Turistik Doğu Ekspresi Turları

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Yılbaşı Özel Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu (Istanbul Hareketli)

Türk Havayolları İle Uçaklı Ulaşım
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama İmkanı

3 Gece 4 Gün

Doğu Anadolu (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

16.499,00

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu (Istanbul Hareketli)

Pegasus Havayolları İle Uçaklı Ulaşım Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama İmkanı

4 Gece 5 Gün

Doğu Anadolu (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

12.998,00

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu (Istanbul Hareketli)

Türk Havayolları İle Uçaklı Ulaşım Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama İmkanı

4 Gece 5 Gün

Doğu Anadolu (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

14.999,00

Turistik Doğu Ekspresi Turları - 2024 Turistik Doğu Ekspresi Turu Fiyatları

Doğu Ekspresi

Türkiye’de senelerdir yolcu taşıyan ve nostaljik olsa da hâlâ talep gören Doğu Ekspresi, birçok farklı şehri keşfetme fırsatı sunuyor. Özellikle son zamanlarda Türkiye’de çok fazla yolcu taşıyan, sosyal medyada birbirinden renkli fotoğraflarla anılan Doğu Ekspresi hakkında merak ettiğiniz detayları inceleyebilir, rezevasyon seçeneklerini Coral Tatil ayrıcalıklarıyla değerlendirebilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi Hakkında Bilgiler

Turistik Doğu Ekspresi sizi Ankara’dan Kars’a kadar süren, çok renkli, çok keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Uzun yıllardır seferlerine devam eden Doğu Ekspresi’nin turistler için tasarlanmış, yeni seferiyle bilet sahipleri tam 1365 Km boyunca Anadolu’yu keşfediyor. Birbirinden güzel manzaralarla karşılaşacağınız bu özel yolculuk, oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Şimdi siz de Doğu Ekspresi tren bileti alabilir ve yaşamınıza yeni bir deneyim katabilirsiniz.

Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi kalkış ve varış saatleri ile durak sayıları farklılık gösteriyor. Turistik Doğu Ekspresi’nde sadece yataklı ve yemekli vagonlar var ve bu tren her durakta durmuyor. Doğu Ekspresi’nde ise yemekli vagon, pulman vagon ve örtülü kuşetli vagon var, bu seferde ise tren genellikle her durakta duruyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kurumunun hizmet verdiği  Ankara-Kars hattındaki Doğu Ekspresi güzergahı biletleri, gezi tutkunları tarafından sıklıkla talep ediliyor. Çoğu zaman bilet bulmak oldukça zor oluyor. Bu keyifli yolculuk, Ankara’dan tahmini olarak saat 15.55 – 17.55 civarı hareket eden trenle yaklaşık 30 saat sürüyor.

Doğu Ekspresi Seferleri Başlangıç Tarihi

Doğu Ekspresi turu ve seferleri için her mevsim uygun. Ancak nasıl bir yolculuk istediğinize bağlı olarak farklı mevsimlerde Kars Doğu Ekspresi ile seyahat edebilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi için kış çok uygun bir mevsim. Siz de hemen Doğu Ekspresi tren bileti alarak kış manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz. Doğu Anadolu’nun karla kaplı tabiatını görmek, doğaya tanık olmak, sıcak tren yolculuğunda bu görsel şöleni seyre dalmak isteyenler için en uygun aylar Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart. Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlangıç tarihi ise 12 Aralık civarı. Turistik Doğu Ekspresi’nin Kars’tan kalkış saati yaklaşık 22.20. Bu saat, trenin gecikmesi durumunda değişebiliyor. Öğrenmek için önceden TCDD ofisini arayıp bilgi alabilirsiniz.

Trenle Yolculuğun Avantajları

Trenle yolculuk oldukça zevkli bir deneyim sunuyor. Hızlı değil, yavaş ve sakin bir yolculuk arzu ediyorsanız hemen Doğu Ekspresi tren bileti alabilirsiniz.

Tatil için tren yolculuğunu seçmek, size telaşsız ve keyifli bir yolculuk imkânı sağlıyor. Ayrıca Doğu Ekspresi turu güvenli ve keyifli olan tren yolculuğu süresince size ayağa kalkma, vagonlar arasında gezme özgürlüğü veriyor. Çocuklarınızla ya da arkadaşlarınızla çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca Doğu Ekspresi fiyatı bütçenize uygun seçenekler sunar.

Genellikle uzun sürecek yolculuklarınızda yanınıza çok fazla eşya almanız gerekebiliyor. Tren bu açıdan avantajlı. Aracınızın bagajına sığdıramayacağınız, uçakla yolculuk yapıyorsanız ekstra bagaj hakkı gerektirecek bu eşyaları trenle kolayca taşıyabilirsiniz. Eğer tren ile seyahat ediyorsanız, bagaj hakkı açısından daha avantajlı olabilirsiniz.

Trenlerin birçoğunda yataklı vagonlarda yolculuk imkânı mevcut. Uyumanız, dinlenmeniz trende oldukça kolay. Doğu Ekspresi bileti alarak bu keyfe ortak olabilir, yemekli vagonda yemek yiyebilir, trende hoş vakit geçirebilirsiniz.

Trenle yolculuğun bir diğer olumlu yanı da güvenlik oluyor. Tren çoğu açıdan uçak ve otobüs yolculuklarından daha güvenli. Ayrıca çevreye zararı otobüs ve uçağa göre oldukça az.

Trenin bir avantajı daha bulunuyor. Tren garları genelde şehir merkezlerine çok uzak değil. Bu sebeple garlara ulaşımınız ya da gardan otele/evinize ulaşımınız kolay ve hızlı olabiliyor.

Doğu Ekspresi Treninin Özellikleri

Tümü yataklı vagonlardan oluşan Turistik Doğu Ekspresi Ankara - Kars - Ankara yolculuğunu 32 saatte tamamlıyor. Saatlerde hava koşullarından dolayı değişiklik olması mümkün. Turistik Doğu Ekspresi içerisinde yer alan yemekli vagonda ise birçok masa yer alıyor.

Dilerseniz yemekli vagonda, hizmet saatleri içinde kahvaltı edebilir, ızgara çeşitlerini, yemekleri, içecekleri deneyebilirsiniz. Doğu Ekspresi turu yemekli vagonunda 06.00 ile 00.59 saatleri arasında hizmet veriliyor.

Ayrıca yolculuk süresince trendeki kafeterya bölümünden yararlanabilirsiniz. Birçok özel turda konaklama Doğu Ekspresi yataklı vagon içinde oldukça rahattır.

Doğu Ekspresi Vagonlarının Özellikleri

Doğu Ekspresi’nde iki çeşit vagon vardır ve yolculuk sırasında vagonlar arasında yürüyebilirsiniz. Vagonlar pulman ve örtülü kuşetli olmak üzere iki çeşittir. Ayrıca yemekli vagon bulunuyor. Pulmanlarda vagondaki her sırada 2 çiftli, 1 tekli koltuk yer alır. Pulman vagonun dezavantajı ise yatağınızın ve size özel bir odanın olmaması. Büyük bir otobüste yolculuk eder gibi yolculuk yapabilirsiniz ancak koltuklar ve koridor oldukça geniştir. Örtülü kuşetli vagonlarda bölümler 4 kişilik birer oda gibidir ve yataklar ranza şeklindedir.

Turistik Doğu Ekspresi’nde tüm vagonlar yataklıdır. Yani iki kişilik ve yataklı odacıklardan oluşur. Bir odada tek kişi kalmak istiyorsanız iki kişilik bilet almanız gerekiyor. Ayrıca bu trende yemekli vagon ve tuvaletler bulunuyor. Yemekli vagonda görevliler siparişinizi alır ve size yardımcı olur.

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Özellikleri

Turistik Doğu Ekspresi’ndeki yataklı vagonlar, ergonomik olarak tasarlanan koltuklar içerir. Bu koltuklar yatak olabilme özelliğine sahiptir. Uzun yolculuk boyunca istediğiniz zaman uzanabilir, uyuyabilirsiniz. Ayrıca vagonda priz, buzdolabı, lavabo, ufak masa, geniş bir pencere ve ısıtıcı bulunur.

Doğu Ekspresi yolculuğunuz sırasında yataklı vagonunuzu dilediğiniz gibi dekore edebilir, renkli ışıklarla süsleyebilirsiniz. Dilediğiniz saatlerde uyuyabilir, yanınızdaki yemeklerden yiyebilirsiniz.

Doğu Ekspresi Turunuz için Tüyolar

Vagonlar temiz mi?

Vagonlar her yolculuktan sonra temizlendiği için temiz oluyor. Çöp kutusu da var ama oldukça küçük. İsterseniz yanınıza birkaç çöp poşeti, bulaşıklar için bulaşık deterjanı alabilirsiniz.

Trenlerde yemek var mı?

Turistik Kars Doğu Ekspresi treninde yemekli vagon var ve burada bazı yemekler mevcut. Fiyatlar uygun sayılabilir. Yataklı vagonda kalıyorsanız buzdolabınız da oluyor. Uygun yiyecekleri yanınıza alabilir, atıştırabilirsiniz.

Evcil hayvanlarla seyahat edilebilir mi?

Evcil hayvanınıza %50 indirimli bilet alabilir, onunla yolculuk edebilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarını yanınıza almayı unutmayın.

Tuvaletler temiz mi?

Her vagonda tuvalet var. Tuvalet kâğıdınızı ve kendi el sabununuzu yanınıza alabilirsiniz. Genellikle tuvaletler sık sık temizleniyor. Yine de oldukça küçük oldukları için ev konforu beklememeniz gerekiyor. Suyu dikkatli kullanmalı, tuvaleti tren hareket ederken kullanmaya çalışmalısınız. Ayrıca tuvaletlerde sigara içmek yasaktır.

Tren soğuk mu/sıcak mı?

Vagonlar genellikle yeterince sıcak oluyor. Yataklı vagonlarda sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Yazın ise klimalar çalışıyor.

Doğu Ekspresi yataklı vagonda çarşaf var mı?

Çarşaf bulunuyor ancak dilerseniz kendi çarşafınızı getirebilirsiniz.

Popüler Doğu Ekspresi Durakları

Peki, popüler Doğu Ekspresi durakları hangileri? Doğu Ekspresi güzergahı hangi illerden oluşuyor? İşte o iller:

Ankara

Kırıkkale

Kayseri

Sivas

Erzincan

Erzurum

Kars

Doğu Ekspresi Hakkında Yorumlar

Turistik Doğu Ekspresi tren yolculuğuna çıkanların çoğu, Ankara’dan tren garına ulaşımın kolay olduğunu ifade ediyor. Birçok insan, yolculuğun huzurlu olduğunu belirtiyor. Arkadaş grubuyla, ailesiyle, eşi ya da sevgilisiyle yolculuk yapanlar da Doğu Ekspresi için olumlu yorumlarda bulunuyor.

Doğu Ekspresi tren turu esnasında en çok keyif alınan unsur, manzara. Doğu Anadolu’da gezmeye fırsat bulamayan pek çok insan için bu yolculuk oldukça etkileyici.

Doğu Ekspresi Hakkında Merak Ettikleriniz

Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır?

Coral Tatil ile rahatlıkla Doğu Ekspresi tren turu bileti satın alabilirsiniz. Doğu Ekspresi fiyatı seçeneklerini Coral Tatil ayrıcalıklarından yararlanarak inceleyebilirsiniz.

Uçaklı Doğu Ekspresi tren turu nasıl yapılır?

Uçaklı Doğu Ekspresi tren turlarında Ankara’dan ya da İstanbul’dan ya da başka bir şehirden uçak ile Kars’a geçersiniz. Kars’ı ya da Kars ve Erzurum’u öncelikli olarak gezersiniz, tarihî mekânları, önemli noktaları görürsünüz. Sonra aynı rotada Doğu Ekspresi treniyle dönersiniz. Ayrıca İstanbul ve Ankara'dan trenle Kars'a kadar gidilip sonra Kars'tan uçakla dönülen turlar da mevcuttur.

Doğu Ekspresi turları için en uygun zaman nedir?

Bu turlar için her mevsim uygun. Baharda da kışın da eşsiz manzara birçok insanı heyecanlandırıyor. Kars ilinin kışın karlı olması sebebiyle birçok insan, bu yolculuğu kışın yapmayı tercih ediyor.

Doğu Ekspresi treninde yolculuk ortalama kaç gün sürer?

Turlar ortalama 4-5 gün sürüyor. Yolculuğun bir bölümünde uçak yolculuğu yapılıyor. Böylece görülmesi gereken birçok yer ziyaret ediliyor.

Doğu Ekspresi treni için erken rezervasyon yapılır mı?

Biletler yolculuktan 30 gün önce satışa sunuluyor. Bu süreçten önce Coral Tatil ile inceleme yapabilir, iletişime geçip rezervasyon talep edebilirsiniz.

Doğu Ekspresi treninde valiz bölümü var mı?

Trenlerde bazı bölümlerde valiz bölümü yok. Örneğin yataklı vagonda valizinizi odanıza almalı, uygun bir yere koymalısınız. Ancak pulmanda seyahat ediyorsanız koltuğunuzun üstünde valiz bölmesi mevcut. Yine de bu kısım çok büyük valizler için uygun değildir.

Doğu Ekspresi hızlı mı?

Genel anlamda yavaş giden Doğu Ekspresi treni, acelesi olmayan yolcular için daha uygun. Trafik sorunu yaşatmaması bir artı olsa da otoyoldan farklı olarak, yolunuzu uzattığı için uğramak istemeyeceğiniz şehirlere, köylere uğramak hatta bu duraklarda beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Doğu Ekspresi bileti alırken kredi kartı kullanılabilir mi?

Doğru Ekspresi bileti alırken kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Doğu Ekspresi turu çocuklar için uygun mu?

Ailenizle ve çocuklarınızla Doğu Ekspresi yolculuğu yapabilirsiniz. Yataklı vagonlarda konforlu bir yolculuk için ihtiyaç duyduğunuz birçok imkanı bulabilirsiniz.