olarak çeşitlenir. Şehre iş için gelenler ya da turistik amaçlı konaklamak isteyenler için farklı bölgelerde apart, otel, butik otel gibi konaklama tesisleri bulunur.

Genellikle Akdeniz iklimi etkisi altında olan Tekirdağ’ın kuzey kıyılarında Karadeniz’in yağışlı hava durumu hakimdir. Denizlere olan kıyısı nedeniyle şehirde konaklamak için seçtiğiniz her ilçede farklı doğal güzellikler ve atmosfer sizi karşılar. Tekirdağ’ın iç kesimlerinde ise denizden uzak olması nedeniyle genellikle karasal iklim hakim olsa da şehrin genelinde kışlar genellikle ılıman, yazlar sıcak geçer.

Frigler döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Trakya tarihi açıdan zengin bir kent olması nedeniyle eski destanlarda da kendine yer bulur. Bugün şehri ziyaret etmek isteyenler için birçok farklı medeniyetin izlerini, farklı etnik grupların bir araya gelerek oluşturduğu kültür renkliliğini ve doğal güzelliklerini görebilir.

Tekirdağ Otelleri ve Fiyatları

Güneybatısında yer alan Tekir Dağlarından adını alan şehir, her ilçesinde farklı zenginlikler ve efsaneler taşır. Tekirdağ şehrinde yaz tatili, mevsimlik tatil ya da kış tatili yapmak için seçmeniz gereken oteller birbirinden farklıdır. Şehir merkezini gezmek ve işlerinizi halletmek istiyorsanız merkez ilçeleri, deniz ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız tatil beldelerini tercih edebilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu otelleri bölgenin konaklamak için en çok tercih edilen yerlerindendir. Yunan ve Roma etkisinin yanı sıra Pers ve Makedon kültürlerinden de etkilenen ve Osmanlı döneminde önemli bir yer olan ilçede kültürel açıdan zenginlik net bir şekilde anlaşılır. Sanayisi nedeniyle yerleşimin yoğun olduğu bölgede lüks kafe ve restoranlarda vakit geçirmek ve alışveriş yapmak da konakladığınız sürede yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır. Çorlu’da konaklardan tarihte bölgeye “Tribiton (Peynir Kasabası)” denmesine neden olan meşhur peynirlerini de deneyebilirsiniz. Ayrıca ilçedeyken Thzolus Antik Kenti ve Çorlu Kalesi’ni de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Çerkezköy adını 19. yüzyılın sonlarında Osmanlı ve Rusya arasında çıkan savaşta bölgeye göçen Çerkezlerden alır. Fakat Çerkezköy otelleri ile konaklamak için ilçeye gittiğiniz zaman hala farklı bir demografik yapının hüküm sürdüğünü anlayabilirsiniz. Çünkü savaş sonunda Çerkezler bölgeden ayrılmış yerlerine Bulgarlar gelmiştir. Bugün Çerkezköy yoğunluklu olmak üzere Tekirdağ’ın birçok ilçesinde Bulgar göçmenlerinin sayısı oldukça fazladır. Kazak gölü mesire alanı doğada sessiz ve sakin zaman geçirmek isteyenlerin seveceği bir lokasyondur.

Marmara Ereğlisi otelleri özellikle deniz tatili yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. İstanbul’a yakın olan Marmara Ereğlisi 32 kilometrelik sahil şeridi ile denize girebilmek için fazlasıyla alan sunar. Deniz ticareti için de sıklıkla kullanılan ilçede limanlar, iskeleler ve turistik tesisler fazladır. Deniz manzarasını uzaktan şehre hakim bir yerden izlemek istiyorsanız ilçeye gittiğiniz zaman Aşıklar Tepesi’ne çıkmalısınız. İlçede farklı alanlarda İkizler mağarası, İpli mağara gibi dikkat çeken yerleri de görebilirsiniz. Ayrıca Perinthos Antik Kenti'ni görmeden bölgeden ayrılmamanız tavsiye edilir.

Tekirdağ otel fiyatları tesisin bulunduğu ilçeye ve özelliklerine göre değişir. Çorlu, Çerkezköy ve Marmara Ereğlisi konaklamak için tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı Tekirdağ otelleri arasındadır. Ayrıca şehrin popüler lokasyonlarına sahip olan merkez ilçe Süleymanpaşa ve ona bağlı bir tatil beldesi olan Kumbağ’ı da konaklamak için her mevsimde tercih edebilirsiniz.

Tekirdağ Kumbağ Otelleri

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı bir mahalle olan Kumbağ, 2012 yılında tatil beldesinden mahalleye dönüştürülmüştür. Bölge uzun yıllar deniz tatili yapmak isteyenleri ağırladığı için konaklama tesisleri de bu yönde gelişim göstermiştir. Tekirdağ Kumbağ otel rezervasyonları bu nedenle yaz aylarında çabuk dolar. İstanbul’a sadece 2.5 saat uzaklıkta olduğundan günübirlik ve hafta sonu tatilleri için sıklıkla büyük şehirden kaçmak için sevilen bir lokasyon olarak tercih edilir. Tekirdağ’ın yerli halkı arasında da popüler olan bir sayfiye yeridir.

Çam ormanları ile ünlü olan ve yeşil ile mavinin buluştuğu nokta olarak bilinen Kumbağ otel fırsatları ile bütçe dostu tatil yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen alternatiflerden biridir. Kumbağ plajlarının yanı sıra bölgede piknik yapmak ve trekking meşhurdur. Ayrıca Uçmakdere bölgesinde olduğu gibi yamaç paraşütü tutkunlarının da uğrak noktasıdır.

Kumbağ Halk Plajı hem şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre mesafede bulunması hem de kolay ulaşımı nedeniyle her gün ziyaretçi akınına uğrar. Ücretsiz hizmet verilen halk plajının çevresinde balık ekmek yiyebileceğiniz tekne işletmeleri ve manzarayı seyredebileceğiniz çay bahçeleri yer alır. Sığ denizi ile çocuklu aileler tarafından güvenli şekilde denize girmek için tercih edilen plajın sahil kesimi de sarı ve beyaz renkli kumlardan oluşur.

Tekirdağ Merkez Otelleri

Tekirdağ merkez otelleri Süleymanpaşa ilçesinde yer alır. Süleymanpaşa ilçesine bağlı olan mahallelerde ve şehir merkezinde farklı konseptlere sahip tesisler vardır. Değirmenaltı Halk Plajı, Kumbağ Halk Plajı, Alkaya Kumsalı, Topağaç Halk Plajı, Gündal Plajı, Altınova Halk Plajı gibi ücretsiz işletmelerin yanı sıra özel beach tesisleri de vardır. Süleymanpaşa beldesine bağlı mahalleler özellikle tatilde denize girmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Şehir merkezinde konaklarken de çevrenizde keşfedebileceğiniz ve meşhur Tekirdağ köftesi yiyebileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

1546 yılında inşa edilen ve Mihrimah Sultan için Mimar Sinan tarafından yapılan Rüstem Paşa Cami bölgedeki Osmanlı dönemine ait en meşhur yerdir. Bir Osmanlı konağı olan ve restorasyon ile hizmete açılan Rakoczi Müzesi, adını 18. yüzyıl ortalarında Osmanlı’ya sığınan Macar Prensi II. Ferenc Rakoczi’den alır. Tekirdağlı ünlü şair Namık Kemal’in evi de en çok turist çeken ve merak edilen yerlerdendir. Müze olarak bugün hizmet veren Rakoczi Konağı ve Namık Kemal Evi içerisindeki sergilenen eşya ve eserler ile ziyaret ettiğiniz zaman sizi tarih yolculuğuna çıkaracak lokasyonlardır. Bölgenin tarihine dair detaylı bilgi edinmek istiyorsanız da Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi pazartesi hariç her gün ziyaret edilebilir.

Tekirdağ Hakkında Merak Ettikleriniz:

Tekirdağ’da Nerede Kalınır?

Tekirdağ tatili sırasında merkez Süleymanpaşa ve mahallelerinde, Çorlu, Çerkezköy ve Marmara Ereğlisi ilçelerinde kalabilirsiniz. Tatil amacına ve bütçenize göre Tekirdağ butik otel, apart otel ve büyük turistik tesislerde konaklayabilirsiniz.

Tekirdağ'a Nasıl Gidilir?

Tekirdağ’a havayolu ile ulaşım için Çorlu Havalimanı tercih edilir. Karayolu ile ulaşım için kendi arabanızla gelebilir ya da şehirlerarası otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Uluslararası karayolu bağlantısı olan şehre yurtdışından da karayolu ile gelmek mümkündür. Ayrıca bir liman kenti olduğundan deniz taşımacılığı ile de Tekirdağ’a ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan şehre gelecek olanlar için sık aralıklar ile minibüs ve küçük otobüslerin kalktığını da belirtmekte fayda var. Şehir içi ulaşımda taksi, dolmuş, minibüs ve otobüs kullanabilirsiniz.

Tekirdağ için En Uygun Otel Rezervasyon Dönemi Ne Zamandır?

Tekirdağ yaz tatili için tercih ediliyorsa en uygun rezervasyon kasım ayı ile nisan ayı arasında yapılır. Erken rezervasyon döneminde hem kampanyalı fiyatlardan yararlanarak hem de doluluk sorunu ile karşılaşmadan otel rezervasyonu yapabilirsiniz. Farklı tesis seçenekleri arasından doğru karar verip avantajlı fiyata tatilinizi ayarlamak için şimdi Coral Tatil Tekirdağ otelleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.