• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Aralık - 2019Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ocak - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Şubat - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mart - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2020Gizle
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2020Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Tunus Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

5 Gece 6 Gün

Tunus (2), Susa (1), Douz (1), Hammamet (1)

Tüm Turlar Ve Akşam Yemekleri Dahil!!!

 

 

 

1.Gün  Çarşamba        İstanbul – Tunus

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 661 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:30’da Tunus’a uçuş. Yerel saat ile 09:25’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Tunus şehir merkezine hareket ediyoruz. Tunus kenti, kendi adındaki ülkesine başkentlik yapmakta olan bir şehirdir. Tam 308 yıl Osmanlı egemenliği altında kalan bu ülkede birçok Osmanlı yapısı görmek mümkündür. Şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, başkent Tunus’un en hareketli caddesi Habib Bourguiba, eski şehir ve modern şehri ayıran Bab-el Bahr (Deniz Kapısı), daracık ve karmaşık sokaklarıyla otantik atmosferiyle Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan eski şehir merkezi Medina, Arap mimarisiyle yapılan ve Cordoba Camii’ne ilham kaynağı olan Zeytuniyye Camii, ünlü İslam düşünürü İbn-i Sina heykeli, Osmanlı mimarisini görebileceğimiz Sidi Mahrez, Dayı Yusuf camii ve bir Osmanlı medresesi olan Muradiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Tunus pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Perşembe         Tunus  

Sabah kahvaltısının ardından Kartaca’ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu’nun ele geçirmek için büyük uğraşlar verdiği, Akdeniz’de stratejik bir konuma sahip olan Kartaca şehrine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi milattan önce 8. Yüzyıla, Fenikelere dayanan bu şehrin ismi Kart-Hataç yani Yeni Şehir anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda, Romalılar tarafından inşa edilen Hamamlar, su kemerleri, Kartaca Harabeleri, Roma amfi tiyatrosu, Saint Louis Katedrali ve El Abidin Camii görülecek yerler arasındadır. Kartaca’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Sidi Bou Said’e hareket ediyoruz. Ege mimarisiyle özdeşleşmiş mavi kapı ve beyaz pencereli evler sizi adeta Bodrum’da hissettirecek. Akdeniz manzarasına nazır Tunus çayı içtikten sonra, Tunus’ta bulunan Bardo Müzesi’ne hareket ediyoruz. Antik Yunan ve İslam medeniyetlerine tanıklık etmiş olan bu topraklarda bulunan değerli eşyalara ev sahipliği yapan bu müze aynı zamanda dünyanın en büyük mozaik müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. 19.yüzyılda Osmanlılar tarafından saray olarak kullanılan bu bina, 1888 yılında müze olarak hizmete girmiştir. Burada gerçekleştireceğimiz keyifli ziyaretin ardından akşam yemeği için Al-Zahra yemekli şovunu takip edeceğimiz lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğimiz esnasında Tunus yerel elbiseleriyle yapılan dans ve görsel şölenine hayran kalacaksınız. Kültür, ışık, ses performansları ve Tunus yerel tatlarını deneyimleyeceğiniz özel bir akşam. Tabuna, brik ve kuskus gibi yerel lezzetlerin ardından 300 aktör ve aktrisin ses ve ışık gösterisiyle Tunus tarihini keşfediyoruz.  Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Cuma       Tunus – Susa   

Sabah kahvaltısının ardından Susa şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde İslamiyet için bir hayli önemli olan Kayravan şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük Sahra Çölü yolu üzerinde bulunan bu şehir Afrika’da İslam’ın ilk geldiği şehirdir. Müslümanlarca Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra 4.kutsal şehir olarak kabul edilmektedir. Şehre varışımıza istinaden serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte Cuma Namazını kılmak üzere Afrika’da ilk ezan sesinin yükseldiği Sidi Ukba Ulu Camii’ne gidiyoruz. İbadetimiz sonrası Munastır şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Tunus’un kurucusu ve aynı zamanda ilk devlet başkanı olan Habib Bourguiba’nın ihtişamlı mozolesi ve sahil şeridine muhteşem konuşlandırılmış Ribat Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimiz sonrası Susa şehrine hareket ediyoruz. Kısa yolculuğumuz sonrasında Susa şehrine varışımıza istinaden turumuza başlıyoruz. Turumuzda onarımı Osmanlılar tarafından yapılan Ulu Camii, antik şehir merkezi ve kale görülecek yerler arasındadır. Susa pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Cumartesi    Susa – Douz

Sabah kahvaltısının ardından Douz şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde El Cem şehrine uğruyoruz. Afrika Kıtası’nda eşi benzeri olmayan, günümüze kadar korunmuş en iyi amfitiyatro olan bu yapı M.S 238 yılında inşa edilmiş olup 35.000 kişi kapasitelidir. Ziyaretimizin ardından Gabes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz kısa şehir turunda, sahil şeridi ve baharat pazarı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Baharat pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Matmata şehrine doğru yola çıkıyoruz. Tunus’un en ünlü Berberi kasabaları arasında bulunan bu şehirde bazı evler ve dükkanlar kumların ve kayaların altına inşa edilmiştir. Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin çekildiği bu şehirde gerçekleştireceğimiz kısa turun ardından çölün kapısı anlamına gelen Douz’a varıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün  Pazar     Douz – Hammamet

Sabah kahvaltısının ardından Tuzer’e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Chott Djerid Tuz gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tuzer şehrine varıyoruz. Tuzer antik şehir merkezi ve medina bölgesini gezdikten sonra Safari’ye başlamak üzere Tuzer şehrinden ayrılıyoruz. Chebika/Tamarza/Mides bölgeleri arasında gerçekleştireceğimiz Safari turumuzda, eşsiz şelale ve vadi manzaralarına doyamayacaksınız. Safari turumuzun ardından Hammamet şehrinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün Pazartesi Hammamet –  Tunus – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Hammamet şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Akdeniz kıyısında bir tatil beldesi olan şehirde Kale ziyaretimizin ardından alışveriş için Medina bölgesine devam ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte Tunus Havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 664 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat 21:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Olan hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Tunusi (TUN) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Programda bulunan tüm turlar

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası

Şehir Vergileri (25 Euro)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

 

 

Genel Şartlar

Başa Dön

ÖNEMLİ NOTLAR

 

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

  

Coral Travel , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Coral Travel , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica