Ankara Kızılcahamam Otelleri

Sıralama:
  • Otel Ara
  • Tur Ara
  • Uçak Ara
 
0
0
Tamam
Uçuş Ekle
0
0
0
  • En fazla 9 yolcu ile arama yapılabilir.
  • Bebek ve Koltuklu Bebek sayısı toplamı Yetişkin sayısına eşit veya daha az olmalıdır.
TAMAM
Ekonomi
TAMAM
Sonuçları Sırala

Ankara / Kızılcahamam

Çam Thermal Resort & Spa Convention Center

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

925,00
1280 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Ankara / Kızılcahamam

Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Welness

Yarım Pansiyon

Deluxe Apartment-Nr|||Deluxe Apartment

Detaylar

1.066,73
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden

Ankara Kızılcahamam Otelleri

Termal sularının yanı sıra doğal güzellikleriyle de beğeni toplayan Kızılcahamam, her yıl binlerce turisti ağırlar. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerle kendini sürekli olarak yenileyen Kızılcahamam otelleri, Anadolu mutfağının özel lezzetleriyle de ziyaretçilerine unutmayacakları bir tatil vaat eder. Yöresel sanatların ön plana çıktığı tipik bir Anadolu kasabası görünümünde olan Kızılcahamam'dan el emeği göz nuru hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Kaplıcalar, hamamlar ve tarihi miras, Kızılcahamam'a değer katarken, M.Ö. dönemden kalma eserler bugün halen araştırmacıların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikler ve kültürel miras ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sayılan bölge, gezginler için de özel bir mola alanıdır. Haftanın belli günlerinde kurulan semt pazarlarına çevre köylerden gelen satıcılar farklı bir hava katar.

Kızılcahamam'da Ne Yenir?

Bol minerale sahip Kızılcahamam sodası şehrin hemen her yerinde bulunur. Yemeklere eşlik eden lezzet, sindirim sorunları yaşayanlara mucizevi bir çözüm önerisidir. Kızılcahamam otelleri bölgesel lezzetlerin en iyi şekilde denenebileceği adresler arasında sayılabilir. Köfte, gözleme ve çörekleriyle meşhur olan beldeyi ziyaret edenler evlerine birkaç kilo alarak dönebilirler. Balı ile ünlü olan bölgeden dönerken yanınıza da bir kavanoz alabilirsiniz.

Kızılcahamam'da Neler Yapılır?

Her bir yanı parklarla çevrili olan bölgeye yılın her mevsimi ziyaret gerçekleştirilebilir. Termal turizmin son derece geliştiği şehirde, geceden sabaha kadar süren müzikli eğlenceler pek çok farklı mekanda düzenlenir.

Kızılcahamam'da Gezilecek Yerler

Alicin manastırı en az Sümela Manastırı kadar eski bir yapıdır. Alicin Deresi içinde yer alan manastır yerden 90 metre yüksektedir. Başköy Kalesi şehir merkezine 35 km mesafede kalan bir köy içinde bulunur. Güneşin doğuşunu veya batışını bölgeden izlemek isteyenler ziyaret saatlerini buna göre ayarlayabilirler. Abacı Peribacaları 5 bin metrekarelik bir alana yayılmıştır. Farklı boylara sahip olan bacalar taş ormanında dolaşıyor hissi verir.

Özel Günler ve Festivaller

Kültür Sanat ve Su Festivali bölgenin en önemli etkinliğidir. Her yıl Ağustos ayında düzenlenen renkli etkinliklere katılmak isteyenler Kızılcahamam otelleri veya bölgede hizmet veren pansiyonlarda konaklayabilirler. Havai fişek gösterilerinden yağlı güreşlere, konserlerden sergilere kadar farklı etkinliklerin düzenlendiği dönemde şehirde yaşam gece gündüz hareketlenir.


444 0 684 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımız aracılığıyla Kızılcahamam Otelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.