• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

3* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 3 Gece 4 Gün Turkish Airlines ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  878,00 5.623,59

4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 3 Gece 4 Gün Turkish Airlines ile

Otel
Detayları
Müsait
   
  918,00 5.879,79
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Aralık - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ocak - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Şubat - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2020Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Beyrut Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

3 Gece

 1. Gün ISTANBUL – BEYRUT

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Türk Hava Yoları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 830 seferi ile saat 07.25’de Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 08.15’de varış ve alanda bizlerin bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Güvercin Kayalıkları, Solider meydanı, Eski Saat Kulesi, Hamra Bölgesi ve 1853’de inşa edilen Büyük Saray görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin vereceği molanın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz yemekli Lübnan Gecesi turuna katılabilirler.(85 USD) . Yerel lezzetleri tatma şanssınızın olacağı, eğlenceli, şovlu ve dansözlü bu geceyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelde.

 

 1. Gün BEYRUT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler Baalbeck-Anjar & Ksara turuna katılabilir. (85 USD) Turumuz Beyrut’a 85 km mesafede bulunan tarihi Baalbeck şehri ile başlıyor. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? Sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun son bacağı Ksara. 1857 yılında Cizvit rahipleri tarafından kurulan bir yerleşim yeri olan Ksara’nın en önemli özelliği burada üretilen şaraplardır ki, bu şaraplar tüm dünya tarafından tanınır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

 

 1. Gün BEYRUT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Jeita Mağarası & Byblos Şehri ve Harissa Tepesi turumuza katılabilirler.(85 USD) Turumuz Beyrut’a 20 km mesafede bulunan Jeitayı ziyaret ederek başlıyor. Bu mağara Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehri ile gezimiz davam etmektedir. Burası belirtilen bilgilere göre Truva savaşçısı olan Fenikeli Cronus tarafından, Fenike’nin ilk şehri olarak kurulmuştur. Bu açıdan Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak gösterilmekle beraber, UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Son olarak gezimiz Beyrut’a 26 km uzaklıkta bulunan ve deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle devam etmektedir. Harissa, Lübnan’daki hac noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için en önemli yapan şey 1908 yılında açılışı yapılan Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezini ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğiniz bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelde.

 

 1. Gün BEYRUT – ISTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 827 seferi ile 21:30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile sabah 00:45’de varış ve turumuzun sonu.

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Beyrut - İstanbul arası uçak bileti

Havalimanı Vergileri

Alan – otel – alan transferleri

Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün Konaklama

Sabah kahvaltıları

Panoramik Şehir Turu

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat Sağlık Sigortası

Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet

Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri

İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Lübnan

 

Dil: Arapça, Fransızca, İngilizce

Para: Lübnan Lirası

Saat Farkı: 0

Voltaj: 220

 

Genel: Orta Doğu ülkelerinden biri olan Lübnan’ın başkenti son yıllarda turizm anlamında oldukça popülerleşen Beyrut. Doğu Akdeniz’e kıyısı olan ülkenin komşuları arasında Suriye ve İsrail yter alıyor. İklimsel açıdan da şanslı olan ülkede yazları sıcak ve kurak geçerken , kışları ılık ve yağışlı bir iklim görülüyor.

Telefon: Ülke kodu: 961 Konsolosluk: 04 40 67 76

Bahşiş: Restoranlarda ve belirli mekanlarda bahşiş vermek işinizi kolaylaştırabiliyor.

 

Beyrut

Lübnan’ın başkenti Beyrut, deniz etkisinden korunan bir körfez üzerinde yer alıyor. Bugün nüfusu 1,5 milyonun üzerinde olan Beyrut, uzun yıllar Orta Doğu’nun ekonomik, fikri ve kültürel merkezi olmuş. 1975 yılında başlayan iç savaş sonucu bu özelliğini kaybetmiş. Orta Doğu’nun Paris’i olarak nitelendirilen Beyrut, birbirinden şık kafeleri, restoranları, canlı gece hayatı, dünyaca ünlü markaların mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezleri ile sizleri keşfe davet ediyor.

 

Mutlaka Görün

Hamra Caddesi

Asrafieh

Özgürlük Meydanı

Downtown

Gimmayze

Harissa Tepesi

Byblos Antik Kenti

Beittedine Sarayı

 

Mutlaka Deneyin

Fattoush

Humus

Muttabel

Falafel

Kebap Çeşitleri

Deniz Mahsulleri

Kadayıf

Köfteli Yoğurtlu Çorba

 

Genel Şartlar

Başa Dön

 

 

 

Programa dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

 

Coral Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica