• Tur Detay Arama
 
Oda 1
0
0
Oda Ekle
Tamam
Fiyat Hesapla

4* Yıldızlı Oteller (STANDART ODA) 5 Gece 6 Gün Turkish Airlines ile

Otel
Detayları
Müsait
  300 İndirim
2.994,00 2.694,00 36.180,42
Taksit Seçenekleri
Toplam Fiyat:

Fiyat Tablosu

Başa Dön
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2022Gizle
Tur Hareket Tarihi : Temmuz - 2022Gizle
Tur Hareket Tarihi : Ekim - 2022Gizle
Tur Hareket Tarihi : Kasım - 2022Gizle
Tur Hareket Tarihi : Aralık - 2022Gizle

Tur Programı

Başa Dön
Programı mail olarak gönder

Programı indir

Zanzibar Turu

Türk Havayolları Tarifeli Seferleri İle

5 Gece 7 Gün

Zanzibar (5)

Yarım Pansiyon Konaklama

 

1.Gün: İstanbul – Zanzibar

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait TK 605 numaralı tarifeli sefer ile Zanzibar’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 

2. Gün: Zanzibar

Gecenin ilerleyen saatlerinde Zanzibar’a varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve dinlenmek üzere otele transfer oluyoruz.  Check in işlemlerini yapıp dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra  olarak Stone Town ve Baharat turunu düzenleyeceğiz (kişi başı 95 Usd). Bu turumuzda öncelikle Stone Town turu için Zanzibar’ın renkli pazarlarından birine gideceğiz. Burada hem yerel hayatı yakından gözlemleme imkanı yakalayacağız hem de bir çok taze sebze ile tropikal meyveyi tatma fırsatımız olacak. Yerlilerin bu koşuşturmasını, pazarın curcunasına şahit olduktan sonra 1872 yılında inşa edilen ve Zanzibar’ın tarihine ışık tutan eski kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar kölelerin kırbaçlandığı direği gören manzarası ile tarihin belki de en önemli kısımlarına şahitlik eden bu kiliseyi ziyaret ederken, birçok anı da zihnimizde canlanmış olacak. Bu tarihi kiliseyi ziyaret ettikten sonra bu taş şehrin dar sokaklarını hem arşınlayacak hem de yurda dönmeden önce bu anları hatırlamak için alış veriş yapabileceğiz. Serbest zamanımızın sonunda köle ticaretinin kaldırılmasının ardından Zanzibar’ın en önemli geçim kaynaklarından biri olan baharatları yakından keşfetmek için bir baharat çiftliğine ziyaretimiz olacak. Böylece hem çeşit çeşit baharatı yerinde görecek hem de özeliklerini yakından tanıyacağız. Hem yemeklerde hem de sağlık veya kozmetik gibi sektörlerde kullanılmak üzere birçok farklı baharatların bulunduğu bu ziyaretimiz esnasında birbirinden farklı, çeşitli kokuların etkisinde kalacağız. Kokuların ve tatların duyularımızı harekete geçireceği bu gezide ayrıca bu baharatları yerinde görüp satın alma şansı yakalayacağız. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün:  Zanzibar

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Zanzibar Kültür Turuna (145 Usd) katılabilirler. Bu gezimizde günlük yaşamın temposundan dolayı fark edemediğimiz yaşamları görmek için yola koyulacağız. Zanzibar’ın kuzeydoğunda Pwani Mchangani köyünde yer alan halkın geçim kaynakları olan deniz yosunlarını hangi aşamalardan geçirip nasıl emek verdiklerine şahit olacağız. Ayrıca adada bolca bulunan Hindistan cevizinin birçok farklı kullanımını da yerel halktan yerinde öğreneceğiz.  Bu ziyaretimizin bitiminde bu sefer Zanzibar’daki birçok eve karakter katan kapıların yapımını görmek için Kidimni köyüne gidiyoruz. Burda hem köylülerle tanışacak hem de zanaatlarını yakından göreceğiz. Ayrıca kısa bir okul ziyaretimiz olacak. Zanzibar’lı çocukların hangi şartlarda okuduklarına görecek ve onlara merhaba diyeceğiz. Tüm bu keşiflerimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıp, otelimize döneceğiz. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

4. Gün: Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra  dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nungwi Sahilleri turuna katılabilirler (kişi başı 95 Usd). Bu güzel adanın kuzey sahillerine Nungwi plajına doğru  yola çıkacağız. Berrak suları bembeyaz sahili ile Nungwi sadece yüzme için değil, ayrıca dalış ve şnorkelle dalmaya uygun olan muhteşem mercan resiflerini de sahiptir. Bunların dışında şanslıysak yunusları ve kaplumbağaları da görme ihtimalimiz var. Deniz,kum ve güneşin tadını çıkardıktan sonra kölelerin  1911 yılına kadar tutulduğu Mangapwani mağarasını keşfetmek üzere hareket edeceğiz. Mercan kayalıkların içerisinde doğal bir mağara olan Mangapwani mağarasındaki köle odasına  rehberlerin eşliğinde giriş yapacağız. Bu keşfimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

5. Gün: Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  

 

6. Gün: Zanzibar – Istanbul

Gecenin ilerleyen saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait TK 605 numaralı tarifeli sefer ile İstanbul’a uçuyoruz. Öğlen saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere..

 

Fiyatlara Dâhil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Zanzibar (ZNZ) – İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

4 yıldız otelde akşam yemeği dahil 5 gece yarım pansiyon konaklama

Alan - otel - alan transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Otel ve turist şehir vergileri

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyatlara Dâhil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli  

Öğle yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerleri girişleri

Covid-19 Sigortası

Seyahat & Sağlık Sigortası

İsteğe bağlı bahşişler

Bölge Bilgileri

Başa Dön

Tanzanya

Dil: Swahili, İngilizce

Para Birimi: Tanzanya Şilini

Saat Farkı: +1

Elektrik Voltajı: 230 V

Genel: Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Afrika'nın orta-doğu bölgesinde yer alan bağımsız ülke. Ülkenin kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Ruanda, Burundi ve Kongo DC, güneyinde Zambiya, Malavi ve Mozambik yer alır. Tanzanya'nın doğusunda ayrıca Hint Okyanusu kıyıları yer almaktadır. Tanzanya bir üniter cumhuriyet olup, yirmi altı adet mikoa adı verilen bölgeden oluşur. Ülke ismi 26 Nisan 1964'te birleşerek Tanzanya'yı oluşturan Tanganika Cumhuriyeti ve Zengibar ülkelerinin ilk hecelerinden esinlenerek verilmiştir. Yapılan kazılar sonucunda, bilinen en eski insan yerleşmeleri açığa çıkarılmıştır. "İnsanlığın Beşiği" olarak bilinen Olduvai Boğazı'nda yapılan araştırmalarda ilk insan fosillerine erişilmiştir. Buluntular arasında iki milyon yıldan fazla geçmişe sahip olan Zinyantropus fosilleri ve 3,6 milyon yıl ile en eski insan ayak izleri olan Laetoli ayak izleri yer almaktadır. Bilinen tarihte, Hint Okyanusu kıyıları sayesinde, her zaman ticaret için canlı bir bölge olmuştur. Önce Portekizlilerin sömürgesi olan bölge, daha sonra Almanya sömürgesi olmuştur. I. Dünya savaşı sonrası İngilizlere geçen bölge1961 yılında bağımsızlığını elde etmiştir Afrika'nın en yüksek noktası olan Kilimanjaro Dağı ülkededir. Ayrıca birçok büyük ve ekolojik değere sahip doğa parklarına ev sahipliği yapmaktadır. Tanzanya'da tropik iklim görülür. Ülkede hüküm süren en sıcak aylar Kasım ve Şubat arasında olup, en soğuk aylar da Mayıs ve Ağustos arasındaki dönemdir.

Başkent: Darüsselam, Dodoma

Telefon Kodu: +255

Konsolosluk: +255 22 292 34 13

Vergi: Ülkede %18 vergi uygulaması bulunmaktadır. Yapılan alışverişler için vergi iadesi alınmaktadır.

Bahşiş: Hesabın %5-10’u kadar bahşiş uygundur.

Zanzibar

Zanzibar veya Zengibar, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan özerk yönetilen bölge. Ana ada Zanzibar ve Pemba Adası olmak üzere iki adadan oluşan yönetsel bölgenin başkenti Stone Town'dır. Zanzibar, Şiraz'dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulmuştur. Adı "Zencilerin Sahili" anlamındaki Farsça "Zangi Bar"dan gelir. 1503 - 1698 yılları arasında Portekiz hakimiyetinde kalan ada, 1698 yılında Umman Sultanlığı denetimine geçmiştir. 1840 yılında, Umman Sultanı Seyid Said bin Sultan El-Busaid sultanlığının başkentini Umman'daki Maskat'tan, adadaki Stone Town şehrine taşımıştır. 1856 yılında ölümünden sonra oğulları iktidar kavgasında düşmüşler ve 6 Nisan 1861'de Sultanlık, Zanzibar ve Umman olarak ikiye bölünmüştür. Ada sultanlığı, 1890 - 1963 yılları arasında Birleşik Krallık tarafından atanan vezirler ve valiler tarafından yönetilerek yarı sömürgeleşmiştir. 10 Aralık 1963’de bağımsızlığını el eden ada, 26 Nisan 1964 tarihinde ise özerk bölge olarak bir parçası olduğu Tanzanya'ya bağlanmıştır. Ekonomisi turizm ve baharat ticaretine bağlıdır. Hint Okyanusu'nun etkisiyle tropikal bir iklimi olan adanın havası, yılın büyük bölümünde sıcak ve nemlidir.

Mutlaka Görün

Stone Town

Prison Adası

Baharat Bahçeleri

Jozani Ormanı

Kelebek Merkezi

Muungoni Köyü

Mangrove Kano

Mnemba Adası

Blue Safari

Tüplü Dalış

Mnarani Deniz Kaplumbağası Koruma Alanı

Mutlaka Deneyin

Salatalık Çorbası

Havuç Çorbası

Samosa

Ugali

Pilau

Nyama Choma

Ndzi Kaanga

Chapatti Ekmeği

Wali Na Maharage

Vize Bilgileri

Başa Dön

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.


T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Tanzanya seyahatlerinde vize işlemine tabi olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo) hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tanzanya’ya giriş ve 90 güne kadar konaklamalı seyahat olanağı tanıyan Tanzanya Vizesi işlemlerini, Tanzanya havaalanlarında sağlanan kapıda vize uygulaması kapsamında gerçekleştirebilmektedir.

 

Dileyen misafirler seyahatlerinden önce Tanzanya Göçmen Bakanlığı, Elektronik Vize uygulaması ile vize işlemleri tamamlayabilirler. İşlem sonrasında vize onayı e-posta olarak gönderilmektedir.

 

https://eservices.immigration.go.tz/visa/start


Genel Şartlar

Başa Dön
 • Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tüm turlar sor-sat şeklindedir. Onay almadan satış yapılamaz.
 • Satın alınan tüm turlar münferit olarak yapılmakta ve kesin hareketlidir.
 • Uçak biletleri özel sınıflardan alındığı için uçak biletinde iptal veya değişiklik işlemi yapılamamaktadır. Otel değişiklikleri ise, her otele göre farklılık gösterebilmektedir. Rezervasyon sırasında teyit ediniz.
 • Uçak bilet sınıfına bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.
 • Dar Üs Selam ile Zanzibar arası uçuşlar, yerel havayolları ile yapılacaktır. Bu uçuşlarda 15 kg. bagaj hakkı bulunmaktadır.
 • Transferler özel araçlarla, uçak saatlerine uygun olarak yapılacaktır.
 • Oteller tarafından, dalış, yat gibi ekstra turlar düzenlenmektedir. Bu turlarda genelde rehberlik hizmeti bulunmakta ve İngilizce olarak hizmet verilmektedir.
 • Rezervasyonlar aksi belirtilmedikçe otel, uçak, araç uçuşlar ve transfer dahildir. Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti bulunmamaktadır.
 • Tanzanya, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarına 90 gün kadar süreli seyahatlerinde vize istememektedir.  Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir
 • Seyahat bitiş süresiden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport ile ülkeye giriş yapabilirisiniz.
 • 2001 yılından önce basılan ABD Dolarları ülkede kabul edilmemektedir.
 • Tanzanya seyahatlerinde vize işlemine tabi olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tanzanya’ya giriş ve 90 güne kadar konaklamalı seyahat olanağı tanıyan Tanzanya Vizesi işlemlerini, Tanzanya havaalanlarında sağlanan kapıda vize uygulaması kapsamında gerçekleştirebilmektedir.
 • Farklı ülkelerin pasaportu ile Tanzanya’ya giriş yapacak misafirlerimiz, kendi konsolosluklarından vize rejimi hakkında bilgi almalıdırlar.

 

 

Yorumlar

Başa Dön

Bu tur hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk Yorumu siz yapın
 • Sonraki
 • Sonuç Göster: 20 50
 • 1
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Peşin Fiyatına12 Taksit
 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
 • EFT ve HAVALE ile Ödeme
 • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica